Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 56,00 zł - 5 700,00 zł

Kształt

Kształt

Silikon

Silikon

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Akwaria Float

Aktywne filtry

Akwaria float

Akwarium w domu - jak zacząć swoją przygodę.

Akwarium w domu to doskonała forma na spędzanie czasu wolnego, odstresowania się od codziennych obowiązków i trudów życia.

Akwarystyka to również sposobność na niemal bezpośrednie obcowanie z naturą, której coraz mniej wokół nas, a która jest tak szalenie istotna w naszej egzystencji.

Decyzja, która decyduje o założeniu akwarium w naszym domu, biurze, szkole, czy innych pomieszczeniach zapada w różnych okolicznościach, i z różnych powodów. Czasem jest ona podjęta pod wpływem chwili, na przykład, kiedy zobaczymy niesamowite akwaria w sklepie akwarystycznym, lub w domu znajomych.

Czasem jest ona podyktowana naszymi wspomnieniami z dzieciństwa, kiedy to nasi rodzice, lub dziadkowie, posiadali akwaria we własnych domach, a my spędzaliśmy przy nich długie minuty z nosami przyklejonymi do szyby zbiornika, jednocześnie podziwiając dziejące się wewnątrz życie.

W jaki sposób decyzja o założeniu akwarium by nie powstała, zmusza nas ona do podjęcia kilkunastu kluczowych decyzji, które będą miały kluczowy wpływ na to jak nasze akwaria będą się prezentowały, ale także i na to, jak skutecznie i wygodnie będziemy mogli o nie zadbać.

Podejmowanie kluczowych decyzji podczas planowania akwarium.

Nie jest wielkim zaskoczeniem, iż najważniejszym wyborem, z którym przyjdzie nam się zmierzyć jest wybór samego akwarium, potocznie zwanego szkłem. Decyzji będzie znacznie więcej, bo musimy zdecydować się jeszcze na urządzenia techniczne, elementy wystroju akwarium, roślinność, rybki, i kilka innych kwestii, jednak w tym poradniku skupimy się wyłącznie na temacie akwarium.

Wybierając akwarium mamy do wyboru gotowe zestawy akwarium, lub akwaria samodzielne, jako pięć tafli szkła sklejonych razem. Wielu osobom wydaje się, że wybór jest prosty. Akwarium jak akwarium, szkło jak szło - co ty wybierać? Otóż nie do końca tak jest.

Jak już zaznaczyliśmy, wybieramy najpierw pomiędzy gotowym zestawem akwarium lub akwarium samym w sobie. Decydując się na gotowy zestaw, nasze wyboru niema natychmiast kończą się w tym miejscu, gdyż producent takiego zestawu dobiera parametry jakie będzie miał zbiornik za nas. Wtedy to producent odpowiada za jakość jego produktów, ich wygląd etc. Do tematu gotowych zestawów z akwarium wrócimy jeszcze na chwilę później.

My skupimy się przede wszystkim na akwarium samym w sobie, i tym jakie mamy możliwości podczas jego zakupu.

Szkło Float, Float Premium, czy Optiwhite? Krótki przewodnik po estetyce szkła akwarystycznego.

Szkło jest jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na estetykę akwarium. Do wyboru mamy akwaria float, czyli wykonane z podstawowego rodzaju szkła, które wykorzystuje się w wielu branżach, w tym w akwarystyce.

Akwaria wykonane w oparciu o szkło float to najpopularniejszy wybór akwarystów. Decydując się na szkło float akwaria będą miały lekko zauważalny odcień zielony, kiedy grubość szkła będzie wynosiła 10-12mm i więcej. Wynika to z zawartości w składzie szkła jonów żelaza. W tym momencie, planując grubość szkła Float przy zakupie akwarium musimy pamiętać o tym aspekcie, kiedy planujemy akwarium. Kolor biały nabiera w takiej sytuacji bardzo delikatnych zniekształceń koloru, to samo będzie dotyczyło również roślin, zwierząt, etc. Alternatywą jest szkło idealnie przeźroczyste, tak zwane - odżelazione, o nazwie Optiwhite. Jest to idealna alternatywa dla osób, dla których wysoka jakość akwarium, oraz jego estetyka mają duże znaczenie, a nawet wpływ na ogólny odbiór akwarium przez obserwatorów.

Istnieje jeszcze coś takiego jak akwarium Float Premium. Akwarium Float Premium to akwarium zbudowane w oparciu szkło Float, które jest przygotowane w specjalny sposób. Szkło Float Premium posiada wtedy znacznie wyższe walory estetyczne, i można by je umieścić pomiędzy serią produktów wykorzystujących szkło Optiwhite, a tymi, które powstały w oparciu o szkło Float.

Akwarium Float Premium posiada piękne, polerowane krawędzie, które sprawiają, iż akwarium Float Premium niemal świeci, kiedy odpowiednio podamy na nie światło. Jest to szczególnie widoczne na wszystkich odsłoniętych krawędziach zbiornika.

Akwarium Float Premium klejone jest również bezbarwnym silikonem. Akwarium wykonane w ten sposób przypomina elegancki monolit, który tylko podkreśli przyszło aranżację swą estetyką.

To właśnie dzięki tym cechom akwarium Float Premium jest jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu. Nasza szeroka oferta i porady sprawiają, iż klienci naszego sklepu decydują się na wybór zbiorników wykorzystujących szkło typu Float Premium.

Jak widać, rodzaj szkła na tym etapie ma już ogromne znaczenie decydujące o estetyce całego projektu.

W ofercie sklepu posiadamy do wyboru akwarium Float Premium prostokątne i o podstawie kwadratu. Akwarium Float Premium prostokątne to tak zwana klasyka. Otrzymujemy akwarium wykonane z najwyższą starannością.

Akwarium Float Premium prostokątne to również doskonała baza pod niesamowite aranżacje, które uzyskują fantastyczny, panoramiczny wygląd. Jednakże akwaria te pozwalają zróżnicowane zastosowanie , które ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Przesyłki zawierające produkty ze szkła Float - akwaria i ich wysyłka.

Jako sklep z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży internetowej, wiemy jak skutecznie i bezpiecznie pakować zbiorniki przeznaczone do wysyłki. Niemniej jednak kluczowe jest sprawdzenie przesyłki w obecności kuriera, aby upewnić się, czy zamówiony przez nas produkt dotarł do nas w nienaruszonej formie. Jeśli tak nie jest, należy spisać protokół szkody w obecności kuriera, z zaznaczeniem uszkodzenia, które powstało w dostawie. Państwa zakup zawsze jest ubezpieczony, a przez to macie Państwo gwarancję otrzymaniu produktów lub zwrotu gotówki.