Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 49,00 zł - 2 548,00 zł

Marka

Marka

Filtr kubełkowy do zbiorników większych niż 450l

Filtry posiadają wydajną pompę oraz dużo miejsca przeznaczonego na wkłady filtracyjny. Duża ilość wkładów przekształca szkodliwy amoniak w przyswajany przez rośliny azot. Filtr powinien być dobrany odpowiednio do wielkości akwarium. Filtr zewnętrzny do 600l powinien mieć nie mniej niż 1500l/h wydajności. Zobacz dostępne w naszym sklepie akwarystycznym filtry do zbiorników większych niż 450 l.

Aktywne filtry

Filtr kubełkowy do zbiornika 600l.

Duży filtr zewnętrzny.

Do dużych akwariów często trudno jest znaleźć odpowiednią filtrację. Zła filtracja sprawia, że pojawia się dużo problemów z jakością wody.

Z pomocą przychodzą tutaj naprawdę duże filtry zewnętrzne.

Wielkość filtra należy też dobrać odpowiednio do ryb jakie planujemy w akwarium posiadać.

Dla przykładu paletki czy ryby z jeziora Malawi powinny mieć większy i mocniejszy filtr. Są to ryby o szybkiej przemianie materii, które bardzo brudzą i wymagają wydajnej filtracji.

Czym kierować się przy wyborze filtra zewnętrznego?

Filtr wyposażony w płynną regulację przepływu, mocowany do krawędzi zbiornika.

Filtr zewnętrzny do akwarium to urządzenie, które musi pracować w akwarium bez przerwy. Wybierając więc model do swojego akwarium warto wybrać taki o niskim zużyciu energii.

Kolejną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę to płynna regulacja przepływu. Filtry wyposażone w takie udogodnienie można dopasować do wielu zbiorników o różnej wydajności.

Istotną kwestią jest także pojemność filtra na media filtracyjne. Im więcej mediów zmieści się do filtra, tym dokładniej zostanie oczyszczona woda.

Każdy filtr kubełkowy jako standardowe wyposażenie posiada węże oraz wlot i wylot wody do akwarium.

Plastikowe elementy mocuje się do krawędzi.

Filtr kubełkowy posiada także nakrętki, które zapobiegają zsuwania się węża z zaworów.

Do akwariów słodkowodnych nie ma odpowiednich filtrów wewnętrznych. Odpowiednią filtrację może zapewnić jedynie filtr kubełkowy oraz sump.

Sump to akwarium, w którym znajdują się wkłady filtracyjne oraz pompa. Najczęściej posiada ona regulację przepływu, tak by dobrać odpowiedni przepływ wody.

Media filtracyjne do filtrów kubełkowych.

Filtry kubełkowe mają kosze, w których umieszcza się wkłady.

Stosuje się trzy rodzaje wkładów filtracyjnych do akwarium.
Wyróżnia się wkłady biologiczne, mechaniczne oraz chemiczne.

Woda przepływająca przez kosze filtracyjne najpierw zatrzymuje się na wkładach mechanicznych. Do wkładów mechanicznych zalicza się gąbki, szczotki filtracyjne, włókniny oraz flizeliny. Wkłady należy poukładać od najrzadszych pod najgęstsze. Zaczynamy więc od gąbki o rzadkich oczkach, a kończymy filtrację mechaniczną na wacie filtracyjnej.

Następnym etapem jest wkład biologiczny. Właśnie on odpowiada za równowagę biologiczną w akwarium. Należy wybrać dobrej jakości wkład, który jest bardzo porowaty. Właśnie na takich wkładach osiadają kolonie bakterii nitryfikacyjnych, które rozkładają zanieczyszczenia oraz usuwają z wody amoniak.

Do akwariów najlepiej sprawdzają się wkłady matrix oraz siporax. Są bardzo wydajne oraz można stosować je w filtrze przez długi czas. Uwagę zwrócić należy tylko na ich odpowiednie czyszczenie. Wkłady biologiczne z filtra należy płukać jedynie w wodzie z akwarium. Dzięki temu zapobiegniemy zabiciu bakterii przez metale ciężkie, które znajdują się w wodzie kranowej.

Maskowanie filtra kubełkowego.

Filtr zewnętrzny co prawda nie zabiera dużo miejsca w akwarium, ale jego plastikowe wloty i wyloty nie są zbyt estetyczne.

W akwariach można jednak zastąpić plastikowe elementy, które filtr posiada.

Zamienne elementy znajdą Państwo na stronie naszego sklepu internetowego w kategorii akcesoria.

Węże w zestawie są zazwyczaj zielone lub brązowe i rzucają się w oczy. Można zamówić do filtra jako akcesoria dodatkowe wąż przeźroczysty. Kolor z jakiego jest wykonany sprawia, że prawie w ogóle go nie widać. Przed zakupem trzeba jednak sprawdzić dane techniczne filtra, ponieważ wąż występuje w dwóch różnych średnicach.

Plastikowe elementy wlotu i wylotu mogą zastąpić szklane lub stalowe akcesoria. Można zakupić kompletny zestaw zarówno szklanych jak i stalowych końcówek filtra. Mniej widoczne w zbiorniku są elementy szklane, jednak są bardziej narażone na uszkodzenia oraz dużo bardziej widać na nich brud. Trzeba je przez to dużo częściej czyścić.

Do czyszczenia rurek oraz węży posiadamy w swoim sklepie dodatkowe akcesoria. Szczotki dostępne są o różnej długości oraz średnicy, dzięki temu z łatwością wyczyścimy każdy szklany element czy wąż.

Filtry kubełkowe - dodatkowe akcesoria.

Do filtra zewnętrznego można dokupić dodatkowe akcesoria, które zmniejszą ilość urządzeń wewnątrz akwarium.

Najważniejszym oraz najczęściej montowanym urządzeniem jest grzałka przepływowa. Grzałka nadaje się do stosowania tylko i wyłącznie na zewnątrz. Wymagany jest przez nią przepływ wody. Używanie grzałki opisane jest dokładnie w instrukcji obsługi. Więcej informacji o produkcie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Grzałki produkowane są w dwóch rozmiarach.

Większy model przeznaczony jest do zbiorników o pojemności do 1000 litrów.

Mniejsze grzałki przepływowe o mocy 300W są odpowiednie do akwariów o maksymalnej objętości 600 litrów.

Oprócz grzałki poza zbiornikiem można zamontować także akcesoria do nawożenia akwarium techniką Co2. Wszystkie elementy bez obaw zmieszczą się we wnętrzu naszej szafki akwarystycznej.

Do węży filtra zewnętrznego należy podłączyć reaktor, który odpowiada za rozpuszczanie Co2 w wodzie. Wodę mieszają wirniki, które rozbijają cząsteczki gazu.

Dostępnych jest kilka rodzajów reaktorów dopasowanych do pojemności akwariów. Jedyne akcesoria jakie będą potrzebne do podłączenia reaktora z zestawem dwutlenku węgla to sztywny wężyk do gazu.

Akcesoria do filtrów zewnętrznych dostępne w sklepie Plantica.

Sklep akwarystyczny Plantica posiada w swojej ofercie akcesoria do filtrów zewnętrznych.

Znajdą Państwo u nas grzałki zewnętrzne, reaktory oraz wiele innych urządzeń potrzebnych do podłączenia filtra.

Dostępnych mamy także wiele produktów usuwających z wody szkodliwe azotyny i azotany.

Składając zamówienie przez stronę naszego sklepu mogą Państwo liczyć na szybką wysyłkę produktu oraz atrakcyjny system rabatowy.