Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Bakterie

107 produktów

Wyświetlono 1-24 z 107 produktów

Aktywne filtry

Bakterie do oczka wodnego to bardzo szeroki temat. Swoim poniższym tekstem zamierzam Państwu przedstawić rodzaje bakterii używanych w oczkach wodnych , opowiedzieć w jaki sposób przyczyniają się do lepszego prowadzenia takiego oczka , oraz jak ważne jest używanie startera bakteryjnego na wiosnę. Poruszę również wiele innych zagadnień. Serdecznie zapraszam do poniższej lektury.

Bakterie do oczka wodnego pełnią wiele istotnych ról w odpowiednim jego prowadzeniu. Wpływają korzystnie na ryby pływające w oczkach wodnych jak i również rośliny. Przede wszystkim dbają o odpowiednie parametry wody, jej czystość , oraz zmniejszenie dennego osadu.

Podobnie jak w akwariach istnieje szereg różnych szczepów bakterii. Praktycznie każdy większy producent, posiada rozbudowane laboratorium , gdzie w rzetelny sposób sprawdzają jak dane szczepy pracują w wodzie. Dzięki tak rozbudowanym technologiom selekcja szczepów jest dość precyzyjna , dlatego można wyróżnić kilka preparatów bakteryjnych o zróżnicowanym działaniu.

W akwarium mamy szczepy bakterii ,które specjalizują się w utylizacji amoniaku , takie bakterie dodajemy na samym początku. Oczywiście w większości bakterie ogólnie przetwarzają NH4 , NH3 do postaci NO2 aż w końcu na samym końcu cyklu azotowego bakterie rozkładają azot do postaci przyswajalnej przez rośliny , więc NO3.

Bakterie do oczka wodnego rozmnażają się same , gdy mają dobrze natlenione środowisko. Bakterie podobnie jak ludzie czy większość organizmów potrzebują tlenu do życia. Po raz kolejny zatem wychodzi jak ważna jest odpowiednia filtracja oczka wodnego. Jeśli w zbiorniku występuje dużo stref beztlenowych , bakterie tlenowe wymierają ustępując bakteriom beztlenowym. Taki proces z pewnością nie wpływa korzystnie na faunę i florę oczka wodnego. Zatem wystarczy kilka stref beztlenowych w stawie ,które występują dłuższy czas i problem z glonami niestety mamy gotowy.

Glony są to organizmy proste , które rozwijają się również w ciężkich warunkach. Można nawet stwierdzić ,że im gorsze warunki tym lepiej dla glonów. Walka z glonami w takich warunkach jest praktycznie niemożliwa do wygrania. Nawet najlepsze , ekologiczne preparaty nie są skuteczne i po prostu nie działają likwidując skutek , niestety na krótki czas.

Wystarczy ,więc jednorazowo zainwestować w odpowiedni zestaw filtracji ciśnieniowej czy przelewowej , a mamy dużą szasnę , że woda będzie przejrzysta , nie będzie za dużo materii organicznej w zbiorniku. Wydajna filtracja jest przede wszystkim możliwa w małym stawie , lub oczku wodnym. Ciężko odpowiednio przefiltrować wodę w zbiorniku kilku arowym. Praktycznie jest to niemożliwe niemniej jednak osoby posiadające tak duże zbiorniki zdają sobie sprawę , że bardzo ciężko będzie uzyskać w nich idealną klarowność wody.

Wróćmy do filtracji , bezpieczne specjalistyczne zestawy filtracyjne są skuteczne dopiero wtedy , gdy dobierzemy je odpowiednio. Przyjmijmy więc , że nasze oczko ma ok 10m3 wody. Wchodzimy w kategorie oczyszczanie oczka na witrynie sklepowej wybranego sklepu. Zazwyczaj w takim wypadku , gdy trafimy do specjalistycznego sklepu widzimy wiele filtrów ,które teoretycznie nadają się do zastosowania w naszym oczku wodnym. Wybór odpowiedniego filtra , oraz odpowiednio dobranej pompy powinien być świadomy i przemyślany. Nie należy również zapomnieć o wyborze ważnych dodatków jakim są specjalistyczne rzeczy dedykowane do zestawów. Najważniejszą z nich ,która zapobiega rozwojowi glonów jest lampa UV. Lampę polecamy do stosowania w małym stawie , czy każdym innym większym lub mniejszym zbiorniku wodnym. Stosowania tego urządzenia są bezpieczne dla ludzi , więc nie należy się ich obawiać. Każda lampa UV ma zalecany przepływ wody.

