Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 108,00 zł - 1 962,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe do 50 litrów

Zestawy akwariowe do 50 litrów na Plantica.pl - Sklep internetowy Plantica oferuje szeroki wybór zestawów akwariowych o pojemności do 50 litrów. Nasze komplety zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z akwarystyką słodkowodną. Dzięki naszym zestawom możesz stworzyć piękne i funkcjonalne akwarium w Twoim domu. Znajdziesz u nas różne rodzaje zestawów, które odpowiadają Twoim preferencjom i potrzebom. Zapewniamy wysoką jakość produktów oraz konkurencyjne ceny. Odwiedź naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej i zamówić zestaw akwariowy do 50 litrów już dziś na Plantica.pl!

128 produktów

Wyświetlono 1-24 z 128 produktów

Aktywne filtry

Początkowe Zestawy akwariowe

Jaka sama nazwa wskazuję tego typu zestawy mogą się przydać dla osób początkujących , które nie posiadają zbyt szerokiej wiedzy akwarystycznej , tylko chcą zacząć swoją przygodę z akwarystyką. Zestawy akwariowe w granicach 50L są najczęstszym wyborem rodziców , które szukają pierwszego akwarium dla swoich dzieci. Taki Zbiornik warto zakupić , ponieważ w gotowych zestawach znajdziemy już oświetlenie, filtr oraz grzałkę. Oczywiście są to akcesoria podstawowe. Jako nowy nabywca tego typu zestawu nie możemy spodziewać się najwyższej jakości , niemniej jednak na pewno sprzęty wykorzystane w tego typu zestawach zaspokoją potrzeby tej grupy nabywców. Akwarium 50l nie jest jednak przeznaczone do trzymania dowolnej rybki , której posiadanie przyjdzie nam do głowy. Szczególnie początkujące osoby, które dopiero zaczynają z akwarystyką powinny konsultować zakup z akwarystą. Rozpoczynając przygodę z tym cudownym hobby ważne żebyśmy pierwszego zakupu dokonali w profesjonalnym sklepie , w którym możemy dowiedzieć się podstawowej wiedzy o prowadzeniu akwarium oraz odpowiednim dozowaniu poszczególnych preparatów.

Akwarium 50l - porady oraz akcesoria

Zestaw akwariowy około 50L daję akwaryście wiele możliwości stworzenia ciekawej aranżacji i zapoznania się z akwarystyką. Stworzenie prostej aranżacji ,która będzie wsparta hodowlą łatwych w uprawie roślin, które nie są zbyt wymagające mogą zbudować pewność siebie młodego adepta akwarystyki i dosłownie popchnąć go w rozwoju. Najważniejsze jest aby świadomie zdecydować o rybach roślinach , oraz elementach aranżacji. Na przykład wymagające dużego światła oraz dozowania dwutlenku węgla czerwone rośliny nie mają praktycznie żadnych szans aby poradzić sobie w warunkach ,które osobiście jako doradca akwarystyczny poleciłbym klientowi bez żadnego doświadczenia. Modele zestawu, który polecam wyposażone w podłoże jałowe , podstawową świetlówkę LED (7w lub 10w ) , ubogie nawożenie oraz podstawowy filtr (tutaj najmocniej naciskam na wymianę na większy , wydajniejszy) umożliwiają podstawowym rośliną na bardzo dobry wzrost. Niestety czerwone rośliny lub te wymagające na pewno nie przetrwają i nie powinny być hodowane w akwariach typu low tech. Absolutnie nie oznacza to jednak ,że takie akwarium odpowiednio przemyślane i prowadzone jest gorsze od akwariów typu high tech. Jest inne to oczywiste , można powiedzieć różniące się praktycznie wszystkim jednak jedno oraz drugie może zadowolić właściciela.

