Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 11 971,00 zł

Dysze fontannowe w zestawie

Dysze fontannowe w zestawie

Dodatkowe wejście na skimmer

Dodatkowe wejście na skimmer

Dodatkowe wyjście na kaskadę

Dodatkowe wyjście na kaskadę

Lampa UV-C w zestawie

Lampa UV-C w zestawie

Sterowanie wydajnością pompy

Sterowanie wydajnością pompy

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Pobór mocy (max) [W]

Pobór mocy (max) [W]

Pompy fontannowe

120 produktów

Wyświetlono 1-24 z 120 produktów

Aktywne filtry

Pompy fontannowe do oczek

Pompa fontannowa do oczka wodnego ma za zadanie napowietrzać oraz oczyszczać wodę. Pompa fontannowa natlenia wodę wywołując ruch tafli wody umożliwiając wymianę gazową dokonującą się w czasie mieszania cząsteczek wody i powietrza. Odpowiednia ilość tlenu wspiera prawidłowy rozwój zwierząt oraz roślin. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania oczka wodnego, brak tlenu może prowadzić do uduszenia ryb. Filtracja jest najistotniejszą kwestią w oczku wodnym. Odpowiada za czystą, wolną od glonów wodę w akwenie. Prawidłowa ilość tlenu jest kluczowa dla fauny i flory, jego brak doprowadzi do śmierci zwierząt oraz pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych, które odpowiadają za utlenianie trujących azotanów i rozkładanie materii biologicznej. Pompa fontannowa i filtry do oczka wodnego są niezwykle potrzebne, aby utrzymać zbiornik w świetnej kondycji oraz zadbać o zdrowie ryb i stworzeń wodnych. Oczko wodne wymaga utrzymania biologicznego. Naturalne stawy radzą sobie “same” z utrzymaniem równowagi biologicznej, w przeciwieństwie do założonych przez nas oczek. Jeżeli zaniedbamy stan akwenu dojdzie do rozwoju zielenic, sinic, na dnie zgromadzi się muł, a jakość wody będzie pozostawiała wiele do życzenia.

Pompy fontannowe dodatkowo poza filtracją są niezwykle atrakcyjną dekoracją oczek. Za pomocą pomp i odpowiednich dysz woda robi efekt fontanny. Woda w ruchu przyciąga uwagę niemal każdego. Istnieje kilka rodzajów urozmaicenia ogrodu przy pomocy pompy z fontanna i wybranych dysz - dynamiczny strumień, bulgocząca fontanna lub delikatny klasyczny wodospad. Ogród zyska na dynamice, relaksujący szum wody i piękne oczko wodne. Wspaniałe miejsce do obserwowania natury na własnym ogródku. Domownicy zyskają miejsce do odpoczynku, przebywania wspólnych chwil i gorących rozmów o akwenie. Oczka wodne przerodzą się w pasje, hodowla ryb i uprawa ślicznych roślin wodnych jest niezwykle wciągająca. Pompy fontannowe są unikatową dekoracją naszego oczka, z pewnością efektowny wygląd tryskającej wody przyciągnie uwagę odwiedzających nasz ogród.

Wybór pompy i fontanny, czyli pompa fontannowa do oczka wodnego

Najważniejszą cechą przy wyborze pompy jest rozmiar oczka wodnego, stosunkowo większa wydajność pompy będzie potrzebna do większego oczka. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na “wydajność” pomp do oczek, czyli ilość, którą pompa może przepompować w ciągu godziny. Jest to szczególnie ważne, jeżeli będzie pracować z filtrem, aby przepływ przez media filtracyjne był odpowiedni. W sytuacji zastosowania pompy do fontanny niezwykle ważnym parametrem jest wysokość podnoszenia wody (H max), ten parametr mówi nam na jaką maksymalną wysokość pompy fontannowe do oczka wodnego mogą podnieść wodę. Jest to szczególnie ważny parametr, jeśli pompy fontannowe są jedynym źródłem natlenienia wody w oczku, a sam efekt tryskającej nad powierzchnią wody ma być intensywny. Ma to wpływ przy głębokich i dużych oczkach wody, ponieważ wysokość podnoszenia wody może okazać się zbyt mała, a pompy fontannowe nie będą spełniały swojego zadania. Pompa fontannowa bądź pompy z filtrem muszą chodzić cały czas bez przerwy, aby zapewnić odpowiedni poziom natlenienia wody. Przy tym fakcie należy zwrócić uwagę na zużycie energii danej pompy. Aktualnie największą popularnością cieszą się urządzenia energooszczędne, które przy ciągłej pracy nie obciąży zbytnio naszego portfela kosztami za prąd. Dodatkowo odwdzięczą się dobrym stosunkiem wydajności do poboru prądu.

