Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 43 000,00 zł

Marka

Marka

Filtry

196 produktów

Wyświetlono 1-24 z 196 produktów

Aktywne filtry

Filtr do oczka wodnego. O tym, jak działa to urządzenie i jak jest zbudowane.

Filtry do oczek wodnych w przeciwieństwie do swoich akwarystycznych odpowiedników, nie posiadają wbudowanej pompy. Zasilane są przez pompę znajdującą się w stawie. Woda dociera do filtra stojącego na brzegu. Przepływa przez wkłady i oczyszczona trafia z powrotem do oczka. Filtr do oczka wodnego to najczęściej plastikowy pojemnik z pokrywą. Od góry wypełniony jest gąbkami, niżej zaś umiejscowione są wkłady biologiczne. By filtry do oczek wodnych działały skutecznie, muszą mieć zapewniony odpowiedni przepływ wody. Woda płynąć przez filtr powinna cały czas, bez żadnych przerw.Przepływ  nie może być jednak zbyt duży, by nie uszkodzić delikatnych elementów. Filtry ciśnieniowe swoi wyglądem przypominają duże wiadro bądź beczkę. Są szczelnie zamknięte. Filtr ciśnieniowy można w prosty sposób ukryć. Ogód nie zostanie oszpecony przez niezbyt ładny plastikowy kubeł. Filtry do oczka wodnego przelewowe mają zaś kształt prostokątnego pojemnika. Zawsze muszą być umiejscowione ponad poziomem wody, blisko brzegu.

Czy filtry do oczek wodnych są konieczne?

Filtr nie jest urządzeniem niezbędnym w każdym oczku. Filtry do oczka wodnego można zastąpić pompą z funkcją oczyszczania wody. W przypadku oczek, które nie są zarybione można używać tylko napowietrzania. Dotyczy to jednak wyłącznie oczek o pojemności mniejszej niż 10m3. W większych zbiornikach filtry do oczka wodnego odgrywają kluczową rolę. To dzięki nim woda jest klarowna. Usuwają z wody resztki pokarmu, rozkładające się rośliny. Spełniają też funkcję filtracji biologicznej. Warto wiec wybrać model z miejsce na tego typu wkłady. Filtry do oczek wodnych pomagają osiągnąć równowagę biologiczną w naszym stawie. Filtr ciśnieniowy wyposażony w funckję samoczyszczenia to jeden z lepszych produktów. Nie wymaga od użytkownika skomplikowanego serwisu. Za pomocą jednego pokrętła możemy oczyścić filtr ciśnieniowy i zyskać czyste oczko wodne. Cena dobrej jakości filtra firmy aquael to koszt 1000 zł. To niewielki koszt za piękny ogród i czyste oczko.

Jakie filtry do oczka wodnego polecamy ?

Przede wszystkim przed zakupem filtra do oczka wodnego należy dokładnie zmierzyć jego objętość. Filtr do oczka wodnego nie może być zbyt mały. Nie zda wtedy swojego egzaminu. Będzie się często zapychał co sprawi, że wiele czasu będziemy musieli spędzić na jego czyszczeniu. Filtry do oczka wodnego sugeruję zakupić dwukrotnie większe niż zaleca to producent. W przypadku mocno zarybionego stawu nawet trzykrotnie! Im większy filtr do oczka wodnego tym rzadziej trzeba taki filtr czyścić. Do mniejszych oczek skuteczne są filtry ciśnieniowe. Taki filtr do oczka wodnego łatwo skryć pod kaskadą. Filtry do oczek wodnych przelewowe nadają się zwłaszcza do dużych stawów. Ich objętość to często ponad kilkaset litrów! Ich minusem jest jednak wielkość. Ogród zyskuje niezbyt ładną ozdobę. Większość producentów oferuje produkty do maskowania filtra w ogrodzie. Cena takiego elementu to ok 100zł. Filtr ciśnieniowy jest mniejszy i łatwo go schować, nie rzuca się w oczy patrząc na ogód.

Filtry do oczek wodnych ciśnieniowe oraz przelewowe. Różnica działania.

