Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 6 586,00 zł

Marka

Marka

Uzdatniacze

Aktywne filtry

Czy uzdatniacze wody do oczka wodnego są potrzebne? W jaki sposób działa uzdatniacz wody? Uzdatnianie wody w oczku wodnym jest bardzo ważne. Z woda wodociągową, której najczęściej używamy do oczka wodnego często dostają się metale ciężkie oraz chlor. Są one niebezpieczne dla mieszkańców naszego stawu. Duża ilość metali ciężkich może spowodować śnięcie ryb oraz nadmierny wzrost glonów, które bardzo ciężko z oczka wodnego usunąć. Uzdatniacz wody należy zastosować po założeniu oczka wodnego oraz uzupełniać ten preparat po każdej podmianie wody. Uzdatniacz wody tetra stabilizuje także parametry wody w tym ph, której jest bardzo ważne w celu uzyskania równowagi biologicznej w oczku. Przygotowują też wodę na dodanie bakterii, które w wodzie chlorowanej bardzo szybko giną. W bardzo prosty sposób można sprawdzić działanie naszego uzdatniacza. Wystarczy wykonać testy wody na chlor np firmy tetra lub tropical. Skuteczniejsze są testy kropelkowe. Polegają one na pobraniu próbki wody ze stawu. Następnie dodajemy do niej odczynniki, które zabarwiają ją. Próbkę należy porównać ze skalą dołączoną do opakowania testów firmy tetra. Jeśli wynik odczytany nie znajduje się w normie należy zmienić preparat, który stosowaliśmy dotychczas. Polecam preparaty firmy tetry lub tropical. Tetra pond WaterStabiliser szybko i skutecznie stabilizuje parametry wody w oczku wodnym. Wpływa także na zminimalizowanie wahań ph oraz kh wody co korzystnie wpływa na ryby oraz ogranicza do minimum powstawanie glonów. Tetra waterstabiliser występuje w dużych opakowaniach przez co najczęściej używany jest do stawów. Mniejsze oczko wodne można uzdatnić za pomocą preparatu tetra pond aquasafe. Neutralizuje szkodliwy chlor, chroni skrzela oraz błonę śluzową ryb, wzmacniając ich odporność. Uzdatniacz wody należy podawać w ilości 50 ml na każde 1000l wody w oczku. Zapobiegawczo preparat firmy tetra można podawać co 2-3 tygodnie w ilości połowy dawki zalecanej przez producenta. Pozwoli to zabezpieczyć nasze oczko wodne przez nadmiernym gromadzeniem się metali ciężkich w wodzie. Tetra aqua safe poprawia także jakość wody i dobre samopoczucie ryb oraz kondycję roślin. Alternatywą dla preparatów firmy tetra jest polska firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku - tropical. Esklarin jest uzdatniaczem wody przeznaczonym do oczek wodnych. Działa antystresowo na ryby ułatwiając ich aklimatyzację w świeżym zbiorniku. Po dodaniu uzdatniacza firmy tropical na drugi dzień należy podać bakterie, które wspomagają procesy filtracyjne w oczku oraz oczyszczają wodę. Tropical bactinin przyśpiesza dojrzewanie oczka wodnego oraz oraz usuwa zanieczyszczenia organiczne.

Bezpieczne preparaty do oczka wodnego.

Oczko wodne jest domem nie tylko dla ryb, które do niego wpuściliśmy. Z czasem do naszego zbiornika wprowadzą się żaby, traszki wiele gatunków owadów. Z oczek wodnych często korzystają także ptaki oraz małe zwierzęta takie jak wiewiórki czy jeże. Wybierając preparaty do pielęgnacji oczka wodnego warto pamiętać o tym, by były one w pełni bezpieczne dla wszystkich zwierząt. Takie produkty oferują firmy tetra oraz tropical. Dzięki używaniu ekologicznych preparatów nie wpłyniemy negatywnie na bakterie nitryfikacyjne w naszym zbiorniku. Nie ucierpią także wrażliwe na zmiany parametrów wody rośliny wodne.

