Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 23,00 zł - 65,00 zł

Marka

Marka

Pokarmy dla ukwiałów

Aktywne filtry

Pokarmy dla ukwiałów

Ukwiały - charakterystyka

Ukwiały należą do bezszkieletowych osadowych lub półosadowych koralowców, w środowisku naturalnym żyją pojedynczo. Ukwiały można spotkać w różnych wariancjach kolorystycznych, zwierzęta te żyją często w symbiozie z innymi gatunkami zwierząt. Tak jak już wspomnieliśmy ukwiały są zwierzętami osiadłymi, żyją pojedynczo, przyczepione są do podłoża podeszwą czepną. Ukwiały żyją na różnych głębokościach we wszystkich ciepłych wodach świata. Ukwiały nie posiadają szkieletu wewnętrznego, ich układ nerwowy jest bardzo dobrze rozwinięty. Złożony jest on z sieci wewnętrznej i zewnętrznej. Szczególnie unerwionymi częściami ciała ukwiałów są czułki i płytki gębowe. Zwięrzęta te mają dobrze rozbudowane mięsnie. Posiadają one różnorodne komórki parzydełkowe, które są wykorzystywane do obrony i polowań. Ukwiały to drapieżniki za pomocą parzydełków obezwładniają swoją ofiarę i wciągają do otworu gębowego za pomocą czułek. Ukwiały należą do zwierząt drapieżnych, w środowisku naturalnym pokarm dla ukwiałów stanowią mięczaki i drobne ryby, które dostarczają im tłuszcze, witaminy. Niektóre gatunki ukwiałów hodowane są w akwariach morskich, aby zapewnić im wszystkie należne warunki zwierzęta te musza być przez nas dokarmiane.

Karmienie ukwiałów

Ukwiały potrzebują pokarm, który zapewni im wszystkie substancje odżywcze do prawidłowego ich rozwoju. Do substancji tych należą skorupiaki oleje i tłuszcze, witaminy, które naturalnie występują w ich środowisku. Prowadząc hodowle ukwiałów w naszych akwariach do prawidłowego wzrostu musimy je zaopatrzyć w minerały, ryby i produkty rybne, produkty pochodzenia roślinnego. Pokarm ten mogą dostać Państwo w naszym sklepie. Pokarm opracowany specjalnie został dla zwierząt morskich aby sprostać nawykom żywieniowym mięsożernych ukwiałów. Duże szczątki pokarmu oraz unikalna formuła miękkich tonących granulek naturalne pozwala w sposób łatwy dostarczyć wszystkich składników odżywczych bezszkieletowcom. Pokarm oferowany w naszym sklepie jest w postaci grantulków, które odwzorowują duże szczątki pokarmu. Minerały, tłuszcze oraz produkty rybne zawarte w pokarmie pozwalają zapewnić koralowcą należne im warunki bytowe. Pokarm opracowany specjalnie został dla mniejszych oraz większych bezszkieletowców. Pokarm dla ukwiałów zawiera ryby i produkty rybne w tym mięczaki i skorupiaki oleje i tłuszcze. Pokarm dla ukwiałów można podawać w całości dorosłym ukwiałom lub dzielić go na mniejsze porcje dostosowując oleje i tłuszcze, witaminy do ich zapotrzebowania. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ ukwiały są gatunkiem który rozrasta się w bardzo szybkim tempie. W naszym sklepie oferujemy Państwu pokarm dla ukwiałów firmy MICROBE-LIFT Coral Food A, który przy produkcji tłoczony jest na zimno aby zachować wszystkie pożądane dla zwierząt wartości odżywcze. Unikalna formuła miękkich granulek nadaje się do optymalnego odżywiania ukwiałów. Bardzo wysokiej jakości formuła zawiera produkty pochodzenia roślinnego mięczaki i skorupiaki, oleje. Pokarm zaleca się podawać przy wyłączonej pompie cyrkulacyjnej. Granulki pokarmu odwzorowują duże szczątki pokarmu, dzięki czemu do karmienia ukwiałów możemy użyć specialnej rurki bądź pipety do bezpośredniego podawania pokarmu ukwiałom.

Podsumowanie

W środowisku naturalnym ukwiały prowadzą osadniczy tryb życia, jednak u niektórych z nich w ciągu dnia możemy zauważyć drobne przesunięcia ciała. Zazwyczaj żywią się one planktonem, dlatego tak ważne jest podawanie im odpowiednio małego pokarmu. Ukwiały to gatunek drapieżny, podczas kontaktu z ofiarą macki ukwiału aplikują jad w ofiarze. Ofiara szybko zostaje sparaliżowana. Następnie ukwiał wykorzystuje macki, które przysuwają ofiarę do aparatu gębowo-wydalniczego. Kolejnym etapem jest trawienie złapanego pokarmu przez ukwiał oraz wydalenie go tym samym otworem. Większość ukwiałów od czasu do czasu jest w stanie pochłonąć wiesze ilości pokarmu, w tym np. małe rybki. Pokarm dla ukwiałów możemy podawać w całości dorosłym osobnikom bądź dzielić go na mniejsze porcje. Przy bezpośrednim karmieniu ukwiałów pipetą warto pamiętać o robieniu tego w gumowych rękawiczkach, ponieważ może dojść do poparzenia sobie skóry. I zapamiętajmy nie podawajmy pokarmu roślinnego, mięczaki i skorupiaki będą lepszą opcją.