Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

 • 2 017,00 zł - 3 458,00 zł

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwaria Optiwhite 150cm długości

Akwaria o długości 150 cm to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie przestrzeń i chcą stworzyć imponujący krajobraz podwodny. Taka wielkość akwarium pozwoli na trzymanie większych i bardziej wymagających gatunków ryb i roślin, co z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli akwariów o różnych pojemnościach i kształtach, co pozwoli Ci na wybranie takiego, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Aktywne filtry

Akwarium optiwhite 150 cm

Wprowadzenie

Akwarium o długości 150cm to z pewnością marzenie wielu akwarystów. Oczywiście aby upiększyć wnętrze salonu dość jednak sporym obiektem zabierającym wiele miejsca potrzeba mieć kilka rzeczy. Pierwszą rzeczą jest zgoda naszej drugiej połówki (potraktujmy to z przymrużeniem oka) , drugą rzeczą jest posiadanie odpowiedniego akwarystycznego doświadczenia. Szkło optiwhite trzeba powiedzieć szczerze to nieporównywalnie większy wydatek niż akwarium wykonane ze zwykłego szkła. Akwarium wykonane ze szkła optiwhite to akwaria z kategorii premium , które pozwalają uzyskać niesamowite efekty. Niestety mają też jedną wadę. Wszystkie , nawet te najmniejsze ryski będą na szybie dużo bardziej widoczne niż na zwykłej szybie. Trzeba być dużo uważnym , szczególnie gdy czyścik magnetyczny używamy w pobliżu piasku. Piasek może wejść pod czyścik i podczas usuwania glonów możemy zarysować akwarium. Trzecia rzecz być może najważniejsza to pasja do akwarystyki. Duże akwarium , bo tak trzeba nazywać zestawy akwarystyczne ,których wymiary oscylują w granicach 150cm długości wymaga stosunkowo dużo pracy od właściciela. Często internet karmi nas pięknymi i zadbanymi aranżacjami. Takie efekty nie robią się same i są poparte ciężką pracą , szczególnie na początku funkcjonowania akwarium. Szyba optiwhite jak wiadomo to szyba o obniżonej zawartości żelaza , to największa różnica między akwarium optiwhite a float. Krawędzie polerowane , silikon to wspólne cechy obu akwarii.

Akwarium Optiwhite a efekt estetyczny

Akwaria optiwhite to gwarantowany niesamowity efekt estetyczny. Rodzaj szkła , jego wysoki połysk powoduję, że aranżacja jest idealnie oddawana. Szyba jest praktycznie niewidoczna ,a dzięki serii kilku produktów może tak pozostać. Nie chcę podawać konkretnych firm , ponieważ rynek akwarystyczny jest pełny dobrych produktów i każdy z pewnością może znaleźć coś dla siebie. Nie będę również zbyt długo wypowiadać się o danym produkcie , natomiast chciałbym po krótce przejsć przez etapy powstawania zbiornika składającego się ze szkła optiwhite. Oczywiście praktycznie tak samo można zaaranżować akwaria z szyby float , natomiast szczególnie styl Iwagumi będzie dużo lepszy , dużo bardziej efektowny w przypadku wykorzystania do projektu szkła optiwhite.

