Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 657,00 zł - 8 479,00 zł

Akwarium Juwel

244 produktów

Wyświetlono 1-24 z 244 produktów

Aktywne filtry

Akwarium Juwel

Różne firmy akwarystyczne oferują niezliczone oferty gotowych zestawów akwariowych.
Akwarium Juwel wyróżnia się wśród nich. Akwarium juwel jako jedyny posiada wbudowany filtr.
Dzięki temu kupując zestaw z szafką nie trzeba dokupywać filtra zewnętrznego. Akwarium Juwel posiada różne rodzaje oraz wielkości zestawów. Akwarium Juwel składa się z modeli :
Trigon , Vision , Lido oraz Rio. Akwarium Juwel jest dostępny również w mniejszej wersji Primo.
Akwarium Juwel dostępny jest w różnych wielkościach. Jeśli chodzi o akwarium juwel Rio mówimy o zestawach 125L , 180L , 240 L , 350L , 450 L . Akwarium Juwel Vision 180L , 260L,
450L. Akwarium Juwel Lido 120L  oraz 200L. Akwarium Juwel Trigon 190 L oraz 350 L.
W każdym z wyżej wymienionych zestawów Juwel klient ma do wyboru oświetlenie podstawowe Multilux, 2x Multilux, oraz nowe rozwiązanie Helialux lub tak jak w przypadku poprzedniego oświetlenia , podwójną jego wersję. Akwarium Juwel to Niemiecka jakość wykonania oraz modny, nowoczesny wygląd. Wszystkie pokrywy do Akwarium Juwel posiadają specjalne otwory przewidziane do swobodnego zamontowania karmnika , który oferuję również firma juwel,
tworząc Akwarium juwel w pełni kompletnym i innym niż konkurencyjne modele. W dowolnym momencie do akwarium Juwel można dołożyć belkę oświetleniową. 

Wszystkie powyższe akwaria juwel są dostępne w czterech kolorach. Mam na myśli kolor biały,czarny, jasne oraz ciemne drewno. Dzięki swojej elegancji akwaria juwel w idealny sposób zapełnią miejsce w pomieszczeniu biurowym lub domowym zaciszu. Akwaria juwel są bardzo dobrym rozwiązaniem dla pasjonatów akwarystyki , jak również dla początkujących akwarystów. Akwaria Juwel są w stu procentach bezpieczne, reklamacje zestawów zdarzają się niezwykle rzadko a powszechnie panująca opinia na temat firmy tylko zachęca do kupna jednego z zestawów akwarium Juwel.

Juwel 

Juwel jest jedną z wielu dostępnych na rynku firm akwarystycznych. Wszystkie produkty firmy juwel są z wysokiej półki. Wachlarz dostępnych towarów jest dość duży. Godnym polecenia są tła Juwel , które są wykonane bardzo estetycznie, przez co mogą dodać każdemu zbiornikowi pierwiastek naturalności. Grzałki firmy juwel również są na najwyższym poziomie. Są bardzo precyzyjne oraz rzadko się psują. Świetlówki firmy juwel są dostępne praktycznie w każdym istniejącym rozmiarze. Cechują się dużą trwałością oraz bardzo dobrą jakością. Kolejnym atutem oświetlenia juwel jest stosunkowo niska cena biorąc pod uwagę jakość tego produktu. Świetlówki  dostępne są w modelach m.in. Nature, Day oraz blue. Juwel Nature jest świetlówką przeznaczoną do zbiorników roślinnych. Dzięki swojej barwie bardzo ładnie wybarwia ryby oraz stymuluje wzrost roślin. Juwel Day jest imitacją światła dziennego dzięki czemu ryby czują się bardzo naturalnie. Zachowania ryb również są zbliżone do zachowań dzikich gatunków. Juwel blue jest to świetlówka o bardzo wysokiej temperaturze barwowej. Stosowana jest wyłącznie w zbiornikach morskich, gdzie dominuje niebieski kolor.Firma Juwel ma w ofercie również klej Poster fix. Moim zdaniem jest to najlepszy dostępny klej do fototapet na rynku akwarystycznym. Innym wyoskiej klasy produktem firmy juwel jest odmulacz Aquaclean. Jest bardzo prosty w obsłudze. Woda spływa grawitacyjnie. Odmulacz ten jest praktycznie nie do zniszczenia. Firma Juwel w swojej bogatej ofercie posiada również produkt typowo dla posiadaczy zbiorników morskich. Seaskim czyli odpieniacz białek. Chciałbym się nieco zatrzymać przy okazji prezentacji tego produktu a także pokazać dużą pomyłowość firmy Juwel. Miejsce do zamontowania odpieniacza fabrycznie znajduje się w każdym zestawie akwarystycznym firmy juwel. Dokładając wyżej wspomniane świetlówki Juwel Marine oraz Juwel Blue w bardzo łatwy sposób przeobrazimy słodkowodne akwarium w akwarium morskie. Wracając do odpieniacza białek. Seaskim posiada wyjątkowo mocny ceramiczny wirnik oraz regulacyjną funkcję wytwarzania piany. Wbudowana pompa jest cicha oraz wydajna. Urządzenie może być użyte nawet w 450L akwarium Juwel.