Jak prowadzić oczko wodne?

Prowadzenie oczka wodnego wcale nie musi być trudne ani też problematyczne. Wystarczy pamiętać o kilku cennych informacjach oraz stosować się do zaleceń. Do prawidłowego funkcjonowania oczka wodnego niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zestawu filtrującego. Zestaw składa się z lampy UV, pompy oraz filtra. Lampa UV zabija zarodniki glonów, jest także najlepszym urządzeniem do zwalczania zielonej wody w oczku oraz pierwotniaków. Należy jednak pamiętać, że promienie UVC zabijają także pożyteczne bakterie. Stosując bakterie w oczku wodnym należy wyłączyć to urządzenie na 4-5 dni. Bakterie, których regularne stosowanie zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naszego zbiornika to tetra pond filterstart. Producent zaleca użycie 100ml preparatu na 1000l wody w oczku. Produkt ten nie tylko wspiera oczyszczanie wody w oczku, wydłuża także żywotność filtrów. Jego regularne stosowanie pozwala na rzadsze czyszczenie wkładów filtracyjnych. Woda powinna być wcześniej uzdatniona oraz musi mieć odpowiednią temperaturę.

Oczko wodne w ogrodzie. Jakie wybrać miejsce?

Odpowiednie miejsce pod oczko wodne to takie, które nie jest nasłonecznione przez cały dzień. W pobliżu zbiornika wodnego nie powinny znajdować się także zbyt duże ilości drzew, których liście mogłyby wpadać do wody. Oczko wodne powinno być maksymalnie głębokie. Zapobiegnie to nadmiernemu nagrzewaniu się wody latem. Zimą zaś bezpiecznie będą mogły przebywać w nim ryby. Istotne jest także wyłożenie oczka wodnego grubą folią, której nie przebiją korzenie drzew i roślin. Do tego celu doskonale sprawdza się materiał EPDM. Po wyłożeniu folią dołu, czas napełnić go wodą. Przed uruchomieniem filtracji pamiętajmy o uzdatnienie wody produktem firmy tetra. Można go także podać kilka minut przed wpuszczeniem ryb. Tetra aquasafe pond minimalizuje stres u ryb związany ze świeżą wodą.

Sprawdzanie parametrów wody w oczku.

Uzyskanie klarownej wody oraz ryby w dobrej kondycji to marzenia każdego posiadacza oczka wodnego. Co zrobić by oczko wodne nieustannie cieszyło nas swoim wyglądem? Bardzo ważną czynnością w oczku wodnym, o której większość osób niestety zapomina jest wykonywanie testów wody. Jest wiele możliwość sprawdzenia parametrów wody. Najprostszym z nich są testy paskowe odczytywane za pomocą aplikacji na telefon. Działają w ten sposób, że pasek lakmusowy po zamoczeniu w wodzie należy zeskanować. Telefon odczytuje wynik testu i podaje nam gotowy wynik. Łatwo możemy więc porównać wynik do obowiązującej normy. Kolejnym sposobem, by sprawdzić wodę są testy kropelkowe. Dla bardziej leniwych klientów, firma Hydroidea oferuje kompleksowe badanie wody. Wystarczy pobrać próbkę wody ze stawu oraz przy pomocy witryny zalogować się na stronie i wypełnić wniosek. Woda zostanie zbadana w ciągu kilku dni od przesłania wniosku przy użyciu witryny. Wyniki testów otrzymamy drogą mailową wraz z informacją czy nasz wynik mieści się w normie. Gdy zbadamy już wodę łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni preparat do poprawienia jej jakości.

Na jakie pierwiastki należy zwrócić uwagę w oczku wodnym?

