Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 27 139,00 zł

Marka

Marka

Akwarium morskie

286 produktów

Wyświetlono 1-24 z 286 produktów

Aktywne filtry

Akwarium morskie

Akwarystyka - jedna pasja, wiele dziedzin.

Dla wielu osób akwarystyka jest naturalnym wyborem, kiedy mowa o zainteresowaniach na całe życie. Często zaczyna się niepozornie, od zbiornika podpatrzonego u wujka, kolegi, czy w sklepie zoologicznym. Akwarium w domu jest źródłem niekończącej się inspiracji do poszerzania swojej wiedzy z zakresu zoolog, botaniki, geografii, biologii, i wielu, wielu innych.

Posiadanie w domu żywych stworzeń niejako zmusza nas do zdobywania wiedzy i doświadczenia, aby nasze zwierzęta i rośliny mogły poczuć się bardziej komfortowo pod naszą opieką. Z biegiem tygodni stajemy się coraz lepszymi hodowcami. Z pomocą zgromadzonej wiedzy, doświadczenia i zaplecza technicznego dochodzimy do momentu, w którym hodowane przez nas organizmy odwdzięczają nam się za naszą sumienną opieką pięknym, zdrowym wyglądem, wspaniałą kondycją, a także przychówkiem. Czasem są to gatunki podstawowe, innym razem osobniki, których rozród przysparza trudności i stwarza wymagania hodowcy. Moment, w którym rozmnożyliśmy rybki, o których długo marzyliśmy wynagradza długie godziny naszej ciężkiej pracy.

Akwarium słodkowodne - od tego się zaczyna.

Jak w każdej pasji, najważniejsze są cierpliwość, wiedza i doświadczenie, reszta jest naturalnym następstwem trzech pierwszych. Decydując się na posiadanie akwarium, warto zacząć od czegoś prostszego, bardziej osiągalnego, mniej problematycznego. Decydując się na akwarium słodkowodne, które byłoby naszym pierwszym akwarium, możemy być pewni, iż przysporzy ono nam mniej trudu, niż kiedy zdecydowali byśmy, że naszym pierwszym akwarium będzie akwarium morskie.

Poznając dobrze zachowania zwierząt, ich zwyczaje i wymagania dużo lepiej będziemy mogli poprowadzić ich hodowlę. Ryby, ślimaki, czy tak bardzo modna w ostatnich latach hodowla skorupiaków takich jak raki i krewetki, wyrobiona pewność siebie w trzymaniu tychże zwierząt w warunkach domowych zaprocentuje w przyszłości, szczególnie, kiedy zdecydujemy, iż akwarystyka słodkowodna nie ma przed nami więcej tajemnic, a my chcemy więcej, chcemy iść do przodu, rozwijać się.

Następny przystanek - akwarium słonowodne.

Owszem zdarza się, iż niektórzy akwaryści zaczynają swoją przygodę z akwarium od razy od akwarium słonowodnego. I wielu prowadzi takie akwaria z sukcesem. Wszystko zależy od naszej determinacji, świadomości związanych z tym obowiązków, i nie ma co ukrywać - zasobności naszego portfela. Ale o tym nieco później.

Jako osoby doświadczone w temacie akwarium i hodowli zwierząt akwariowych uważamy, iż najlepiej jednak rozpocząć swoją przygodę od akwarium słodkowodnego, a dopiero potem przerzucić się na akwarium morskie.

Można powiedzieć, iż akwarium słonowodne przyjdzie do nas niejako samo. Kiedy zaczynamy odczuwać znużenie posiadaniem akwarium z wodą słodką, czujemy, iż nie oferuje nam ono żadnych nowych wyzwań, wszystko nam się układa jak należy, rybki się rozmnażają, a rośliny rosną jak chwasty, stwierdzamy: jest zbyt pięknie i łatwo, muszę to skomplikować. Mniej więcej wtedy wpadamy na pomysł aby posiadać akwarium słonowodne.

