Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 152,00 zł - 4 593,00 zł

Marka

Marka

Szafki pod akwarium morskie

293 produktów

Wyświetlono 1-24 z 293 produktów

Aktywne filtry

Akwarium morskie w domu i biurze.

W obecnych czasach coraz więcej osób, na etapie projektowania mieszkaniu lub biura, decyduje się na uzupełnienie pomieszczenia o element akwarium. Przyszli właściciele zbiorników również coraz śmielej decydują się na zbiorniki morskie i rafowe.

Zakup i prowadzenie akwarium morskiego to dosyć poważne przedsięwzięcie. Do tego kosztowne i czasochłonne.

Oczywiście, wykonywanie wszelkich prac związanych z założeniem takiego zbiornika, czyli zamówienie odpowiednich komponentów takich jak odpowiednio dobranego zbiornika, szafki, hydrauliki, i wielu innych, możemy zlecić wyspecjalizowanej firmie, która, mówiąc potocznie - odwali całą niezbędną robotę za nas.

Jednakże, kiedy decydujemy się na samodzielne założenie akwarium morskiego, musimy dobrze rozplanować całą operację. Zrobić to na tyle dobrze, aby w przyszłości nie okazało się, iż któryś element nie pasuje, posiada nieodpowiednie parametry, trwałość konstrukcji wątpliwa, przez co sam zbiorniki stanowi zagrożenie dla nas samych, jego mieszkańców, oraz sąsiadów.

Ile waży akwarium, które stanie w naszym pomieszczeniu?

Nie każdy przyszły akwarysta zadaje sobie pytanie: ile będzie ważyło moje przyszłe akwarium i szafka pod nie?

Jest to kwestia, którą powinniśmy rozważyć jako pierwszą. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, iż budynek, który zajmujemy może posiadać ograniczenia konstrukcyjne, a konkretnie ograniczona może być nośność stropu na m2. Dotyczy to w szczególności starych kamienic, które często posiadają drewniane stropy, których udźwig jest znacznie mniejszy od tych współczesnych, betonowo-stalowych. Dlatego ten etap wymaga zapoznania się z dokumentacją techniczną budynku.

Może się okazać, iż z naszych planów na 500 litrowe akwarium w salonie zostaną nam tylko marzenia, a realne akwaria, które będą osiągalne dla naszego lokum to te, które w nazwie posiadają nano- i pico-.

Zatem, ile waży akwarium z szafką i wyposażeniem?

Ulubiona odpowiedź każdej osoby - to zależy. Zależy od wielu zmiennych. Po pierwsze - od litrażu jakie mają nasze akwaria. Przyjmujemy, że litr wody to 1kg. Niektórzy producenci podają również wagę samego akwarium.

Do tego dochodzą dekoracje: podłoże, kamienie, korzenie.

Do tego dochodzi waga szafki pod akwarium, oraz jeśli posiadamy - filtr zewnętrzny.

Kiedy chcielibyśmy założyć akwarium o pojemności 60 litrów, musimy przyjąć, iż finalna waga całego zestawu dobije do około 150 kg.

Akwarium o pojemności 500 litrów będzie ważyło spokojnie w przedziale 650-750kg i więcej. Oczywiście, jest to waga uśredniona pomiędzy akwariami, w których królują kamienie, a tymi, które prezentują więcej przestrzeni, jak to bywa w akwariach z niektórymi biotopami.

Jeśli jeszcze zdecydujemy się na posiadanie sumpa zamiast klasycznego filtra zewnętrznego, na ogół dochodzi nam jeszcze dodatkowe ok. 50% wagi zbiornika głównego.

Jak łatwo zauważyć, szybko dobijamy do naprawdę pokaźnych ciężarów. Znamy jednak przypadki, w których akwarysta posiadał zbiorniki, którego łączna waga znacząco przekraczała tonę. Nie byłoby w tym zbyt wiele szokującego, gdyby nie fakt, iż było to 9 piętro w bloku wielorodzinnym.

Dobór szafki pod akwarium.

Wiemy zatem, że temat wagi całego zestawu akwarium to nie przelewki, i musimy potraktować go bardzo poważnie.

Pierwsze rzeczy pierwszymi - wszelkie meble i stoliki ze sklepów meblarskich w 90% nie są wstanie utrzymać takich ciężarów.

Sklepu meblarskie zazwyczaj nie posiadają w swojej ofercie konstrukcji przeznaczonych pod akwaria ważące kilkaset kilogramów. Szafka z sklepu meblowego często zrobiona jest z cienkich płyt, lub nawet takich, są puste w środku.

Jeśli chodzi o stolarzy, jak najbardziej, śmiało można korzystać z ich usług. Musimy jednak nadmienić im, jaki jest cel planowanej konstrukcji, jaki ciężar będzie utrzymywała, i że możliwy jest okazjonalny kontakt płyty meblowej z wodą.

Wszystkie szafki, które nie mają tak zwanych pleców, czyli tylnej płyty, która usztywni nam całą szafkę odpadają. Brak tylnej płyty sprawia, że całą szafka znacząco traci na stabilności, i może poruszać się na boki. Jeśli ruchy te będą zbyt duże, w końcu szafka nie wytrzyma, i przechyli się na jedną ze stron, niszcząc przy tym wszystko w koło.