Porada

Oświetlenie oraz dwutlenek węgla są ze sobą bardzo powiązane. Otóż u roślin dochodzi do procesu fotosyntezy. Dozując akwaria , dwutlenek węgla z butli co2 jest tylko jednym z dwóch niezbędnych rzeczy do przeprowadzenia fotosyntezy u roślin. Drugą fundamentalną rzeczą jest oświetlenie. Bez odpowiedniego oświetlenia dozowanie dwutlenku węgla będzie miało kilkanaście razy mniejsze efekty niż dozowanie dwutlenku ,kiedy nad akwarium zamontowane jest mocne , najlepiej dedykowane dla roślin światło. Oczywiście ta zasada działa w obie strony , kiedy mamy bardzo mocną lampę a nie dozujemy dwutlenku węgla ryzykujemy sporą ilością glonów w akwarium. Glony jako organizmy bardziej prymitywne od roślin potrafią utrzymać się w dużo gorszych warunkach i nie potrzebują zbyt dużo światła. Tendencja jest wręcz taka , że gdy mamy odpowiednio dużą ilość stężenia co2 w akwarium dużo łatwiej zapanować nad glonami. W takich sytuacjach to rośliny górują w hierarchii pokarmowej a glony po prostu znikają.

Zestaw akwariowy Low tech 50L

Zestawy akwariowe tego typu jak już wspominałem najlepiej zakupić gotowe , takie które tworzy producent. Bardzo popularne w Polsce są zestawy np firmy Aquael model Leddy lub Shrimp set(zestaw dedykowany dla krewetek) . Aby taki zestaw akwariowy miał przysłowiowe ręce i nogi do jego zawartości powinniśmy odpowiednio dobrać całą resztę. Zaproponuję Państwu popularne rozwiązania zagospodarowania zbiornika. Jak już wspominałem akcesoriami (niektóre zestawy są dostępne z szafką) nie musimy się przejmować ,ponieważ wybrał je za nas producent. Przed nami bardzo istotny wybór całej reszty, która docelowo powinna cieszyć nasze oko i pozwalać podziwiać aranżację lub zwierzęta, krewetki oraz rybki. Dno akwarium musimy wysypać podłożem. Do wyboru są trzy opcje ,które króciutko omówię :

  • Podłoże jałowe - Pod nazwą podłoża jałowego kryję się nic innego jak żwir oraz piasek. Są to podstawowe podłoża akwarystyczne wykorzystywane bardzo często w akwariach typu low tech. Warto wzbogacić jednak podłoże jałowe kulkami GT ( gliniano - torfowymi ) lub tabletkami nawozowymi. W znacznym stopniu przyspieszy to wzrost prostych roślin akwarystycznych. Nie jest to konieczne w przypadku gdy decydujemy się na hodowlę samych roślin rosnących na korzeniach lub skałach. W takich przypadkach "dopalanie" podłoża nawozami nie ma sensu , ponieważ korzenie epifitów (nazwa roślin ,które żywią się nawozami jedynie przez liście ) nie są osadzone w podłożu.

  • Substrat podżwirowy + podłoże jałowe - Idealne rozwiązanie gdy mimo decyzji o założeniu akwarium typu low tech chcemy hodować dużo roślin. Akwarystyka oczywiście pozwala na takie przypadki i z pomocą w takich wypadkach przychodzi substrat podżwirowy. Bardzo ważne jest to aby substrat ,który znajduję się na samym dnie szkła był przykryty odpowiednio grubą warstwą żwiru , tak aby ów substrat nie uwalniał się do słupa wody z dna szkła.

  • Podłoże aktywne - Jeśli chcemy mieć bardzo dużą masę roślinną średnio wymagających oraz łatwych roślin w uprawie , planujemy poświęcić dość dużo czasu naszemu hobby akwaria z podłożem aktywnym może być dobrym pomysłem. Podłoże aktywne stabilizuję parametry wody , oraz dostarcza niezbędnych związków odżywczych do systemów korzeniowych roślin. Na początku z podłoża może uwalniać się nadmiar zwiazków odżywczych ,dlatego zalecam częste podmiany wody na starcie ( przez okres 2-3 tygodni ).

