Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 402,00 zł - 6 887,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe do 120cm długości

Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą zestawów akwariowych o długości 120cm na Plantica.pl. Oferujemy szeroki wybór akwariów i zestawów, które idealnie pasują do Twojej pasji i przestrzeni. Nasze zestawy są kompleksowe i zawierają wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia pięknego środowiska słodkowodnego w swoim domu. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym akwarystą, czy doświadczonym entuzjastą, u nas znajdziesz odpowiedni zestaw dla siebie. Odwiedź naszą stronę i przeglądaj naszą szeroką gamę zestawów akwariowych o długości 120cm. Zamów już dziś i zacznij tworzyć swoje wymarzone akwarium. Plantica.pl - Twoje miejsce dla akwarystyki słodkowodnej.

Aktywne filtry

Akwarium - początek.

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na posiadanie akwarium w domu. Niektórzy robią to ze względu na hobby, inni ze względu na nacisk ze strony pociech, lecz jest jeszcze grupa osób, która dostrzega w akwarium potencjał dekoracyjny.

Akwaria stały się niejako meblem. Jednak nie jest to komoda, która zachodzi kurzem, to dobry mebel, o który się dba, który się szanuje, który się rozwija i kwitnie na naszych oczach.

Wiele spośród powstających mieszkań, domów, biur, gabinetów powstaje z myślą, że właśnie w ich wnętrzu docelowo stanie akwarium. Kiedy nawet nie doszło do samego zakupu akwarium, już budowane jest specjalne miejsce, przeznaczone właśnie pod nie.

Wiele osób decyduje się nawet na specjalne przystosowanie przestrzeni pod taki zbiornik. Doprowadzenie wody, odpływu, montaż odpowiedniej liczby gniazdek. Kiedy swoją przygodę z akwarystyką zaczyna się w ten sposób, znacząco to ułatwia i uprzyjemnia późniejsze prowadzenie akwarium.

Decydując się na wybór akwarium już na tym etapie budowy/remontu pomieszczenia, mamy możliwość idealnego wpasowania akwarium w kształt pomieszczenia, w taki sposób, że staje się ono jego integralną częścią. Jest to szczególnie polecane, kiedy w planach myślimy o zbiorniku dużym, lub bardzo dużym.

Jednak niezależnie od tego, w jakich okolicznościach planujemy rozpoczęcie przygody z akwarium, warto podejść do tego zagadnienia możliwie kompleksowo, aby nie spotkały nas żadne większe niespodzianki, które mogłyby wynikać z naszego braku doświadczenia.

Zestawy akwariowe jako baza przyszłej aranżacji.

Kiedy szykujemy się do zakupu akwarium, pierwszy wybór, z którym przychodzi nam się zmierzyć, to kwestia, czy chcemy wybrać każdy element z osobna, bazując na swojej wiedzy, doświadczeniu, preferencjach, czy wolimy oprzeć się o gotowe zestawy.

Zestaw akwarium został skomponowany indywidualnie przez każdego producenta, według jego własnych doświadczeń. W zależności od preferencji i sposobu podejścia do tematu każda z opcji ma swoje wady i zalety.

Decydując się na zakup akwarium i każdego z jego komponentów z osobna, koniecznie będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i dużą dozę niezbędnej wiedzy, która pozwoli nam uzyskać konkretną odpowiedź na niejedno pytanie, które pojawi się podczas zakupu.

Filtr, grzałka, oświetlenie, napowietrzanie, czy zestaw CO2, to tylko kilka z najważniejszych elementów, które przyjdzie nam dobrać. A co z szafką, która podoła utrzymaniu naszego akwarium, a przy tym będzie elementem dekoracyjnym, a nie przykrą koniecznością podstawy dla zbiornika...

Decydując się na gotowy zestaw, który posiada w komplecie większość niezbędnego sprzętu, ściągamy z siebie konieczność samodzielnych wyborów, czasem chybionych.

Gotowe zestawy akwariowe to również zgodne wymiar, kształt i wykończenie pokrywy, akwarium i szafki. Mamy pewność, że zestaw i jego elementy pasują do siebie, i dobrze razem wyglądają.

W nowoczesnych pomieszczeniach może okazać się, że gotowy zestaw akwarium to idealny wybór. Wielu producentów koniecznie podąża za aktualnymi trendami w wykończeniu wnętrz, a to wszystko po to, aby oferowane zestawy były możliwie aktualne stylowo, i jak najlepiej pasowały do powstających wnętrz.

