Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 380,00 zł - 1 381,00 zł

Zestawy akwariowe do 200cm długości

Odkryj szeroki wybór zestawów akwariowych o długości 200cm na Plantica.pl. Nasza oferta obejmuje kompleksowe zestawy akwariowe, idealne dla miłośników akwarystyki słodkowodnej. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia imponującego świata podwodnego w swoim domu. Sprawdź nasze różnorodne zestawy dostępne w tej długości i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zapewniamy wysoką jakość produktów i konkurencyjne ceny. Odwiedź Plantica.pl i rozpocznij przygodę z akwarystyką już dziś!

Aktywne filtry

Duże akwarium - duży efekt.

Z doświadczenia wiemy, że akwaria o dużej długości i równie dużej pojemności, robią na klientach nie mniejsze wrażenie. Nic w tym dziwnego. Widok 2-3 metrowego akwarium, pełnego pięknych, dużych ryb i roślin musi robić wrażenie. Tym bardziej, kiedy takie akwarium wykonane jest z dużą starannością, aranżacja w środku urzeka, a całość oprawiona jest w elegancką szafkę i piękną pokrywę oświetleniową.

Małe akwaria również potrafią zachwycać, jednak daleko im do efektu zdumienia wywołanego przez akwaria większych rozmiarów.

Duże akwaria spotkamy wszędzie tak, że klientom spodobały się duże ryby. Zasada jest prosta. Duże ryby, duże akwaria. Małe ryby, małe i duże akwaria.

Chcąc posiadać akwarium z pięknym biotopem Ameryki Południowej z dorodnymi okazami Skalarów i Paletek, albo akwaria z zachwycającymi pielęgnicami z jezior Malawi i Taganika, musimy zdecydować się na akwaria o pojemności kilkuset litrów, i najlepiej długości 2 metrów i więcej. Dopiero takie akwarium pozwoli nam docenić ich piękno i naturalne zachowania.

Dlaczego miałbym zakładać duże akwarium zamiast małego?

Duże ryby i biotopoy to nie jedyne argumenty przemawiające za dużym akwarium.

Oczywistym jest, że takie akwaria lepiej wyglądają. Takie akwaria łatwiej założyć, gdyż wszystko się do nich mieści bez problemu. Można zaryzykować stwierdzenie, że niemal nieważne jest jaki korzeń lub kamień znajdziecie, jeśli akwarium ma przeszło 200 cm długości, ten korzeń lub kamień tam wejdzie.

Duże akwaria łatwiej się prowadzi. Z czego to wynika? Ano z tego, że kiedy w dużym akwarium doprowadzimy do równowagi biologicznej, generalnie w takim akwarium trudno już później zburzyć. Musielibyśmy mocno zaniedbać nasze akwaria, aby w ogóle do tego doszło. Przekarmiać ryby, przedawkowywać nawozy, nie czyścić sprzętu...długo.

Duże akwarium łatwiej wybacza błędy w sztuce. Jeśli raz lub dwa nalejemy za dużo nawozu, akwarium raczej nie da tego po sobie poznać. Jeśli ta sama sytuacja wydarzyłaby się w małym akwarium, jej skutki byłyby widoczne w bardzo niedalekiej przyszłości, gdyż zobaczylibyśmy glony.

Łatwiej schować filtr i inne urządzenia wewnątrz i pod akwarium. Grzałka, zestaw CO2, czy szereg innych akcesoriów, szafka pod tak duże akwarium w domu pomieści je wszystkie.

Duże akwarium z dekoracyjną szafką i w eleganckiej pokrywie aluminiowej to także wielka ozdoba pomieszczenia, w którym się znajduje. Niezależnie czy akwaria znajdują się w domu, biurze, czy jeszcze innym gabinecie, na pewno skupią na sobie uwagę każdego przechodnia.

Gotowy zestaw akwariowy, czy przygotowanie samodzielnej kompozycji wymarzonego zestawu?

Decydując się na akwaria dużych rozmiarów, musimy zmierzyć się z decyzją, czy skłaniamy się ku akwarium, skompletowanym samodzielnie, czy może jednak wybieramy zestaw, który przygotował dla nas producent tegoż akwarium.

Jeśli to akwaria w gotowych zestawach są tymi, które przyciągają naszą uwagę najbardziej, pomówmy o tym, na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu...

Na co zwrócić uwagę kupując zestaw dużego akwarium?

