Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Wloty i wyloty do filtracji akwarium słodkowodnego

Poszukujesz idealnych wlotów i wylotów do filtracji Twojego akwarium słodkowodnego? Odwiedź Plantica.pl! Oferujemy szeroką gamę produktów akwarystycznych, które zapewnią skuteczną filtrację i prawidłowe funkcjonowanie Twojego zbiornika. Dzięki naszym wlotom i wylotom, Twoja filtracja będzie działała cicho i wydajnie, gwarantując czystą i zdrową wodę dla Twoich ryb. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz najlepsze akcesoria do filtracji w akwarium słodkowodnym!

143 produktów

Wyświetlono 1-24 z 143 produktów

Aktywne filtry

Deszczownica w akwarium to jedno z najpopularniejszych rozwiązań ułatwiających swobodny, umiarkowany przepływ wody. Prosta technologia zmniejsza siłę, z jaką jest uwalniana woda przepuszczana przez filtr. Jednocześnie takie działanie poprawia napowietrzanie i zwiększa atrakcyjność zbiornika.

Deszczownie są szeroko stosowane w akwarium – dla poprawienia napowietrzania wody i zmniejszenia siły przepływu wody. Dzięki nim obieg wody w akwarium jest umiarkowany i nie zagraża bezpieczeństwu ryb (czy innych żywych organizmów). Deszczowni nie traktuje się jako osobnych urządzeń, są to składowe zestawu oczyszczającego i napowietrzającego wodę. Filtr z deszczownicą powoduje jednocześnie ruch lustra wodnego, co ogranicza tworzenie kożucha bakteryjnego.

Jak instalować deszczownię?

Deszczownie umieszcza się na końcu rury wylotowej od filtra, uwalniającej oczyszczoną wodę. Warto przytwierdzić ją tuż nad powierzchnią lustra wodnego w możliwie najdalszym miejscu (np.: po przeciwnej stronie) od pompy/filtra. Wtedy cyrkulacja wody jest optymalna. Sprzęt często przytwierdza się do szyby akwarium za pomocą przyssawek i chwytaków. Trzeba dobrać je pod materiał – np.: oczka metalowe stalowych urządzeń dobrze stabilizuje się za pomocą akrylowego chwytaka.

Jak wybrać deszczownię?

Przy wyborze odpowiedniego modelu należy w pierwszej kolejności sprawdzić, do jakiego rodzaju filtra będzie pasował. Największe znaczenie w tym aspekcie ma średnica węża. Deszczownia do akwarium powinna być także dopasowana rozmiarem. Jest to szczególnie ważne, gdy umieszcza się ją nie wzdłuż najdłuższej ściany, lecz przy szybie bocznej (ciekawszy efekt). W skład zestawu często wchodzą różnego rodzaju przyłącza i kolanka, które dają większą elastyczność montażu. Materiał wykonania deszczowni to sprawa indywidualna – kwestia estetyki, a także łatwości konserwacji. Najtańsze i najpopularniejsze są deszczownie z tworzywa sztucznego, „wyższa półka” to sprzęt ze szkła bądź nierdzewnego metalu.