Aranżacja akwarium

Firma Plantica od wielu lat zajmuje się projektowaniem, aranżacją oraz serwisowaniem akwariów dekoracyjnych i wystawowych. Tworzymy projekty akwariów do prywatnych mieszkań, biur, witryn sklepowych oraz innych powierzchni użytkowych. Przy tworzeniu każdego zbiornika bierzemy pod uwagę indywidualne wymagania klienta i samych mieszkańców akwarium morskiego i roślinnego. Zwracamy uwagę na umiejscowienie, wielkość oraz styl aranżacji tak, aby jak najlepiej komponowała się z wnętrzem.

Projekt stworzony z myślą o Tobie

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam wykonać projekt dowolnego akwarium o pojemności kilku tysięcy litrów, które będzie wolnostojące lub zabudowane. Tworzymy akwaria roślinne w stylu “nature”, w których główną rolę odgrywają rośliny i elementy dekoracyjne, jak i akwaria odtwarzające naturalne biotopy np. jezior Malawi, Tanganika lub wody Amazonki. Dokładamy wszelkich starań, aby ryby i rośliny współgrały z dobranym akwarium i sprzętem.

Wycena i realizacja

Kolejny etap naszego wspólnego projektu to stworzenie wyceny kosztów, która będzie obejmować aranżację akwarium zgodnie z wytycznymi. Jeżeli klient nie będzie chciał wprowadzić żadnych poprawek do projektu, to niezwłocznie przystąpimy do realizacji. Aranżacja akwarium zajmuje od 2 do 10 dni roboczych. W tym czasie przygotowujemy otoczenie, ustawienie i samą aranżację akwarium. Zasiedlenia akwarium przez rybki nie można wykonać natychmiast po założeniu akwarium. Trzeba poczekać, aż ustabilizuje się w nim równowaga biologiczna, co może potrwać około miesiąca.

Wskazówki dla początkujących

Przez miesiąc od aranżacji akwarium służymy poradą i darmowym serwisem (na terenie Wrocławia i okolic). Zależy nam na tym, aby Twoje nowe akwarium nie sprawiało Ci żadnych problemów, a jego mieszkańcy żyli długo i szczęśliwie. Tworząc nasze aranżacje, staramy się tak dobrać sprzęt, aby opieka nad akwarium w przyszłości zajmowała Ci jak najmniej czasu i trudności.

Projektowanie akwarium krok po kroku

Na początku spotykamy się z klientem w miejscu, którym ma powstać aranżacja akwarium. Omawiamy podstawowe informacje dotyczące projektu, takie jak:

ikona-1.png
wielkość akwarium - w zależności od tego, ile rybek i roślin ma znaleźć się w akwarium, a także miejsca, w jakim ma się ono znajdować, dobieramy odpowiednią wielkość i kształt zbiornika
ikona-2.png
oświetlenie - światło w akwarium jest niezbędne dla roślin i rybek, aby prawidłowo się rozwijały. Światło naturalne nie oświetli akwarium w sposób równomierny, dlatego polecamy wybór oświetlenia fluorescencyjnego
ikona-3.png
filtracja - woda w akwarium musi być czysta i posiadać odpowiedni poziom tlenu, a odpowiadają za to filtry: mechaniczne, chemiczne, biologiczne
ikona-4.png
ogrzewanie - temperatura wody musi być dostosowana do gatunków rybek i roślin, które znajdują się w akwarium, dlatego należy wyposażyć je w grzałkę, chłodziarkę i termometr
ikona-5.png
fauna i flora - dobieramy najbardziej odpowiednie gatunki roślin i ryb, a także dekoracje, takie jak skały, kamienie itp.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Projektowanie akwariów to nie wszystko, co mamy Ci do zaoferowania. Realizujemy również długoterminowy i kompleksowy serwis akwariów, wykonywany przez specjalistów z naszej firmy. Usługa ta polecana jest zwłaszcza klientom biznesowym, ponieważ w jej skład wchodzi:

  • czyszczenie i wymiana wody w akwarium
  • czyszczenie filtra i całego osprzętu akwarium
  • przycinanie i nawożenie roślin
  • karmienie ryb
  • kontrola kondycji zbiornika
  • pomiar parametrów wody

Prawidłowa opieka nad akwarium morskim to gwarancja, że będzie służyć Ci przez długie lata!