Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 644,00 zł - 1 741,00 zł

Kształt

Kształt

Silikon

Silikon

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwaria Float 120cm długości

Akwaria Float o długości 120 cm to idealne rozwiązanie dla akwarystów, którzy cenią sobie minimalistyczny styl i funkcjonalność. Te akwaria posiadają specjalny system zawieszenia, dzięki czemu wydają się unoszące w powietrzu, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Zestaw zawiera wszystko, co niezbędne do rozpoczęcia przygody z akwarystyką słodkowodną.

Aktywne filtry

Akwaria wykonane ze szkła float są najbardziej popularnymi zbiornikami w akwarystyce słodkowodnej oraz akwarystyce morskiej. Duży wpływ na ich wybór ma przede wszystkim cena - są niemal o połowę tańsze od akwariów optiwhite. Drugą istotną kwestią jest to, że akwaria float klejone są w ten sam sposób co akwaria optiwhite. Akwarium ma polerowane krawędzie, sklejone jest przeźroczystym silikonem, jego nadmiar jest usunięty. Osoby zaczynające przygodę z akwarystyką, które zakładają swoje pierwsze akwarium mogą mieć problem z odróżnieniem szkieł od siebie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze akwarium?

Wybierając akwarium w sklepie powinniśmy zarezerwować sobie kilka, kilkanaście minut, by dokładnie obejrzeć kupowany produkt. Największą uwagę należy zwrócić na narożniki naszego akwarium, czy nie są nigdzie wyszczerbione, czy szyby licują się ze sobą. Kolejnym aspektem są krawędzie. Powinny być dokładnie wypolerowane, bez żadnych nierównych powierzchni. Uwagę należy zwrócić także na ilość silikonu oraz to czy nie posiada on bąbli. W idealnie sklejonym akwarium silikon jest praktycznie niewidoczny. Akwarium powinno się oglądać przy mocnym sztucznym świetle. Na koniec pozostaje nam sprawdzić szyby czy nie są nigdzie porysowane. Jeśli wykonanie akwarium nam odpowiada pozostaje jedynie transport akwarium do domu. Najważniejszą rzeczą jest zabezpieczenie wszystkich krawędzi oraz szyb folią stretch.

Akwarium ze wzmocnieniami czy bez?

Bez wątpienia jest to jedno z częściej zadawanych pytań pośród akwarystów. Akwarium wykonane bez wzmocnień wygląda zdecydowanie lepiej, szklane wzmocnienia nie rzucają się w oczy. Niestety akwaria klejone bez wzmocnienie wykonane są z większej grubości szkła. Przekłada się to na wyższą cenę. Przy dużych akwariach różnica potrafi wynosić nawet kilkaset złotych. Większa grubość szkła użyta do produkcji naszego akwarium pozwala na nie montowanie wzmocnień. Dzięki temu akwarium wygląda bardziej estetycznie. Ma to znaczenie zwłaszcza, gdy planujemy zbiornik bez wzmocnień z belką oświetleniową. Producent udziela na takie akwarium 5 lat gwarancji. Nieco inaczej wygląda sprawa z akwariami, które będą posiadały pokrywę. Wzmocnienia są ukryte pod pokrywą i nie ma sensu dopłacać do akwarium bez wzmocnień.

Akwarystyka słodkowodna, akwarystyka morska

Czy akwaria używane w akwarystyce słodkowodnej i morskiej różnią się od siebie? Odpowiedź jest prosta - nie. W akwarystyce morskiej częściej w akwarium stosuje się różne udogodnienia takie jak kominy, pudełka przelewowe, rewizje, spusty denne oraz wiele innych. Dobrze więc kilka rzeczy przemyśleć przed zamówieniem akwarium. Jest możliwość zamówienia akwarium na dowolny wymiar, a także akwarium wykonanego z dwóch rodzajów szkła. Jest ono tańsze niż akwarium wykonane całkowicie ze szkła optwihite. Akwarystyka morska wymaga większych nakładów finansowych. Koszt samego akwarium jest niewielki w porównaniu do kosztu ryb czy korali. Szkło optiwhite nie zmienia także koloru ryb oraz korali. Właśnie dlatego niemal 100% akwariów morskich jakie powstaje wykonane są ze szkła opti. Ceny akwariów float są zazwyczaj połowę niższe od cen akwariów optiwhite.