W szafce powinny znaleźć się również porządne i grube obrzeża, które zabezpieczą brzegi płyty przez zalaniem, piciem wody i puchnięciem. Jeśli jeden z tych brzegów ulegnie uszkodzeniu, a następnie zostanie wystawiony na działanie wody, jesteśmy na dobrej drodze do tego, iż nasza szafka niebawem zacznie puchnąć z kilku stron. Jeśli w szybkim tempie nie powstrzymamy tego procesu, w najlepszym wypadku do wymiany będzie jeden element szafki do wymiany, w najgorszym scenariuszu cała szafka będzie do wymiany, a tego nie chcemy.

Doskonałym wyborem są szafki lakierowane. Czym jest szafka lakierowana?

Szafka lakierowana - doskonała alternatywa dla klasycznych konstrukcji.

Lakierowana szafka pod akwarium jest z każdej strony zabezpieczona...lakierem. Co za tym idzie, jest ona w bardzo dużym stopniu odporna na wodę. Powiedzieć, iż szafka, której płyty są lakierowane daje nam 100% bezpieczeństwa jest stwierdzeniem trochę na wyrost, ale na pewno jest to wersja, która pozwoli nam spać spokojnie. Jeśli tylko warstwa lakieru nie jest w którymś miejscu uszkodzona, ewentualne wycieki i zachlapania wodą na ogół kończą się tylko ich wytarciem z powierzchni mebla. W przypadku, kiedy szafka pod akwarium to wersja nie lakierowana, musimy liczyć się z tym, iż po nocnym kontakcie wody z szafką możemy rano zastać lekkie rozwarstwienie płyty w szafkach.

Kolor szafki akwariowej - czyli jak stworzyć spójny wystrój biura i mieszkania.

Jasnym jest, że samo akwarium ma być przedłużeniem wystroju biura lub mieszkania. Równie zrozumiałym jest, że jako użytkownicy danego pomieszczenia chcielibyśmy aby szafka pod akwarium była kontynuacją stylu w jakim wykończyliśmy pomieszczenie.

Obecnie nasz sklep posiada w swojej ofercie szafkę pod akwarium w niemal każdym dostępnym wariancie.

To samo tyczy się producentów. Niektórzy z nich prześcigają się z innymi, aby w ich ofercie znalazło się jak najwięcej, lub najbardziej modne i pożądane kolory wykończenia szafek.

Oczywiście, są również firmy, które posiadają w swojej ofercie zaledwie4-5 dostępnych kolorów. Są to jednak na tyle uniwersalne kolory, iż taka szafka pod akwarium wpasuje się niema w każde pomieszczenie.

Przykładem może być firma Juwel. W szafkach tej firmy z najdziemy do wyboru kolor czarny, biały, ciemne drewno oraz jasne drewno. Zbiornik również posiada pokrywę i dolną ramkę kolorystycznie dobraną do tego jak wykończona jest szafka pod akwarium, które wybraliśmy.

W przypadku, kiedy decydujemy się na szafki lakierowane, dowolność kolorów jest tu dużo większa.

Aluminiowy stelaż pod akwaria morskie - rozwiązanie na lata.

Kiedy obcujemy z wodą, musimy być uważni. Kiedy obcujemy z wodą morską musimy być uważni maksymalnie.

W przypadku akwariów morskich najlepszym, i jednocześnie najtrwalszym rozwiązaniem będzie aluminiowy stelaż, który z zewnątrz pokryte jest lakierowanymi frontami z płyty meblowej. Takie rozwiązanie daje nam maksymalne bezpieczeństwo przed uszkodzeniami spowodowanymi zalaniem. Nawet, jeśli w ciężkim przypadku płyta meblowa ulegnie uszkodzeniu, nie ma ryzyka, iż zawali się cała konstrukcja. Stelaż wciąż i niezmiennie będzie podtrzymywał nasz zbiornik, niewzruszony wodą, która na nim spoczywa.

Udogodnienia na tylnej ścianie szafki pod akwarium - czyli logistyka i ergonomia w akwarystyce.

Tylna ściana szafki wymaga od nas również podejścia z głową. Wynika to z tegoż faktu, iż będziemy musieli przepuścić przez nią przewody elektryczne, a także węże od filtra. Warto tak rozplanować otwory w tylnej płycie, aby wszelki węże, akcesoria, wtyczki etc. wychodziły w taki sposób, który zagwarantuje nam wygodne rozplanowanie i prowadzenie zbiorników.

Zakup, transport, złożenie.

Większość szafek zakupionych w naszym sklepie sprzedawanych jest w formie do samodzielnego montażu. Samo składanie szafki jest bardzo łatwe. Zestaw zawiera wszelkie akcesoria niezbędne do jej postawienia w docelowym miejscu.

Tylko nieliczne konstrukcje wysyłamy w formie gotowej do postawienia, o czym klient jest uprzednio informowany.

Sama wysyłka również nie nastręcza problemów. Na ogół odbywa się za pomocą paczki kurierskiej, jedynie duże konstrukcje wysyłamy na paletach, które bezpiecznie dochodzą pod adres klienta.