Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 39,00 zł - 9 654,00 zł

Kształt

Kształt

Silikon

Silikon

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwaria Float

Akwarium w domu to doskonała forma na spędzanie czasu wolnego, odstresowania się od codziennych obowiązków i trudów życia. Akwarystyka to również sposobność na niemal bezpośrednie obcowanie z naturą, której coraz mniej wokół nas, a która jest tak szalenie istotna w naszej egzystencji.

111 produktów

Wyświetlono 1-24 z 111 produktów

Aktywne filtry

AKWARIA FLOAT

Akwarium w domu - jak zacząć swoją przygodę.

Decyzja, która decyduje o założeniu akwarium w naszym domu, biurze, szkole, czy innych pomieszczeniach zapada w różnych okolicznościach, i z różnych powodów. Czasem jest ona podjęta pod wpływem chwili, na przykład, kiedy zobaczymy niesamowite akwarium w sklepie akwarystycznym lub w domu znajomych.

Czasem jest ona podyktowana naszymi wspomnieniami z dzieciństwa, kiedy to nasi rodzice lub dziadkowie, posiadali akwarium we własnych domach, a my spędzaliśmy przy nich długie minuty z nosami przyklejonymi do szkła, jednocześnie podziwiając dziejące się wewnątrz życie.

W jaki sposób decyzja o założeniu akwarium by nie powstała, zmusza nas ona do podjęcia kilkunastu kolejnych, a jednak kluczowych decyzji, które będą miały ogromny wpływ na to jak nasze akwarium będzie się prezentowało, ale także i na to, jak skutecznie i wygodnie będziemy mogli o nie zadbać.

Podejmowanie kluczowych decyzji podczas planowania akwarium- akwarium float premium

Nie jest wielkim zaskoczeniem, iż najważniejszym wyborem, z którym przyjdzie nam się zmierzyć jest wybór samego akwarium, potocznie zwanego szkłem. Decyzji będzie znacznie więcej, bo musimy zdecydować się jeszcze w jakiej wersji będą urządzenia techniczne, elementy wystroju akwarium, roślinność, rybki, i inne kwestie - jednak w tym poradniku skupimy się wyłącznie na temacie akwarium.

Wybierając akwarium mamy do wyboru gotowe zestawy akwarium lub akwaria samodzielne, jako pięć tafli szkła sklejonych razem. Wielu osobom wydaje się, że wybór jest prosty. Akwarium jak akwarium, szkło jak szło - co tu wybierać? Otóż nie do końca tak jest. Szyba akwarium to bardzo istotny wybór.

Jak już zaznaczyliśmy, wybieramy najpierw pomiędzy gotowym zestawem akwarium lub akwarium samym w sobie. Decydując się na gotowy zestaw, nasze wybory niemal natychmiast kończą się w tym miejscu, gdyż producent takiego zestawu dobiera parametry jakie będzie miał zbiornik za nas. Wtedy to producent odpowiada za jakość jego produktów, ich wygląd etc. Ceny samodzielnie złożonego akwarium wraz z wyposażeniem często mogą być większe od ceny zestawu stworzonego przez producenta. Do tematu gotowych zestawów z akwarium wrócimy jeszcze na chwilę później.

My skupimy się przede wszystkim na akwarium samym w sobie i tym jakie mamy możliwości podczas jego zakupu.

Szkło Float, Float Premium prostokątne, czy Optiwhite? Krótki przewodnik po estetyce szkła akwarystycznego.

Szkło jest jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na estetykę akwarium. Do wyboru mamy akwaria float ( na przykład akwaria float premium prostokątne), czyli wykonane z podstawowego rodzaju szkła, które wykorzystuje się w wielu branżach- w tym w akwarystyce.

Akwaria wykonane w oparciu o szkło float to najpopularniejszy wybór akwarystów. Decydując się na szkło float akwaria będą miały lekko zauważalny zielony odcień, kiedy grubość szkła będzie wynosiła 10-12mm i więcej. Wynika to z zawartości w składzie szkła jonów żelaza. W tym momencie, planując grubość szkła Float przy zakupie akwarium musimy pamiętać o tym aspekcie. Kolor biały nabiera w takiej sytuacji bardzo delikatnych zniekształceń koloru. To samo będzie dotyczyło również roślin, zwierząt, etc. Alternatywą jest szkło idealnie przeźroczyste, tak zwane - odżelazione, o nazwie Optiwhite. Jest to idealna alternatywa dla osób, dla których wysoka jakość akwarium, gwarancja na produkt oraz jego estetyka mają duże znaczenie, a nawet wpływ na ogólny odbiór akwarium.

Istnieje jeszcze coś takiego jak akwarium Float Premium. Akwarium Float Premium to akwarium zbudowane w oparciu o szkło Float, które jest przygotowane w specjalny sposób. Szkło Float Premium posiada wtedy znacznie wyższe walory estetyczne i można by je umieścić pomiędzy serią produktów wykorzystujących szkło Optiwhite, a tymi, które powstały w oparciu o szkło Float.

Akwarium Float Premium posiada piękne, polerowane krawędzie, które sprawiają, iż akwarium Float Premium niemal świeci, kiedy odpowiednio podamy na nie światło. Jest to szczególnie widoczne na wszystkich odsłoniętych krawędziach zbiornika.

Akwarium Float Premium krawędzie ma klejone także bezbarwnym silikonem. Zbiornik wykonany w ten sposób przypomina elegancki monolit, który tylko podkreśli przyszłą aranżację swą estetyką.

To właśnie dzięki tym cechom akwarium Float Premium jest jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu. Nasza szeroka oferta i porady, które rozwiewają wątpliwości sprawiają, iż klienci naszego sklepu decydują się na wybór zbiorników wykorzystujących szkło typu Float Premium.

Jak widać, rodzaj szkła na tym etapie ma już ogromne znaczenie decydujące o estetyce całego projektu.

W ofercie sklepu posiadamy do wyboru akwarium Float Premium prostokątne i o podstawie kwadratu. Akwarium Float Premium prostokątne to tak zwana klasyka. Otrzymujemy akwarium wykonane z najwyższą starannością.

Akwarium Float Premium prostokątne to również doskonała baza pod niesamowite aranżacje, które uzyskują fantastyczny, panoramiczny wygląd. Dodatkowo akwarium float premium prostokątne pozwala na zróżnicowane zastosowanie, które ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.

Przesyłki zawierające produkty ze szkła Float - akwaria i ich wysyłka.

Jako sklep z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży internetowej, wiemy jak skutecznie i bezpiecznie pakować zbiorniki przeznaczone do wysyłki. Wszystkie nasze paczki są ubezpieczone. Styropian, folia bąbelkowa, papier i karton dają nam gwarancję, że spakowane produkty są bezpieczne. Niemniej jednak ważne jest sprawdzenie przesyłki przy kurierze, aby upewnić się, czy zamówiony przez nas produkt dotarł do nas w nienaruszonej formie. Jeśli tak nie jest, należy spisać protokół szkody w obecności kuriera, z zaznaczeniem uszkodzenia, które powstało w dostawie. Państwa zakup zawsze jest ubezpieczony, a przez to macie Państwo gwarancję otrzymaniu produktów lub zwrot gotówki.