Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 18 190,00 zł

Marka

Marka

Wkłady filtracyjne do oczka wodnego

Każde oczko wodne jest zamkniętym zbiornikiem wodnym, który wymaga odpowiedniej filtracji i napowietrzania. Bez odpowiednich urządzeń oraz wkładów filtracyjnych utrzymanie równowagi biologicznej w oczku wodny jest niemożliwe. W oczkach wodnych należy zainstalować zestaw filtracyjny do mechanicznego i biologicznego oczyszczania wody. W oczkach wodnych o niewielkiej objętości najlepiej sprawdzą się filtry ciśnieniowe, które najczęściej są już wyposażone w lampę UV.

176 produktów

Wyświetlono 1-24 z 176 produktów

Aktywne filtry

Wkłady filtracyjne do oczka wodnego.

Producent każdego filtra podaje maksymalną objętość oczka wodnego do jakiego dany filtr można podłączyć.

Lampa UV doskonale działa na pierwotniaki unoszące się w wodzie. Usuwa także w akwarium oraz oczku wodny zieloną wodę.

Sklep akwarystyczny Plantica oprócz szerokiego wyboru asortymentu do oczka wodnego posiada także fachowe doradztwo.

Mogą Państwo liczyć na dobór filtracji do oczek wodnych przez naszych pracowników.

W ofercie posiadamy także produkty do akwarium. Znajdą Państwo u nas wkłady do filtra, zeolit, pokarmy dla ryb, napowietrzanie, akwaria, zestawy akwariowe, plastikowe oczko wodne.

Podział wkładów filtracyjnych- wkłady chemiczne i wkłady mechaniczne oraz biologiczne.

Wkłady filtracyjne dzielą się na trzy rodzaje:

wkład mechaniczny
wkłady biologiczne
wkłady chemiczne

Mechaniczne oczyszczają wodę z liści, resztek pokarmu oraz innych drobnych zanieczyszczeń. Zalicza się do nich wkład gąbkowy, szczotki filtracyjne, włókninę czy watę filtracyjną.

Najważniejszą rolę w procesie filtracji odgrywa wkład biologiczny. To on usuwa z oczka wodnego nadmiar azotynów i szkodliwy dla ryb amoniak.

Wkładem biologicznym w oczku wodnym najczęściej jest ceramika np. z firmy matrix lub wkład biologiczny sera siporax. W dużych filtrach często stosuje się także tańsze odpowiedniki takie jak kaldness czy keramzyt.

Ważne jest by do filtra biologicznego podłączyć napowietrzanie. Większość bakterii to bakterie tlenowe, które potrzebują tlenu do życia. Dzięki temu bakterie usuwają z wody azotyny i azotany.

Ostatnim etapem filtracji jest filtr chemiczny.

Filtr chemiczny odpowiada za oczyszczanie wody z nadmiarów krzemu czy fosforu. Działa na zasadzie absorbcji, pochłania szkodliwe związki z oczek wodnych. Trzeba jednak uważać, ponieważ wkład nie ma nieskończonych możliwości pochłaniających szkodliwe związki. Dlatego zeolit czy inne wkłady należy regularnie wymieniać. Sprawdzić przydatność wkładów można za pomocą testów wody.

Producent sprzedaje testy w zestawach, by można było przeprowadzić je w wygodny sposób.

Parametry, które się najczęściej sprawdza to amoniak, azotany, twardości wody, fosforany, krzem, chlor.

Do oczek wodnych idealnie nadają się testy marki sera, jbl oraz Zoolek.

Każdy producent daje możliwość po wykonaniu określonej ilości testów na dokupienie uzupełnień. Dzięki temu nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem nowych testów.

Jakie wkłady do oczka wodnego w filtrze należy umieścić?

Do filtrów oczkowych najlepiej włożyć zarówno wkłady mechaniczne jak i wkłady biologiczne.

Najpierw do filtra należy włożyć wkłady zaczynając od tych najrzadszych stopniowo przechodząc do wkładów najgęstszych. Na samym wstępie należy poukładać szczotki filtracyjne, gąbki o rzadkich oczkach, następnie gęste gąbki oraz włókninę.

W filtrze do oczka wodnego woda powinna być oczyszczana stopniowo, tak by wkłady nie zapchały się od razu. Czysta woda następnie z filtra mechanicznego powinna przelewać się do filtra biologicznego. Tam wkład biologiczny usuwa z wody szkodliwe związki przemiany materii.

Do zasilenia filtrów biologicznych na start oczka wodnego należy dodać bakterie, które przyspieszą proces dojrzewania oczka wodnego.

Zarówno w akwarium jak i oczku wodnym podczas dodawania produktów zawierających bakterie należy koniecznie wyłączyć lapę UV. Jest to pomocne urządzenie w akwariach i zbiornikach wodnych, jednak zabija każdy rodzaj bakterii nawet te pożyteczne.

Producent najlepszych bakterii do oczka wodnego - firma hydroidea na opakowaniach produktów podaje czas na jaki należy wyłączyć lampę UV.

Zestawy filtracyjne do mniejszych oczek wodnych.

W małych oczkach wodnych najczęściej nie ma miejsca na duże filtry ciśnieniowe. Za filtrację odpowiada jedynie niewielka gąbka. Ważne w takich oczkach jest więc żeby jak najczęściej dokonywać podmian wody na świeżą.

Gąbka powinna być płukana jedynie w wodzie z oczka - pozwoli to na utrzymanie się w oczku flory bakteryjnej.

Nie bez znaczenia są także rośliny wodne.

Rośliny stanowią naturalną filtrację wody w oczku. Usuwają z wody nadmiar fosforu oraz azot, który prowadzi do nadmiernego wzrostu glonów. Są także schronieniem dla ryb oraz płazów. W korzeniach roślin chowają się małe ryby i płazy.

Sadzawka daje także możliwość owadom napić się wody w upalne dni.

Do małych oczek należy często dodawać także bakterie wspierające rozkład materii organicznej. Doskonale sprawdzi się produkt marki hyroidea ecogerm standard. Producent zapewnia długotrwałe działanie tych bakterii.

Na czas zimy producent proponuje zmienić produkt na bakterie ecogerm winter.

W razie wątpliwości jaki produkt wybrać, mogą Państwo skierować do nas pytanie drogą mailową. Podpowiemy jaki producent jest godny zaufania oraz jaki należy wybrać.

Pytania prosimy kierować na nasz firmowy adres biuro@plantica.pl lub drogą telefoniczną w godzinach otwarcia sklepu.

Produkty do oczka wodnego w sklepie Plantica.

Sklep akwarystyczny Plantica oferuje klientom szeroki wybór produktów do oczka wodnego.

Duża ilość filtrów oraz akcesoriów do oczka z naszego sklepu ułatwi Państwu prowadzenie zbiornika wodnego. Na początku do zbiornika należy zakupić zestaw filtracyjny składający się z pompy, filtra, lampy UV oraz oczywiście węża, który połączy te wszystkie elementy ze sobą.

Sklep Plantica oferuje klientom tylko zestawy składające się z najlepszej jakości elementów. Wąż, który oferuje producent, którego produkt dodajemy do zestawów nie zagina się oraz nie ma ulega uszkodzeniu pod wpływem temperatury panującej na zewnątrz. Do oczek wodnych posiadamy w ofercie także szereg produktów mających na celu poprawę parametrów wody, pokarmy dla rybek w oczku wodnym, nawozy dla roślin wodnych, zestawy napowietrzające, siatki do wyławiania ryb i glonów.