Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 271,00 zł - 1 437,00 zł

Rodzaj szkła

Rodzaj szkła

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwaria Optiwhite 60cm

Oferujemy akwaria o długości 60 cm wykonane z najlepszego jakościowo szkła optiwhite, które zapewnia doskonałą widoczność ryb i roślin w akwarium. Nasze akwaria to połączenie funkcjonalności i estetyki, idealne do założenia pięknego i zdrowego akwarium w Twoim domu. Szkło optiwhite, z którego wykonane są akwaria, jest odporne na uszkodzenia, a dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcji akwarium jest łatwe w utrzymaniu czystości. Wybierz akwarium z naszej oferty i ciesz się pięknym i zdrowym akwarium, które będzie ozdobą Twojego domu.

Aktywne filtry

Akwarium Optiwhite 60cm - idealny wymiar ?

Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat akwarium optiwhite 60cm. Akwaria optiwhite wyróżnia efekt wizualny. Szyba jest bardzo przeźroczysta z powodu znikomej ilości żelaza. Wymiary akwarium optiwhite 60cm można wykorzystać do kilku projektów. Będą się idealnie nadawać dla kilku grup akwarystów. Poniżej wymienię i przedstawię kilka pomysłów i przeznaczeń akwarium optiwhite 60cm.

 • Akwarium roślinne dla zapracowanych o długości 60cm jest moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem. Akwaria optiwhite charakteryzują się unikalnym wyglądem. Rodzaj szkła , frezowane krawędzie oraz przeźroczysty silikon pozwalają stworzyć piękny wodny roślinny świat. Rośliny hodowane w takim akwarium będą oddawać swoje walory kolorystyczne dzięki atutom szkła optiwhite. Oczywiście powyższe argumenty nijak mają się do tytułu jednak warto o nich wspomnieć. Akwaria szkło optiwhite 60cm są idealne dzięki tym wymiarom. Wysokotechnologiczne akwarium w którym będziemy dozować co2 , akwarium w którym postawimy na oświetlenie wysokiej jakości z pewnością obdarzy nas dużym przyrostem roślin. Pielęgnacja roślin oraz całej aranżacji w tego typu akwariach na początku powstania zbiornika jest dość czasochłonna. Częste podmiany wody, badanie parametrów oraz potencjalne wyzwania z glonami w jeszcze nie do końca stabilnie biologicznie akwarium to zadania ,które musimy wykonać aby odpowiednio prowadzić zbiornik. Akapit ten nosi nazwę akwarium roślinne dla zapracowanych , ponieważ wymiar 60cm nie zmusi nas do godzin spędzenia przy serwisie takiego akwarium. Po kilku miesiącach , gdy szkło optiwhite jest już stabilne biologicznie jedynym naszym zadaniem będzie przycinka roślin, połączona oczywiście z wymianą wody. Przycinka roślin w akwarium 60cm nie zajmie nam kilku godzin a kilkanaście , max kilkadziesiąt minut. Ta sama sytuacja ma miejsce przy podmianie wody. Dużo łatwiej i szybciej wymienisz 30L wody niż np 100L wody , gdy pielęgnujesz szkło akwarium o długości 100cm. Z drugiej strony akwarium o długości 60cm jest wystarczające aby hodować kilka gatunków roślin oraz stadko rybek ławicowych.

 • Akwarium towarzyskie dla dzieci z szyby float , z szyby mieszanej lub w całości wykonane z szyby optiwhite. Sześćdziesiąt centymetrów to idealna długość akwarium aby zarażać pasją nasze pociechy. Niewielkie akwarium a zarazem na tyle duże aby ukazało podwodny świat i zainteresowało dzieci. Akwarium jest również świetnym pomysłem aby rozpocząć edukację swojego dziecka w zakresie poczucia obowiązku. Z rybkami nie trzeba wychodzić na spacer , nie trzeba ich tresować czy poświęcać godzin na zabawę. Powiedzmy sobie szczerze, że akwarium z rybkami jest o wiele mniej absorbujące niż inny czworonożny pupil. Przechodząc już stricte do merytoryki , 60 cm szkło optiwhite nie jest bardzo drogie. Oczywiście , jest droższe niż standardowe akwarium wykonane ze zwykłej szyby , niemniej jednak ten wymiar nie obciąża budżetu przyszłego właściciela. Cena oczywiście jest ważna dla rodziców , którzy nie są pewni czy dziecko złapie bakcyla i będzie poświęcało czas nowej pasji , a akwarium ze szkła optiwhite 60 cm stanowi racjonalny wydatek bez zbytniego ryzyka.

