Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 779,00 zł

Forma pokarmu

Forma pokarmu

Rodzaj opakowania

Rodzaj opakowania

Rodzaj pokarmu

Rodzaj pokarmu

Przeznaczenie

Przeznaczenie

Rozmiar

Rozmiar

Do 10 litrów

150 produktów

Wyświetlono 1-24 z 150 produktów

Aktywne filtry

Pokarm dla ryb w oczku wodnym

Oczko wodne w domowym ogrodzie.

Posiadanie oczka wodnego w przydomowym ogrodzie to marzenie wielu posiadaczy kawałka wolnej ziemi w sadzie. Ogrodowa sadzawka to idealne dopełnienie bujnej zieleni, i soczyście kolorowych kwiatów w naszym ogrodzie. Taki rezerwuar to również domowe centrum relaksu. Wyobraźmy sobie taki scenariusz. Kończymy właśnie długi dzień, ciężkiej pracy. Wracamy do domu. Zmęczeni. Wręcz wyczerpani. Czy na samą myśli, iż możemy zaraz spędzić kilka dłuższych chwil nad brzegiem naszego oczka, nie sprawia, iż chętniej wracamy do domu. Nie dzieje się tak, iż lepiej odpoczywamy, i regenerujemy się, kiedy obok nas tętni dzikie życie? Szum wody, plusk ryb w oczkach, rechot żab, etc. Brzmi sielankowo, i tak właśnie jest.

Osobiście uważamy, iż nie ma lepszego sposobu na spożytkowanie kawałka wolnej przestrzeni w ogrodzie, jak wykopanie sobie sadzawki, i cieszenie się z możliwości obcowania z nią.

Oczka wodne i ryby.

Oczywiście, pierwszą myślą, która pojawia się w naszej głowie, kiedy myślimy o oczkach wodnych, są to ryby. Zaraz później pewnie są to rośliny, w tym przepiękne lilie wodne, płazy, ptactwo. Ale to właśnie ryby są dominującą, bo główną atrakcją, której szukamy w oczkach wodnych. Obecność ryb to nie tylko nierozłączny element sadzawek, ale niezwykle dekoracyjny, i interesujący obiekt obserwacji dla odwiedzających nasz rezerwuar. Pełnią one również istotną rolę w zapewnieniu równowagi biologicznej zbiornika. Część ryb zjada szkodniki, jeszcze inne żywią się glonami. Nie zapominajmy o związkach przemiany materii, które są naturalnym nawozem dla roślin w oczkach, ale i odżywką dla tak pożądanych bakterii nitryfikacyjnych, które zasiedlają nasze filtry. Gdyby nie filtry, i bakterie, nasze sadzawki długo by nie pociągnęły w zdrowiu. Zawsze staramy się podkreślać, jeśli nie narzucać zasadę, iż bakterie i filtry w naszym zbiorniku są absolutną podstawą poprawnego i zdrowego funkcjonowania sadzawki.

Ryby w oczku wodnym.

Dla wielu z nas obecność ryb była głównym, jeśli nie pierwszym czynnikiem, który popchnął nas w kierunku posiadania własnego rezerwuaru w ogrodzie. W przypadku sadzawek sytuacja ma się bardzo podobnie do tej z posiadaniem akwarium. Każdy, kto za młody odwiedzał sklepy zoologiczne, pamięta, jakie wrażenie robi ilość i różnorodność ryb. Często taki właśnie bodziec wywiera na nas naturalne, zdrowe, i piękne piętno stania się akwarystą. Posiadaczem sadzawki ogrodowej, czy najprościej mówiąc - hodowcą ryb. Ryby w oczkach są tak samo interesujące, i piękne jak ich kuzyni w akwarium. Zaskakują nas mnogością barw, kształtów, wielkości, różnorodności zachowań. Sam zakup ryb do zbiornika wodnego jest równie ekscytującym procesem.

Karpie Koi - królewski gatunek oczka wodnego.

Najbardziej popularnymi mieszkańcami naszych zbiorników są, wszystkim dobrze znane, Karpie Koi. Karp Koi to hodowlana wersja powszechnie znanych karpi. Na drodze selekcji udało się wyhodować wiele form barwnych, które każdego zachwycają swym wyglądem, wzorami, barwami. Dostojnie pływają po sadzawce, prezentując swe zachwycające kolory. Jednak, aby osiągnąć ryby takiej jakości, nie wystarczy ich rozmnożyć, kupić, i na tym koniec. Za każdym, wspaniale prezentującym się osobnikiem stoi szereg czynności, który ma na celu osiągnięcie jak najbardziej atrakcyjnej, i zdrowej ryby.

W zdrowym ciele, zdrowy duch - czyli o karmieniu ryb w oczku wodnym.

