Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 554,00 zł

Marka

Marka

Skały i kamienie

80 produktów

Wyświetlono 1-24 z 80 produktów
Aktywne filtry

Kamienie dekoracyjne do akwarium

Podłoże w akwarium spełnia nie tylko rolę dekoracyjną, ale wpływa również na właściwości chemiczne i biologiczne wody. Stanowi przy tym doskonałą kryjówkę dla wielu gatunków ryb. Podłoże tworzą zazwyczaj żwir, gruby piasek oraz skały i kamienie akwariowe. Szczególne znaczenia mają właśnie kamienie akwarystyczne, gdyż rybki w czasie rozmnażania wykorzystują utworzone z nich naturalne groty.

Istotny jest także sposób ułożenia podłoża, które powinno tworzyć delikatny spad. Dzięki temu muł odkłada się w jednym miejscu, co znacznie ułatwia czyszczenie akwarium. Kamienie akwariowe należy ułożyć w pierwszej kolejności, następnie pojawia się miejsce na warstwę żwiru i piasek. Jak jednak wybrać kamienie do akwarium? Nasz sklep akwarystyczny to najlepsze miejsce, by szukać porad na ten temat. Warto z pewnością zwrócić uwagę na to, by wybrane kamienie nie posiadały ostrych krawędzi. Dlatego zalecamy kamienie o dużej i płaskiej powierzchni, które ułatwią tworzenie kryjówek dla rybek.

Jakie skały do akwarium wybierać?

Skały ozdobne do akwarium mogą przybierać różny kształt i rozmiar, w sklepie znajdziemy zarówno te naturalne, jak i sztuczne. Najbardziej popularne skały to zwłaszcza granity, marmury i łupki, ponieważ nie wpływają one na właściwości chemiczne wody. Ich cena może być nieco wyższa od kamieni sztucznych, jednak szerokie możliwości aranżacji zrekompensują tę drobną niedogodność. Jeśli chcemy natomiast wpłynąć na zwiększenie poziomu zasadowości wody, najlepszą decyzją będzie zakup naturalnych skał wapiennych.

Jeśli mają Państwo pytania bądź wątpliwości odnośnie wyboru konkretnych kamieni i skał akwariowych, to zachęcamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy przy zakupie.