Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 411,00 zł - 11 354,00 zł

Rodzaj szkła

Rodzaj szkła

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Niestandardowe długości - akwarium Optiwhite

W ofercie posiadamy akwaria różnych pojemności i grubości szkła, dzięki czemu każdy miłośnik akwarystyki znajdzie coś dla siebie. Dostępne u nas akwaria są łatwe do montażu i posiadają wszystkie niezbędne elementy, takie jak filtracja, oświetlenie, grzałka i wiele innych. Dzięki temu możesz skompletować idealne akwarium bez konieczności kupowania dodatkowych części.

Aktywne filtry

Akwarium optiwhite niestandardowej długości

Planowanie nowego akwarium.

Któregoś dnia przychodzi ten moment, kiedy decydujemy, iż w naszym domu, lub biurze ma powstać wycinek podwodnego świata zwany - akwarium.

Akwarium to bez wątpienia pasja fascynująca, ekscytująca i angażująca. Akwarium to nie tylko przyjemność posiadania i możliwość podglądania jego mieszkańców. Akwarium to może i przede wszystkim obowiązki. Dokładnie! Akwarium, tak samo jak nas dom, firma, czy inne posiadane zwierzę wymagają od opiekuna uwagi, opieki oraz pewnego nakładu pracy i pieniędzy. W niektórych przypadkach nawet niemałego. Akwarium morskie to swego rodzaju skarbonka bez dna, jednak bardziej zaradni i odnoszący sukcesy akwaryści są w stanie zarobić na akwarium morskim, kiedy dochodzi do odprzedaży nadwyżki koralowców z naszego domowego akwarium. Wtedy to nadchodzi dzień wypłaty...którą na ogół ponownie wydamy na akwarium, bo tak to już z tymi pasjami jest.

Motywacje kierujące nasz do postawienia akwarium w domu lub biurze są różne. Jedni chcą mieć zwierzęta, którymi mogliby się opiekować, jeszcze inni to fani roślin, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu ogrodu, ale teraz chcieliby zmierzyć się z tym podwodnym. Coraz częściej akwarium interesują się ludzie, którzy są na etapie projektowania lub wykańczania mieszkania lub biura, i chcieliby mieć piękne akwarium roślinne, Malawi lub rafowe w swoim pomieszczeniu. Uznali, iż będzie to doskonały element wyposażenia i dekoracji pomieszczenia. Przedłużenie ich wizji na wystrój wnętrza.

Co powinniśmy wiedzieć, zanim przystąpimy do zakupów?

Niezależnie od tego co nami kieruje przy chęci posiadania akwarium, każdy powinien odpowiedzieć sobie na kilka podstawowym kwestii, które ułatwią wybór akwarium idealnie skrojonego do naszych potrzeb.

Jeśli nie mamy pojęcia, jak wybrać zbiornik idealny do naszych planów, nie wahajmy się aby skontaktować się z obsługą naszego sklepu - plantica.pl Nasi pracownicy odpowiedzą na każde postawione pytanie, i postarają się pokierować w wyborze akwarium.

Wielu osobom może wydawać się, że nie ma nic trudnego w wybraniu akwarium. Przecież to: kilka tafli szkła sklejonych razem. Generalnie - tak, jest to kilka prostokątów lub kwadratów ze szkła połączonych w sześcian różnej wielkości. Jednak temat jest dużo bardziej złożony.

Poniżej postaramy się nieco lepiej przedstawić najważniejsze kwestie, z którymi przyjdzie nam się spotkać.

Na jaki rodzaj akwarium się zdecydować, ze szkła optiwhite, czy float?

Pierwszy jest wybór szkła. Do produkcji akwarium używa się dwóch rodzajów szkła. Szkła optiwhite i szkła float. Czym różnią się te dwa rodzaje szkła od siebie...

Cechy szkła float.

Szkło float to rodzaj szkła podstawowego. Potocznie mówi się, że szkło float to rodzaj szkła okiennego, i w sumie nie ma w tym stwierdzeniu nic niewłaściwego. To szkło o niskiej cenie, i to właśnie z tego szkła wykonuje się najwięcej akwariów na dzień dzisiejszy. Jest jednak kilka innych kwestii dotyczących tego rodzaju szkła.

