Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 021,00 zł - 4 273,00 zł

Zestaw akwariowy Juwel Lido

Odkryj idealny zestaw akwariowy na Plantica.pl. Nasza oferta to przede wszystkim produkty marki Juwel z serii Lido - eleganckie i funkcjonalne akwaria słodkowodne. Zestawy akwariowe Juwel Lido dostępne na naszej stronie to idealna propozycja dla zarówno doświadczonych akwarystów, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z hodowlą ryb.

Aktywne filtry

Zestaw akwariowy juwel lido

Zakup zestawu akwariowego do domu i biura.

Kiedy zdecydowaliśmy się na postawienie w domu lub biurze akwariów, które uzupełni jego wnętrze, warto rozważyć zakup gotowego zestawu akwariowego.

Producentów oferujących takie zestawy akwariowe jest naprawdę sporo. Wśród najlepszych producentów znajdziemy następujące firmy: Juwel, Aquael, Oase, Eheim czy Fluval.

Każda z wymienionych firm posiada własne, indywidualne rozwiązania, które wyróżniają ich akwaria na tle konkurencji. Będą to między innymi kształt, rozmiar i pojemność zbiornika, mniej lub bardziej wygodny dostęp do wnętrza zbiornika, posiadany system filtracyjny zintegrowany z całym zestawem, i wiele, wiele innych czynników.

W poniższym przewodniku opiszemy jednak produkty firmy Juwel.

Zestawu akwariowe Juwel.

Firma Juwel posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży akwarystycznej, a w szczególności w projektowaniu i produkcji gotowych zestawów akwariowych.

To co wyróżnia firmę Juwel to innowacyjne podejście do rozwiązań technicznych, dostępne kolory szafki czy pokrywa oświetleniowa w kolorze szafki, żeby wymienić tylko kilka cech. Nie można też nie wspomnieć o bardzo wysokiej jakości akwarium firmy Juwel. Marka ta od zawsze utożsamiana była z wysoką jakością swoich produktów.

W swojej ofercie ma kilka różnych zestawów akwariowych, które powinny zaspokoić gusta większości klientów. Wśród dostępnych modeli znajdziemy akwaria o podstawie prostokąta, trójkąta, wpisujące się w kształt kwadratu, czy takie z przednią szybą, która jest wygięta.

My jednak skupimy się na zestawach, których kształt wyróżnia markę Juwel na tle konkurencji - Lido.

Lido 120 i Lido 200 - zestawy, które wyróżnia forma.

Juwel Lido - zamawiając ten produkt otrzymasz zestaw, którego podstawa i frontowa szyba delikatnie wpisują się w obrys kwadratu, aczkolwiek kwadrat to nie jest. Odnosi się wrażenie, iż Lido 120 i Lido 200 mają pudełkowy kształt, którego nie oferuje żadna konkurencja.

Pojemność akwarium wnosi odpowiednio 120 i 200 litrów dla oby dostępnych zestawów.

Zastosowane wymiary sprawiają, iż otrzymujemy kompaktowe akwarium, choć pojemność mówi nam już coś nieco innego.

Szczelność akwarium zapewnia nam solidna spoina i idealne dopasowanie szyb akwarium. Dzięki takiemu przykładaniu uwagi do detali otrzymujemy solidne i pewne akwarium, które wytrzyma z nami długie lata, bez ryzyka utraty szczelności i wytrzymałości.

Samo akwarium zostało też wyposażone w specjalną ramkę, która zabezpiecza krawędzie zbiornika. Ramka wykonana jest z tworzywa w kolorze pokrywy i szafki, oraz jest całkowicie wodoodporna. Zastosowanie takiej podstawki stabilizuje zbiornik oraz nie wymaga podkładania mat pod akwarium, a nawet jest to niewskazane.

Szafki dedykowane zestawom Lido 120 i 200.

Zestawy akwarium Lido możemy kupić w dwóch wariantach, z szafką i bez szafki. Jeśli mielibyśmy opowiedzieć się za którymś wariantem, zdecydowanie będzie to ten z szafką. Akwarium Lido 120 i Lido 200 tworzy spójną całość z szafką oferowaną w zestawie, tym bardziej, iż pokrywa oświetleniowa, ramka akwarium, która jest też jego podstawą tworzą spójną całość z szafką marki Juwel.

Producent oferuje nam następujące dostępne kolory: jasne drewno, ciemne drewno, czarny i biały.