W swojej ofercie firma juwel posiada również bardzo dobry termometr. Juwel Digital 2.0 to prosty oraz bardzo dokładny termometr. Wskazuje temperaturę z dokładnością do 0.1 stopnia Celcjusza.
Jest montowany na zewnątrz akwarium. Bardzo estetyczne wykonanie oraz niska cena zdecydowanie zachęca do kupna tego produktu. Precyzyjna temperatura jest szczególnie ważna w hodowli wymagających ryb np. Dyskowców. Karmniki automatyczne są kolejną mocną ofertą firmy juwel. Easy feed lub smart feed to karmniki z najwyższej klasy. Oba modele bardzo rzadko się psują. Wykonane są z wysokiej jakości plastiku oraz niezawodne mechanizmy. Dzięki wymienionym karmnikom bez przeszkód możemy pozostawić ryby bez opieki na dłuższy okres czasu. 

Juwel produkuje również fototapety przyklejane na zewnątrz zbiornika. Obrazki znajdujące się na tapetach są bardzo realistyczne. Dostępne w różnych rozmiarach. Moim ulubionym produktem firmy juwel są tak zwane tarasy. Tarasy służą do sztucznego podnoszenia terenu. Są wykonane ze sztucznego tworzywa. Tarasy firmy Juwel są w stu procentach bezpieczne dla ryb w akwarium. Umieszczone w zbiorniku nawet przez kilka lat nie oddają toksycznych substancji do wody. W żaden sposób negatywnie nie wpływają na życie inwentarza akwarystycznego. 

Reasumując akwaria i zestawy Juwel stanowią doskonałą okazję do rozpoczęcia swojej przygody z akwarystyką. Dzięki swojej modnej konstrukcji oraz designowemu wyglądowi akwaria i zestawy mogą upiększyć każde pomieszczenie. Wybór jaki dała klientom firma juwel jest ogromny. Począwszy od różnych modeli zestawów firma juwel wręcz rozpieszcza potencjalnego klienta. Kolor oraz rozmiar również nie stanowią problemu. Akwaria i zestawy tej firmy są bardzo popularne wśród klientów. Innymi słowy każdy znajdzie coś dla siebie. Jako akwarysta bardzo żałuję, że firma juwel do tej pory nie zdecydowała się tworzyć preparatów, nawozów lub podłoża akwarystycznego. Biorąc pod uwagę ich dotychczasowe dokonania nie mam wątpliwości ,że te produkty byłyby wysoko jakościowymi towarami chętnie kupowanymi przez akwarystów.

W sklepie akwarystycznym plantica znajdziesz akwarium z firmy Juwel. W sprzedaży są wszystkie dostępne zestawy produkowane przez firmę Juwel , oczywiście w sklepie Plantica znajdziesz akwarium oraz wszystkie inne produkty produkowane przez tego producenta. Część zestawów dostępna jest na zamówienie. Podobnie sytuacja wygląda z innymi towarami firmy juwel , jedna część jest dostępna od ręki , natomiast kilka pozycji dostępnych jest na zamówienie.

Szczegółowa analiza wszystkich zestawów firmy Juwel.

