Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 1 260,00 zł

Marka

Marka

Siatki, maty, folie, geowłókniny

Aktywne filtry

Siatki, maty i folie do akwarium

Siatki , maty oraz folie do akwarium to z pozoru drobiazgi. Jednak jak wszyscy wiemy , szczegóły zazwyczaj bywają bardzo istotne. Prowadzenie akwarium bez tych trzech przedmiotów jest praktycznie niemożliwe.

Zaczynając od siatek do akwarium. Siatki do akwarium nie służą tylko do wyławiania z niego rybek. Siatki akwarystyczne pozwalają nam w odpowiedni, łatwy sposób pielęgnować akwarium. Ponad to w akwarystyce występuje bardzo dużo różnych siatek. Każda dostoswana do twojego akwarium. Lepsze siatki posiadają teleskopowe, długie rączki. Siatki kategoryzujemy również na siatki dla krewetek oraz , te przewidziane dla ryb. Zakupy odpowiedniej siatki są bardzo ważne. Ten z pozoru łatwy zakup siatki , podobnie jak np. filtry , powinien być dostosowany. Najlepszą siatką dla użytkownika akwarium ,które jest wąskie a wysokie , będzie mini siatka na długiej teleskopowej rączce. W tego typu zbiornikach najczęściej hodowane są krewetki. Używając zwykłej siatki , łapanie krewetek nie jest proste. Te małe skorupiaki są zbyt małych rozmiarów ,aby je złapać w taką siatkę. Do akwarium z krewetkami, inaczej zwanymi jako krewetkaria polecam siatki z drobnymi oczkami.

Z pozoru takie dywagację nie mają większego sensu , pomyślą sobie Państwo , że wyławianie zwierzątek z akwarium nie jest często powtarzaną czynnością. Otóż (potwierdzić to mogą hodowcy krewetek) ich segregacja , oraz kategoryzacja w akwarium to bardzo często wykonywane czynności. Z odpowiednim sprzętem będzie to dużo łatwiejsze zadanie ,które potrwa znacznie mniej czasu.

Siatka w akwarium

Siatka w akwarium może pomagać w wyciąganiu liści z wody. Szczególnie po przycince zbiornika roślinnego. Po przycince w akwarium liczba pływających liści jest bardzo duża , nie ma lepszego rozwiązania ,które pozwoli je usunąć. W tym miejscu również radzę chwilę zastanowić się z wyborem siatki. Jeśli całość zbiornika porośnięte jest trawnikiem warto wybrać dużą powierzchnię siatki. Małe igiełki trawy, która najczęściej tworzy nasz trawnik jest bardzo niewdzięczna do usunięcia z wody. Z siatką o dużej powierzchni będzie trwało to dużo krócej.

Kolejnym nieoczywistym początkowym elementem zakładania zbiornika jest tło. Tło do akwarium w dużym stopniu przyczynia się do odpowiedniej estetyki. Tło jest również bardzo ważne dla samych ryb , ponieważ w akwarium ,gdzie tylna szyba jest zasłonięta , ryby czują się o wiele lepiej. Nie stresują się, przez co dużo częściej możemy zaobserwować ich naturalne zachowania. Dodam ,że ubarwienie ryb najbardziej uwydatnione jest na czarnym tle. W ofercie naszego sklepu posiadamy bardzo dużo teł do wyboru. Tła jednokolorowe tzw. folię na akwarium , lub inne motywy roślinne różnych producentów.

Jeśli chodzi o folie do akwarium w naszym aqua sklepie dostępne są :

  • Tło w kolorze czarnym
  • Tło w kolorze ciemnoniebieskim
  • Tło w kolorze jasnoniebieskim
  • Tło w kolorze mglistym
  • Tło w kolorze białym

Ponad to posiadamy oryginalne tła akwarystyczne takich firm jak Juwel , Aquael czy Aqua Nova.

Tła zamieszczamy zazwyczaj na tylnej szybie zbiornika , ewentualnie na bocznej , lub obu bocznych szybach. Jest to uzależnione od położenia akwarium , oraz aranżacji akwarium.

