Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 406,00 zł - 8 994,00 zł

Zestawy akwariowe do 115cm długości

Plantica.pl oferuje szeroki wybór zestawów akwariowych o długości 115 cm. Nasze komplety są doskonałym rozwiązaniem dla miłośników akwarystyki słodkowodnej, którzy pragną stworzyć piękne środowisko dla swoich ryb i roślin w domu. Dzięki naszym zestawom akwariowym możesz łatwo rozpocząć przygodę z akwarystyką lub rozbudować istniejące akwarium.

Aktywne filtry

Przed zakupem akwarium należy wybrać dla niego odpowiednie miejsce. Często zdarza się, że do standardowego rozmiaru brakuje nam kilku centymetrów. W takiej sytuacji mogą Państwo zgłosić się do naszego sklepu akwarystycznego. Oferujemy klientom akwaria oraz zestawy na każdy, dowolny wymiar. Dla przykładu można zamówić u nas akwarium o długości 115 cm wraz z szafka oraz pokrywą. Dużym plusem kupowania wszystkiego osobno jest możliwość modyfikacji zamawianych produktów. Akwarium może być wykonane z mieszanego szkła. Część szyb będzie wykonana z optiwhite, pozostałe z float. Pozwala to zaoszczędzić nam nieco środków. Możemy także wybrać kolor silikonu oraz to czy akwarium ma posiadać wzmocnienia czy ma być wykonane bez nich. Również przy składaniu zamówienia na pokrywę można dołożyć do niej dodatkowe oświetlenie do hodowli roślin. Producent daje także możliwość wycięcia otworów na przewody od filtrów oraz kable we wskazanym przez klienta miejscu. Szafki akwariowe dopasowane są do wielkości akwarium akwarium. Nie wszystkie meble nadają się do tego, by postawić na nich akwaria. Jeśli nie kupujemy specjalnej szafki pod akwarium, powinniśmy się upewnić, że ta którą posiadamy spełnia wszystkie wymagania i nie załamie się pod ciężarem akwarium. Długość akwarium powinna być dopasowana do długości szafki. Szafka, która ma zbyt duży blat w stosunku do dna zbiornika będzie podatna na wygięcie się blatu. Takie połączenie nie jest bezpieczne. Wszystkie zestawy akwarystyczne mają idealnie dopasowaną długość akwarium do szafki.

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do akwarium?

Kilka lat temu na rynku akwarystycznym doszło do sporej zmiany. Tradycyjne świetlówki zostały zastąpione przez bardziej energooszczędne, a także żywotniejsze lampy led. Wcześniej korzystaliśmy z prostego przelicznika, ilość watów należało podzielić przez ilość wody w akwarium. Dla wzrostu roślin przyjęło się, że trzeba zapewnić im oświetlenie od 0,5W na litr do 1W na litr. Aktualnie ten przelicznik nie jest już używany. Świetlówka w akwarium obecnie to rzadkość, niemal nad każdym akwarium znajduje się lampa led. Minusem świetlówek było to, że trzeba je regularnie wymieniać, minimum raz na rok. Oprócz emitowania światła wydzielają też bardzo dużo ciepła w pokrywie. W akwariach roślinnych, gdzie trzeba było mieć tych świetlówek kilka pojawiał się problem ze zbyt wysoką temperaturą wody. Obecnie najprostszym przelicznikiem jest strumień świetlny czyli ilość lumenów na litr wody w akwarium. Przyjmuje się, że do prawidłowego wzrostu roślin należy posiadać od 30 do 70 lumenów. Wyjątek stanowią akwaria bardzo wysokie, do których należy dobrać specjalne lampy. W przeciwnym razie może wystąpić problem z doświetleniem roślin trawnikowych. Długość lamp do akwarium powinna być dopasowana do długości akwarium. Zbyt krótka długość lampy sprawi, że boki naszego akwarium pozostaną niedoświetlone.

Jak dobrać odpowiednie światło do akwarium?

Wybór oświetlenia każdemu akwaryście spędza sen z powiek. Nie jest to niestety proste zadanie i nie ma jednej, uniwersalnej lampy, którą można polecić do każdego typu akwariów. W akwariach roślinnych jest inne zapotrzebowanie na światło niż w hodowli ryb akwariowych. Przed zakupem oświetlenia powinniśmy wiedzieć jakie docelowo będziemy mieć rośliny. Światło dla ryb nie ma już większego znaczenia i jeśli planujemy akwarium bez roślin możemy wybrać belkę o mniejszej mocy. Wygodnym rozwiązaniem są na pewno belki, które mają możliwość regulacji oświetlenia. Za pomocą prostej aplikacji możemy zmieniać barwy światła oraz ustawić czas świecenia. Montaż ogranicza się jedynie do oparcia nóżek lampy o boczne szyby akwarium. W porównaniu do pokrywy belki mają więcej mocy i wyglądają bardziej estetycznie. Zwiększa się jednak parowanie wody i na tafli akwarium może osadzać się kurz, powodując film białkowy. Posiadając akwarium bez pokrywy trzeba zakupić urządzenie, które będzie usuwało zanieczyszczenia pływające po powierzchni. Skimmer to niewielki filtr wewnętrzny, który pobiera wodę z tafli. Jego małe wymiary sprawiają, że bez problemu można go zamaskować. W porównaniu do innych filtrów, ten nie musi być stale włączony. Wystarczy dosłownie kilkadziesiąt minut na dobę by spełnił swoje zadanie. Kupić to urządzenie można we wszystkich sklepach akwarystycznych oraz na najbardziej popularnych portalach sprzedażowych. Coraz większa ilość dostępnych produktów sprawia, że akwarystyka to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina.