Zaczynamy planować wielkość nowego zbiornika, sprzęt, który wykorzystamy do prowadzenia takiego akwarium, który producent będzie naszym zaufanym dostawcą sprzętu i preparatów, aby akwaria wyglądały jak żywcem wyciągnięte z oceanu. Kwestii tego typu, które nalży starannie zaplanować będzie naprawdę wiele.

Warto czasem zdecydować się aby doświadczony sprzedawca w sklepie akwarystycznym niejako poprowadził nas przez początek naszej przygody z akwarium morskim. Z tego miejsca warto również zaznaczyć, iż jest to o tyle istotna sprawa, gdyż o ile obecnie można wystartować pierwsze akwarium morskie relatywnie niewielkim kosztem, tak pomyłki i błędy, które dosięgną nasze akwaria mogą być dotkliwe dla nas, naszego portfela, a nawet zdrowia.

Wielu z Was na pewno uległo zdziwieniu po przeczytaniu, iż prowadzenie akwarium morskiego może zagrażać naszemu zdrowiu, a jednak to prawdopodobne. Jeśli kiedykolwiek widzieliście akwarystów morskich wykonujących jakiekolwiek prace w akwarium przy użyciu okularów i rękawiczek ochronnych, dzieje się tak za sprawę niektórych gatunków koralowców, które potrafią wydzielać toksynę, która może być niebezpieczna dla akwarystów. Może być szczególnie niebezpieczna jeśli dostanie się do oczu, otwartej/niezagojonej rany, lub przeniknie w jakikolwiek inny sposób przez naszą błoną śluzową. Dlatego pamiętajmy - bezpieczeństwo przede wszystkim!

Akwaria i ich wielkość będą miały niebagatelne znaczenie przy wyborze miejsca do ich ulokowania w mieszkaniu. Akwaria, które wybierzemy będą miały też determinujący wpływ na sprzęt, który wybierzemy do prowadzenia naszych zbiorników. Wymiar odpieniacza, grzałki, czy lampy dyktuje nam wymiar akwarium i producent sprzętu. Odpieniacz musi być dobrany tak, iż uwzględniając obsadę naszego akwarium i jej karmienie, ten pomoże nam skutecznie utrzymać czystość w naszym akwarium, i nie zajmie przy tym połowy objętości zbiornika, kiedy zdecydujemy się skorzystać z odpieniacza, który producent zaprojektował do stosowania wewnątrz zbiornika.

Decydując się na kupno soli do sporządzenia wody morskiej, czy preparatów innego rodzaju, można rozważyć aby producent wszystkich tych produktów był jeden. Wiele firm komponuje swoje produkty w taki sposób, aby były kompatybilne z resztą ich oferty. Zatem, producent jednego z dodatków nie uwzględnia składu i dawkowania produktu, za który odpowiedzialny jest inny producent. Każda szanowana firma zajmująca się akwarystyką morską, każdy producent posiada w swojej ofercie zestawy produktów, które pozwolą kompleksowo zająć akwarium morskim lub rafowym.

Akwaria morskie jako źródło inspiracji.

Zaczynając swoją przygodę z akwarium morskim, kiedy wiemy już, iż koralowce i ich uroda nami zawładnęły musimy wiedzieć, że będzie to długa, czasem wymagająca, ale równie bardzo kreatywna i fascynująca znajomość.

Mnogość gatunków ryb, koralowców, skorupiaków, mięczaków jest tak wielka, iż możliwości tworzenia biotopów jest niema nieskończona. Hodowla koralowców doprowadza również do sytuacji, w której pragniemy posiadać co raz to nowe odmiany kolorystyczne korali, których nie widzieliśmy nigdy wcześniej. Musimy jednak pamiętać, że w tej branży nowość goni nowość. Nie tylko pod względem nowych korali, ale również nowinek technicznych, które oferuje nam każdy producent takowego ekwipunku.

Gorąco zachęcamy za poznania się z tematyką akwarium morskiego i rafowego. Zapewniamy, iż będzie to wciągająca i niezwykła przygoda na lata.