Problem jaki powstaje po naklejeniu tła jest taki ,że ciężko je usunąć i zmienić je na inne. Najlepiej naklejać tło na samym początku , gdy akwarium jest jeszcze puste. W przypadku folii stawiamy zbiornik na przedniej szybie , i mocno zraszamy tylną szybę wodą lub płynem do okien. Odklejamy jedną z dwóch części folii i ustawiamy na tylnej szybie. Nadmiar wody/płynu ściągamy np. niepotrzebną kartą , lub specjalnym urządzeniem. Cały zabieg trwa kilkanaście minut i jest bardzo prosty do wykonania dla każdego użytkownika akwarium.

Ostatnim elementem opisywanych akcesoriów akwarystycznych jest mata. Mata pod akwarium to bardzo istotny element jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Kładąc zbiornik bezpośrednio na szafkę , istnieje ryzyko ,że szkło na dolnej szybie się uszkodzi i woda zacznie się skraplać. Maty niwelują te ryzyko przez co użytkowania zbiornika jest bezpieczne. Maty pod zbiorniki najczęściej sprzedawane są w czarnym kolorze. Pod kątem estetycznym ważne jest aby maty nie wystawały poza obrys zbiornika. Wtedy są praktycznie niewidoczne i nie burzą estetycznego odbioru . Maty są zatem podstawowym elementem użytkownika zbiorników wodnych.

Jak widać nawet te z pozoru mało istotne rzeczy dla funkcjonowania zbiorników akwarystycznych są bardzo ważne i nie można o nich zapominać. Siatki, maty oraz folię do akwarium to jedne z nich. Można wymienić oczywiście inne mało widoczne akcesoria akwarystyczne. Do opisanej grupy można dołożyć szczoteczki do mycia zębów lub pędzelek. Szczoteczka jest doskonałym narzędziem do czyszczenia elementów instalacyjnych wewnątrz zbiornika np. węży do filtra lub elementów aranżacyjnych takich jak skały czy korzenie. Pośród każdego użytkownika zbiorników , nie ważne na jakim etapie swojej przygody z akwarystyką znajdziemy wspólny problem jakim są glony. Szczoteczka jest idealna do oczyszczania akwariów z glonów. Filtry akwarystyczne po pewnym czasie użytkowania lub przy okazji restartu akwariów , również nadają się do mycia. Szczoteczką również możemy czyścić filtry , które po kilku latach mogą być pokryte warstwą osadu. Pędzelek natomiast może służyć nam przy oddzieleniu podłoża. Gdy zasypujemy zbiornik podłożem , bardzo często kuleczki substratu zabrudzą nam gotową aranżację. Pędzelkiem w swobodny sposób możemy je usunąć.

Oczywiście w dalszym ciągu najważniejszymi elementami akwarystycznymi są filtry , oświetlenie czy grzałka. Filtry dbają o rozmnożenie bakterii oraz właściwe parametru no2 oraz no3. Rzecz jasna filtry napowietrzają wodę , oraz oczyszczają ją z większych lub mniejszych zabrudzeń. Grzałka podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury dla wybranego biotopu a oświetlenia zapewnia bujny wzrost w akwariach roślinnych.

Jednakże diabeł tkwi w szczegółach i mniejsze nieoczywiste rzeczy , pozwolą wszystkim użytkownikom w opiece nad zbiornikami. Różnego rodzaju przyrządy pielęgnacyjne takie jak nożyczki, pęsety czy wyrównywarki podłoża są niezbędne w pielęgnacji zbiorników roślinnych. Czyściki magnetyczne , lub czyściki na rączce zapewniają czystość szyb. Nawet przyssawki pozwalają przymocować węże lub przewody ,które bez nich pokracznie będą unosić się w wodzie.

Na odpowiednie funkcjonowanie i prowadzenie akwariów wpływ ma bardzo wiele rzeczy. Począwszy od dużych filtrów kończąc na przyssawkach akwarystycznych.