Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 152,00 zł - 1 083,00 zł

Kształt

Kształt

Silikon

Silikon

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwaria Float 60cm długości

W kategorii "Akwaria Float 60 cm" znajdziesz akwaria o długości 60 cm, które idealnie nadają się do niewielkich pomieszczeń lub jako uzupełnienie wystroju większego wnętrza. Akwaria te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, ale oferują wystarczającą przestrzeń do stworzenia ciekawego świata podwodnego dla ryb i roślin.

Aktywne filtry

Akwarium float 60 cm

Akwaria w domowym zaciszu - od czego zacząć?

Wybór akwarium do naszego mieszkania lub biura jest coraz częstszym wyborem wśród ludzi szukających nowej pasji, lub elementu wystroju wnętrza, które właśnie wykańczają. Żaden z powyższych powodów nie jest złą motywacją, gdyż na jeden, wspólny cel - założyć zdrowy i rozwijający się ekosystem, którego opiekunami będziemy my.

Swoją przygodę z akwarium najlepiej zacząć od akwarium słodkowodnego, którym posadzimy bujnie rosnące rośliny, które stworzą habitat przyjazny mieszkańcom naszego akwarium, rybom, krewetkom, ślimakom, i wielu innym organizmom.

A zatem, decyzja zapadła, w domu pojawi się akwarium. Jednak, czym powinniśmy się kierować podejmując decyzje dotyczące wyboru tego typu produktów? Postaramy się odpowiedzieć na te pytanie w dalszej części tekstu.

Jakie akwaria możemy znaleźć w ofercie sklepu plantica.pl

Pierwszym pytaniem powinno być: jak duże powinno być moje pierwsze akwarium? Otóż nie należy ograniczać się do całkiem małego akwarium, alei też nie porywać się na akwaria kilkusetlitrowe. Swoją przygodę z akwarium zacznijmy od zbiornika, którego wymiary pozwolą na dużą dowolność jego umieszczenia w pokoju. To pierwsze kryterium. Dobrze zaplanujmy przestrzeń pod akwarium.

Długość 60 cm, a pojemność 50-80 litrów to wielkość idealna na początek. Pozwala nam na w miarę swobodne ulokowanie akwarium w pokoju, a także na relatywnie dużą swobodę wyboru roślin, ryb i krewetek słodkowodnych.

Oferta naszego sklepu plantica.pl opiewa na kilkaset akwariów, różnych producentów, których wymiary pokrywają pełne spektrum potrzeb klienta, w różnych wariantach wykończenia. Jednym z dostępnych wyborów są akwaria wykonane ze szkła optiwhite i akwaria do wytworzenia których użyto szkła float.

Wybór akwarium dopasowanego do naszych potrzeb.

Wybór akwarium nie zaczyna i kończy na wyborze jego pojemności i rozmiarach. Branża akwarystyczna, a w tym my - plantica.pl, oferujemy akwaria w wielu możliwych wariantach.

Zacznijmy od szkła. Akwarium może być wykonane ze szkła optiwhite i flat. Float to standardowe szkło, którego używa się do produkcji zbiorników. Jego wagą jest fakt, iż przy taflach dużej grubości posiada ono lekko zielonkawe zabarwienie. Jednak efekt ten widoczny jest dopiero przy taflach o grubości 10-12mm i grubszych. Optiwhite charakteryzuje się idealną przeźroczystością, która nie zaburza oddawania kolorów tego co po drugiej stronie szyby. Float charakteryzuje się większą odpornością na uszkodzenia, mianowicie jest mniej kruche niż jego rywal - optiwhite.

Wybierając akwarium float możemy wybrać spoinę o barwie czarnej lub przeźroczystej. Wybór przeźroczystego silikonu powala podkreślić wykończenie krawędzi, nadając im efekt lekkiej iluminacji, która skupia na sobie uwagę obserwujących. Akwarium float najczęściej klejone jest czarnym silikonem, jednak współczesna moda i standardy w akwarystyce sprawiają, iż klienci coraz częściej decydują się na wybór bezbarwnego silikonu.

Warto zasięgnąć porady w sklepie, zanim zdecydujemy za na konkretny egzemplarz akwarium. Doradcy w naszym sklepie zaprezentują każdy tym akwarium, aby wybrać model możliwie najlepiej dopasowanych do naszych wymagać.

Nie zapominajmy, iż decydując się na akwarium z bezbarwnym silikonem, warto zadbać aby takie akwarium posiadało frezowane i polerowane krawędzie. Dopiero wtedy uroda takiego akwarium zostaje w pełni wyeksponowana. Dopiero wtedy możemy powiedzieć, iż nasza aranżacja akwarium została prawidłowo zaprezentowana obserwującym.

Mamy akwarium, co dalej?

Kiedy wiemy już jaki zbiornik wybierzemy, warto wybrać odpowiedni filtr, a także zastanowić się, jaka grzałka będzie najlepsza, wewnętrzna, zewnętrzna, a może sterowana elektronicznie. Pamiętajmy aby sprzęt taki jak filtr, grzałka i lampa dobierać z odpowiednim zapasem mocy. Pozwoli to na ponowne wykorzystanie takiego sprzętu po przesiadce na większe akwarium.