Zatem w odpowiednio dobranym zestawie filtracyjnym wszystkie elementy działają prawidłowo gdy są dobrze dobrane. Pompa musi mieć moc dobraną do lampy UV , jednocześnie moc odpowiednią również dla filtra oraz użytych w nim wkładów. Wszystkie gotowe i odpowiednio dobrane elementy specjalistyczne oferujemy na stronie naszego sklepu.

Wracając jednak do głównego tematu tekstu bakterii do oczka wodnego w poniższych akapitach skupię się na bakteriach , które mogą Państwo kupić w naszym sklepie. Chciałbym zacząć od bakterii ,od preparatów bakteryjnych które są w 100% ekologiczne. Są to ekologiczne bakterie firmy Hydroidea.

Biorąc pod uwagę opinię naszych klientów oraz liczbę sprzedanych produktów , szczepy materii organicznej marki Hydroidea są na pewno jednymi z najlepszych. Marka hydroidea posiada bardzo szeroką ofertę. Sytuacja jeśli chodzi o bakterie wygląda tak samo. Biologicznie oczyszczanie wody jakie proponują nam produkty hydroidea podkreślam jest w 100% ekologiczne.

Preparat Bakteryjny firmy Hydroidea Ecogerm Ponds. Ten preparat dostępny jest w naszym sklepie w opakowaniach 100 gramowych , 250 gramowych , 500 gramowych oraz kilogramowych. Preparat bakteryjny Eco germ ponds posiada wiele wyselekcjonowanych bakterii o zróżnicowanym sposobie działania. Poprzez bakterie zawarte w swoim składzie preparat ten zmniejsza ilość substancji biogennych, szybko ogranicza rozwój glonów przy okazji powoduje wzrost jakości wody. Kolejnym udogodnieniem jest likwidacja nieprzyjemnego zapachu wody , który oczywiście jest następstwem bagna zalegającego na dnie takiego zbiornika. Poprawia również odporność ryb oraz korzystnie wpływa na ich żywotność. Preparat bakteryjny ecogerm ponds oprócz tego , że jest bardzo skuteczny jest również bardzo wydajny. W 1 gramie tego preparatu znajduję się ponad miliard pożytecznych szczepów bakterii.

Preparat Bakteryjny marki hydroidea Ecogerm starter. Ecogerm starter to innowacyjny produkt marki hydroidea ,który zawiera wyszukane szczepy bakteri autotroficznych w bardzo dużym stężeniu. Preparat jak sama nazwa wskazuje natychmiast po podaniu startuje całą biologię w oczku wodnym, przywracając równowagę biologiczną. Ecogerm starter zawiera bakterie ,które bardzo szybko przywracają równowagę w oczkach czy basenach kąpielowych. Preparat ecogerm starter jest bezpieczny dla ludzi ryb oraz roślin. Oczywiście idealnie nadaje się również do małego stawu. Ecogerm starter nie ma żadnego negatywnego wpływu na środowiska wodne czy lądowe. Zawiera bakterie szybko utleniające amon , amoniak oraz azotyny. Preparaty takie jak ecogerm starter są najczęściej polecane wiosną do ponownej aktywacji oczka wodnego po zimie. Ecogerm starter stosuję się również przede wszystkim gdy oczko wodne wymaga ingerencji w zestaw filtracyjny. W momencie czyszczenia filtrów w oczku wodnym , preparaty bakteryjne takie jak ecogerm starter przydadzą się idealnie. Podczas każdego czyszczenia oczka wodnego , tracimy wiele bakterii ,które zamieszkują w filtrze. Ecogerm starter bardzo szybko je uzupełnia co przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania oczka wodnego. Bardzo ważne jest to aby stosować preparaty takie jak eco germ starter w momencie gdy woda w oczku wodnym ma powyżej 8 stopni celcjusza. Preparat marki hydroidea ecogerm starter podobnie jak eco germ ponds występuję w opakowaniach 100 gramowych , 250 gramowych , 500 gramowych oraz kilogramowych. Cena preparatu do oczka wodnego , biorąc pod uwagę jego wydajność jest korzystna. Decydując się na ten preparat nie niszczymy środowiska , materii. Idealny do stosowania w stawie, basenach kąpielowych czy oczku wodnym. Preparat ecogerm starter pośrednio wpływa również na jakość wody , czy glony występujące w wodzie. Neutralizując azot w najgorszych jego postaciach , minimalizujemy ryzyko zaglonienia stawu klarując wodę oraz utrzymując równowagę. Woda w każdym zbiorniku wodnym , a więc w basenach kąpielowych, oczku wodnym , czy stawie jest nie do poznania już po krótkim czasie. Hydroidea jako nieliczny producent tego typu preparatów utrzymuję równowagę również w miejscach kąpielowych , miejscach w których przebywają ludzie. Z całą pewnością można go polecić praktycznie do każdej wody.

