Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 9 114,00 zł - 9 595,00 zł

Zestawy akwariowe do 140cm długości

Zapraszamy do Plantica.pl, gdzie oferujemy szeroki wybór zestawów akwariowych o długości 140cm, idealnych do domów i biur. Nasze akwaria słodkowodne to doskonały wybór dla początkujących i doświadczonych akwarystów. Dzięki różnorodności dostępnych modeli, każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze zestawy akwariowe 140cm to połączenie nowoczesnej technologii z wyjątkowym designem. Zawierają wszystko, co niezbędne do utworzenia pięknej podwodnej scenerii: od filtrów, przez ogrzewanie, aż po oświetlenie. Akwaria są łatwe w montażu i obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący akwaryści mogą cieszyć się pięknem podwodnego świata.

Aktywne filtry

Gotowe zestawy akwariowe, które można kupić w sklepach mają ograniczoną długość. Bardzo rzadko trafiają się egzemplarze dłuższe niż 120 cm. Osoby, którym marzy się większy zestaw muszą złożyć taki na własną rękę. Daje to możliwość zamówienia akwarium na dowolny wymiar. W swojej ofercie posiadamy bardzo duży wybór akwariów ze szkła optiwhite lub szkła float. Jeśli jednak klient nie znajdzie nic odpowiedniego, może zamówić u nas zbiornik na wymiar o dowolnej pojemności. Akwaria, które oferujemy mają szlifowane oraz polerowane krawędzie. Objęte są przez producenta 5-letnią gwarancją. Wykonujemy także pokrywy na wymiar. Istnieje możliwość zamówienia pokryw, które zawierają oświetlenie, pokryw bez oświetlenia, a także pokryw, które mają jedynie uchwyty do zamontowania lamp, które chciałby mieć klient. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdą lampę można zamontować pod pokrywą. Pokrywa, którą proponujemy wykonana jest z aluminium. Wszystkie produkty, które znajdują się w naszym asortymencie, mogą Pastwo odebrać w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu lub zamówić z dostawą do domu. Promocje obowiązują zarówno w sklepie internetowym jak i sklepie stacjonarnym.

Z czego składają się gotowe zestawy akwariowe?

Każdy zestaw akwariowy składa się szafki pod akwarium, zbiornika oraz pokrywy. Akwaria najczęściej wykonane są ze szkła float. Szafka oraz pokrywa wykonane są w tym samym kolorze, dzięki temu mamy pewność, że będą do siebie idealnie pasować. Jest to wygodne rozwiązanie dla początkujących akwarystów. Większość pokryw w zestawach jest już z oświetleniem led. Oświetlenie nie jest jednak wystarczające dla bardziej wymagających roślin. Kompletny zestaw można jednak rozbudować i połączyć lampy dodatkowe. Dzięki temu możemy hodować nawet najbardziej wymagające rośliny. Pokrywa znajdująca się w zestawie posiada już najczęściej uchwyty na dodatkowe lampy.

Wady i zalety gotowego zestawu akwariowego.

Podstawową zaletą gotowego zestawu akwariowego jest cena. Zestaw akwariowy stworzony przez danego producenta jest znacznie tańszy od zestawu, który sami musimy złożyć. Dostawca deklaruje, że takie akwarium trafi do klienta w ciągu maksymalnie kilku dni roboczych. Dłuższego czasu oczekiwania wymaga akwarium wykonywane na specjalne zamówienie klienta. Takiego zbiornika nie można także zwrócić. Wadą bez wątpienia jest to, że nie mamy możliwości wyboru szkła optiwhite, jeśli takiego nie oferuje producent. Nie da się także nic zmienić w szafce oraz pokrywie. Pokrywa najczęściej wykonana jest z plastiku. Mamy jednak pewność, że całość idealnie do siebie pasuje, a odcień pokrywy nie różni się od odcieniu szafki. Kolejną wadą jest to, że gotowe zestawy posiadają pokrywę. W dzisiejszych czasach większość akwarystów woli mieć belki oświetleniowe montowane na krawędzi akwarium lub podwieszane do sufitu. Lampy oświetleniowe wyróżnia także łatwa obsługa oraz możliwość precyzyjnego ustawienia godzin i natężenia światła. Mimo tego, że nie należą one do najtańszych, często można znaleźć promocje na ten asortyment.

Czy warto korzystać z gotowych akwariów?