Sama szafka oferuje nam wygodny dostęp do jej wnętrza i znajdujących się w nim przyborów i urządzeń.

Wycieki wody po zewnętrznej stronie szyb - nie w zestawie Lido.

Wielu akwarystów zna problem wody wyciekającej spod pokrywy oświetleniowej. W Lido 120 i 200, jak i innych modelach firmy Juwel, nie ma takiego problemu.

Dla tych, którzy pytają: ale o co chodzi?! Otóż woda, która skrapla się na pokrywie zbiornika, zaczyna ściekać po niej, a następnie po zewnętrznej stronie szyb akwarium.

Zestaw akwarystyczny Lido posiada pokrywę specjalnie wklejoną na stałe. Właśnie taki zabieg w tych modelach akwarium zapobiega ściekaniu wody po zewnętrznej stronie szyb, aż do samej szafki, która może z tego powody ucierpieć.

Co ważne, zestaw akwariowy został wyposażony w specjalny otwór umieszczony w pokrywie akwariowej, abyśmy mogli z łatwością umieścić w nim karmnik automatyczny, który sam, regularnie będzie podawał żądaną ilość karmy naszym podopiecznym.

Filtracja w zestawie Juwel.

Marka Juwel zadbała również o innowacyjny system filtracyjny zintegrowany z całym zestawem. Pozornie takie rozwiązanie dla naszego zestawu może wydawać się niewygodne. Nic bardziej mylnego!

Zastosowany system filtracyjny, zintegrowany z grzałką, zapewniający wydajną filtrację wody w akwariach, dużą moc pompy, wydajną, dwuetapową filtrację biologiczną, mechaniczną i chemiczną. Cała kolumna filtracyjna została ubrana w czarną obudowę ulokowaną w rogu zbiornika.

Takie rozwiązanie sprawia, że sam filtr nie zwraca na siebie uwagi osób obserwujących nasz zbiornik. Kolumna filtracyjna została zaprojektowana tak, aby samo czyszczenie filtra nie sprawiało nam większego problemy. Jednym ruchem ręki wyciągamy zbiorczy koszyk z wszystkimi wkładami, mając do niech pełny i swobodny dostęp.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zestaw akwariowy wyposażony w taką filtrację zintegrowany jest z grzałką...

Ogrzewanie w zestawie Lido.

Zestaw akwariowy Lido posiada na wyposażeniu precyzyjną grzałkę z termostatem, która jest całkowicie wodoodporna, a do tego odporna również na niewielkie uderzenia.

Grzałkę umieszczamy wewnątrz kolumny filtracyjnej, przez co staje się ona niewidoczna, a do tego samo rozprowadzenie temperatury po zbiorniku jest dużo bardziej równomierne i jednolite.

Oświetlenie zestawu akwariowego Juwel Lido.

Firma Juwel do niedawna wyposażała swoje kompaktowe akwarium w świetlówki. Były to świetlówki T5 i świetlówki T8, jednak wraz z postępem technologicznym, belka oświetleniowa wykorzystująca świetlówki została zastąpiona przez diody LED.

Belka oświetleniowa to rozwiązanie energooszczędne i znacznie bardziej efektywne, porównując je ze starszymi standardami oświetlenia w akwarystyce.

Pokrywa oświetleniowa uzupełniona przesuwaną belką oświetleniową, zaprojektowaną tak, aby pokrywę można była otworzyć, i wykonywać prace wewnątrz zbiorników przy włączonym pełnym oświetleniu.

Samo doświetlenie zbiornika również nie stanowi problemu. Zastosowane oświetlenie LED jest takich rozmiarów, oraz posiada na tyle duży kąt świecenia, że doświetlenie zbiornika i ich boków nie stanowi problemu.

Decydując się na zestaw Lido wyposażony w oświetlenie Multilux II dostajemy zestaw z dostępem do elektronicznego systemu zapalania światła oraz zabezpieczeniem chroniącym nas przy przypadkowym zanurzeniu belki w akwarium. Nie należy tego robić, lecz gdy znajdziemy się w takiej sytuacji, nie grozi nam, i naszym podopiecznym niebezpieczeństwo.

Zestaw Lido - podsumowanie.

Jak widać, zestaw akwariowy Juwel Lido 120 i 200 to propozycje zdecydowane warte rozpatrzenia przy dokonywaniu zakupu zestawy akwariowego.

Te i wiele innych modeli znajdziesz na naszej stronie - plantica.pl oraz w sklepie stacjonarnym mieszczącym się we Wrocławiu.