Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtr wewnętrzny nano do akwarium

Filtr wewnętrzny do małego akwarium jest bardzo łatwy w obsłudze. Filtr wewnętrzny zawiera jedynie gąbkę, którą podczas czyszczenia wystarczy wypłukać w wodzie z akwarium. Do małych zbiorników, które służą do rozmnażania krewetek należy wybrać filtr wewnętrzny z gąbką o gęstych oczkach, które nie pozwolą na wciągnięcie do środka małych krewetek.

Aktywne filtry

Filtr wewnętrzny nano do akwarium

Zakładając małe akwarium każdy z nas zastanawia się nad filtracją tak małego zbiornika.

Filtry wewnętrzne wydają się być najlepszym rozwiązaniem, jednak one zajmują mimo wszystko dość dużo miejsca i są widoczne.

Filtry, które nie posiadają gęstej gąbki są niebezpieczne dla krewetek. Często zdarza się, że wpadające do wirnika świeżo wyklute krewetki giną. Filtr dla krewetek powinien więc być przede wszystkim bezpieczny. Nie powinien być także zbyt dużej mocy. Do zbiorników z krewetkami raczej nie nadają się filtry zewnętrzne. Zostają więc nam modele wewnętrzne, które są tańsze w zakupie.

Alternatywne rozwiązania filtracji w nano akwarium.

Na rynku dostępne są trzy rodzaje filtrów do akwarium. Filtry wewnętrzne, filtry kaskadowe oraz filtry kubełkowe.

Większość osób uważa, że jedynym rozwiązaniem filtracji małego zbiornika jest filtr wewnętrzny. Można jednak zastąpić go przy użyciu filtra kubełkowego lub filtra kaskadowego.

Filtr kaskadowy równie często wybierany jest do małych akwariów co filtr wewnętrzny.

Ma on jednak kilka wad i zalet. Największą zaletą bez wątpienia jest duża ilość mediów filtracyjnych, które mieszczą się w pudełku przelewowym. Do takiego filtra można zamontować oprócz gąbki wkłady biologiczne oraz wkłady chemiczne. Większość filtrów ma także regulowany przepływ, pozwala to na zmniejszenie bądź zwiększenie przepływu w razie konieczności. Wadą filtra kaskadowego jest to, że produkt ten zazwyczaj jest dość głośny.

Kolejną opcja do rozważenia jest filtr kubełkowy.

Może wydawać się to niedorzeczne, jednak nawet do najmniejszych akwariów można wybrać filtr zewnętrzny.

Filtry zewnętrzne są ciche, mają dużo przestrzeni na media filtracyjne, mają możliwość podłączenia innych urządzeń zewnętrznych takich jak grzałka, reaktor. Wadą filtrów zewnętrznych jest ich cena. Często wartość filtra przekracza znacznie wartość naszego nano akwarium. Na cenę wpływ ma wielkość filtra, jego wydajność oraz marka.

W sklepie akwarystycznym Plantica mają Państwo szeroki wybór produktów do swoich nawet najmniejszych zbiorników. Zamówienie na wybrane przez siebie produkty można złożyć za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, telefonicznie lub drogą mailową.

Czym różnią się od siebie filtry?

Czy warto przepłacać za filtr oryginalnej marki?

Można błędnie sądzić, że większość filtrów różni jedynie marka. Jest to błędne stwierdzenie. Nawet najmniejsze filtry różnią się od siebie przynajmniej kilkoma parametrami. Szczególną uwagę należy zwrócić na ilość prądu jaką zużywają porównywane przez nas modele. Nawet niewielka różnica w watach może mieć odbicie na rachunkach za prąd. Pamiętajmy, że filtry pracują bez przerwy przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Im mniej dany model zużywa prądu tym lepiej.

Kolejnym parametrem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest głośność filtra. Nasze urządzenie będzie pracowało także w nocy. Filtr powinien być także wydajny. Sprawdza się to za pomocą litrów na godzinę jaką podaje producent. Wybierając gotowy zestaw akwarystyczny nie mamy możliwości zmiany filtra na inny model. Robiąc zakupy możemy wybrać jednak taki zestaw, który będzie zawierał dobrej jakości filtr. Warto także zwrócić uwagę na to, czy grzałka w zestawie jest odpowiedniej mocy.

Filtry dostępne w sklepie akwarystycznym Plantica.

Sklep akwarystyczny Plantica posiada w swojej ofercie szeroki wybór produktów do akwariów słodkowodnych, akwariów morskich, a także do oczek wodnych. Spośród szerokiej oferty produktów znajdą Państwo u nas wszystkie dostępne rodzaje filtrów.

W razie problemów z wyborem odpowiedniego modelu prosimy o kontakt z jednym z naszych konsultantów. Pomożemy Państwu wybrać odpowiedni filtr do swojego zbiornika.

Oprócz filtrów posiadamy w swojej ofercie także: akwaria, zestawy akwariowe, szafki, pokrywy, zestawy do nawożenia Co2 oraz wiele innych. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo wszystkie niezbędne produkty oraz urządzenia do założenia i prowadzenia zbiornika.

Posiadamy także żywe rośliny do akwariów słodkowodnych. Występują one w formie in vitro oraz w koszyczkach. Rośliny in vitro wysyłamy do klientów od poniedziałku do piątku. Są one dobrze spakowane i bez przeszkód docierają do naszych klientów w całej Polsce.

Składając zamówienia przez stronę naszego sklepu internetowego klienci dostają informację o wysyłce paczki w ciągu 24h od złożenia zamówienia. Polecamy także założyć konto klienta, które uprawnia do otrzymywania wszystkich rabatów oraz punktów lojalnościowych. Punkty z zakończonego zamówienia można wykorzystać do obniżenia kosztów następnego zamówienia. Wystarczy tylko zaznaczyć taką opcję składając nowe zlecenie.