Kompletne akwaria z wyposażeniem oraz pokrywą polecamy zwłaszcza początkującym akwarystkom, którzy nie mają zbyt dużej wiedzy i nie są pewni jakie produkty powinni wybrać. W zestawie mamy nowe produkty, objęte gwarancją. Takie zestawy są tańsze, dodatkowo często można znaleźć na nie promocje. Zestawy akwariowe poniżej 120 litrów w większości zawierają nie tylko akwarium, lampy ale także filtr i grzałkę. Model filtra dobierany jest przez producenta i w większości przypadków jest on wystarczający w stosunku do wielkości akwarium. W skład zestawu wchodzi także grzałka, która posiada wbudowany termometr i wyłącza się, gdy temperatura wody w akwarium osiągnie ustalony poziom. O czym powinniśmy pamiętać kupując pierwszy zestaw akwariowy? Podczas zakupów nie powinniśmy pomijać takich produktów jak:

  • mata pod akwarium, jej celem jest amortyzacja wstrząsów i zabezpieczenia dna akwarium przed pęknięciem

  • termometr, co prawda grzałka posiada wbudowany termostat, jednak temperaturę wody w akwarium powinniśmy regularnie kontrolować. Mały termometr można powiesić na bocznej szybie.

  • siatka do wyławiania rybek, oprócz swojego oczywistego przeznaczenia służy także do wyławiania resztek roślin i nieczystości

  • folia do akwarium, oklejając tylną szybę maskujemy mało estetyczne przewody, które wychodzą z filtra, grzałki oraz oświetlenia. Obserwator całą swoją uwagę skupia na tym co znajduje się wewnątrz zbiornika.

  • uzdatniacz wody, jest to preparat, który usuwa z wody wodociągowej chlor oraz metale ciężki. Stosować należy go podczas zakładania akwarium, a także przy podmianach wody. Każda ryba przed wprowadzeniem do zbiornika wymaga odpowiednio przygotowanej wody.

  • bakterie, preparat, który ma na celu zaszczepienie w akwarium bakterii, dzięki którym wystartuje cykl azotowy. Stosując bakterie na starcie zakładania akwarium po 2-3 tygodniach do zbiornika bezpiecznie można puszczać ryby

  • podłoże, w zależności od tego czy będzie to zbiornik pod rośliny, dla krewetek czy planujemy akwarium biotopowe podłoże powinniśmy wybrać indywidualnie. Trzeba wiedzieć, że tylko podłoże żwirowe płuczemy pod wodą. Podłoża aktywne należy wsypać bezpośrednio na dno.

Co można dodać do gotowego zestawu akwariowego?

Zdecydowanie najwięcej produktów powinny zakupić akwaryści, którzy w swoim akwarium planują prowadzić zbiornik w stylu holenderskim. Podstawą jest mocne światło, gotowe oświetlenie trzeba wzbogacić większą ilością lamp. Oświetlenie najlepiej wybrać takie, które ma możliwość regulacji. Łatwiej będzie nam kontrolować wzrost roślin. Lampa, którą da się sterować ma także opcję ustawienia wschodu i zachodu słońca, a także trybu nocnego. Dzięki temu światło nie będzie płoszyło delikatnych ryb w naszym zbiorniku. Najprostszą opcją wyboru oświetlania jest belka led. Nakładamy ją na krawędzie akwarium, ma ona także możliwość zawieszenia. W zestawie z lampą jest uchwyt, ułatwiający montaż. Takie belki fabrycznie mają bardzo dużą moc i nawet do wymagających roślin wystarczy jedna lampa.

Na dno akwarium wysypujemy podłoże aktywne, jego głównym zadaniem jest nawożenie roślin oraz utrzymanie w zbiorniku odpowiednich parametrów wody. Wsypując podłoże do akwarium powinniśmy uzyskać warstwę od 5 do 7 cm. Najczęściej można je zakupić w opakowaniu po 3l lub 9l. Dostępnych jest wiele kalkulatorów do obliczenia odpowiedniej ilości podłoża jaka będzie nam potrzebna. W naszym sklepie mogą Państwo zwrócić pełne opakowania podłoża, które zostały po zakładaniu akwarium.

Oprócz lamp oraz podłoża bardzo ważny jest także system do nawożenia roślinek dwutlenkiem węgla. Zestaw z butlą wysokociśnieniową pozwala na dostarczenie do wody Co2, który jest niezbędny do prawidłowego wzrostu roślin. W sklepie internetowym Plantica zamówią Państwo gotowy zestaw, ze wszystkimi niezbędnymi do podłączenia elementami. Wysyłamy do klientów sprawdzone wcześniej zestawy, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających akwarystów. Taki system do dwutlenku węgla jest bardzo uniwersalny można stosować go stosować w małych i dużych akwariach. Jedyne co trzeba wziąć pod uwagę to wymiar butli. Największe 8-litrowe mogą nie zmieścić się do każdej szafki. Trudno powiedzieć na ile taka butla wystarczy do nawożenia, wpływ na to ma wiele czynników.