Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 76,00 zł

Marka

Marka

Złączki, nyple, redukcje

36 produktów

Wyświetlono 1-24 z 36 produktów
Aktywne filtry

Nypel redukcyjny to drobny element bardzo często stosowany w instalacjach wodnych. W zestawach CO2 jego głównym zadaniem jest stabilny montaż „na sztywno” elektrozaworu z reduktorem. Najistotniejsza sprawa – wszystkie zespoły powinny być ze sobą kompatybilne (to oczywista oczywistość). W dalszej kolejności podzespoły dobiera się pod kątem aktualnych potrzeb.

Złączki, nyple, redukcje – detale zapewniające stabilność zestawu CO2

Wybierając złączki, nyple i inne elementy „redukcyjne” poza zgodnością z zestawem CO2 należy zwracać baczną uwagę na jakość materiałów. W tym wypadku optymalne modele są zbudowane z wytrzymałej stali nierdzewnej lub mosiądzu, mogą być chromoniklowane. Istotna jest także renoma producenta – dużym uznaniem na rynku cieszą się m.in. produkty Camozzi i oczywiście naszej własnej produkcji. W przypadku posiadania dwóch zbiorników wodnych warto rozważyć zakup szybkozłączek podwójnych, pełniących funkcję rozdzielników. W takim wypadku do nawożenia uprawianych w nich roślin wystarczy jeden zestaw CO2. To oszczędność, ale i cenne uproszczenie: sprzęt zajmuje wtedy dużo mniej miejsca w pomieszczeniu.

Akwarium dokarmiane CO2 – jakie ma zalety?

Dokarmianie roślin dwutlenkiem węgla znacznie przyśpiesza ich wzrost i rozwój. W szczególności dotyczy to gatunków szybko rosnących, dla których gaz powstający w wyniku przemiany materii u ryb i dostający się z powietrza jest niewystarczający. Za pomocą CO2 można także regulować i utrzymywać optymalny odczyn wody (to istotne przy hodowli niektórych gatunków ryb). Jednocześnie należy zadbać, aby nie przekraczać pewnych dawek, gdyż nadmiar dwutlenku węgla w wodzie może objawiać się śnięciem zwierząt. Dlatego korzystanie z zestawu CO2 jest bezpieczniejsze od innych rozwiązań. Złączki, nyple i reduktory mają za zadanie zapewnić stabilność, bezawaryjność i precyzję aplikowania nawozu.