Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 48,00 zł - 610,00 zł

Marka

Marka

Grzałki i przeręble do oczka wodnego

Aktywne filtry

Grzałki i przeręble do oczka wodnego

Zimowy czas dla oczka wodnego

Oczko wodne zimą zamiera. Opadające temperatury , stopniowo na jakiś czas zabierają życie z naszego oczka. Oczywiście ryby wciąż żyją , natomiast stają się mniej aktywne oraz osowiałe. Cały sprzęt pracujący w okresie od Wiosny do Jesieni został przeniesiony do garażu , oraz serwisowany. Kluczowym aspektem prawidłowego funkcjonowania oczka wodnego w zimie jest tlen. Jak wiemy gdy temperatury spadają dużo poniżej zero a taki stan rzeczy utrzymuje się przez kilka dni tafla wody zamarza. W obliczu niskich temperatur jest to rzecz nieunikniona. W takich okresach właściciele oczek wodnych powinni być ostrożni i postarać się pomagać mieszkańcom oczek przetrwać. W zamarzającym stawie dostęp tlenu jest dla ryb jest ograniczony. Potocznie nazywana przyducha jest szczególnie niebezpieczna gdy oczko wodne jest płytkie. Zbiorniki wodne o głębokości powyżej metra , a najlepiej powyżej półtora metra , są mnie narażone na przyduchę nawet przy większych mrozach.

Ratunek przed mrozem - przerębel

Przerębel jest najlepszym ratunkiem , praktycznie jedynym ratunkiem ,który uchroni zimujące ryby w oczku wodnym. Przerębel to nic innego jak otwór w tafli lodu. Im większa powierzchnia otworów , tym więcej tlenu dostaję się do wody a ryby są mniej narażone na śmierć. Przerębel ułatwia również wymianę gazów , co jest bardzo istotną rzeczą dla ich zdrowia. Samo zrobienie przerębla nie jest trudne , wystarczy skruszyć lód , natomiast już jego utrzymanie wymaga specjalistycznego sprzętu. Oczywiście parędziesiąt lat temu do utrzymania stanu niezamarzniętego obszaru oczka ludzie wykorzystywali np. słomę , natomiast w tych czasach technika pozwala na skorzystanie ze specjalnie wyprodukowanych do tego celu urządzeń. Przerębel styropianowy , grzałka umieszczona w oczku czy napowietrzacz do oczek wodnych. W tych czasach to min przerębel styropianowy zabezpiecza staw przed zamarznięciem.

Czynności montażowe przerębla - wyjaśnienie

Przed całkowitym zamarznięciem oczka w porze późno jesiennej można przygotować się na nadchodzącą zimę. Z zamontowaniem grzałki do oczka wodnego nie trzeba a nawet nie powinno się czekać do momentu gdy cała tafla wody zamarznie. Bacznie obserwując prognozy pogody , oraz zachowania naszego oczka jesteśmy w stanie przewidzieć mniej więcej , kiedy cała tafla wody zamarznie. Wszak nie dzieje się to w parę godzin i zazwyczaj lód nie pokrywa od razu całego stawu, więc mamy czas na reakcję. Grzałka umieszczona w oczku wodnym sama wykonuje całą pracę. Musimy ją jedynie umieścić w wodzie, oraz podłączyć grzałkę do prądu. W większości grzałek przewód ma długość 10m , dlatego podłączenie urządzenia do prądu nie powinno stanowić żadnego problemu Na tym kończy się nasz montaż tego urządzenia - proste prawda ? Przerębel styropianowy jest jeszcze prostszy w użyciu , ponieważ nie trzeba zastanawiać się , gdzie mamy najbliższe gniazdko. Jest to proste urządzenie ,które umieszczamy na powierzchni wody a woda przy korpusie przerębla nie zamarza do temperatury - 10 stopni. Cechy tych produktów są bardzo podobne, toksyczne gazy powstałe w wodzie są uwalniane przez przerębel sprzyja życiu środowiska wodnego. W naszej ofercie są również produkty dwa w jednym ,które pełnią funkcję zarówno przerębla jak i grzałki. W dwóch słowach jest to sztuczny przerębel z grzałką , którego głębokie zanurzenie ociepla wodę również w dolnych , głębszych partiach oczka. Wokół kołnierza przerębli woda nie zamarza nawet podczas bardzo mroźnych dni , więc nawet podczas bardzo srogiej zimy urządzenie skutecznie ochroni staw przed zamarznięciem. O każdym urządzeniu, które skutecznie ochroni staw dwa słowa znajdą Państwo w poniższym akapicie. Urządzenie , które jest przeręblem oraz posiada ekonomiczną grzałkę lepiej izoluje ciepło i wydaje się być rozwiązaniem numer jeden. Średnica pokrywy urządzenia jest spora a długi kabel umożliwia stworzenie dużego okręgu ,którego nie dotyka mróz i pozostaję on jednym wielkim przeręblem.

Przerębel oraz grzałki dostępne w naszym sklepie

Poniżej przedstawiam Państwu listę najciekawszych produktów z kategorii przeręble oraz grzałki do oczka , które można nabyć w sklepie internetowym plantica.pl

Pontec PondoPolar

to zwykły styropianowy przerębel , które można zakupić za relatywnie niskie pieniądze. Produkt w stu procentach spełnia swoją funkcję. Proste , styropianowe przeręble nie zatruwają środowiska wodnego, jedynym minusem jest to , że może być używany jedynie do temperatury -10 stopni .

AQUAEL WINTERHOT PRO

to urządzenie ,które jest wyposażone w ekonomiczną grzałkę , w zasadzie całe to urządzenie jest ekonomiczną grzałką. Na końcu aluminiowej rurki w której schowany jest termostat znajduje się malutka 4w pompka cyrkulacyjna , która powoduje ruch wody wokół grzałki przez to mamy pewność , że woda nie zamarznie nawet w bardzo mroźne dni.

Oase IceFree 4 Seasons

Jest to bardzo funkcjonalne urządzenie wyposażone w fontannę. Dzięki pobieraniu wody z dna stawu , która zawsze zimą jest cieplejsza niż płytkie rejony oczka. Woda ,która jest dostarczana z dna oczka do fontanny sprawia , że w obrębie 20cm od urządzenia woda pozostaje niezamarznięta. Jak zielony dom w okresie letnim , tak zamarznięte oczko w okresie zimowym może być miłe dla oko i cieszyć właściciela. Lekko tryskająca z fontanny zapewnia spokój oraz przyjemny szum wody kojąc nerwy właściciela.