*Akwaria Juwel Lido
  Akwaria Juwel Lido 120 Led są unikalnym zestawem akwarystycznym. Zestaw juwel lido składa się ze zbiornika o wymiarach 61cm x 41cm x 58cm (długość x głębokość x wysokość). Akwarium Juwel Lido 120 Led ma ok 120 L. Kształt akwarium Juwel Lido 120 Led znacznie różni się od pozostałych zestawów Juwel. Akwaria juwel lido 120 Led mogą być wykorzystane jako akwaria morskie. Kształt akwarium juwel lido 120 Led predysponuje również hodowlę niewielkiej ilości dyskowców. Zbiornik juwel lido 120 jest dostępny w czterech kolorach oraz dwóch wersjach oświetleniowych. Mówimy o juwel lido multilux oraz juwel lido helialux spectrum.Juwel lido helialux spectrum jest nowoczesną wersją oświetlenia , która przy odpowiednich parametrach umożliwia uprawę roślin, a nawet roślin wymagających. Wracając do kolorów tak jak inne zestawy firmy juwel lido dostępne jest w kolorze białym, czarnym oraz jasnym i ciemnym drewnie. Zestawy Lido 120 dostępne są z szafką o wymiarach 61 x 41 x 75 cm.
Cena zestawu z szafką jest bardzo korzystna. Cena samego zbiornika bez szafki również jest bardzo atrakcyjna.

Juwel Lido 200
Akwaria Juwel Lido 200 mają rozmiary 70x51x65 cm. Akwaria Juwel lido 200 to ok 200L zbiornik z bardzo specyficznym kształtem. Podobnie jak mniejsza wersja juwel lido 120 umożliwia hodowlę wysokich ryb oraz bardzo wysokich roślin trzeciego planu. Juwel lido 200 jest jedynym dostępnym zbiornikiem o takich wymiarach. Dzięki temu akwarium lido 200 stanowi nie lada gratkę dla aquascaperów. Mogą oni umiejętnie wykorzystać wymiary zestawu lido 200 i znacząco podnieść wysokość terenu tworząc urozmaiconą powierzchnię zbiornika Juwel lido 200. Akwaria juwel lido 200 stanowią bardzo dobrą bazę do rozpoczęcia przygody z akwarystyką morską. Podobnie jak inne zestawy zbiornik lido 200 jest biały, czarny, jasne drewno dąb oraz ciemne drewno. Oczywiście filtr zastosowany w akwariach lido 200 jest odpowiedni do tego litrażu.

Zestaw Lido 200 jest dostępny z szafką , szafką ,której wymiary to 55x51x80. Kolor szafki to biały czarny ,jasne drewno dąb oraz ciemne drewno.

Zestaw Juwel Lido , czy wersja 120 czy przede wszystkim lido 200 jak wspomniałem wyżej znajdą doskonałe zastosowanie jako zbiornik morski. Ze swoim podstawowym wyposażeniem ,a jeszcze bardziej ze swoim wyposażeniem dodatkowym, mowa o oświetleniu helialux spectrum spełniają podstawowe wymagania zbiornika morskiego. Oczywiście biała szafka ,lub szafka w jakimkolwiek innym kolorze nie pozwala na swobodne umieszczenie sumpa w szafce. Jednakże akwarystyka morska jest możliwa także bez sumpa. Powiem więcej akwarystyka morska , zresztą akwarystyka słodkowodna również nie zawsze muszą iść w parze z wykorzystaniem zawiłych technologii , czy długich akwarystycznych przygotowań. Wracając do zestawów Juwel Lido a konkretnie do zestawu Lido 200 , szafka wcale nie stanowi problemu aby w naszym akwarium juwel Lido 200 zamieszkały morskie stworzenia.
Filtry wykorzystywane w zestawie Lido 200,(te same zresztą filtry różniące się tylko mocą wykorzystywane są również w innym juwel akwarium) z pomocą innych, prostych akwarystycznych sprzętów w zupełności wystarczą aby w tym konkretnym przypadku z Lido 200 juwel akwarium stworzyć morski krajobraz.
Wracając do oświetlenia Lido 200 jak zapewne wspomniałem w swoim monologu występują w wersji Helialux spectrum oraz multilux led. Oświetlenie helialux spectrum jest innowacyjną belką oświetleniową. Belkę Helialux spetrum można sterować za pomocą telefonu. Jednak aby tego dokonać zestaw akwariowy juwel musi posiadać splitter. Splitter wpinamy w belkę helialux spectrum i wtedy swobodnie ustalamy z jaką mocą ,przez ile godzin belka helialux spectrum ma pracować.Juwel akwarium Lido 200 z uboższą wersją oświetleniową multilux led na takie „cuda” jednak nie pozwala. Multilux led to nic innego jak belka oświetleniowa , do której montujemy tzw. świetlówki ledowe multilux led. Konkretnie w przypadku juwel akwarium lido 200 i jego akwarystycznego morskiego zastosowania ,które właśnie omawiam polecam świetlówkę multilux led blue. Te ośwetlenie multilux led pozwala odwzorować światło , które oświetla naturalne rafy koralowe. Wracając do akwarystyki morskiej oraz zestawu akwarium juwel lido 200 aby założyć zbiornik morski niezbędny będzie odpieniacz białek. Zestawy akwarystyczne juwel w tym wypadku konkretnie juwel lido pozwalają schować odpieniacz w obudowie filtra.
Wtedy juwel lido w dalszym ciągu pozostaje estetyczny. Do utworzenia z zestawu juwel lido z wyposażeniem akwarium morskiego pozostaje dodać cyrkulatory. W tym wypadku skupiam się na zestawach akwariowych juwel,więc nie podam innych marek. Jednak na akwarystyka jest dziedziną ,która stale się rozwija.Akwarystyka staję się pasją ,hobbym dla coraz większej grupy odbiorców, dlatego znalezienie odpowiedniego cyrkulatora nie będzie problemem. Kończąc wypowiedź o zestawie juwel lido. Moim zdaniem juwel lido 200 z powyżej wymienionym wyposażeniem, nawet z oświetleniem multilux led pozwala na założenie zbiornika morskiego.