Nie zależnie od tego jaki filtr do oczka wodnego wybierzemy, obydwa dostępne rodzaje zasilane są pompą. Nie wchodzi ona w skład zestawu. Filtr do oczka wodnego ciśnieniowy to szczelnie zamknięty pojemnik. Woda przepływa przez niego pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez pompę. Filtry do oczka wodnego przelewowe nie są szczelnie zamknięte i woda przepływa przez nie grawitacyjnie. Oznacza to, że te filtry do oczek wodnych nie nadają się do kaskad, czy też budowy strumieni wodnych. Nasz ogród otrzymuje więc trudny do ukrycia plastikowy pojemnik. Ze względu na swoje duże rozmiary doskonale sprawdzają się w oczkach o dużych pojemnościach. Taki filtr można również w prosty sposób wyczyścić. Wystarczy zdjąć górną klapę. Cena przemawia na korzyść filtra przelewowego. Szczególnie polecam produkt firmy aquael - super maxi. Jego alternatywą są filtry przepływowe, produkowane przez aqua nova. Biorąc jednak pod uwagę, że w 99 % cena filtrów przelewowych nie obejmuje lampy UV, którą posiada filtr ciśnieniowy - warto wybrać produkty spełniające funkcję filtra i lampy.

Jak często należy czyścić filtry do oczek wodnych? W jaki sposób poprawnie przygotować filtry do oczka wodnego do startu na nowy sezon ?

Większość filtrów dostępnych na rynku posiada wskaźnik zabrudzenia. Jest to dioda, która podświetleniem sygnalizuje nam konieczność czyszczenia mediów. Jeśli nie mamy takiego ułatwienia należy obserwować czy nasz filtr do oczka wodnego nie spowalnia przepływu wody. Zdejmujemy pokrywę filtra i przystępujemy do czyszczenia gąbek. By zachować florę bakteryjną wszystkie wkłady oraz gąbki należy czyścić w wodzie z oczka. Wyjątek stanowi ostatnie czyszczenie przed zimą. Wówczas filtry do oczka wodnego można wyczyścić za pomocą preparatów firmy Oase, które usuwają zanieczyszczenia i osadzony kamień. Filtry do oczek wodnych należy osuszyć i pozostawić je w suchym miejscu do wiosny. Uruchamiając filtr po dłuższym przestoju w pracy należy dodać do wody starter bakteryjny. Idealnie sprawdzi się preparat firmy hydroidea - ecogerm starter. Jest to rodzaj bakterii nitryfikacyjnych. Produkty bakteryjne są w pełni bezpieczne dla ryb i roślin. Wspomagają oczko wodne na starcie. Ich cena za 100 gram to zaledwie 59 zł. Takie opakowanie wystarczy na oczko wodne o pojemności 10m3. Pamiętajmy, że przed jego podaniem należy ustabilizować parametry wodne. Każdorazowo dodając bakterie do oczka wyłączamy lampę UV. Filtr ciśnieniowy do oczka wodnego z wbudowaną lampą uv do oczka wodnego to wygodne rozwiązanie, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca na ukrycie sprzętu. Filtr ciśnieniowy uv to dwa urządzenia ogrodowe połączone w jedno. Filtr ciśnieniowy uv polecam kupić przede wszystkim z firmy aqua nova lub aquael. Są to wiodący producenci sprzętu do oczek wodnych. Wybierając ich produkt mamy pewność, że oczka wodne będą wyposażone w niezawodne pompy i filtry ogrodowe.

Filtry do oczka wodnego z dodatkowymi akcesoriami. Produkty wspomagające oczko wodne oraz ogród.

Filtry do oczka wodnego w dzisiejszych czasach wyposażone są w wiele ciekawych i pomocnych funkcji. Oprócz wspomnianej wcześniej diody led sygnalizującej zabrudzenia posiadają również funkcje samoczyszczenia. Na czym polega ? Filtr do oczka wodnego ma trzy króćce. Jeden z nich jest na co dzień nie używany. Podczas używania funkcji samoczyszczenia przekręcamy wajchę wymuszając tym samym odwrotny przebieg wody. Wody przepływając przez wkłady oczyszcza je. Nadmiar zanieczyszczeń możemy wykorzystać jako nawóz do naszego ogródka. Cały proces trwa ledwie 10 minut. Nie wymaga od nas żadnego wysiłku i stresu związanego z demontażem urządzenia. Filtry do oczek wodnych posiadają również lampę UV. Lampa uv od oczka wodnego to urządzenie, które zabija zarodniki glonów i zapobiega powstawaniu jakże uciążliwej zielonej wody. Świetnie spisuje się zwłaszcza podczas upałów. Warto więc wybrać filtry do oczka wodnego z wbudowaną lampą. Duże filtry do oczka wodnego przelewowe posiadają również komory biologiczne w których znajdują się media filtracyjne. Woda w tych komorach jest dodatkowo napowietrzana. Pozwala to na osiągnięcie bardzo wydajnego systemu filtracji biologicznej.