  Style akwarystyczne a akwarium ze szkła optiwhite 60cm

 • Iwagumi - Iwagumi jest to bardzo popularny styl akwarystyczny. Kamienie , szczyty skalne to jedyny (z wyjątkiem roślinek) element aranżacyjny ,który jest potrzebny do stworzenia Iwagumi. Poza tym dużym atutem tego typu aranżacji jest uniwersalność. Odpowiednio zaaranżowane Iwagumi wygląda okazale zarówno w akwarium 60 cm jak i akwarium 200cm. Jest to styl akwarystyczny ,który według uznania Aquascapera może być układem minimalistycznym lub bardzo mocnym układem z bardzo dużą ilością skał oraz mnóstwem szczegółów. Podkreślam , że zarówno jeden jak i drugi układ może być bardzo dobrym wystrojem akwarium. Oczywiście rozmiar akwarium optiwhite determinuje sprzęt ,który zostanie użyty do realizacji takiego projektu. W przypadku mniejszego akwarium może zostać użyty filtr wewnętrzny , czy bimbrownia , jako dozownik co2 dla roślin. Oczywiście dla kontrastu w przypadku zakładania akwarium Iwagumi dwu metrowego za filtrację będą odpowiadać dwa duże filtry , zestaw co2 z butlą oraz mocne podwieszane oświetlenie. Iwagumi , tak jak wspominałem wyżej w wersji minimalistycznej może być bardzo ładną aranżacją , idealną do omawianego tematu szkła optiwhite 60cm. W 60cm akwarium wykonanym ze szkła optiwhite aranżacja skalna jest bardzo popularna. Dobór roślinek jest bardzo zróżnicowany i można je dobrać pod kątem własnych preferencji. Zarówno proste rośliny nie wymagające wtrysku Co2 będą dobrym uzupełnieniem do tego stylu ( taka aranżacja dedykowana jest dla początkujących akwarystów) jak i bardzo wymagające roślinki trawnikowe dobrze wpasują się w tę aranżacją skalną. Oczywiście schludne akwarium powinno mieć polerowane krawędzie , przezroczysty/bezbarwny silikon w połączeniu ze szkłem optiwhite ( ewentualnie szkło float premium ) pozwoli uzyskać motyw akwarystyczny, który zadowoli większość użytkowników akwarium.(nasz producent gwarantuję takie cechy swoich produktów) Akwaria o długości 60cm są wystarczające do stworzenia układu Iwagumi , natomiast co z innymi wymiarami ( szerokość, wysokość ) ? Otóż pozostałe wymiary nie mają większego znaczenia , oczywiście układ będzie się różnił adekwatnie do posiadanych wymiarów. Wymiary o niższej wysokości będą prostsze jeśli chodzi o hodowlę trawników ( glossostigma, eleocharis) , natomiast głębsze akwarium (szerokość) przy użyciu odpowiednich skał powoli na uzyskanie efektu perspektywy. Oczywiście nasz producent pozwala na zamówienia akwariów pod wymiar , dlatego wychodząc Państwu naprzeciw , dajemy możliwość wyboru dowolnego wymiaru akwarium.