Zestaw Akwariowy Juwel trigon.

Zestaw akwariowy juwel trigon występuje w dwóch wymiarach. Juwel akwarium Trigon 190 oraz juwel akwarium Trigon 350 led. Obie wersje juwel trigon znacząco różnią się kształtem od np. juwel lido , czy juwel rio. Kształt akwarium juwel trigon przypomina trójkąt. Stanowi idealne akwarystyczne rozwiązanie dla osób, które nie mogą znaleźć w domu odpowiedniego miejsca do postawienia akwarium. Oczywiście akwarium juwel, pisząc pół żartem ,pół serio. Odnosząc się do moich słów z powyższych akapitów o tym ,że akwarystyka poszła do przodu,że akwarystyka nieustannie się rozwija, mam wrażenie ,że wybór akwariów od trójkątnym kształcie wcale nie jest taki duży. Akwarium Juwel trigon jest jednym z niewielu zestawów o trójkątnym kształcie. Juwel zestaw Trigon również występuje w czterech kolorach. Te kolory to biały, czarny, jasne drewno dąb, ciemne drewno. Moim osobistym zdaniem biały zestaw akwarium juwel wygląda najlepiej. Na drugim miejscu swojej prywatnej listy umieściłbym kolor ciemne drewno.
Szafka występuje również w czterech kolorach : Biały, czarny, jasne drewno dąb, ciemne drewno. Szafka kolor biały na pewno stanowi piękny wystrój niejednego domu. Z mojego doświadczenia szafka + biały kolor stanowią najlepsze połączenie nowoczesnego stylu. Szafka w kolorze ciemne drewno z kolei przypomina klasykę.
Akwarium juwel trigon 350 led oraz 190 led jest godne polecenia dla osób ceniących nowoczesność kolor biały , jak i klasykę kolor ciemne drewno.
Oświetlenie również nie różni się niczym od np zestawu juwel rio.
Multilux led stanowi podstawową wersję oświetleniową, ulepszona wersja jest belką halialux spectrum. W modelu Trigon 350 multilux led występuje zarówno w wersji z jedną belką (2 świetlówki multilux led ) jak i w wersji z dwiema belkami ( 4 świetlówki multilux led ). Juwel zestaw Trigon 350 występuje również w wersji z podwójnym oświetleniem helialux spectrum. Juwel zestaw trigon 190 występuję tylko w pojedynczych wersjach. 

Akwarystyka z zestawami juwel staję się przyjemniejsza. Akwarystyka z zestawami juwel jest o wiele prostsza. Tym śmiałym tezom dowodzi kolejny zestaw Juwel Rio.
Juwel Rio jest to moim zdaniem najpopularniejszy zestaw akwariowy juwel ,najlepszy dla każdego zestaw akwariowy juwel oraz najbardziej klasyczny zestaw akwariowy juwel ze wszystkich. Juwel Rio 125 led juwel rio 180 led, Juwel Rio 240 led, Juwel Rio 350 oraz Juwel Rio 450. Te cztery wersję zestawów juwel rio stanowią największą podwalinę pod moją tezę o tym ,że akwarystyka z juwelem jest dla każdego. Aby jeszcze bardziej to uwiarygodnić szybko tylko wspomnę , że istnieją również mniejsze zestawy Juwel Primo led. Nawet tak mały zestaw jak primo 60 czy primo 70 występują z szafką. Szafka jest bardzo ładny i występuję w kilku kolorach. Najpopularniejszy rzecz jasna jest kolor biały. 
Wracając do zestawów Juwel Rio. Napiszę raz jeszcze ,że ten model jest dostępny aż w czterech różnych wymiarach. Juwel Rio 125 Led juwel rio 180 led , juwel rio 240 led , juwel rio 350 led oraz juwel rio 450 led. 