Co otrzymamy w komplecie zamawiając zestaw akwarystyczny?

W gotowych akwariach sprzedawanych przez producentów znajduje się przede wszystkim: szafka, akwarium, pokrywa wraz z oświetleniem. Opcjonalnie w zestawach znajduje się także grzałka, filtr wewnętrzny, termometr, siatka do wyławiania rybek, a także preparaty przyspieszające dojrzewanie akwarium. Na co należy zwrócić uwagę kupując akwarium? Przede wszystkim na to, czy akwarium nie posiada żadnych rys, uszczerbień oraz czy wykonane jest estetycznie. Nikt przecież nie chciałby posiadać zbiornika, który ma krzywo sklejone szyby lub zbyt duża ilość silikonu. Możemy także poprosić sprzedawcę by podłączył nam do prądu oświetlenie. Unikniemy dzięki temu reklamacji oraz zaoszczędzimy sporo czasu i nerwów. Jako pierwszy zbiornik polecamy wybrać akwarium o długości od 60 do 115 cm i pojemności w przedziale 80-200 litrów. Unikajmy pokryw, w których znajdują się jeszcze świetlówki. Z uwagi na dużą ilość pobieranej energii oraz krótki czas działania zostały zastąpione przez oświetlenie led. Świetlówka nie posiada także możliwości regulacji i do prawidłowego działania wymagany jest jeszcze statecznik oraz oprawki. Każdy producent oświetlenia stopniowo wycofuje się ze sprzedaży świetlówek. Do naszego pierwszego akwarium musimy dokupić jeszcze filtr wewnętrzny lub filtr zewnętrzny. Dostępne są modele o różnych pojemnościach, dostosowane do wielkości akwarium. Potrzebna będzie także grzałka, która zadba o odpowiednią temperaturę wody dla naszych ryb i roślin. Wbudowany w grzałkę termostat sprawia, że grzałka sama wyłącza się. Urządzenie jest więc bezobsługowe. Dostępnych jest także wiele urządzeń, które ułatwiają obsługę akwarium. Sprzęt stosowany w akwarystyce jest w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Jeśli zastanawiają się Państwo nad doborem sprzętu do swojego akwarium, zapraszamy do kontaktu. Postaramy się pomóc w stworzeniu podwodnego świata.

Zakupy sprzętu akwarystycznego w sklepach internetowych.

W dzisiejszych czasach przez Internet można zamówić praktycznie wszystko. Również w branży akwarystycznej dostępnych jest mnóstwo produktów z wysyłką. Akwarium można założyć bez wychodzenia z domu. Coraz więcej sklepów decyduje się na wysyłkę akwariów, roślin, a nawet ryb. Ryby wysyłane są specjalnymi firmami kurierskimi, które dbają o to, by przesyłka dotarła do klienta bez opóźnień. Wysyłka ryb odbywa się od poniedziałku do środy, a sklepy, które się w tym specjalizują mają bardzo szeroki wybór gatunków. Ryby po podróży należy wyjąć z paczki oraz w workach włożyć do akwarium, by wyrównała się temperatura. Następnie rybki przelewamy z worka do wiadra i stopniowo dolewamy im wodę pochodzącą z naszego akwarium. Bardziej wymagającym gatunkom możemy podłączyć napowietrzacz. Proces aklimatyzacji ryb powinien trwać ok 3-4 godziny. Tylko w taki sposób możemy mieć pewność, że ryby nie doznają szoku w naszym akwarium. Wprowadzając do akwarium delikatne i płochliwe ryby takie jak paletki świetlówka bądź lampa led powinna być wyłączona. Ostre światło potęguje stres u ryb. Do nowych zbiorników dodaje się także produkty, których celem jest wzmocnienie odporności ryb. W oparciu o nasze doświadczenie możemy potwierdzić, że takie produkty są bardzo skuteczne. Ryby zachowują swoje naturalne barwy, chętnie przyjmują wszelkiego rodzaju pokarmy i rzadziej chorują w naszych akwariach. Oprócz preparatów w usunięciu ze zbiornika patogenów oraz glonów pomaga lampa UV. To urządzenie, które należy podłączyć do filtra zewnętrznego. Lampa UV nie może być stosowana zbyt długo, ponieważ zniszczy kolonie pożytecznych bakterii, które znajdują się już w naszym akwarium. Więcej informacji o tym produkcie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Zakupy wysyłane są do klientów w ciągu 24h od złożenia zamówienia. Delikatne produkty takie jak: świetlówka, lampa, czy akwarium są bardzo dokładnie pakowane. Elementy wykonane ze szkła nie są łączone z produktami dużymi i ciężkimi, które mogłyby uszkodzić delikatną zawartość. Dla przykładu świetlówka, która wykonana jest ze szkła nie zostanie wysłana ze żwirem lub ze skałami. Takie połączenie gwarantowałoby uszkodzenie produktów.