 • Styl akwarystyczny Tanganika - Tanganika jest jednym z trzech wiodących Jezior w Afryce obok Jeziora Malawi , oraz Jeziora Wiktoria. Biorąc pod uwagę rozmiar oraz charakterystykę ryb , które występują w wyżej wymienionych jeziorach każdy biotop w zależności od wielkości akwarium jest do niego dedykowany. Zwykle w Jeziorze Tanganika można znaleźć mniejsze muszlowce , które z powodzeniem mogą być hodowane w akwariach optiwhite. Bezbarwny silikon czy polerowane krawędzie ( przede wszystkim polerowane krawędzie ) sprawią , że akwaria są dużo bardziej estetyczne , przez co biotop Tanganika będzie wyglądał bardzo estetycznie. Akwaria optiwhite, które odwzorowują Jezioro Tanganika zmuszają nas do stworzenia konkretnych , szczelin dla tzw. rybek szczelinowych czyli muszlowców. Muszlowce w swoim naturalnym środowisku żyją między skałkami , tworząc w nich kolonię . Zatem do stworzenia odpowiedniej aranżacji potrzebny będzie klej do klejenia skał (niekoniecznie Silikon) , piaszczyste podłoże oraz same skały. W narożnikach akwarium aranżacja skalna powinna zakryć ewentulną grzałkę oraz filtr wewnętrzny. Różnica pomiędzy rybami z jeziora Malawi a rybami z jeziora Tanganika ukazuję się przede wszystkim rozmiarami ryb. Wystarczająca długość akwarium do hodowli ryb z Jeziora Tanganika wynosi około 60cm. Wysokość takiego akwarium również nie musi być zbyt duża.

  *Zakupy odpowiedniego akwarium na rynku akwarystycznym na pewno nie będzie problemem. Tak jak wyżej wspomniałem frezowane krawędzie , wysoki połysk szkła , odpowiedni producent , który przykłada dużą wagę do klejenia szkła pod zamówienia klientów to dodatkowe atuty naszego nowego akwarium. W naszym sklepie internetowym Plantica.pl akwaria spełniają te wymagania. Oferujemy(a w zasadzie producent z którym współpracujemy) razem produkty,które wymieniłem powyżej. Na zamówienie jesteśmy w stanie wykonać dosłownie każde akwarium o dowolnych wymiarach , które jest szansa przetransportować. Wysoki połysk szkła, towar wykonany z produktów wysokojakościowych polerowane krawędzie , czy sposób klejenia bez użycia dużej ilości silikonu. Te wszystkie cechy posiadają akwaria,które mamy w swojej ofercie.

  Wracając jednak do tematu szkła odpowiedniego do hodowli muszlowców polerowane krawędzie szkła , akwarium optiwhite to tylko dodatkowe wizualne atuty. Najważniejsza jest jednak odpowiednia aranżacja. Zatem przy hodowli muszlowców powinno się użyć pokrywy, gdyż płochliwe rybki moga wyskoczyć z akwarium. Towar taki jak akwaria optiwhite charakteryzują się wysoką przezroczystoscią , co w połączeniu z ciekawymi rybkami oraz schludną aranżacją jest gotowym sposobem na ładny efekt akwarystyczny sukces.

Podsumowanie

Producent akwarium optiwhite wykonuję towar z szkła pozbawionego żelaza , aby efekt estetyczny był dedykowany dla każdego akwarysty. Producent mając świadomość , że jest to produkt premium "dopieszcza" akwaria użyciem małej ilości silikonu , staranne dobiera rodzaj szkła, które zapakowane jest w bezpieczny karton ,który minimalizuje ryzyko uszkodzenia. Efekt akwarii robi wrażenie. Dużym plusem jest to ,że producent wykonując produkt premium trafia ze swoim produktem do bardzo dużej grupy odbiorców , ponieważ 60cm "baniaczek" nie ma aż tak wygórowanej ceny. Śledząc rynek akwarystyczny nawet znany producent sprzętu taki jak Aquael dodaje do swojej oferty estawy wykonane z szyby optiwhite. Podobnie producent Oase, producent Eheim , czy producent VIV wychodzą naprzeciw akwarystów oferując im coraz to ciekawsze wersje zbiorników. Szkło z którego wykonane są akwaria optiwhite , nawet szkło użyte do wykonania popularnego Float są poddawane coraz to wnikliwszej analizie akwarysty , stąd producenci ciągle podnoszą jakość zbiorników. Szkło z biegiem lat staję się coraz ważniejszym elementem naszych aranżacji.