Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 268,00 zł - 4 279,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe do 60cm długości

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawów akwariowych o długości 60cm dostępnych na Plantica.pl. W skład naszych zestawów wchodzą akwaria z najwyższej jakości szkła, solidne pokrywy z oświetleniem LED, filtry oraz grzałki. Nasze zestawy to idealne rozwiązanie dla początkujących akwarystów jak i dla doświadczonych hodowców. Szczególnie polecane są do hodowli ryb tropikalnych, roślin akwariowych, krewetek i innych stworzeń słodkowodnych. Sprawdź pełną ofertę na Plantica.pl, Twoim sklepie akwarystycznym online. Bezpieczna wysyłka, fachowe doradztwo i szeroki wybór produktów to nasza specjalność. Akwaria 60cm – idealny wybór na start Twojej przygody z akwarystyką.

Aktywne filtry

Akwarium początkującego akwarysty.

Kiedy jesteśmy niedoświadczeni, ale pełni zapału do zaprzyjaźnienia się z akwarystyką, przychodzi ten moment, kiedy wreszcie możemy się przygotować i wybrać swoje pierwsze akwarium. Wielu początkujących akwarystów popełnia ten błąd, że konieczne dla nich jest mieć wszystko na już i teraz. Należy być świadomym, ze akwarium, ryby i rośliny w zbiorniku tworzą ekosystem. Na swój sposób delikatny. I ten ekosystem nie cierpi pośpiechu, a docenia cierpliwość.

Aby zacząć przygodę z akwarium, musimy najpierw nabrać choćby minimum wiedzy, która pozwoli zastąpić braki doświadczenia, a tym samym pozwoli uniknąć nie jednego problemu, z którym na pewno przyjdzie nam się zmierzyć. Z naszych ust będzie padało pytanie za pytaniem, i nie na każde pytanie od razu przyjdzie nam znaleźć odpowiedź.

Pokora, cierpliwość i determinacja, to cnoty każdego dobrego akwarysty. Nie wybierajmy na początek swojej przygody akwariów dużych, trudnych gatunków ryb i roślin. Może okazać się, że ich wymagania znacząco przewyższają nasze umiejętności, ale ich wygląd sprawia, że mimo to ciężko nam oderwać od nich oczy, i na jakiś czas o nich zapomnieć.

Zatem, akwarium, jak zacząć?

Kompletować samemu, czy kupić gotowy zestaw akwariowy.

Te pytania zadaje sobie wielu na początku. Jakiego producenta sprzętu wybrać, wybrać gotowe zestawy, czy kompletować wszystko indywidualnie, za jaką szafką powinienem się rozglądać, czy potrzebny jest jakiś projekt na to wszystko, no i jakie oświetlenie wybrać? Pytań jest dużo więcej, i postaramy się udzielić odpowiedzi tylko na kilka z nich. Chcąc przygotować kompleksowy txt, musielibyśmy napisać książkę, które tak naprawdę już powstały.

Jaką wielkość akwarium wybrać na pierwszy zbiornik.

Wybierając gotowy zestaw, unikamy kilku kolejnych wyborów. Producent takiego zestawu decyduje za nas w kilku kwestiach. My musimy tylko postanowić, jaki kształt i jakiej długości powinno być nasze akwarium. Na początek polecam wybrać coś nie za dużego. Akwarium o długości 60 cm wydaje się być idealne na start. Obsługa takiego akwarium nie nastręcza szczególnych trudności, a jest odpowiednia do hodowli wielu pięknych i interesujących gatunków. Rodzaj i grubość szkła wybiera za nas producent, dzięki temu nie musimy znać się na szkle, aby móc wybrać odpowiednie akwarium dla siebie. To właśnie producent wie, jaka grubość szyby jest dobra dla akwarium, które chcemy kupić, aby to służyło długo, bezproblemowo i pewnie, abyśmy nie musieli któregoś ranka wycierać wodę z akwarium, ale rozlaną po podłodze naszego pokoju. W tym temacie lepiej nie dawać sobie pretekstu do wyrzutów pod tytułem: dlaczego kupiłem akwarium z tak cienkiego szkła...

