Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 136 856,00 zł - 258 872,00 zł

Baseny

Aktywne filtry

Baseny do oczka wodnego. Oczko wodne w ogrodzie. Jak zbudować oczko w ogrodzie?

Budowę oczka wodnego należy zacząć od wybrania odpowiedniego miejsca. Idealne będzie położenie oczka z dala od drzew liściastych. Ogród jest świetnym miejscem na zbiornik wodny jednak należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Liście wpadające do oczka ulegają rozkładowi i znacznie pogarszają parametry wody. Na dnie oczka tworzy się muł, który niekorzystnie wpływa na przejrzystość wody. Kolejnym istotnym elementem, o którym najczęściej zapominamy jest położenia oczka blisko domu. Warto na etapie budowy zaplanować podłączenie do oczka wody oraz prądu. Będą one niezbędne do funkcjonowania naszego zbiornika w ogrodzie. Trzecią ważną zasadą jest budowa oczka w miejscu nasłonecznionym. Jeśli budujemy staw kąpielowy lub basen, zbiornik powinien być zlokalizowany w miejscu bardzo nasłonecznionym. Dzięki temu basen oczko wodne będzie miał ciepłą wodę. Oczka wodne nie mogą być wystawione na zbyt silne promienie słoneczne. Doprowadzi to do zakwitu wody. Budując stawy czy sadzawki warto zrobić kilka półek na rośliny. Ogród zyska dzięki temu kilka ciekawych gatunków. W płytszej wodzie ryby także częściej przystępują do tarła. Korzystnym rozwiązaniem jest budowa oczka wodnego czy też basenu blisko altanki lub tarasu. Dzięki temu częściej będziemy obserwować nasze oczka wodne. Czysta woda w basenie będzie zachęcała do kąpieli, z racji bliskiej odległości łatwiej będzie też nadzorować bawiące się w wodzie dzieci. Baseny i oczka wodne są doskonałym pomysłem na spędzanie czasu wolnego w wakacje. Ogród stanie się miejscem, w którym chętniej będziemy spędzać wolny czas.

Czym są gotowe baseny do oczka wodnego?

W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych basenów. Każdy z nas zna dmuchane baseny, baseny stelażowe. Czym są jednak gotowe baseny? Gotowe baseny i oczka wodne to nic innego jak plastikowe formy do oczka oraz basenu. Wykonane są z trwałego materiału - PE. Baseny wykonane z tego materiału mają 15 lat gwarancji. Nie ma możliwości by forma uległa uszkodzeniu mechanicznemu. Jest także odporna na warunki atmosferyczne. Wytrzymuje zarówno bardzo wysokie jak i niskie temperatury. Nie reaguje z chemią, której używa się do czyszczenia basenu. Dostępne są niecki o różnych kształtach, wymiarach, a także różnej pojemności. Basen oczko wodne należy wkopać w ziemię po uprzednim przygotowaniu terenu. Budowę oczka wodnego należy rozpocząć od wykopania odpowiedniej wielkości dołu w ogrodzie. Jeśli planujemy duży staw czy basen możemy skorzystać z usług koparki. Budowa oczka lub basenu przy użyciu koparki zajmuje zazwyczaj tylko jeden dzień. Mając rozkopany ogród warto to wykorzystać i ukryć wszystkie połączenia między sprzętem, a także doprowadzenie wody i prądu. Po wykopaniu dołu na oczko wodne lub basen należy wyłożyć go włókniną. Ma to na celu zabezpieczenie oczka. Materiał chroni plastikową formę przed ostrymi kamieniami oraz korzeniami, które mogłyby ją uszkodzić. Jest on niezbędnym przy budowie naszego zbiornika wodnego. Po wyłożeniu oczka włókniną czas na rozłożenie folii lub zamontowanie gotowej niecki oczka wodnego. Budując baseny często korzysta się także z basenów poliestrowych przywożonych w całości na posesję klienta. Po zamontowaniu go na miejscu czas na dobór odpowiednich filtrów. Filtry powinny być znacznie mocniejsze niż zaleca to producent. Nad filtracja sprawi, że woda nawet przy wysokiej temperaturze czy dużej ilości ryb będzie przejrzysta. Świetnym rozwiązaniem jest wybór filtra z wbudowaną lampą UV. Lampa uv zabija bakterie oraz zarodniki glonów. Doskonale sprawdza się w walce z zieloną wodą zarówno w basenie jak i oczku wodnym. Uruchamiając baseny należy dodać do wody produkty uzdatniające wodę oraz chemię basenową. Zapobiegnie ona nadmiernemu rozrastaniu się glonów.