Czym wyróżnia się akwarystyka morska?

Akwarium morskie charakteryzuje bardzo duża ilość dostępnego sprzętu, która ułatwia nam prowadzenie zbiornika. Wiele urządzeń używanych jest tylko w akwariach morskich. Najczęściej spotykanym jest odpieniacz. Posiada go niemal każdy akwarysta. Urządzenie odpowiada za usunięcie z wody zanieczyszczeń. Jest swego rodzaju filtrem, który ma bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie akwarium. Oprócz niego najpopularniejsze są automatyczne dozowniki, dolewka wody. Akwarystyka morska bardzo szybko się rozwija. Dostępne są coraz to nowsze, doskonalsze i bardziej smart urządzenia. Podgląd do tego co dzieje się w naszym akwarium możemy mieć z każdego zakątka ziemi. Niestety akwarystyka morska wymaga od nas więcej cierpliwości, proces dojrzewania akwarium trwa minimum 6 miesięcy. Bardzo ważne jest badanie oraz utrzymywanie parametrów wody na wskazanym poziomie. Ułatwiają to znacznie testy ICP, które podają dokładne wyniki wszystkich pierwiastków znajdujących się w akwarium. Oprócz tego dostajemy także wskazówki co należy robić aby podnieść lub obniżyć pierwiastek do bezpiecznego poziomu. Również ceny zwierząt są znacznie wyższe niż w akwarium słodkowodnym. Dostępność ryb oraz korali jest znacznie mniejsza i tylko nieliczne sklepy oferują zwierzęta do akwariów morskich.

Od czego zacząć zakładanie akwarium?

Przede wszystkim najpierw należy się zastanowić czy kupić gotowy zestaw czy wszystkie elementy kupować osobno. Dużym plusem zestawów jest na pewno cena, która będzie niższa niż w przypadku kupowania urządzeń pojedynczo. Dużym minusem jest to, w zestawie nie mamy możliwości wprowadzenia zmian. Producent wybiera za nas, nie zawsze taki sprzęt musi nam odpowiadać. Jeśli już kupiliśmy zestaw lub cały sprzęt, który będzie nam potrzebny, zabieramy się do zakładania akwarium. Akwarystyka słonowodna wymaga do założenia akwarium idealnie czystej wody. Konieczne będzie zamontowanie w domu filtra odwróconej osmozy, który usuwa z wody kranowej wszystkie pierwiastki i zanieczyszczenia. Taką wodę należy ogrzać oraz zasolić do odpowiedniego poziomu. Do mierzenia zasolenia, najlepszym urządzeniem będzie refraktometr. Odpowiednio przygotowaną wodę nalewamy do akwarium i układamy w nim skałę. Dopiero po sprawdzeniu cyklu azotowego do akwarium zaczynamy wprowadzać pierwsze ukwiały oraz ryby. Nie należy się jednak z tym spieszyć. Minimum jakie powinniśmy zaczekać to 3 miesiące. W tym czasie w akwarium wykonujemy podmiany wody oraz kontrolujemy jej parametry. W razie problemów z prowadzeniem akwarium porady można zasięgnąć na forach akwarystycznych, a także w specjalistycznych sklepach akwarystycznych.

Jakiej wielkości akwarium wybrać na początek?