Biologiczne oczyszczanie oczka wodnego jest coraz bardziej popularne. Praktycznie każdy właściciel oczka wodnego walczy z osadzaniem się różnego rodzaju osadów. Przez osadzanie się osadów na dnie zbiorników wodnych , za sprawą ryb osad unosi się i jego części są widoczne również w wodzie. Oczywiście do całkowitego oczyszczania osadów dennych w największym stopniu przysłuży się odkurzacz do oczka wodnego. Jednak bakterie ,więc biologiczne oczyszczanie stawu , oczka czy stawów kąpielowych często znajdujących się w pobliżu ogrodu jest coraz bardziej popularne. Jak powszechnie wiadomo nic , żaden preparat bakteryjny ,który nie jest skuteczny nie stanie się na dłuższą metę popularny. Owszem jeśli jest to nowość panuje swojego rodzaju boom , natomiast w dłuższej perspektywie czasu nieskuteczne preparaty do oczyszczania oczka wodnego , preparat bakteryjny czy inny preparat o podobnym działaniu straci swoją renomę. W obecnych czasach wielu właścicieli oczek wodnych prowadzi zażarte dyskusje na temat ryb , osadów bakteryjnych , ogrodu , stawu czy roślin. Tematów jest cała masa. Klienci wymieniają się spostrzeżeniami , informacjami niejako wspomagając się nawzajem w pielęgnacji ogrodu czy oczka. Do tej pory osobiście nie spotkałem praktycznie żadnej złej opinii na temat preparatów bakteryjnych marki Hydroidea. Gorąco zachęcam do zakupienia preparatów w małej ilości , na próbę a sami przekonają się Państwo , że problem osadów bakteryjnych zniknie w bardzo dużym stopniu , jednocześnie przywracając równowagę biologiczną oczka wodnego.

Kolejnym preparatem z linii Ecogerm , marki Hydroidea jest preparat bakteryjny Ecogerm Silt. Jest to preparat biologiczny w formie granulatu z aktywnym tlenem przeznaczony typowo do redukcji osadów oczek wodnych i stawów rybnych lub innych zbiorników wodnych. Preparat posiada wyselekcjonowane szczepy bakterii , które przyspieszają rozpad materii organicznej zalegającej na dnie oczka wodnego. Preparaty ecogerm silt a w zasadzie granulki w nich zawarte wnikają w struktury osadów dennych , przez co szybko uruchamiają proces sedymentacji oraz bioremediacji. Bakterie ecogerm Silt podobnie jak bakterie ecogerm standard , czy ecogerm pond oraz ecogerm starter aktywują proces rozkładania amoniaku i związków amonowych zbiornika , które ulatniają się do atmosfery.

Preparat bakteryjny marki Hydroidea ecogerm silt , podobnie jak inne preparaty tego producenta jest w 100% nieszkodliwy dla roślin, ryb oraz ludzi. Stosowanie tego preparatu - są to niejako biologiczne oczyszczania zbiornika , stawu (czyli pośrednio również ogrodu ) o których wspominaliśmy wyżej. Preparat występuję w opakowaniach 1 kilogramowych , 2 kilogramowych , 5 kilogramowych , 10 kilogramowych oraz 25 kilogramowych. Biologiczne oczyszczanie tym preparatem jest bardzo wydajne. Jeden gram wystarcza na m2 lustra wody. Dawkowanie do oczyszczania stawu , zbiornika wyliczyć jest bardzo łatwo.

Zadbane oczko wodne, bez glonów z dużą ilością pięknych roślin w około stawu , ogrodu wygląda bardzo pięknie. Bakterie do oczka wodnego marki hydroidea pomogą w uzyskaniu tak pięknej scenerii.

Bakterie do oczka wodnego , stawu lub innych zbiorników wodnych marki Hydroidea ecogerm winter. Bakterie do oczka wodnego z serii Winter jak sama nazwa wskazuję , są to specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii ,które pozostają aktywne nawet w zimnej wodzie. Preparaty ecogerm winter przeznaczone są do do zastosowania wiosną , jesienią czy zimą,gdy temperatura wody stawu , zbiornika nieopodal ogrodu waha się między 3,3 - 8 stopni celcjusza.

