Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 010,00 zł - 14 350,00 zł

Marka

Marka

20001-50000l

Aktywne filtry

Filtracja w oczku wodnym. 
 Każdy, kto posiada oczko wodne zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa filtracja. By zestaw filtracyjny spełnił w oczku swoje zadanie trzeba wybrać odpowiedni model do pojemności oczka. Filtr do pompy ogrodowej umiejscowiony jest na zewnątrz, pompa leży na dnie oczka. Jego zadaniem jest oczyszczanie wody z resztek pokarmów, opadających na dno liści oraz produktów przemiany materii. Filtr do pompy ogrodowej musi być nieustannie zasilany przez pompę. Przerwa w jego pracy spowoduje zniszczenie flory bakteryjnej, która skutecznie rozkłada szkodliwe w wodzie związki. By osiągnąć równowagę biologiczną w oczku polecam zbudować filtr do oczka wodnego z beczki. Fabryczne filtry nadają się głównie do małych oczek i sadzawek. Gdy chcemy jednak wybrać filtr odpowiedni do większego oczka nie jest to łatwe zadanie. Filtr do pompy ogrodowej zalecany przez producentów jest zbyt mały lub jego koszt znacznie przewyższa planowany budżet. Podłączając w oczku filtr do pompy ogrodowej pamiętajmy, że konieczne jest dodanie do wody bakterii startowych. Ich głównym zadaniem jest stworzenie odpowiedniego ekosystemu dla ryb i roślin wodnych. 

Jak samodzielnie wykonać filtr do oczka wodnego z beczki? 
 Filtr do oczka z beczki zyskuje wśród miłośników oczek coraz większą popularność. Można wykonać go samodzielnie co znacznie obniża koszty filtracji w oczku. Budowa jest bardzo prosta. Postaram się krok po kroku opisać jak zbudować filtr do oczka wodnego z beczki. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej beczki. Im większa będzie beczka tym lepiej. Budując filtr do oczka z beczki zależy nam na uzyskaniu maksymalnie dużej ilości miejsca na media biologiczne. Następnie nawiercamy beczkę w dwóch miejscach by zamontować wlot oraz wylot wody. Filtr do pompy ogrodowej najwygodniej podłączyć za pomocą króćców, bez problemu kupią je Państwo w każdym sklepie budowlanym. Należy je przykleić za pomocą kleju do pcv. Jako wypełnienie filtra najlepiej nadają się różnej gradacji gąbki, włóknina filtracyjna, a także ceramika i keramzyt. Często filtr do oczka wodnego z beczki jest wypełniany właśnie keramzytem - ze względu na swoją porowatość i niską cenę. Wkłady mechaniczne należy ułożyć od najrzadszych do najgęstszych, wkład biologiczny dajemy na sam spód filtra. 

Czy filtr do oczka z beczki to dobre rozwiązanie? 
 Filtr do oczka z beczki jest polecany do dużych zbiorników, mocno zarybionych. Często jest także używany do hodowli ryb konsumpcyjnych. Jest idealnym rozwiązaniem jako filtr przelewowy. Montuje się go ponad poziomem wody. Filtr do pompy ogrodowej podłączony jest wężem, woda przelewa się grawitacyjnie. Nie ma więc obaw o rozszczelnienie czy użycie zbyt mocnej pompy. To dobre rozwiązanie dla majsterkowiczów lub klientów ceniących sobie tani produkt o dużej wydajności.  Na jego budowę trzeba wprawdzie poświęcić sporo czasu jednak satysfakcja, gdy zbudujemy filtr do oczka wodnego z beczki gwarantowana. Filtr do pompy ogrodowej w łatwy sposób można połączyć z innymi urządzeniami. Dzięki temu łatwo można je zamaskować by nie były widoczne w naszym ogrodzie. Filtr do pompy ogrodowej można połączyć np. z lampą uvc oraz elektrolizerem miedzi. Oba te urządzenia wspierają nas w walce z glonami. Rekomendacje klientów dały nam jasny sygnał, że filtr do oczka z beczki powinniśmy wprowadzić do oferty naszego sklepu. 

Wady i zalety filtra z beczki. 
Zalety jakie posiada filtr do oczka z beczki:
- niskie koszty budowy filtra 
- duża pojemność, miejsce na media filtracyjne 
- prosta obsługa filtra
- samodzielna budowa filtra jest bardzo prosta

Wady jakie ma filtr do oczka wodnego z beczki: 
- filtr do oczka z beczki zajmuje dużo miejsca, trudno go zamaskować 
- budowa takiego filtra zajmuje sporo czasu 
- nie nadaje się do napędzania kaskad, wodospadów 
- wkłady filtracyjne ułożone są pionowo, by dostać się na spód filtra trzeba wyjąć wszystkie media filtracyjne 
- woda przez filtr przelewa się grawitacyjnie, nie jest on szczelnie zamknięty. Zabrudzenie filtra podczas naszej nieobecności spowoduje wypompowanie wody z oczka.

Jak zabezpieczyć filtr do oczka wodnego z beczki na zimę? 
Warto wiedzieć, że filtr do oczka z beczki przy dużych przymrozkach należy zdemontować. Jeśli oczko wodne jest dość głębokie, filtr do pompy ogrodowej możemy zdemontować na przełomie listopada i grudnia. Najczęściej w tych miesiącach temperatura powietrza spada poniżej zera. W oczku montujemy jedynie napowietrzacz, a filtr do oczka wodnego z beczki możemy wyczyścić i pozostawić nieużywany aż do wiosny. Wkłady filtracyjne należy dokładnie wypłukać i schować w bezpiecznym miejscu do wiosny. Jeśli zimą temperatura nie spada poniżej zera, użytkowanie takiego filtra jest w pełni bezpieczne. Warto pozostawić go, gdy w oczku mamy dużo ryb i nie posiadamy dodatkowego napowietrzania naszego zbiornika wodnego. Filtr do oczka wodnego z beczki zasilany jest przez pompę. Należy wybrać model, który może pracować nawet przy bardzo niskich temperaturach. 

Filtr do oczka z beczki można także kupić w sklepie Plantica. 
W ofercie swojego sklepu akwarystycznego Plantica posiadamy filtr do oczka wodnego z beczki. Jest on wykonany przez profesjonalną firmę, produkt ten objęty jest gwarancją. Dodatkowo firma hydroogród oferująca filtr do oczka z beczki oferuje filtry z zamontowaną już lampą UV. Otrzymujemy więc gotowy produkt do filtracji oczka wodnego. Wbudowana lampa oszczędza dużo miejsca przy oczku wodnym. Każdy filtr do oczka wodnego z beczki ma określoną wydajność, którą podaje nasz producent. Filtr do pompy ogrodowej można łatwo schować pod kaskadą lub wkopać w ziemię. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą mieć duży, wydajny filtr do oczka z beczki jednak nie mają czasu na jego budowę. Filtr do pompy ogrodowej ze względu na swoją dużą objętość nie wymaga częstego czyszczenia. Filtr do oczka wodnego z beczki jest również znacznie tańszy od swoich w pełni profesjonalnych odpowiedników. Zadowolenie oraz Państwa rekomendacje dają nam pewność, że filtr z beczki jest doskonałym produktem do oczka wodnego.  Każdy filtr do oczka wodnego z beczki dostępny w sklepie Plantica oferujmy Państwu z darmową wysyłką oraz bakterie na start do oczka wodnego gratis. Filtr do oczka wodnego z beczki jest bardzo często kupowany przez naszych klientów.