Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 20,00 zł - 335,00 zł

Marka

Marka

Pokarmy dla korali morskich

Korale morskie to zwierzęta, które należy regularnie karmić. Tylko odpowiedniej jakości pokarm sprawi, że będą się one pompować i uzyskają piękne kolory. Pokarm powinien zawierać dużo witamin i aminokwasów. Podczas karmienia należy wyłączyć falowniki, ponieważ znacznie utrudniają one pobieranie pokarmu z wody. Korale można karmić trzema rodzajami pokarmów: pokarmem żywym, pokarmem mrożonym oraz pokarmami suchymi. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy nasze koralowce mają urozmaiconą dietę i odżywiają się regularnie.

Aktywne filtry

Pokarmy dla korali morskich muszą być bogate w składniki odżywcze.

Żywy pokarm dla koralowców to przede wszystkim artemia oraz fitoplankton.

Z mrożonych pokarmów dla koralowców dominuje artemia, czerwony plankton, ikra homara. Ten rodzaj pokarmu jest także przysmakiem mniejszych ryb morskich. Błazenki na pewno nie pogardzą tego rodzaju jedzeniem. Przed podaniem mrożonek należy uprzednio rozmrozić kostkę w wodzie akwariowej. Pokarm dla korali powinien swobodnie rozpuszczać się w niej przez 30-40 minut. Dopiero po tym czasie powstałą zawiesinę wlać bezpośrednio do akwarium.

Pokarmy dla koralowców należy podawać po zgaszeniu światła. Wtedy możemy zaobserwować największe pompowanie się koralowców.

Pokarm dla korali SPS oraz LPS.

Na rynku dostępnych jest wiele pokarmów dla koralowców SPS oraz dla koralowców LPS.

Który z nich należy więc wybrać?

Jeśli poszukujemy jednego uniwersalnego pokarmu dla obu grup warto zastanowić się nad produktem marki Aquaforest. Jest to uniwersalny pokarm dla korali. W jego skład wchodzą głównie glony oraz plankton. Pokarm jest łatwo przyswajany oraz zapewnia szybki wzrost korali. Koralowce należy karmić nocą po zgaszonym świetle.

Wszystkie suche pokarmy należy trzymać w chłodnym miejscu w opakowaniach zamkniętych. Jeśli chcemy wybrać pokarm tylko dla jednej grupy korali również możemy skorzystać z oferty firmy Aquaforest lub Microbelift. Większość pokarmów występuje w formie proszku, który miesza się z wodą.

Pokarm dla korali należy podawać przy użyciu pipety. Dzięki temu nie pływa on po całym akwarium i możemy podać go w bardzo precyzyjny sposób.

Akwarium morskie.

Założenie zbiornika słonowodnego wymaga większej wiedzy oraz większych nakładów finansowych w porównaniu do akwarium słodkowodnego. Koralowce oraz ryby są bardziej delikatne i bardziej wrażliwe na zmiany parametrów wody. Właśnie z tego powodu wszystkie produkty jakich używamy do prowadzenia zbiorników morskich powinny być najwyższej jakości. Pokarmy oraz aminokwasy dla korali należy podawać tylko i wyłącznie od sprawdzonych producentów. Dzięki temu mamy pewność, że zostały one przebadane przez szereg specjalistów.

Pokarmy powinny mieć odpowiedni certyfikat.

Karma dla ryb i koralowców to kluczowy produkt, który pozwoli nam na uzyskanie odpowiednich kolorów oraz sprawi, że będą one w doskonałej kondycji.

Bardzo istotnym elementem akwarystyki morskiej jest temperatura wody. To ona jest największym wrogiem koralowców w naturze. W zależności od tego jakiej wielkości mamy akwarium możemy na kilka sposobów zadbać o ustabilizowanie się temperatury w zbiorniku.

Najtrudniejszy czas dla zbiorników morskich to lato. Kiedy temperatury na zewnątrz przekraczają 30 stopni rośnie także temperatura w naszym zbiorniku. Do schłodzenia mniejszych zbiorników wystarczają najczęściej zwykłe wentylatory. Większy problem pojawia się przy dużych akwariach. Do nich wymagane są chłodziarki, które skutecznie obniżają temperaturę wody.

Wielkość chłodziarki uzależniona jest od pojemności naszego akwarium.

Produkty dla korali oraz ryb morskich dostępne w sklepie akwarystycznym Plantica.

Sklep Plantica oferuje klientom nie tylko szeroki wybór pokarmów dla korali. Mamy także produkty dla ryb morskich, witaminy dla rybek i korali. Sól do akwarium morskiego oraz lampy, odpieniacze, falowniki, pompy dozujące.

Akwarystyka morska to dział, który w ostatnim czasie bardzo mocno rozwija się w naszym sklepie.

Stale poszerzamy ofertę produktów dla ryb i koralowców.

Mamy także szeroką ofertę produktów do akwariów słodkowodnych. Pokarmy dla ryb oraz krewetek, minerały dla skorupiaków. To tylko niewielka cześć produktów jakie wchodzą w skład naszej oferty.

W sklepie Plantica skompletują Państwo cały zestaw akwariowy.

Składając zamówienie w naszym sklepie internetowym mogą Państwo liczyć na darmową wysyłkę po przekroczeniu minimalnej kwoty 99 zł.

Paczki wysyłamy kilkoma firmami kurierskimi, tak, by każdy klient mógł wybrać dla siebie dogodną formę dostawy. Wysyłamy nawet duże akwaria oraz zestawy akwariowe.

Przesyłki są ubezpieczone.