Jaki produkt wybrać do zasilenia filtra w oczku?

W zależności od tego jaki wybraliśmy filtr (filtr przelewowy,filtr ciśnieniowy do oczka) należy dobrać do niego pompę. Filtry przepływowe z lampą uv 2 wymagają mniejszego przepływu wody od filtrów ciśnieniowych. Pompa tłoczy wodę, która grawitacyjnie przelewa się przez wkłady filtracyjne. Filtr ciśnieniowy do oczka z lampą uv 2 wymaga zastosowania wydajnej pompy. Woda płynie przez media filtracyjne pod dużym ciśnieniem. Do zasilania filtrów można wykorzystać pompy fontannowe. Firma aquael oferuje złącza ogrodowe pozwalające pompować wodę na fontannę oraz na filtry do oczek wodnych z lampą uv 2. Kupując filtr do oczka najlepiej wybrać model z lampą uv 2. Produkt ten w połączeniu z pompą może zasilać kaskady ogrodowe.

 

Lampa uv c. Czy lampa uv do akwarium różni się od lampy w oczku wodnym?

Uv c to promienie, które najprościej mówiąc służą do dezynfekcji wody w oczku bądź akwarium. Produkt jest w pełni bezpieczny dla zwierząt zamieszkujących akwaria, oczka wodne. Lampą uv 2 w krótkim czasie zwalczymy kwitnącą wodę. Promienie uv c zabijają zarodniki glonów. Czy jest więc jakaś różnica między lampą uv 2 do oczka, a lampą uv 2 do akwarium? Lampa uv c do wody w oczku to produkt przystosowany do pracy pod wyższym ciśnieniem wody. Promienie uv c w obu lampach są takie same. Lampa uv może być więc stosowana zarówno w oczku jak i akwarium. Jedyna rzecz na jaką trzeba zwrócić uwagę to wydajność pompy. Każda lampa uv c ma podany przepływ wody. Dodatkowo lampy ogrodowe firmy aquael wyposażone są w diodę led sygnalizującą jej pracę.

Jak zadbać o oczka wodne zimą?

Zima jest trudną porą roku dla zwierząt w tym ryb, które zasiedlają oczka wodne. Należy więc dobrze się do niej przygotować. Filtry do oczek wodnych należy wyczyścić i  odłączyć. Oczka wodne, które są płytkie nie nadają się do zimowania ryb w oczku wodnym. Zwierzęta należy odłowić i umieścić w akwarium. Koniecznie w akwarium trzeba zamontować filtr oraz pompy napowietrzające. Do filtracji możemy wybrać mocne wewnętrzne filtry lub filtry zewnętrzne. Filtr najlepiej wybrać z lampą uv 2. Do akwarium wystarczy lampa uv c 9w. Lampa uv c zapobiegnie chorobom ryb. Grzałki w akwarium z rybami zimnolubnymi nie są wymagane. W takim akwarium nie ma potrzeby dodawania również podłoża.  Akwaria do przetrzymania ryb należy postawić w chłodnym miejscu (piwnicy lub garażu). Pokarmy jakimi karmimy ryby zimą muszą być lekko strawne. Zaleca się podawać pokarm tylko raz w tygodniu. Produkt szczególnie polecany to aquael winter food. Oczka wodne, które zimą skuwa lód należy doposażyć w grzałki bądź pompy powietrza. Lepszym rozwiązaniem jest użycie pompy, ponieważ pompa zużywa znacznie mniej energii niż grzałki ogrodowe. Produkt ten można również wykorzystać podczas letnich upałów.

Co poza produktami do oczka wodnego znajdziesz w naszym sklepie?