Aktywne filtry biologiczne, lampy LED, grzałki z termostatem, czyli czym kierować się podczas zakupu zestawu akwarium.

Oświetlenie.

Wybraliśmy już zestaw, który jest ładny i pasuje do naszego pomieszczenia. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka detali. Na początku warto zainteresować się pokrywą, którą producent dołączył w zestawie. Zestawy akwariowe będą się od siebie różniły w zależności od serii, którą wybierzemy. Jak w wielu dziedzinach, tutaj również są serie budżetowe, które w komplecie zawierają mniej produktów niż zestaw z serii premium, który jest lepiej wykonany, lepiej wykończony, i zawiera cały szereg akcesoriów.

Dobrze, aby producent wyposażył pokrywę oświetleniową w lampy LED. Obecnie jest to dominujący standard, który pozwala na uzyskanie lepszych rezultatów w naszej hodowli. Dodatkowo relacja wydajności takiego oświetlenia, do jego apetytu na energię wypada dużo lepiej niż w przypadku starszych standardów.

Pokrywa powinna mieć z tyłu wyprowadzenia na węże od filtra, i przewody elektryczne. Mile widziane są otwory do podawania pokarmu i podpórki, które utrzymają pokrywę w pozycji otwartej.

Dodatkowym atutem jest, kiedy producent oferuje kilka wariantów kolorystycznych, a jego oferta zawiera pokrywę w kolorze, który nas najbardziej interesuje, gdyż pasuje do posiadanej szafki pod akwarium, lub mebli w pomieszczeniu.

Filtracja.

Zbiorniki muszą być wyposażone w wydajne filtry, które cały czas będą oczyszczać nasze akwarium z nieczystości.

Producent zestawu akwarium uzupełniając swoje akwaria o filtry, dobiera je tak, aby były one dopasowane mocą i wydajnością do pojemności zbiornika. Jedna sama moc pompy to za mało.

Ważna jest również forma filtra i jego pojemność na wkłady filtracyjne. W teorii, czym większa pojemność, tym lepiej dla akwarium. Szukajmy także mediów, które są bardzo porowate w przeliczeniu na metr sześcienny. Taka praktyka pozwala na skuteczniejszą aktywację biologiczną takiego urządzenia. Większa ilość bardziej porowatego medium oznacza więcej bakterii filtracyjnych, a to daje nam czystsze akwaria.

Warto także zwrócić uwagę na energooszczędność takiego filtra. Jako, iż pracuje na całą dobę, cały rok, mato wpływ na nasz rachunku za prąd. Żyjemy w czasach, kiedy minimalizacja apetytu na prąd jest cechą bardzo pożądaną, nie omija to naszych filtrów.

Ogrzewanie.

Akwaria o długości 60 cm i pojemności 60-100 litrów daje się nagrzać szybko, ale nie możemy polegać na pierwszej lepszej grzałce. Ważne, aby było to urządzenie precyzyjne, skuteczne, efektywne. Warto zapoznać się z opiniami na temat marki i oferowanego przez nią sprzętu. Jeśli duża część opinii na ich temat jest bardzo dobra, możemy założyć, że jest to urządzenie godne naszego zaufania.

Pozostałe akcesoria.

Zdarza się, że niektóre firmy dodatkowo dodają do swoich zestawów szereg innych produktów, które mają zaoszczędzić nam kilka złotych, a dodatkowo pomóc start naszego akwarium. Do takich akcesoriów zaliczymy termometr, dzięki któremu możemy kontrolować poprawność pracy naszej grzałki z termostatem. Będzie to także siatka do łapania ryb, kiedy przyjdzie moment ich wpuszczania. Są to także uzdatniacz do przygotowania wody do celów akwarystycznych, oraz specjalne szczepu bakterii, które pomogą nam w szybszym dojrzewaniu naszego akwarium. Znaleźć możemy również próbki pokarmów i praktyczne poradniki o prowadzeniu naszego pierwszego akwarium. Wszystkie z tych rzeczy zawsze są miłym dodatkiem, szczególnie, kiedy konkurencja nie ma ich w swoich zestawach.