Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 471,00 zł - 1 226,00 zł

Kształt

Kształt

Silikon

Silikon

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwaria Float 100cm długości

Akwaria Float o długości 100 cm to doskonały wybór dla każdego, kto szuka nowoczesnego, eleganckiego i funkcjonalnego akwarium. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, akwaria Float pozbawione są tradycyjnego dolnego panelu, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnego efektu "pływającego" akwarium.

Aktywne filtry

Akwarium float 100 cm.

Akwarystyka to hobby, które stale się rozwija. Coraz większa ilość nowoczesnego sprzętu pozwala tworzyć akwaria perfekcyjnie wykonane. Akwaria z szyby float to najbardziej popularne zbiorniki na świecie. Większość akwariów wykonanych jest właśnie z tego rodzaju szyby. Jest ona zdecydowanie tańsza od szkła optiwhite. Akwaria float klejone są czarnym lub przeźroczystym silikonem. Każde z nich ma odpowiednią grubość szkła. Akwaria sprzedawane w sklepie Plantica objęte są 5-letnią gwarancją. Inaczej sprawa wygląda przy zakupie gotowych zestawów akwariowych z wyposażeniem. Na większość z nich producent udziela jedynie 2-letniej gwarancji.

Na co zwracać uwagę podczas kupna akwarium?

Porównując oferty od różnych sprzedawców pod uwagę powinniśmy wziąć kilka czynników. Przede wszystkim sprawdźmy jaką grubość szyby oferuje producent, czy wszystkie krawędzie są szlifowane oraz polerowane. Akwaria float bardzo często nie są zbyt estetycznie wykonane. Warto poprosić sprzedawcę o kilka dodatkowych zdjęć. Zwłaszcza narożników czy krawędzi. Duża ilość silikonu czy też nieoszlifowane krawędzie sprawiają, że akwarium nie wygląda zachęcająco. Pamiętajmy, że oprócz ceny ważna jest także jakość wykonania. Na nasze akwarium będziemy spoglądać przez bardzo długi czas warto więc wybrać zbiornik bez żadnych defektów. Akwarystyka słodkowodna oraz akwarystyka morska znacznie się od siebie różnią, jednak w obu dziedzinach korzysta się z tych samych akwariów. Producent do klejenia akwariów słodkowodnych i morskich używa tych samych silikonów. Dzięki temu nasze akwarium słodkowodne po pewnym czasie możemy bez problemu zmienić na morskie.

Jak zabezpieczyć akwarium przed pęknięciem?

Zakładając swoje pierwsze akwarium każdy z nas ma obawy, czy woda, którą napełniamy zbiornik nie znajdzie się na podłodze. Najważniejsza rzecz o jakiej należy pamiętać podczas ustawienia akwarium to mata zabezpieczająca dno. Jest to pianka, która oddziela akwarium od szafki. Dzięki temu dno naszego akwarium nie pęknie. Przy większych zbiornikach nie możemy zapomnieć o wypoziomowaniu szafki. Sprawdźmy czy producent podaje informację na temat maksymalnego obciążenia szafki. Jeśli w akwarium planujemy dużą ilość skał, na dno proponujemy ułożyć plastikową kratkę, matę lub styropian. Duży nacisk ostrych skał może doprowadzić do pęknięcia dna. Czyszczenie akwarium powinno odbywać się bez żadnych detergentów, które mogłyby uszkodzić silikon. W narożnikach do czyszczenia akwarium nie powinniśmy używać żyletek i ostrych czyścików. Osłabienie silikonu również może doprowadzić do wycieku. Za uszkodzenia mechaniczne producent nie odpowiada.

Akwaria float czy akwaria optiwhite?

Kupując akwarium nie każdy wie o tym, że istnieją dwa rodzaje akwariów do wyboru. Nasz zbiornik może być wykonany z szyby float lub szyby optiwhite. Akwarium z szyby Opti posiada mniejszą zawartość żelaza w szkle. Dzięki temu nasz zbiornik jest bardziej przeźroczysty. Szyba float jest bardziej zielona. Mimo tego, że ceny akwariów optiwhite są znacznie wyższe, coraz więcej klientów decyduje się na to rozwiązanie. W naszym sklepie internetowym, akwaria znajdą Państwo w dziale akwarystyka słodkowodna oraz akwarystyka morska. Każde akwarium posiada starannie wykonany opis, mówiący o tym, z jakiej szyby wykonane jest akwarium, jakie ma wymiary. Na zdjęciach mogą Państwo sprawdzić czy akwarium wykonane jest ze wzmocnieniami czy bez. Producent dodaje do niektórych zbiorników szklane wsporniki. Mają one na celu zabezpieczenie szyb przed zbyt dużym wybrzuszeniem.

Wysyłka akwariów.

Akwarystyka to hobby zrzeszające mnóstwo ludzi. Nasz sklep jako jeden z niewielu zajmuje się także wysyłką akwariów. Akwaria dobrze zabezpieczone trafiają do naszych klientów w całej Polsce. Daje to możliwość założenia akwarium osobom, które nie mają w pobliżu miejsca swojego zamieszkania sklepu akwarystycznego. Oprócz zakupów, można u nas zasięgnąć także porady na temat doboru sprzętu do akwarium. Wysyłamy do klientów także duże akwaria przy pomocy kurierów paletowych. Dzięki starannie zapakowanym przesyłkom ponad 99% akwariów dojeżdża do klientów nieuszkodzonych.

Akwarystyka słodkowodna, akwarystyka morska oraz oczko wodne.

W sklepie akwarystyczny Plantica posiadamy bardzo szeroki wybór sprzętu do założenia oraz prowadzenia akwarium. Bogaty asortyment sprawia, że coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy akwarystyki słonowodnej oraz słodkowodnej. Mamy także dostępną dużą ilość sprzętu do oczek wodnych. Jeśli potrzebują Państwo pomocy przy wyborze asortymentu, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.