Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 109,00 zł

Marka

Marka

Odbłyśniki do akwarium

38 produktów

Wyświetlono 1-24 z 38 produktów
Aktywne filtry

Odbłyśnik do lampy należy do akwarystycznych akcesoriów dodatkowych, których koszt zakupu z biegiem czasu i tak zwróci się. Jego zadaniem jest zwiększenie natężenia światła bez konieczności dokładania kolejnych świetlówek. W ten sposób uzyskuje się więc lepszy efekt bez podniesienia zużycia energii. Jednocześnie przy zastosowaniu odbłyśnika pobór prądu można zmniejszyć, np. wybierając lampę o nieco mniejszej mocy, niż początkowo planowaliśmy.

Jak wybrać odbłyśnik dopasowany do oświetlenia i pokrywy?

Poszczególne modele odbłyśników zawierają w opisie informację, do jakich świetlówek (T5, T8) są przeznaczone. W zestawie mogą znajdować się uchwyty do obu typów lamp, takie akcesoria są bardziej uniwersalne. Znaczenie ma także zakres mocy (np.: 80W) i długość odbłyśnika. Dobrze dobrany podzespół może wygenerować o 100% więcej światła przy tym samym zużyciu energetycznym.

Czym charakteryzuje się odbłyśnik wysokiej jakości?

Poza wspomnianą powyżej kompatybilnością z konkretnymi typami świetlówek odbłyśnik powinien mieć odpowiedni, wygięty kształt. Ma to nie tylko znaczenie techniczne (z perspektywy montażu), estetyczne (dobry design jest w cenie w każdym aspekcie), ale przede wszystkim dla efektywności świetlnej i bezpieczeństwa. Dzięki temu nie świeci mocno do przodu akwarium i nie prześwietla ryb. Standardem jest dobrej jakości materiał odporny na korozję i nietracący swoich właściwości przy dłuższym kontakcie z wodą (lub parą wodą). W odbłyśnikach często stosuje się aluminium, także ze względu na jego lekkość. Powinno być wypolerowane na połysk, wtedy w rzeczywistości działa prawie jak lustro. Czasem niezbędny może być także zakup klipsów montażowych z tworzywa sztucznego.

Dzięki odbłyśnikom można postawić na urządzenia o mniejszej mocy i tym samym zminimalizować pobór mocy. Jednorazowy koszt zakupu pozwoli później regularnie oszczędzać na rachunkach za prąd. Nawet niewielkie comiesięczne kwoty z biegiem miesięcy i lat zamienią się w całkiem „okrągłą sumkę”.