Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 636,00 zł - 50 789,00 zł

Marka

Marka

Chłodziarki

13 produktów

Wyświetlono 1-13 z 13 produktów
Aktywne filtry

Chłodziarki do akwarium są coraz powszechniej stosowane, a w niektórych przypadkach zalicza się je do podstawowego akwarystycznego wyposażenia (a nie awangardy – jak to było w poprzednich dekadach). Pozwalają wyeliminować niekorzystny czynnik w hodowli ryb – nadmierne ciepło. Może ono doprowadzić nawet do ich śmierci. Chłodziarki są nieodzowną pomocą w akwarystyce morskiej i jednocześnie przydają się latem w akwariach słodkowodnych. Jak wybrać odpowiedni model?

Chłodziarka do akwarium morskiego i słodkowodnego

Chłodziarka akwarystyczna bywa niezbędna przy pielęgnacji różnorodnych akwariów słonowodnych. W tym wypadku (w zależności od hodowanych gatunków) optymalna temperatura (np.: w akwariach rafowych) wynosi 22-25ºC. Przekroczenie tego zakresu może skończyć się chorobami lub śmiercią wartościowych (i drogich) organizmów. Dlatego poza grzałką (która ma zapobiec wychłodzeniu) przydatnym sprzętem jest także chłodziarka do akwarium. Regulacja temperatury i niedopuszczanie do wahań (w obie strony) to konieczność w wymagającym zbiorniku morskim. Jednocześnie chłodziarka ma zastosowanie w akwariach słodkowodnych (niezależnie od ich pojemności), gdyż zapobiega przegrzaniu w okresie letnich upałów.

Jak wybrać odpowiednią chłodziarkę akwarystyczną?

Chłodziarkę dobiera się głównie do pojemności akwarium. To sprawdzony sposób, aby sprzęt był wydajny. Wpływa na to moc oraz przepływ wody (np.: 300-600l/godz. w akwariach do 160l). Istotna jest także energooszczędność (sprzęt pracuje w sposób ciągły) i dokładność pomiaru temperatury. Przydatne opcje to sygnalizacja zabrudzenia filtra i wymienny filtr powietrza. W dalszej kolejności zwraca się uwagę na design, wagę i rozmiary urządzenia.