Juwel Rio 125 led jest idealnym rozwiązaniem na początek przygody z akwarystyką.
Wcale nie uważam ,że juwel rio led jest za duży. Akwarystyka to w głównej mierze odwzorowanie warunków panujących w naturze. Akwarystyka wcale nie jest łatwiejsza w 40L zbiorniczku ,niż w 125 L średniej wielkości zestawie. Juwel Rio 125 Led pozwala hodować dużo większą liczbę ryb oraz przede wszystkim dużo większą liczbę ich gatunków. Led biały jako oświetlenie w zupełności wystarczy do wzrostu podstawowych roślin. Multilux led biały + zestaw Co2 umożliwi hodowlę bardziej wymagających roślin. Juwel Rio led 125 to rozwiązanie dla każdego.
Juwel Rio 125 biały led , standardowo wydaje mi się najładniejszym rozwiązaniem. Juwel rio 125 biały led w podstawowej wersji jest bardzo korzystny cenowo. Juwel Rio 125 multilux led jest tańszy niż wiele podobnych zestawów innych firm a na pewno nie jest od nich gorszy. Następną wielkością jest Juwel Rio 180 led. 
Jest bardzo podobny do mniejszego poprzednika. Wyposażony jest w większy filtr.

Juwel rio 240 Led jest moim ulubionym zestawem. Juwel rio 240 jest najbardziej uniwersalny. W zestawie rio 240 led można trzymać zarówno małe rybki z akwarium towarzyskiego natomiast również Juwel rio 240 będzie dość duży na stworzenie biotopu malawi. Juwel Rio 240 pozwala trzymać dyskowcę. Juwel rio 240 led pozwala stworzyć pięknego holendra , ponieważ w zestawie rio 240 led również występują dwie belki helialux ( jeśli na taki zestaw juwel rio 240 się zdecydujemy). Juwel Rio 240 wystarczy na pokaźny zbiornik morski oraz przede wszystkim Rio 240 LED może posłużyć jako przystanek do wybrania jednego z większych zestawów juwela.
Juwel Rio 350 lub Rio 450.

Oczywiście juwel rio 240 podobnie jak inne modele dostępne jest w wersji z szafką. 
Szafka juwel oczywiście jest do dokupienia osobno w sklepie akwarystycznym plantica.

Podusmowanie oraz informację

Mniej popularne zestawy akwarystyczne juwel są na zamówienie. Zamówienie po kilku dniach jest gotowe do odbioru lub wysyłki. Kupując zestawy akwarystyczne firmy juwel otrzymujemy akwaria + szafki. Akwaria są wysokie oraz innowacyjne. Akwarium posiada specjalną miarę aby zaznaczyć klientowi jaka ilość wody jest opytymalna. Dzięki takim małym rzeczom akwarystyka jest prosta !
Zestawy akwarystyczne w komplecie posiadają osłonkę akwaria, która zasłania dolne partie zbiornika. Dzięki temu akwaria prezentują się bardziej estetycznie.
Zestawy akwarystyczne juwel posiadają wbudowany filtr Bio flow oraz grzałkę.
Akwarystyka słodkowodna jest głównym zastosowaniem zestawów akwarystycznych juwel. Aby zestaw prezentował się jeszcze lepiej obklejmy akwaria folią ,aby bardziej wybarwić ryby. Akwarystyka to hobby w której liczą się detale i tak mała rzecz znacząco zmienia odbiór zbiornika. Akwaria juwel różnią się od siebie. Akwarystyka cieszy dużym wzrostem zainteresowania a Juwel idealnie trafia w gusta konsumentów.

Złóż zamówienie, nie czekaj i ciesz się pięknym podwodnym światem.
Akwarystyka wcale nie jest trudna !