W swojej ofercie posiadamy akwaria i zestawy, pokarmy, podłoża, pompy obiegowe do akwariów morskich. Akwarystyka morska nie jest nam obca. Dostępnych mamy coraz więcej produktów do akwarium morskiego. Znajdą Państwo u nas sole, preparaty do prowadzenia zbiornika, pokarmy dla ryb, pokarmy dla korali. Wykonujemy także akwaria i pokrywy z oświetleniem led na dowolny wymiar. Dla najbardziej wymagających akwarystów przygotowaliśmy specjalną ofertę na produkty do akwarystyki na najwyższym poziomie. Akwaria z szyby opti white, podłoża aktywne, podłoża dla krewetek, grzałki przepływowe, lampy led do zbiorników roślinnych, świetlówki led do pokryw, filtry kaskadowe oraz oczywiście technika Co2. Technika Co2 jest niezbędna do prowadzenia zbiornika roślinnego. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką - świetnie trafiłeś. W swojej ofercie posiadamy akwaria i zestawy aquael oraz aqua nova. Zestawy oprócz akwarium i oświetlenia led posiadają filtry wewnętrzne, grzałki,pokarmy dla ryb. Zestawy akwariowe aqua nova posiadają pokrywę zaś zestawy akwariowe aquael lampkę led. Akwaria i zestawy to wygodne rozwiązanie dla nowicjuszy. Zestawy wyposażone sąakwaria, pokrywy, fitry i grzałki. W każdym zestawie jest pompa, pokarmy dla rybek, pokarmy dla krewetek.Na start producent dorzuca preparaty do pielęgnacji wody.

Jaki filtr do akwarium warto wybrać?

Filtry kaskadowe aquael nadają się do akwarium, w którym nie ma możliwości zamontowania filtra kubełkowego. Mają więcej miejsca na media filtracyjne. Coraz częściej zestawy akwariowe są sprzedawane właśnie z tego typu filtrami. Filtr przelewowy zawiesza się na bocznej szybie. Aquael filtr kaskadowy ma funkcję regulacji przez co łatwiej dopasować go do akwarium. Produkt ten jest też tańszy niż filtr zewnętrzny. Montując w akwarium filtr aquael należy pamiętać, że ważne są również preparaty bakteryjne. Produkt ten, przyśpiesza proces dojrzewania akwarium. Zakładając akwaria, używamy porowatego podłoża - spełnia ono rolę filtra biologicznego. Na sam spód przed podłożem sypiemy bakterie oraz pokarmy czyli pożywkę dla nich.

Ogrodowe porady dla posiadaczy oczka wodnego.

Sprzedajemy oczka wodne wykonane z plastiku. Te oczka wodne posiadają 10 letnią gwarancję producenta. Do ich filtracji znajdą Państwo w naszej ofercie zestawy filtracyjne z lampą uv do oczka wodnego, preparaty zwalczające glony czy preparaty do uzdatniania wody. Idealnym rozwiązaniem jest filtr ciśnieniowy do oczka wodnego . Do niego odpowiednia będzie pompa zanurzeniowa aquael. Oczka wodne z kaskadą należy wyposażyć w aqua nova filtr ciśnieniowy z lampą uv c 9w. Na rynku dostępne są również filtry przepływowe aquael. Aquael filtr przelewowy dobrze sprawdzi się w dużych oczkach. Ogrodowe formy do oczek wodnych są zbyt płytkie na zimowanie ryb. Jeśli nie możemy ich odłowić, należy wybrać zestawy napowietrzające. Pompa tłoczy powietrze pod wodę, zapobiega jej zamarzaniu.

Filtry do oczka wodnego w sklepie plantica.

Sklep akwarystyczny plantica oferuje swoim klientom szeroki  wybór filtrów do oczek wodnych. Ich cena jest bardzo atrakcyjna. Na naszej stronie znajdziesz min. filtr ciśnieniowy, również lampy uv do oczka wodnego, pokarmy dla ryb, wkłady filtracyjne. Znajdziecie u nas Państwo akcesoria do oczka wodnego, produkty do pielęgnacji wody, urządzenia pomagające dbać o ogród. W swojej ofercie posiadamy także formy do oczek wodnych, dostępna jest największa forma oczka wodnego 3000l.  Dla klientów rozpoczynających swoją przygodę z oczkiem wodnym polecamy gotowe zestawy filtracyjne. Świadczymy również usługi zakładania oczek wodnych oraz ich serwisowania. Rejestrując się na naszym sklepie zyskujesz darmową dostawę produktów oraz atrakcyjne rabaty na przyszłe zamówienia. Filtry do oczek wodnych wysyłamy po całej europie. Przesyłki są ubezpieczone i docierają do klienta w ciągu 3-4 dni. Najniższa cena produktów do oczek wodnych na rynku!  Zapraszamy do zakupów w sklepie akwarystycznym PLANTICA!