Akwaria wykonane ze szkła float są najtańsze w ofercie, którą zaprezentuje nam każdy producent. Większość firm wykonując akwarium ze szkła float nie skupia się jakiejkolwiek formie eksponowania ani jego zalet ani wad. Są od tej reguły wyjątki, gdzie producent świadomie i z premedytacją używa technik wykończenia szkła akwarium, które podkreślą niektóre z jego cech. Takie świadome działanie skierowane jest przede wszystkim do konkretnego klienta - estety.

Pisząc o wyeksponowaniu pewnych cech mamy na myśli przejrzystość takiego szkła i jego charakter. Szkło float nie jest szkłem całkowicie przeźroczystym. Szkło float posiada w swoim składzie żelazo. Dodatek ten ma dwojaki wpływ na charakterystykę tego szkła. Jest to szkło bardziej odporne na uszkodzenia, co jest pozytywnym aspektem. Jednak cechę tą uzyskujemy tracąc na przejrzystości szkła. Standardowe jest szkłem o lekko zielonkawym zabarwieniu, kiedy patrzymy przez jego krawędź. Efekt ten jest również mocniej zauważalny, kiedy akwarium wykonane jest z grubej tafli szkła. Kiedy grubość szyby akwarium osiąga 10-12mm i więcej, patrząc przez taką szybę daje się zauważyć, iż kolory ulegają subtelnemu zniekształceniu. Jednak wielu akwarystów uważa ten efekt za marginalny, w niczym im nie przeszkadzając.

Szkło optiwhite.

Decydując się na wybór szkła optiwhite decydujemy się na posiadanie produktów, które charakteryzuje wysoka jakość i estetyka.

Akwaria ze szkła optiwhite są droższe od zbiorników wykonanych ze standardowego szkła.

Akwarium ze szkła optiwhite odznacza się całkowitą przeźroczystością takiego szkła. Kiedy spojrzymy przez krawędzie akwarium optiwhite, tym bardziej te polerowane na wysoki połysk, zauważymy i krawędzie tego szkła są bezbarwne, czasem minimalnie wpadające w lekki błękit.

Mając akwarium optiwhite, kiedy włożymy do niego białą kartkę, niezależnie od grubości szkła optiwhite, kartka zawsze będzie biała. Grubość szkła optiwhite nie wpływa w żadnym stopniu na oddawanie barw tego co znajduje się w akwarium optiwhite.

Akwaria ze szkła optiwhite są minimalnie bardziej podatne na uszkodzenia. Mówi się, iż optiwhite to rodzaj szkła bardziej kruchego. Wynika to z faktu, iż jest to rodzaj szkła odżelazionego. To właśnie wykluczenie żelaza z procesu produkcji szkła optiwhite sprawia, iż uzyskujemy idealną przeźroczystość produktów z niego wykonanych.

Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty szkła typu optiwhite. Z każdego tygodnia na tydzień widać jak akwaria typu optiwhite szturmem zdobywają rynek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Akwarium optiwhite musi być zaplanowane tak, aby korzystanie z niego nie stanowiło dla nas problemu i nie stwarzało ryzyka. Musimy pamiętać, iż akwarium optiwhite potrzebuje od nas i producenta lepszego zaplanowania jego konstrukcji.

Akwarium optiwhite również wymagają wzmocnień. Wzmocnień, które usztywnią jego konstrukcję, kiedy z jakiegoś powodu decydujemy się na wykorzystanie szkła o mniejszej grubości. Stosuje się dwa rodzaje wzmocnień dla akwarium optiwhite. Wzdłużne i poprzeczne. Jeśli akwarium optiwhite charakteryzuje się dużą długością i wysokością, zdarza się, iż producent decyduje się na wykorzystanie obu rodzajów wzmocnień w akwarium optiwhite.

Jeśli tylko grubość szkła optiwhite jest odpowiednio dobrana na wymiar akwarium optiwhite, wtedy takie zbiorniki mogą powstać z pominięciem tego typu wzmocnień.