Decydując się na zakup dużego akwarium, na pewno sprawdźmy jakość szkła. Czy nie posiada ono żadnych skaz, czy jest we właściwym rozmiarze i grubości, gwarantującymi długie i bezproblemowe użytkowanie.

Sprawdźmy, czy wybierane akwaria są starannie i porządnie sklejone. Takie akwaria na gotowo, po zalaniu wodą osiągają wagę nawet jednej tony, a co za tym idzie, mamy tu do czynienia z dużymi siłami działającymi na nasze akwarium.

Skoro mówimy o wadze zestawu, wtedy pomówmy o tym, jaką szafkę wybrać. Szafka pod takie akwaria musi być to konstrukcja solidna, masywna, dająca poczuci bezpieczeństwa i pewność, że nas nie zawiedzie. Szafką, którą na pewno warto się zainteresować, są meble, które posiadają ramę wykonaną z aluminium lub stali. Wtedy taka rama dostaje fronty meblowe, które ukrywają samą ramę, oraz to, co pod akwarium.

Standardowo jednak szafka wykonana jest z płyty meblowej, której konstrukcja została zaprojektowana specjalne tak, aby sprostać takiej wadze.

Kwestię wyboru należy rozważyć indywidualnie, choć zdecydowanie polecaną przez nas szafką są stelaże aluminiowe z frontami z lakierowanych płyt meblowych.

Oferta dostępnych wariantów kolorystycznych jest niemal nieskończona, a zatem z pewnością dobierzemy mebel pasujący do naszego pomieszczenia, niezależnie, czy pokój jest bardziej w stylu modern, lub retro.

Ciekawym elementem, który może uzupełnić całość, jest komplet zabezpieczających narożników z tworzywa sztucznego.

W zestawach marki Diversa i Juwel możemy także w praktyczny sposób ukryć podłoże i korzenie roślin przy frontowej szybki, a to dzięki dekoracyjnej listwie z tworzywa sztucznego w kolorze reszty zestawu.

Nie wszystkie szafki są wyposażane w takie akcesoria.

Oświetlenie aluminiowe? Czyli jakie pokrywy aluminiowe standardowo spotykane są w dużych konstrukcjach.

Sposób oświetlania hodowli, którą właśnie planujemy, jest ostatnim z dużych elementów, które mają oferowana akwaria dużych rozmiarów.

Producent na ogół oferuje nam dwa rodzaje pokryw na akwaria takiej długości. Są to pokrywy z tworzywa sztucznego i aluminium. My skupimy się na tych drugich, i po krótce napiszemy, jak dobrać pokrywę oświetleniową do naszego przyszłego akwarium.

Jakie są pokrywy aluminiowe stosowane przez różnych producentów.

Wybór tej właściwej będzie zależał od kilku czynników. Zasobności portfela, jako, że wszystkie elementy wykonane z aluminium to produkty kosztowne, ale i niezwykle trwałe i dekoracyjne. Akwaria to woda, a więc elementy wykonane z aluminium, które jest odporne na korozję, są jak najbardziej pożądane.

Klienci o różnych potrzebach oświetlenia swoje hodowli również muszą zweryfikować swoje oczekiwania. Do zbiorników typu 'fish only' wystarczą zwykłe świetlówki w interesującym państwa rozmiarze. Najlepiej jednak aby świetlówki były dopasowane do długości zbiornika.

Jeśli planujemy akwarium roślinne, rozważmy oświetlenie typu LED, które dużo lepiej oświetli duże akwaria, w szczególności, kiedy są bardzo wysokie.

Pokrywa takiej długości powinna być także wyposażona w sporniki lub siłowniki, które ułatwią jej otwieranie i pracę przy akwarium.

Podobnie jak w przypadku szafki, pokrywy dostępne są w wielu możliwych wariantach kolorystycznych.

Zakup akwarium 200 cm w sklepie plantica.pl

Planując zakup zestaw z szafką w naszym sklepie, wystarczy wybrać akwarium, np. Diversa z serii Modern, dodać interesujące nasz akcesoria, które podlegają sprzedaży indywidualnie, a przyślemy cały zestaw na paletach, wolny od wad i szkód. Potwierdza to także fakt, iż każda paczka jest u nas ubezpieczona, a zatem Państwu pozostaje tylko relaks i czekanie na wymarzony zestaw akwariowy.