 • Pierwszy etap aranżacji rozpoczyna się już przed zakupem akwarium. W sieci można znaleźć tysiące inspiracji w jaki sposób zagospodarować duże 150cm akwarium typu optiwhite. Gdy wybierzemy już interesującą nas arnżację , musimy dobrać pozostałe wymiary akwarium. Głębokość i wysokość mają bardzo duże znaczenie w zależności od wybranej aranżacji. Najlepszym wyborem do wykonania trudnego terenu , hardscapu jest głębokie akwarium i niezbyt wysokie ( inaczej ma się to w przypadku hodowli dyskowców i żaglowców , które muszą mieć wysokie akwarium ). Idealnym wyborem jest akwarium optiwhite 150x60x50. Wysokość 50cm w zupełności wystarczy do stworzenia aranżacji , jest odpowiednie dla dużej większości obsady. Kolejną ważną rzeczą jest grubość szkła. Przy okazji dobrze zastanowić się czy akwarium ma być przykryte czy odkryte. Grubość szkła powinna być grubsza w przypadku wybrania opcji z odkrytym akwarium ,aby akwarium nie miało wzmocnień. Jeśli jednak mamy kota , lub pokrywa pasuje nam do wystroju , akwarium może być wykonane z cieńszej szyby ,ponieważ pokrywa zasłoni wzmocienia. Krawędzie oraz wzmocnienia nie będą widoczne. Osobiście jeśli jest możliwość staram się doradzać odkryte akwaria , ponieważ całość prezentuję się naturalniej. Poza tym im grubsza szyba tym bardziej możemy wyeksponować atuty szkła Optiwhite. Nasze szkło (akwarium ) w miarę możliwości powinno stanąć z dala od okien ,aby zminimalizować ryzyko powstawania glonów. Silikon oczywiście powinien być przezroczysty , jest to rozwiązanie dużo bardziej estetyczne.

 • Następnie gdy akwarium mamy już w domu ważne żeby przykleić folię na tylną lub w miarę potrzeby na jedną z bocznych szyb. Wyjątkiem są akwaria widoczne z dwóch stron , wtedy folia do niczego się nie przyda. W takim wypadku aranżacja musi być przemyślana a jej najwyższa część powinna być na środku. Szkło przedzielające dwa pomieszczenia to rozwiązanie stale zyskujące popularność.

 • Biorąc pod uwagę wysokość samej inwestycji , tak dużego szkła optiwhite musimy się liczyć z tym , że kilka produktów premium będą niezbędne, lub będą stanowić duże ułatwienie w prowadzeniu akwarium. Wysokiej jakości podłoże aktywne,dobra i sprawdzona lampa led i zestaw co2 - to niezbędne rzeczy przy urządzaniu akwarium naturalnego. Podkreślam są to rzeczy niezbędne. Dobra pęseta oraz nożyczki to bardzo istotne i ułatwiające pracę akcesoria. Moim zdaniem najlepiej jeśli w takim akwarium będą pracować dwa filtry zewnętrzne. Automatycznie spada ryzyko glonów. Uszczelki głowicy filtra i silikon to nierozłączna para , więc za każdym razem dla pewności powinniśmy go użyć i przesmarować uszczelki. Koniecznie pamiętajcie o małym szczególe ,którym jest mata. Zdecydowanie powinna się znaleźć pod akwarium.

 • Na początku funkcjonowania akwarium w którym znajduję się podłoże aktywne powinniśmy często podmieniać wodę. Osobiście w pierwszym tygodniu wykonuję ją codziennie. Wracając do produktów premium , używaj sprawdzonych bakterii i na starcie dolewaj je tak jak zaleca producent. Wpuszczenie krewetek lub ślimaków ułatwi walkę z glonami ,które mogą pojawić się w świeżym akwarium. To nie powód do Paniki a coś normalnego. Krewetki Amano , Otosy czy ślimaki są smakoszami glonów ,więc korzyść jest obupulna. Co do nawożenia jest wiele szkół , więc najlepiej niech każdy wybierze swoją.

  Akwarystyka jest prosta prawda , woda i ryby co to takiego - oczywiście można urządzić akwarium w stylu lowtech i ułatwić sobie życie , natomiast decydując się na szkło optiwhite i zaawansowane technicznie akwarium sprawa nie jest taka prosta.

  Informacje końcowe :

  Kilkaset produktów wysokiej jakości ,które pomogą wam w prowadzeniu takich zborników znajdziecie w naszym sklepie plantica.pl Dla klientów zarejestrowanych przygotowaliśmy lepszą ofertę cenową , więc nie czekaj sprawdź tę możliwość i ciesz się pięknym i zdrowym akwarium.