Aranżacja oczka wodnego ze strefą kąpielową. Podwójnie wykorzystany ogród.

Staw kąpielowy jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez klientów. Czym tak naprawdę jest? Jest to oczko wodne, które posiada strefę kąpieli/relaksu. Tak więc spełnia też funkcję naturalnego basenu. Idealny wybór do naturalnych ogrodów. Wybierając filtry do tego typu inwestycji należy pamiętać, że w oczku przebywają ludzie. Warto wybrać produkty, które są zasilane napięcie 12V lub 24V. Jest to bezpieczne natężenie prądu. W razie awarii filtra czy też pompy wszyscy ludzie przebywający w basenie są bezpieczni. Polecam skorzystać z usług firmy oase. Nasi partnerzy oferują najwyższej jakości filtry oraz pompy. Decydując się na zbiornik ze strefą kąpielową mamy jednocześnie oczko wodne oraz basen, w którym możemy pływać razem z naszymi rybami. Niezwykle ważne w takim zbiorniku jest zadbanie o odpowiednią filtrację. Nikt przecież nie lubi pływać w brązowej wodzie, w której nie widać dna. Staw kąpielowy wymaga dużej nadfiltracji oraz zamontowania lampy UV zabijającej bakterie i patogeny. Budując zbiornik wodny trzeba pamiętać, by znajdował się blisko domu. Niezbędna do jego prowadzenia będzie woda, a także prąd. Najlepiej więc pamiętać o konieczności doprowadzenia tych mediów na etapie budowy domów. Znacznie ułatwi nam to prace w późniejszym etapie.

Niezbędne urządzenia do utrzymania czystości w zbiorniku.

Każdy basen czy też każde oczko wodne do uzyskania czystej wody wymaga instalacji odpowiednich urządzeń. Podstawowym sprzętem są filtry. To one oczyszczają wodę z mechanicznych brudów, a także mają za zadanie utrzymać prawidłowe parametry wody. Do filtracji biologicznej stosuje się specjalne wkłady. Najczęściej są krążki ceramiczne, keramzyt, lawa wulkaniczna, a także coraz częściej kaldness. Dzięki swej porowatości na wkładach tych osiedlają się bakterie, które przetwarzają szkodliwe dla ryb substancje w mniej toksyczne związki. Wyróżniamy filtry ciśnieniowe oraz filtry przelewowe. Urządzenia te nie są zbyt piękną ozdobą ogrodu. Dlatego by ogród prezentował się korzystnie filtry warto zamaskować. Filtry ciśnieniowe można wkopać w ziemię lub ukryć pod kaskadą. Drugim urządzeniem bez którego oczko nie może funkcjonować jest pompa. To ona zasila filtra, a także odpowiada za natlenienie wody. Pompę montujemy na dnie, łączymy ją z filtrem przy pomocy węża. Musi być ona odpowiednio wydajna by filtracja w naszym zbiorniku była skuteczna. Przyjmuje się, że pompa powinna przepompować całą wodę w oczku w ciągu trzech godzin. Do połączenia urządzeń najlepiej wybrać wąż karbowany, który nie zagina się, a także jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne. Trzecim najczęściej montowanym urządzeniem jest lampa uv. Doskonale sprawdza się w walce z glonami, likwiduje zieloną wodę. Dobrze działa także w zwalczaniu bakterii i patogenów. Jest niezbędnym urządzeniem montowanym przy budowie zarówno oczek jak i basenów. Wystarczy jej podłączenie na kilka godzin w ciągu doby, by utrzymać klarowność wody. Większość filtrów ciśnieniowych wyposażonych jest w lampę uv. To dodatkowy atut, ponieważ nie musimy maskować kolejnego urządzenia. Ogród powinien być odwzorowaniem natury, trzeba unikać więc jak tylko się da plastikowych elementów.

