Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 442,00 zł - 37 827,00 zł

Marka

Marka

Filtry modułowe i bębnowe do oczka wodnego

Aktywne filtry

Filtry modułowe i bębnowe do oczka wodnego

Zastosowanie Filtrów modułowych orz bębnowych

System filtrów modułowych czy filtry bębnowe dedykowane są przede wszystkim do dużych zbiorników wodnych. Oczywiście zastosowanie takich filtrów w oczku wodnym czy do filtracji stawu wodnego również się sprawdzą. Stawy ogrodowe , duże stawy ogrodowe to jednak najczęstsze wody, gdzie filtry modułowe oraz bębnowe znajdują swoje zastosowanie.

Budowa oraz charakterystyka filtrów modułowych oraz bębnowych

Filtr bębnowy oraz modułowy może być zasilany dwojako. Woda może spływać grawitacyjnie lub być zasilana przez pompę. Po prostu pompa podaje wodę z oczka wodnego prosto do filtra. Następnie w pierwszym kroku następuję filtracja mechaniczna. Woda przechodzi przez bardzo drobne sita na których zatrzymują się zanieczyszczenia stawów. Kiedy mikrosito przez które przechodziła woda zapcha się i wymaga konserwacji ( czyszczenia ) różnica poziomów pomiędzy komorą filtra a głównym bębnem się zwiększa , co załącza spryskiwacze ,które oczyszczają sito. Brudna woda z oczka wodnego zostaje odprowadzona do kanalizacji. Już po jednym obrocie filtra bębnowego sito zostaje wyczyszczone a cały proces powtarza się w miarę możliwości. System filtra bębnowego czy to modułowego jest bardzo innowacyjny. Systemy oczyszczane wysokim ciśnieniem , bardzo duże pojemności filtrów oraz różne moduły. Moduł indywidualny , moduł biologiczny to drogie ,lecz bardzo dobre sposoby filtracji oczek wodnych , stawów kąpielowych stawów , czy innych wód.

System filtrów modułowych w zależności od producenta składa się z produktów takich jak : moduł biologiczny , moduł odpływowy , system moduł pompy ,który dzieli się w zależności od wybranej opcji na moduł grawitacyjny oraz moduły zasilany pompą.

Zestawy dostępne w naszym sklepie internetowym

1) System filtrów modułowych do oczka wodnego Filtr Happet Drumi

2) Filtr Oase proficlear premium XL - na stronie mają Państwo podgląd jaki filtr może być skompletowany z innymi elementami. Filtr Proficlear , cały moduł powinien się składaćz innych produktów takich jak filtry będnowe odpływowe czy biologiczne.

3) Oase Biotec Premium 80.000 - Jest to filtr bębnowy do oczek o pojemności do 80 m3. Filtr ten w pełni oddziela grubsze zanieczyszczenie , które za pomocą filtracji bębnowej nawet nie trafiają do środka modułu filtracyjnego. Środek filtra jest zatem oczyszczany wyłącznie czystą wodą. Urządzenie jest w pełni inteligentne , cały filtr można kontrolować za pomocą aplikacji. Wysokiej klasy jakość gąbek filtracyjnych oraz długa żywotność sprzętu zapewnia dobre rozmażanie się bakterii.

Podsumowanie

W branży oczek wodnych wyróżniamy kilka głównych rodzajów filtrów. Właściwe użycie filtra jest uzależnione od wielkości oczka wodnego. Oczywiście można te zasady łamać natomiast często niepotrzebnie. Można zamontować duży filtr do mniejszego oczka wodnego niż podaje producent. To w wielu przypadkach nawet lepsze rozwiązanie , ponieważ oczko tylko na tym skorzysta. Niestety odwrotna sytuacja , gdy do zbyt dużego oczka zamontujemy za małe filty w moim przekonaniu jest to duży błąd. Raz ,że konsument wyda pieniądze , często niewiele mniejsze niż wydałby za większe filtry a zbyt dużego efektu nie będzie. Dwa ,że pompa musi być kompatybilna z filtrem i w 99% również będzie zbyt mała. Najlepiej odpowiednio przemyśleć zakup sprzętów do oczka wodnego. Jeśli nie mamy zbyt dużej wiedzy w tym temacie , lepiej doradzić się specjalisty ,kto pracuje z tym sprzętami nacodzień. Unikniemy ryzyko wyrzucenia pieniędzy w błoto a zamiast tego dokonamy przemyślango zakupu ,który rzeczywiście wspomoże nasze oczko wodne. Kończąc jednak chciałbym wspomnieć oraz potwierdzić informację na temat filtrów bębnowych. Filty te to najnowocześniejszy sposób filtrowania oczek wodnych. System filtacji modułowej kosztuję sporo , natomiast z pełnym przekonaniem mogę potwierdzić , że ten system jest wart każdej złotówki.