Czy akwarium duże i długie równa się dużo problemów?

Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że zestaw akwarium, którego wymiary są odpowiednio duże, robi równie duże wrażenie na jego widzach. Zestaw, którego długość wynosi metr i więcej daje nam już naprawdę spore wrażenia wizualne. Wszak patrzymy już na kilkaset litrów wody. Taki zestaw pozwala nam na naprawdę śmiałe aranżacje.

Akwarium o długości 120 cm, a pojemności w granicach 200-400 litrów to świetny wybór, kiedy planujemy zrobić z takiego zbiornika punkt skupienia ludzkiej uwagi, jednocześnie jest to wielkość, która jeszcze nie nastręcza wielu problemów organizacyjnych.

Mówi się, że duże akwaria prowadzi się łatwiej, iw istocie tak jest. Trzeba jednak wyjaśnić, o co dokładnie chodzi w tym stwierdzeniu. Nie oznacza to, że taki zestaw wymaga mniej pracy, a jego utrzymanie jest tańsze. Nie. Oczywiście, jeśli porównamy zestaw akwarium o pojemności 50 litrów z zestawem o pojemności 350 litrów, drugi zbiornik będzie od nas wymagał więcej troski. Jednak jego zaletą jest to, że dużo łatwiej o stabilizację biologiczną takiego akwarium. Trudniej ją również zburzyć. W małych akwariach jest to dużo łatwiejsze do zachwiania. I jeszcze trudniej taką równowagę odbudować.

Większe zbiorniki wybaczają więcej błędów, niż ma to miejsce w przypadku akwariów kilkudziesięciolitrowych. Planując kawałek wody w swoich czterech katach, polecam uwzględnić ten fakt, tym bardziej, że akwarystyka to hobby postępujące w naszych sercach i umysłach. Kiedy zaczynamy z mniejszym akwarium, nagle stwierdzamy, iż konieczne staje się kupno większego akwarium, bo obecne jest za małe.

Czym kierować się wybierając akwaria do naszych domów i mieszkań.

Wybieranie zestawów dobrze zacząć od określenia wielkości, która interesuje nas najbardziej. Jeśli decydujemy się na większy zbiornik, ale nie mamy jeszcze szczególnie dużego doświadczenia w prowadzeniu akwariów, zbiornik o długości 120 cm i pojemności 200-300 litrów wydaje się być idealnym kompromisem pomiędzy wielkością, a trudnością w prowadzeniu.

Następnie kluczowy okaże się producent takiego zestawu. Warto postawić na sprawdzoną markę. Firmy takie jak Oase, AquaEL, Eheim, czy Fluval - na pewno warto szukać swojego nowego zestawu w ich ofercie. Są to marki z wieloletnim doświadczeniem, często produkujące swoje zestawy na terenie Europy, a przy tym oferują opiekę posprzedażową na bardzo wysokim poziomie.

Następnie technikalia. Filtr, grzałka, oświetlenie. To najważniejsza trójka sprzętu w akwariach. Bez nich nie możemy mówić o zdrowym prowadzeniu zbiornika. Bez wydajnej i skutecznej filtracji nie utrzymamy w akwarium równowagi biologicznej, a tym samym nie stworzymy przyjaznych warunków do życia dla naszych podopiecznych.

Stabilna, odpowiednio wysoka temperatura. Niemal wszystkie dostępne w handlu ryby i rośliny to gatunki tropikalne, które wymagają temperatury na poziomie 25-26 stopni Celsjusza. Solidna grzałka ze sprawdzonym termostatem skutecznie rozwiąże ten problem.

I oświetlenie. Szukamy zestawów wyposażonych w lampy LED. Gwarantują one dużą moc, skuteczność, udaną hodowlę, piękne oddanie barw, a przy tym odznaczają się niższym apetytem na energię.

Wszelkie inne akcesoria i rozwiązania, które dokłada producent, są już niejako bonusem. Jeśli zbiornik, pokrywa z oświetleniem, filtr i grzałka są wysokiej jakości, najczęściej reszta to już tylko formalność.

Jeśli macie Państwo pytania, na które wciąż nie udało Wam się znaleźć odpowiedzi, gorąco zachęcamy do kontaktu z obsługą sklepu, która pomoże odpowiedzieć na Państwa pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.