O jakich urządzeniach należy jeszcze pamiętać? Prowadząc otwarte stawy czy też baseny polecam zakup skimmer. Czy jest wspomniany skimmer? To urządzenie, którego zadaniem jest zbieranie zanieczyszczeń z tafli wody. Dobrze ją także napowietrza. Na rynku występują dwa rodzaje skimerów. Pływające po tafli wody z własną pompą, a także skimery stojące zasilane zewnętrzną pompą. Są połączone z nią za pomocą węża, który prowadzi wodę ze skimera do filtra. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ pompa nie pobiera zanieczyszczeń z dna oczka, a tylko z tafli wody. Może to powodować nadmierne rozkładanie się materii organicznej prowadząc do powstawania glonów. Następnym produktem, który jest zalecany zwłaszcza do oczek wodnych jest napowietrzacz. Dostarcza rybom oraz roślinom niezbędny do życia tlen. Przydaje się zwłaszcza latem podczas upałów, zimą zaś zapobiega przed zamarzaniem oczka. Nie jest to duże urządzenie, łatwo można schować je w niewidocznym miejscu naszego ogrodu.

Rośliny wodne. Niestety nie zawsze pamiętamy o tym, by w naszym zbiorniku zadbać o odpowiednią ilość roślin. To one produkują tlen oraz pochłaniają z wody szkodliwy dla ryb azot. Dają także schronienie mniejszym rybom oraz osłaniają oczko od nadmiaru promieni słonecznych. Ogród dzięki nim jest także piękny, kwitnące rośliny wodne mają szeroką barwę kolorów. Ogród stanie się domem dla wielu owadów zapylających rośliny, zwierząt wodnych czy ptactwa.

Do serwisu najlepiej sprawdzi się odkurzacz. Dzięki niemu pozbędziemy się zanieczyszczeń oraz zlikwidujemy zamulenie z dna. Woda z odkurzacza doskonale nadaje się by podlać ogród. Jest bogata w azot, który jest świetnym nawozem dla wszystkich roślin. Dzięki temu nasz ogród zyskuje kompleksowy nawóz. Odkurzacz ma opcje filtracji zanieczyszczeń, dzięki temu woda podczas serwisu może wrócić do naszej sadzawki. Serwisu przy pomocy odkurzacza należy dokonać przed uruchomieniem filtrów (wczesną wiosną), a także przynajmniej raz w trakcie lata. Odkurzenia sprawia, że mniej zanieczyszczeń przedostaje się do filtrów, co za tym idzie rzadziej będziemy musieli je wyczyścić. Czyste oczko sprawia, że również ogród jest przez nas dobrze postrzegany. Baseny również można wyczyścić przy pomocy tego odkurzacza, jednak w basenie możemy używać chemii, która ułatwia walkę z glonami, a także zieloną wodą.

Baseny i oczka wodne. Co zrobić by ożywić ogród?

Jest to prostsze niż się wydaje. By wprowadzić do naszego ogrodu odrobinę życia wcale nie musi on być bardzo duży. Nie jest to także bardzo kosztowne. Czasem wystarczy tylko mała pompa fontannowa oraz kilka kamieni by stworzyć piękną fontannę. Fontanna sprawi, że ogród zyska żywą dekorację. Do jej podkreślenia możemy użyć ledowych lamp wodnych. Kolorowe światełka sprawią, że każdy zawiesi wzrok na naszej dekoracji. Wiele lampek, służących do dekoracji ogrodu ma wbudowany czujnik zmierzchu. Dzięki temu automatycznie zapala się, gdy na dworze robi się ciemno.

W internetowym sklepie Plantica znajdą Państwo preparaty oczyszczające baseny, niecki ogrodowe, produkty do pielęgnacji zbiornika, nawozy dla roślin, pokarmy dla ryb, pompy, napowietrzacze, filtry, wkłady filtracyjne, gotowe zestawy do filtracji. Oferujemy także gotowe baseny wodne, baseny do przetrzymywania ryb. Posiadamy także szeroki wybór produktów do akwarium. Podczas składania zamówienia otrzymują Państwo informację o rabatach, które naliczają się automatycznie po dodaniu produktów do koszyka. Wysyłka po przekroczeniu 500 zł jest zawsze darmowa. Wysyłamy paczki z dostawą kurierem pod wskazany adres, do paczkomatów, punktów odbioru. Wysyłka następuje w ciągu 24h od złożenia zamówienia przez klienta. Nie stanowią dla nas problemu także duże zamówienia, dostarczamy je na palecie po wcześniejszym ustaleniu z klientem dogodnego terminu dostawy. Wszystkie paczki są starannie zapakowane oraz ubezpieczone na wypadek uszkodzeń.