Jaki wymiar i pojemność akwarium wybrać?

Wymiary i pojemność akwarium optiwhite to przede wszystkim kwestia subiektywna.

Efekt akwarium optiwhite będzie tym większy im większe będą jego wymiary. Musimy pamiętać, że najlepiej uprzednio przygotować przestrzeń pod nasze zbiorniki. Konieczny jest specjalnie przygotowany mebel, który utrzyma nasze zbiorniki bez ryzyka zapadnięcia się.

Planując akwarium optiwhite w pomieszczaniu, pamiętajmy, iż akwaria nie lubią promieni słonecznych. Efekt ich działania na akwarium optiwhite pojawi się w postaci wysypu niechcianych glonów, co znacząco pogorszy estetykę naszych zbiorników, a szkoda aby akwaria optiwhite uzupełnione o obecność przepięknych ryb i roślin szpeciły plagi tego typu.

Akwaria optiwhite i ich mieszkańcy lubią miejsca zacienione, spokojne, bez przesadnego ruchu ludzi.

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z akwarium optiwhite, warto zainteresować się akwarium o pojemności kilkunastu do kilkudziesięciu litrów. Akwarium optiwhite o pojemności 40-60 litrów to doskonały wybór na pierwsze akwarium optiwhite.

Jeśli jednak posiadamy już pewne doświadczenie i wolną przestrzeń, większe akwaria optiwhite są lepszym wyborem. Bardziej pokaźne akwaria optiwhite dają nam większą swobodę w ich aranżowaniu i kompletowaniu jego mieszkańców. Zasada jest prosta: duże akwaria pozwalają na duże ryby i ich większą ilość. Małe akwaria optiwhite to zbiorniki, które w przewadze mają małe ryby i karłowate krewetki słodkowodne.

Co zrobić, kiedy potrzebujesz niestandardowego akwarium?

Kiedy nasze pomieszczenie dopiero powstaje, lub jest na etapie wykończenia, może okazać się, iż potrzebujesz niestandardowego akwarium optiwhite. Decydując się na akwaria optiwhite na wymiar ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Wystarczy, że klient przedstawi nam plan na zagospodarowanie przestrzeni, a my zajmiemy się sprowadzeniem akwarium optiwhite, które idealnie wpasuje się w wolną przestrzeń.

Akwarium optiwhite na wymiar wcale nie jest droższe od akwarium standardowego, różne są jedynie jego wymiary.

Krawędzie akwarium optiwhite - kiedy brylant staje się diamentem.

Powiedzenie mówi, że diabeł tkwi w szczegółach. Z akwarium optiwhite tak właśnie jest. Cała uroda akwarium optiwhite nie zostałaby ukazana, gdyby jego krawędzie nie zostały odpowiednio frezowane i polerowane. Kiedy krawędzie akwarium optiwhite są specjalnie polerowane, a akwarium jest już oświetlone przez lampę, ma się wrażenie, iż krawędzie te wręcz iluminują. Gdyby był jedynie szlifowane, akwarium optiwhite nie prezentowałoby się tak okazale. Kiedy krawędzie szyby akwarium optiwhite są szlifowane, zostają one matowe, polerowanie sprawia, iż pięknie błyszczą, podkreślając niebywałą urodę akwarium optiwhite.

Czarny, czy bezbarwny silikon?

Kolor silikonu to następna kwestia, którą należy rozważyć przy zakupie akwarium optiwhite. Standardowym wyborem, i jedynym słusznym jest bezbarwny silikon.

Tylko bezbarwny silikon pozwoli na eksponowanie wspaniale iluminujących krawędzi akwarium optiwhite. Czarna spoina zabrałaby nam 50% efektu, którego szukamy posiadając akwarium optiwhite w domu i biurze.

Dodatkowym zabiegiem dotyczącym klejenia akwarium optiwhite jest użycie tylko niezbędnej ilości silikonu, która nadaje spoinie i akwarium optiwhite wytrzymałości. Brak tzw. wałków silikonu.