Kolejną rzeczą jaką wybieramy są elementy aranżacji. Najczęściej wybierane są skały oraz kamienie. Akwarystyka jest dość złożonym tematem , dlatego nie wszystkie skały nadają się jako aranżacja gdy decydujemy się na akwaria roślinne. Korzenie również specyficznie zachowują się na samym początku. Akwarystyka jest prężnie rozwijającym się hobby ,dlatego wybór korzeni jest duży. Niektóre nie toną od samego początku , oraz pokrywają się tzw. śluzowcem. Wszystkie te informację otrzymają Państwo od profesjonalnego i fachowego sprzedawcy , dlatego zalecam zakupy w takich miejscach. Akwarystyka wbrew pozorom jest bardzo złożona i wiedza sprzedawcy może bardzo ułatwić start.

Zestaw akwariowy typu High tech 50L

Niewielki zestaw akwariowy nie zawsze musi być prosty i podstawowy. Zestaw Akwariowy o wymiarach około 30-50 L to akwaria ,które są coraz częściej spotykane u akwarystów z dużym stażem oraz wiedzą. Aquascaperzy często tworzą bardzo ciekawe oraz trudne aranżację tym samym zamieniając zestawy akwariowe w małe akwaria wystawowe. Jednak w takich wypadkach zamówienie gotowego zestawu nie wchodzi w grę. Przedmiot taki jak lampa czy filtr musi lub powinien być wysokiej jakości. Zestaw high tech jak sama nazwa wskazuję są to akwaria wysokotechnologiczne. Akwarystyka mimo ,że jak wspominałem wcześniej jest prężnie rozwijającą się dziedziną nie ma do zaoferowania klientom gotowych wysokotechnologicznych zestawów. Takie akwaria klienci tworzą sami. Modne są podobne wyszukiwania , lub bardziej składania komputerów , których różne osoby potrzebują to różnych dziedzin życia.

Akwaria na zamówienie :
Oczywiście możliwe jest zamówienie z domu takiego zestawu. W naszym sklepie internetowym prężnie działający dział wycen pomoże w doborze odpowiednich przedmiotów zgodnie z wytycznymi klienta. Akwaria robione są pod wymiar klienta z dokładnością wymiarów do kilku minimetrów. Akwaria mogą być zaprojektowane przez klientów w rozmaity sposób. Akwaria mogą posiadać różne wysokości szyb , różne rodzaje szyb ( optiwhite , float lub mieszane ) oraz liczne przewierty. Zdarza się również ,że klienci proszę o wymalowanie tylnej szyby na czarno ,na co również akwarystyka w obecnych czasach pozwala. Zamówienie takiego szkiełka to najważniejsza rzecz w projekcie , ponieważ wymiary nie są dostosowane jedynie do posiadanego miejsca na akwaria , ale również odnoszą się zaplanowanej wcześniej aranżacji.

Oczywiście istnieję również możliwość zamówienia akwarium z szafką. Coraz częściej akwarystyka będąc czyjąś pasją pozwala jednocześnie upiększyć dom. Akwaria razem z szafką stanowią idealne połączenie nowoczesnego designu i naturalnej aranżacji. Jak widać akwarystyka może również upiększać nasze domowe zacisza, co często pozwala zaakceptować naszej drugiej połówce i przekonać się do naszej pasji. Akwaria typu high tech wymagają dobrego oświetlenia oraz w zależności od koncepcji zestawów co2. W ofercie akwarystycznej znajdziemy sporo estetycznie wyglądajacych i smukłych układów co2. Wszystkie lub prawie wszystke akwaria w stylu naturalnym wymagają co2. Akwarystyka , cała branża akwarystyczna wychodzi naprzeciw aquascaperom. Różne firmy dodają coraz to lepsze i mniejsze filtry zewnętrzne , co również jest kluczowe , aby nasze małe akwarium mogła w całości wypełnić przygotowana aranzacja.

Podsumowanie

Powyższy tekst dotyczył zestawów akwariowych 50L. Najważniejsze co możemy dostrzec to otwartość , oraz możliwość znalezienia swojej płaszczyzny niezależnie od stopnia zaawansowania akwarysty. Z powyższego tekstu wynika , że akwarystyka może być dla wszystkich. Akwarystyka może stanowić odskocznie dla nowicjusza , lecz akwarystyka może również pozwalać zgłębiać coraz to bardziej zaawansowane schematy i zachowania roślin lub ryb. Akwarystyka po prostu jest dla wszystkich a ja ze swojej strony bardzo Cię do tego zachęcam!