Bestsellery na stronie naszego sklepu: Oase Aquarius Universal Premium 5000 l, Happet Pompa PF-750, Hanza HQB-5003, Oase Aquarius Universal Classic 1000, Oase Aquarius Universal Classic 1500, Oase Aquarius Universal Classic 2000

W jakie dodatkowe produkty warto zainwestować?

Pompy fontannowe są ważnym elementem i cieszą się popularnością na stronie naszego sklepu, jednak poza tym urządzeniem jest również kilka niezwykle ważnych i użytecznych produktów do oczka.

Filtr jest jedną z najważniejszych kwestii w oczku. Jest odpowiedzialny za czystą, pozbawioną glonów wodę. Zwalcza poziom poziom trujących azotanów za pomocą mediów biologicznych w których znajdują się pożyteczne bakterie nitryfikacyjne. Ponadto, bakterie rozkładają resztki pokarmów i odchody ryb.

Lampa UV-C jest urządzeniem który sterylizuje wodę w oczku. Niszczy wszelkie drobnoustroje, pierwotniaki i bakterie chorobotwórcze . Pomaga utrzymać krystalicznie czystą wodę niszcząc glony, szczególnie dokuczliwe przy zakwicie tzw. efektem zielonej wody.

Szczepy bakterii do filtracji biologicznej aktywują życie w filtrach i innych strefach. Bakterie utleniają trujący amoniak i azotyny. Są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowych parametrów zbiornika oraz poprawia stan wody.

Zakupy asortymentu do oczka w internecie? To tylko w Plantice

W naszym sklepie znajdą państwo ogromny wybór produktów do oczka. Pompy fontannowe, bakterie filtracyjne, filtry, odkurzacze, skimmery, lampy UV-C, pokarmy dla ryb, pojemniki na rośliny, przeróżne preparaty do oczek wodnych, oświetlenie do oczka oraz wiele innych. W naszym sklepie dostaną Państwo wszystkie potrzebne produkty do akwenu. Prowadzenie akwarium oraz oczka w ogrodzie nie jest łatwym hobby dla tego chętnie służymy Państwu pomocą. Plantica.pl to miejsce, w którym mogą Państwo zrobić zakupy każdego dnia, 24 godziny na dobę. Ekspresowa wysyłka, dostawa do domu i wygodny odbiór. Bogaty asortyment składający się z ponad 10000 produktów dostępny jest w jednych z najniższych cen na rynku. W razie, gdyby produkt nie spełnił Państwa oczekiwań możliwy jest zwrot zakupionego towaru. Przy dużych zakupach oferujemy klientom atrakcyjne rabaty oraz darmową dostawę. Jeśli preferujesz zakupy ratalne, dostępne są one w naszym sklepie internetowym. Sama strona internetowa jest czytelna i prosta, a wyszukiwanie produktów jest banalnie proste. Nasz sklep przykłada szczególną uwagę, aby każdy odbiór przesyłki przez Państwa przebiegł bez komplikacji. Wykwalifikowani pakowacze dokładają wszelkich starań, żeby wysyłka zamówienia była tego samego dnia, a dostawa paczki przebiegła bez rozczarowań. Używamy specjalnych wypełniaczy, folii oraz etykiet, aby wysyłka była dokładnie zabezpieczona przed uszkodzeniem. Jednak dodatkowo zawsze prosimy klientów o sprawdzenie przesyłki przy odbiorze, a w razie problemów o kontakt z naszym sklepem.