Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 511,00 zł - 5 795,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe od 100 do 200 litrów

Odkryj naszą kolekcję zestawów akwariowych o pojemności od 100 do 200 litrów. Plantica.pl oferuje szeroki wybór akwariów i zestawów, idealnych dla miłośników akwarystyki słodkowodnej. Daj swoim rybkom przestronne i komfortowe środowisko, które będą cieszyć się przez długi czas. Nasze zestawy akwariowe zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z akwarystyką. Wybierz spośród różnych modeli, kształtów i stylów, dopasowanych do Twojego gustu i wnętrza. Sprawdź nasze zestawy akwariowe 100-200 l na Plantica.pl i stwórz piękne środowisko dla Twoich ryb.

153 produktów

Wyświetlono 1-24 z 153 produktów

Aktywne filtry

Akwaria o pojemności 100-200l to już prawdziwa gratka dla miłośników akwarystyki. Pozwalają na hodowlę różnorodnych gatunków ryb (w tym tych bardziej wymagających np.: dyskowców), a przy tym dają duże możliwości aranżacyjne. Przy pewnym zmyśle estetyki i niezbędnej systematyczności można nawet urządzić podwodny ogród botaniczny. Niemniej akwarium trzeba dopasować pod własne zindywidualizowane potrzeby, a także możliwości.

Pojemne akwaria – same zalety!

Duże akwaria pozwalają na stworzenie przepięknego podwodnego świata odznaczającego się bogactwem ryb, roślin i dekoracji. W tym wypadku można puścić wodze fantazji i postawić na luźną, kreatywną aranżację. W cenie są także akwaria biotopowe znacznie bardziej odzwierciedlające środowisko naturalne. Są restrykcyjne pod względem doboru ryb (i innych stworzeń), roślin czy nawet podłoża. Jednocześnie „zabawa” z dużymi akwariami ma swoje ograniczenia. Akwarium 100l, 120l, 160l (lub większe) zajmuje sporo miejsca i trzeba w sposób przemyślany wygospodarować dla nich przestrzeń w pomieszczeniu. Ze względu na rozmiary mogą być głównym elementem dekoracyjnym wnętrz. Jednocześnie są łatwe w pielęgnacji. Można umieścić w nich wydajny sprzęt i gęsto obsadzić zielenią, dzięki czemu podmiany wody wykonuje się rzadziej niż w małych zbiornikach. Powinno się przy tym sprawdzić główne parametry i głównie na tej podstawie dokonać ostatecznego wyboru.

Jak rozsądnie wybrać duże akwarium?

Głównym aspektem, na który zwraca się uwagę przy zakupie zbiornika, są rozmiary (i oczywiście związana z tym pojemność). Rozmiary mogą być standardowe (np.: to częsta praktyka m.in. przy akwariach 112l) lub zindywidualizowane (akwarium oscylujące w granicach 100l ma wymiary niestandardowe i jest rzadziej spotykane). Na łatwość znalezienia miejsca dla akwarium, a jednocześnie dopasowania do stylu wpływa też rodzaj. Przez dekady najbardziej rozpowszechnione były akwaria o prostych, kanciastych ścianach. Wciąż są często wykorzystywane, chociaż wypierają je zbiorniki profilowane. W tym wypadku frontowa szyba jest łukowato wygięta. Dzięki temu aranżacja prezentuje się jeszcze okazalej, a akwarium lepiej pasuje do nowoczesnych pomieszczeń. Najmniej miejsca zajmuje akwarium narożne, które można (najlepiej wraz z szafką) umieścić w dowolnym kącie. Przy wyborze istotny jest design, który obejmuje styl, rodzaj materiałów, barwę zestawu (akwarium, pokrywa, szafka), a nawet kolor silikonu. Tańsze i wygodne w użytkowaniu są akwaria z szafkami „otwartymi”, te „zamknięte” są natomiast bardziej stylowe. Warto zwrócić także uwagę na grubość i jakość szkła. Przy zakupie można dowolnie dobrać poszczególne elementy (akwarium, pokrywa, szafka, wyposażenie) lub skorzystać z gotowych zestawów. Ta druga opcja jest szczególnie przydatna w przypadku osób rozpoczynających przygodę z akwarystyką.

Zapraszamy do przejrzenia bogatej oferty w naszym sklepie.