Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 80,00 zł - 563,00 zł

Marka

Marka

Elektrozawory CO2

9 produktów

Wyświetlono 1-9 z 9 produktów
Aktywne filtry

Elektrozawór zaliczany jest do niezbędnych akcesoriów montowanych do zestawu co. Reguluje dozowanie dwutlenku węgla do akwarium. Przy podłączeniu do włącznika czasowego pozwala na nawożenie roślin o dowolnej porze. Może „współpracować” z komputerem pH, utrzymując stały poziom CO2. W przypadku wyczerpania gazu zapobiega zalaniu reduktora i butli wodą. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli różniących się jakością. Jak optymalnie wybrać elektrozawór do wody 230v?

Kluczowe atrybuty elektrozaworu – jakość przede wszystkim!

Elektrozawór powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów, tylko takie gwarantują bezawaryjność i odpowiednio długi czas eksploatacji. Jego podzespoły często zbudowane są ze stali nierdzewnej (np. sprężyna, rdzeń) oraz mosiądzu (korpus, tuleja rdzenia elektromagnesu). Zakupu tych z tworzywa sztucznego nie warto nawet rozważać. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na średnicę gwintów (i kompatybilność z pozostałymi elementami zestawu). Parametry świadczące o dobrej jakości to maksymalne dopuszczalnie ciśnienie (liczone w barach), maksymalna temperatura pracy cewki (stopnie Celsjusza). Nieco mniejsze znaczenie ma pobór mocy. Przy ciągłym użytkowaniu miesięczna różnica w rachunkach pomiędzy energooszczędnym a standardowym sprzętem może wynosić 1-3zł. Oczywiście, jeśli podliczy się pobór wszystkich urządzeń podłączonych do akwarium, okazuje się, że postawienie na te energooszczędne generuje znacznie większe oszczędności.

Po co stosować zestawy co2?

Zestawy CO2 wykorzystuje się do efektywnej uprawy roślin wodnych. Przy optymalnym stosowaniu dawek dwutlenek węgla nie ma znaczenia dla ryb (i innych zwierząt), natomiast znacznie przyśpiesza wzrost oraz rozwój akwariowej zieleni. Elektrozawór pozwala na precyzyjne i bezpieczne nawożenie.