Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Podłoże do akwarium

161 produktów

Wyświetlono 1-24 z 161 produktów
Aktywne filtry

Ziemia do akwarium składająca się z granulek o rozmiarze i gęstości idealnej dla zdrowego wzrostu roślin. Najwyższej jakości piasek do tworzenia podwodnych krajobrazów. Nawóz, który zapewnia potrzebne pierwiastki dla prawidłowego wzrostu roślin wodnych. Wszystko to znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Zawsze w atrakcyjnych cenach!

Dbając o własności biologiczne i chemiczne wody, nie można bowiem zapominać o podłożu do akwarium. Tylko właściwie dobrane podłoże zapewni właściwą wegetację roślin akwariowych, ochroni je przed rozwojem chorób i glonów. Obecnie na rynku znaleźć można wiele rodzajów podkładów do akwarium, choćby żwirki, piasek, ziemia, kamienie, czy korzenie. Wszystkie mają swoje cechy charakterystyczne i sprawdzają się w różnego typu akwariach. Zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź, które podłoże, ziemia, czy nawóz będą najlepsze dla Twojego akwarium.

Podłoża do akwarium są obojętne dla wody w akwarium

Odpowiednio dobrane podłoże akwariowe nie spowoduje wzrostu twardości wody, co jest niezwykle ważne dla istot w nim żyjących. W naszym asortymencie proponujemy takie rozwiązania, jak ziemia, substraty pod podłoża, naturalne żwiry i piaski oraz całe zestawy, dzięki którym podłoża do akwarium optymalnie spełnią swoją funkcję bez negatywnego wpływu na wodę. Podłoża do akwarium mają bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o prawidłowy wzrost roślin. Zabezpieczają korzenie przed gniciem, chorobami, a także rozwojem zbędnych glonów.

Jak wybrać podłoże do akwarium?

Wybierając podłoże do akwarium, powinniśmy kierować się rodzajem ryb, jakie posiadamy. Podłoże akwariowe o delikatniejszej strukturze (np. drobna, czarna ziemia) sprawdzi się w przypadku małych i średnich zbiorników dekoracyjnych, dla dużych ryb właściwszy będzie gruby żwir. Powinniśmy również zwrócić uwagę, by kolorystycznie dopasować podłoże do akwarium, do oświetlenia i do gatunków organizmów. Te kilka uwag pomoże w wyborze podłoża, jednak nie zastąpi fachowej rady eksperta, z której możesz skorzystać, kontaktując się z nami telefoniczne lub drogą elektroniczną. Z przyjemnością doradzimy i pomożemy wybrać odpowiednie podłoże do akwarium. Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszych zestawów akwariowych.