Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Części do filtrów i akcesoria

Poszukujesz wysokiej jakości części zamiennych do filtrów oraz akcesoriów do Twojego słodkowodnego akwarium? Odwiedź Plantica.pl! Oferujemy szeroką gamę produktów dla akwarystyki słodkowodnej, w tym wszystko, czego potrzebujesz do prawidłowej filtracji wody. Dzięki naszym produktom, zapewnisz swym rybkom czyste i zdrowe środowisko. Wybierz sprawdzone i trwałe akcesoria w konkurencyjnych cenach. Skorzystaj z naszej oferty już dziś!

589 produktów

Wyświetlono 1-24 z 589 produktów

Aktywne filtry

Filtracja w akwarium.

Zakładając akwarium, jednymi z pierwszych elementów, które kupujemy przez sklep plantica.pl są filtry. Filtry akwariowe napędzają wodę całego akwarium. Wywołują obieg wody, natleniają ją, czyszczą ją. Filtry akwariowe tworzą przyjazne środowisko życia dla naszych podopiecznych. Awaria filtra akwariowego spowoduje załamanie się całego ekosystemu. Jakość wody w akwarium zacznie się pogarszać, natlenienie spadać. Ryby staną się apatyczne, przestaną pobierać pokarm. W końcu zaczną zdychać. Rośliny akwariowe zaczną gnić i rozkładać się. Równowaga biologiczna akwarium zostanie zachwiana, aż w końcu ilość powstających związków toksycznych osiągnie taki pułap, iż bakterie nie poradzą sobie z ich rozkładaniem do substancji mniej szkodliwych. Kumulacja związków azotu i fosforu zacznie rosnąć tak szybko, iż jedynym wyjściem będzie tylko wymiana znacznej ilości wody, podanie bakterii akwariowych, i szybkie podpięcie sprawnego filtra.

Filtr to urządzenie techniczne, ono również wymaga serwisowania.

Filtr do akwarium, jak każde inne urządzenie techniczne, ma prawo ulec awarii.  Na ogół nie ma to zbyt wiele wspólnego z niską jakością produktu. Taki stan może wynikać z wielu czynników, choćby z wieku urządzenia, błędu użytkownika, wady fabrycznej, i jeszcze kilku innych powodów. Nie zawsze taka sytuacja decyduje jednak o tym, iż los takich filtrów akwariowych jest przesądzony, i nadają się one tylko do utylizacji. Większość filtrów akwariowych da się naprawić. Często bez konieczności oddawania sprzętu do wyspecjalizowanego serwisu. Wiemy też, iż wiele osób decyduje się nawet na zakup uszkodzonego filtra danej marki, z tzw. drugiej ręki, lub z działu ‘outlet’ na stronie sklepu plantica.pl Decydują się na taki krok, gdyż wiedzą, że sklep plantica.pl posiada szereg części do filtrów akwariowych tej marki, które pozwolą im przywrócić filtry do pełnej funkcjonalności. Producenci tacy jak Eheim, AquaEL, Tetra, JBL, Hagen Fluval, Aqua Szut, Aqua Nova są znani z tego, iż zawsze można domówić brakujące nam części do posiadanych przez nas filtrów.  

Jak szukać potrzebnych nam części do filtrów akwariowych.

Kiedy wiemy już, iż nasz filtr do akwarium kwalifikuje się do naprawy, a okres gwarancyjny jaki określił producent upłynął, musimy dokładnie sprawdzić pewne informacje. Będą to: nazwa marki, model filtra, nawet rok produkcji może okazać się przydatny, sprecyzować, jaka część uległa uszkodzeniu. Często w Internecie dostępne są oferty i katalogi z rozpisanymi częściami zamiennymi danej marki. Warto wtedy odszukać szczegóły dotyczące naszego urządzenia, dokładną nazwę i numer części zamiennej. Tak zebrane informacje należy spisać, i wtedy udać się do naszego sklepu. Pracownicy naszego sklepu postarają skontaktować się z dystrybutorem danej marki, lub bezpośrednio z producentem, w celu zamówienia brakującej części. Jak wspomnieliśmy wyżej, marki takie jak:
Eheim, Tetra, AquaEL, JBL, Hagen Fluval, Aqua Szut, Aqua Nova są znane z dobrej i łatwej dostępności części zamiennych do swoich produktów. Wśród ogólnodostępnych części zamiennych znajdziemy między innymi wirniki, trzpienie do wirników, pokrywy wirników, zatrzaski, śruby zamykające, nóżki, uszczelki, zawory odcinające, kosze na wkłady, głowice, pompy, dysze wylotowe, zestawy wlotów i wylotów, dyfuzory natleniające, obudowy filtrów, i wiele innych.

Wymiana zakupionych części. Czyli akwarystyczne – zrób to sam!

Wymiana części do filtrów akwariowych na ogół nie nastręcza większych problemów. Dodatkowo, producent przy zakupie filtra dodaje instrukcję, w której mamy rysunek i szczegóły całego urządzenia, oraz tego jak je rozebrać / złożyć z powrotem. Jedyne co musimy zrobić to zachować ostrożność przy tego typu działaniach. Nie demontować elementów na siłę, gdyż mogą ulec uszkodzeniu mechanicznemu. Warto także pamiętać, aby wszystkie zdemontowane części dokładnie umyć, natomiast elementy gumowe i silikonowe nasmarować smarem silikonowym przed ponownym montażem. Pozwoli to na wydłużenie ich żywotu, oraz uniknięcie ewentualnych, niepożądanych wycieków. Nie zapominajmy o satysfakcji płynącej z samodzielnej naprawy uszkodzonego filtra do akwarium. Ta nie ma ceny, więc nie da się jej kupić.  

Jakie są korzyści płynące z zakupu części do filtrów akwariowych?

Pierwszą, najważniejszą korzyścią płynącą z wymiany uszkodzonych części filtrów akwariowych jest przywrócenie produktów do bycia w pełni funkcjonalnymi. Pozwala nam to na uniknięcie potrzeby kupna nowego filtra, kiedy stary wymaga jedynie wymiany jednej części, aby był w pełni sprawny. Cena nowych części stanowi procent tego ile wynosi cena nowego urządzenia. Pozwala to uniknąć dodatkowych, znacznych kosztów. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy spożytkować na zakup innych niezbędnych produktów do akwarium.