Akwarystyka słodkowodna oraz akwarystyka morska to hobby, które są bardzo wciągające. Możliwe, że już po kilku miesiącach będziemy chcieli mieć większe akwarium. Zacznijmy od tego, że im większe akwarium tym łatwiej będzie nam nad nim zapanować. Nie należy jednak przesadzić, ponieważ akwaria powyżej 100 litrów potrzebują już porządnego mebla, na którym będą mogły stanąć. Zestaw, który zawiera szafkę jest już przystosowany pod duże obciążenia oraz nadmierną wilgoć. Niestety większość domowych mebli nie nadaję się pod większe akwaria. Najlepsze wymiary na początek to 60x30x30 lub 40x40x40 mniejszych zbiorników raczej nie proponujemy, chyba że mają to być akwaria z krewetkami lub bojownikami. Na początek możemy wybrać akwarium ze szkła float, będzie ono tańsze, a jako nowicjusze raczej nie zauważymy różnicy w użytym szkle do produkcji naszego zbiornika. Jeśli stwierdzimy, że to hobby jest dla nas odpowiednie akwarium ze szkła float, będzie można wymienić na większe z szyby optiwhite. Na początek może zainteresować nas zestaw. Znajduje się w nim akwarium, pokrywa z oświetleniem led, filtr oraz grzałka. Na początek naszej przygody sprzęt ten będzie dla nas wystarczający. W sklepie akwarystycznym Plantica mogą Państwo zasięgnąć profesjonalnej porady na temat zakładania i prowadzenia swojego pierwszego akwarium. Klientom, którzy nie mają możliwości odwiedzenia naszego sklepu polecamy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Z wielką chęcią odpowiemy na wszelkie pytania. Akwarystyka słodkowodna, akwarystyka morska oraz oczko wodne to tematy, które nie są nam obce.

Czy warto kupić używane akwarium?

Choć oferta zbiorników używanych jest bardzo duża, przed zakupem zbiornika należy mocno zastanowić się nad tym czy chcemy mieć akwarium z drugiej ręki. Akwaria są bardzo podatne na uszkodzenia podczas transportu. Przed kupnem powinniśmy taki zbiornik dokładnie obejrzeć, zwłaszcza narożniki oraz krawędzie. Akwaria używane mogą mieć także ubytki w silikonie. Każde łączenie powinniśmy dokładnie sprawdzić. Akwaria, które są używane więcej niż 5-10 lat to dość ryzykowany zakup. Po tym czasie zbiorniki nie posiadają gwarancji, jest także większa szansa, że mogą się rozkleić. Naprawa takiego akwarium jest praktycznie nieopłacalne. Jeśli oferta cenowa używanego akwarium różni się niewiele od akwarium nowego, nie warto dokonywać takiego zakupu. Akwarystyka to hobby uczące cierpliwości, nawet z zakupem akwarium nie powinniśmy się spieszyć. W końcu ma nam służyć przez długie lata. Kupując używany zestaw, oprócz akwarium powinniśmy sprawdzić także pokrywę. Najważniejszą kwestią jest to czy oświetlenie działa poprawnie. Podczas transportu akwaria nie powinny być spinane pasami oraz zbyt mocno przymocowywane. Wystarczy takie akwarium postawić na równej powierzchni, zabezpieczyć dno, krawędzie oraz szyby przed porysowaniem. Po wyjęciu akwarium z samochodu należy odczekać kilka godzin przed jego zalaniem aby wyrównała się temperatura zbiornika. Akwaria nie powinny stać także bezpośrednio na meblach. Do zabezpieczenia dna najczęściej używa się specjalnej maty. Akwarystyka to hobby także dla kreatywnych ludzi, którzy do tego celu wykorzystują także podkład pod panele lub np. styropian.

Asortyment sklepu Plantica

Akwarystyka słodkowodna, akwarystyka morska oraz oczko wodne to główne kategorie w naszym sklepie internetowym. Każda z nich jest oczywiście mocno rozbudowana. Dzięki temu, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie dla siebie odpowiedni sprzęt. Posiadamy zestawy akwariowe, akwaria, szafki, pokrywy, filtry, oświetlenie, podłoża, rośliny oraz wszystkie akcesoria niezbędne, by założyć swoje pierwsze akwaria. Jako jeden z nielicznych sklepów akwaria wysyłamy także do klientów po całej Polsce. Akwarystyka to bez wątpienia jedno z piękniejszych hobby. Polega na odwzorowaniu małego wycinka natury w szkle.