Jeśli w naszym zbiorniku pływa duża ilość ryb na początku uwagę powinniśmy zwrócić na azotyny, azotany oraz amoniak. Zbyt duża ilość tych substancji wody doprowadza do chorób, a nawet śnięcia ryb. Oczko wodne, w którym jest duża ilość azotu szybko zarasta przez glony. Nadmiar tego związku można usunąć sadząc w oczku dużą ilość szybko rosnących roślin takich jak rogatek czy moczarka. Azot doskonale usuwają wszystkie rośliny pływające po tafli wody. Podmieniając regularnie wodę oraz stosując dobrej jakości bakterie do filtra firmy tetra jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość tego pierwiastka w wodzie. Kolejny parametrem na jaki warto zwrócić uwagę jest fosfor. Powoduje w stawie wzrost glonów nitkowych, których usunięcie jest dość trudne. Fosfor bierze się z resztek pokarmów ryb oraz rozkładających się na dnie roślin. Do usunięcia fosforu doskonale sprawdza się phosphate minus firmy tetra. Jest to preparat, który wiąże fosfor. W szybki sposób usuwa fosforany z wody, które są głównym pożywieniem dla glonów w oczku wodnym. Należy używać 50 ml preparatu na każde 1000l wody w oczku. Przed rozpoczęciem sezonu preparat należy podać w celu usunięcia nagromadzonego fosforu na dnie oczka. Przed wpuszczeniem ryb do oczka wodnego konieczne jest sprawdzenie Cl2. Jest to nic innego jak chlor, który może dostać się do wody z wodociągu. Jest on bardzo niebezpieczny dla ryb dlatego warto stale kontrolować jego ilość w stawie. Glony mniej rozwijają się w wodzie kwaśnej, kolejnym parametrem jest więc ph wody. Jeśli chcemy sprawdzić jej twardości możemy także zrobić test na kh oraz gh. W wodzie pobieranej ze studni możemy spotkać się ze zbyt dużą ilością żelaza. Przed wlaniem jej do oczka należy wykonać test na Fe. Istotnym testem jest też Cu. Miedź w wodzie w zbyt dużej ilości zabija ryby. Należy ograniczyć jej ilość do minimum zwłaszcza jeśli w oczku wodnym zamierzamy hodować tak delikatne ryby jak karpie koi, pstrągi czy przede wszystkim jesiotry. Skutecznym sposobem na usunięcie metali ciężkich w wody jest uzdatniacz firmy tetra. W dużych oczkach oraz stawach można zastosować także wkłady filtracyjne, które absorbują szkodliwe dla ryb metale ciężkie. Zbyt duża ilość tych pierwiastków w wodzie powoduje, że rośliny wodne przestają prawidłowo się rozwijać. Niestety nie ma naturalnego sposobu na usunięcie nadmiaru metali ciężkich z wody.

Produkty do oczka wodnego w sklepie Plantica.

W naszym internetowym sklepie znajdą Państwo wszystkie niezbędne preparaty i produkty do prowadzenia oczka wodnego. Oczko wodne wymaga stałej pielęgnacji dlatego warto regularnie stosować uzdatniacz wody oraz bakterie, które znacznie wspomogą naturalne procesy zachodzące w oczku wodnym. Dzięki temu pozytywnie wpłyniemy na komfort życia naszych ryb. Posiadamy także preparaty do pielęgnacji roślin, nawozy oraz doniczki, w które można wsadzić rośliny wodne znajdujące się w strefie bagiennej. Poza tymi produktami znajdą Państwo także różnorodne pokarmy dla ryb firmy tetra, wkłady gąbkowe oraz biologiczne do filtrów w oczku wodnym. Posiadamy także duży wybór pokarmów dla ryb w zbiorniku wodnym. Poza sprzedażą zajmujemy się także serwisem oczek wodnych i akwariów. Montujemy zbiorniki u klientów, w biurach. Akwaria znajdują także miejsca ozdabiając witryny sklepowe czy też innych powierzchni użytkowych. Robiąc zakupy w naszym internetowym sklepie akwarystycznym mogą Państwo liczyć na szybką oraz darmową dostawę produktów przy zamówieniu na kwotę powyżej 500 zł. Po zarejestrowaniu się na stronie sklepu otrzymują także Państwo punkty lojalnościowe, które obniżają kwotę przyszłych zakupów.