Bakterie do oczka wodnego ecogerm winter są bardzo ważne, ponieważ jesień , zima oraz wiosna to kluczowe pory roku dla zbiornika czy stawu. Szczególnie wiosną oczko wodne jest narażone na atak glonów , gdy zimową porą chowamy zestaw filtracyjny do garażu. Tak jak wspominałem w poprzedniej części tekstu, bakterie potrzebują do życia tlenu. Filtracja stawu w zimie jest niemożliwa ze względu na panujące mrozy. Właściciele oczek wodnych dbając o bezpieczeństwo swoich ryb w mroźne zimowe dni , właśnie z myślą dużej ilości ryb zakupują zestaw napowietrzający . Dzięki niemu oczko wodne nie jest narażone na przyduchę , więc ududszenie się ryb.

Bakterie do oczka wodnego Winter, to najlepsze bakterie ,które nie obumierają w zimniejszej wodzie. Zwykłe bakterie do oczka wodnego muszą być stosowane dopiero po osiągnięciu temperatury wody powyżej 8 stopni. Te bakterie bez problemu spełniają swoje zadanie w niższych temperaturach , dzięki czemu oczko wodne utrzymuję równowagę biologiczną , jest lepiej chronione przed atakiem glonów. Zimowe bakterie , podobnie jak inne preparaty/ bakterie do oczka wodnego marki Hydroidea jest w 100% ekologiczne , bezpieczny dla ludzi, zwierząt. Preparaty takie jak ten kontynuują proces rozkładu materii , liści , martwych roślin, odchodów ryb czy resztek pokarmowych. Przez wszystkie powyższe możliwości tego preparatu , oczko wodne nie jest ażtak bardzo narażone na wiosenny atak glonów , ponieważ oczko wodne jest chronione w okresie zimowym przed atakiem glonów , glonów w postaci osadów dennych , czyli największe zmory zbiorników wodnych w tym oczek wodnych i stawów.

Liczba osadów dennych na dnie oczek wodnych i stawów jest z pewności o wiele większa niż w przypadku mniejszych oczek. Oczywiście w przypadku dużych oczek wodnych, zbiorników wodnych ponad 20m3 oferujemy bakterie do oczka eco germ lakes. Stosowany jest do rekultywacji oczek wodnych i stawów , czy zbiorników wodnych. Baterie do oczek wodnych , dużych stawów czy naturalnych modeli oczek wodnych , eco germ lakes posiadają (wyselekcjonowane szczepy bakterii tlenowych, beztlenowych i fakultatywnych, a także bakterii psychrofilowych i psychrotrofowych o zróżnicowanym sposobie działania) i wyjątkowo wysokim stężeniem mikroorganizmów w jednym gramie. Bakterie do oczka , czy naturalnego jeziora eco germ lakes oczyszcza i uzdatnia wodę w naturalny sposób , bezpieczny dla ludzi. Podczas jego stosowania można eksploatować akwen wodny rybacko, rekreacyjnie i sportowo. PREPARAT ECOGERM LAKES: w 100 procentach ekologiczny; całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska; wyjątkowo skuteczny w mineralizacji osadów dennych i redukowaniu ilości mułu; skuteczny w redukcji ilości związków biogennych w wodzie (związków azotu i fosforu); szybko ogranicza rozwój glonów nitkowatych, zielenic oraz sinic; likwiduje nieprzyjemne zapachy i powoduje wzrost przejrzystości wody.

Bakterie do oczek wodnych są naprawdę bardzo ważne. Oczyszczanie oczek wodnych z mułu , czy resztek materii jest o wiele łatwiejsze z preparatami bakteryjnymi. Jest oto swego rodzaju naturalne i ekologiczne oczyszczanie oczek wodnych , oczek wodnych , które mają być ładne przez cały rok , oczek wodnych które powinny być wizytówką naszego ogrodu.

Odpowiednie prowadzenie oczka wodnego w obecnych czasach jest o wiele łatwiejsze , gdy wyposażymy się w odpowiednie bakterie , czy inne preparaty. Wszystkie wysokiej klasy preparaty do oczka wodnego znajdą Państwo dostępne w naszym sklepie internetowym plantica.pl

Serdecznie zapraszamy