Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 1 580,00 zł

Marka

Marka

Oprawki bryzgoszczelne

10 produktów

Wyświetlono 1-10 z 10 produktów
Aktywne filtry

Oprawki do świetlówek pozwalają na bezpieczny i elastyczny montaż oświetlenia w akwarium. Dzięki oprawkom bryzgoszczelnym można je zainstalować w dowolnym miejscu w pokrywie. Poszczególne modele różnią się przeznaczeniem (typ oświetlenia), sposobem montażu i dodatkowymi modyfikacjami. Jak więc wybrać odpowiednie akcesoria?

Oprawka do świetlówek – główne kryteria wyboru

Każdy oprawka zawiera w opisie informację, do jakiego typu oświetlenia jest przeznaczona. Standardowo w akwariach wykorzystuje się cienkie (16 mm) świetlówki T5 (o różnej mocy i długości) oraz grubsze (26 mm) świetlówki T8. Dlatego oprawkę dobiera się pod konkretny typ. Pewne znaczenie może mieć długość kabla, np.: gdy akwarium znajduje się daleko od źródła prądu. Modele dostępne są w opcji bez kabla lub z kablem (1-1,5-metrowym). Oprawka zbudowana jest z tworzywa sztucznego. Do pokrywy może być wciskana lub wkręcana. W ostatnim przypadku do zestawu powinny być dołączone śruby mocujące. Mogą też posiadać specjalnie przygotowane końcówki, które pozwalają wpiąć je od razu w mocowanie statecznika. Oprawy są szczelnie i nie stwarzają zagrożenia przy przypadkowym kontakcie z wodą.

Dlaczego warto stawiać na świetlówki T5 i T8?

Pomimo stosowania w akwarystyce różnorodnych, nowoczesnych technologii świetlówki T5 i T8 wciąż cieszą się ogromną popularnością. Są uniwersalne – dają dobre światło umożliwiające uprawę roślin wodnych i zwiększające walory estetyczne aranżacji. Ich zaletą jest także stosunkowo niska cena zakupu i długi czas eksploatacji. T5 w porównaniu z T8 daje większą moc przy mniejszej długości. Ma mniejsze wymiary i dłuższy czas pracy. Oba typy oświetlenia są szeroko dostępne w asortymencie naszego sklepu. Przy wyborze zwraca się uwagę m.in. na moc i temperaturę barwową.