Pokarm jest jednym z ważniejszych czynników bytowych ryby, jeśli nie najważniejszym, zaraz po zapewnieniu idealnych warunków bytowych. Pokarm dla ryb to temat bardzo rozległy. Pokarmy występują w wielu wariantach. Kupując młode ryby, najlepsze co możemy dla nich zrobić od tego momentu, to karma najwyższej jakości. Pokarm, który zaspokoi ich najważniejsze potrzeby życiowe, ale i nie tylko. Jak można przeczytać wyżej, to właśnie od zdrowia wszystko się zaczyna. Ryba chora nigdy nie będzie tak okazała, i piękna, jak pozostałe, zdrowe okazy. Wszystko zaczyna się już w żołądku. Jeśli pokarm dla ryb zrobiony jest w zgodzie w naturalnymi potrzebami zwierząt, to już dobry początek dla optymalizacji diety naszych podopiecznych.

Karma premium = pięknie wybarwione ryby.

Należy pamiętać, iż osiągnięcie pięknych kolorów u Karpi Koi wiąże się z zapewnieniem im karm bogatych w związku poprawiające wybarwienie. Przykładem są karotenoidy i astaksantyna. Niestety, jeśli nie dopatrzymy tej kwestii, kolory naszych ryb będą wypłowiałe, przygaszone. Takie okazu staną się dużo mniej atrakcyjne dla naszych oczu, a przez to też mniej zauważalne w samej sadzawce.

Pokarmy dla ryb w oczkach.

Kwestie żywienia ryb możemy śmiało odnieść do żywienia nas samych. Stosując urozmaicony pokarm dla ryb, mamy dużą gwarancję tego, iż większość, jeśli nie wszystkie, potrzeby żywienia naszych podopiecznych są spełnione. Nie możemy ograniczać się tylko do jednego pokarmu, a tym bardziej do pokarmu, który pochodzi z tzw. linii podstawowej. Pokarmy typu 'basic', itp., to absolutne minimum w dziedzinie pokarmu dla ryb. Pokarmy tego typy stanowią tylko podstawę do dalszego, bardziej rozwiniętego karmienia ryb.

Oferta pokarmów dla ryb w oczkach wodnych.

Jak można już zauważyć, kwestia karmienia nie zawsze jest tak prosta i oczywista jak mogło nam się dotychczas wydawać. Wiele spośród dostępnych na rynku pokarmów ma różnorodną formę, pałeczek, granulatu, pelletu, płatków, rożków, czy specjalnych krążków. Ma to na celu zapewnienie optymalnego sposobu podania pokarmów zależnie od karmionego gatunku ryb. I tak na przykład, Karpie Koi pobierają pokarm zarówno z powierzchni wody, jej toni, a także z dna sadzawki. Są one w stanie odżywiać się niezależnie od formy podawanego pokarmu. Ale już na przykład Jesiotry to ryby strefy dennej, nie pobierają pokarmu z tafli wody. Planując obsadę sadzawki, jak i zakup pokarmów, musimy jednocześnie uwzględnić kilka czynników, które będą musiały się na bieżąco uzupełniać. Bez wątpienia, pokarm w formie pływających pałeczek cieszy się największą popularnością. Ma to ścisły związek z tym, iż taka karma dedykowana jest gatunkom, których zwyczaj pobierania pokarmu jest najpopularniejszy. Te gatunki to przede wszystkim Karpie i Karasie, których trzymamy najwięcej.

Czym się kierować przy zakupie karmy dla rybek w oczku?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, skład karmy dla ryb również ma niebagatelne znacznie. Sami dostajemy często wiadomości z zapytaniem, czym najlepiej karmić naszych podopiecznych. Podkreślamy wtedy, iż tylko pokarmy renomowanych producentów dają nam gwarancję, iż składniki są wysokiej jakości. Co za tym idzie, nasze zwierzęta odwdzięczą nam się wtedy dobrym zdrowiem, nienaganną kondycją, oraz ponadprzeciętną urodą. Przykładem czołowych producentów pokarmów dla rybek w oczkach wodnych są firmy Tropical, Hikari, Sera, Tetra, JBL. Możemy być pewni, iż opierając się o produkty tych firm, nasi rybki dostają produkt klasy premium, przez co w ich diecie najpewniej nie zabranie żadnego kluczowego składnika.

Pokarm dla ryb w oczku i jego zakup w sklepie akwarystycznym - plantica.pl

Nasz sklep, plantica.pl, oraz jego załoga dokładają wszelkich starań, aby jakość oferowanych usług, produktów, oraz tempo ich realizacji były na możliwie najwyższym poziomie. Kilkuletnie doświadczenie pozwala nam stale podnosić jakość tychże usług. Dla nas najważniejsze jest to, abyście to właśnie Państwo byli możliwie jak najbardziej zadowoleniu z zakupów zrobionych w naszym sklepie. To samo tyczy się wyboru firmy do świadczenia usług transportowych. Niezależnie, czy zamawiacie Państwo pokarm o niewielkiej pojemności, czy worek pojemności 50 litrów, ma od do Państwa dotrzeć w nienaruszonym stanie, tak szybko jak to tylko możliwie. Jeśli miałoby stać się inaczej, Państwa przesyłka jest zawsze ubezpieczona, co pozwala nam zagwarantować, iż otrzymacie Państwo swój produkt, a jeśli miałoby się stać inaczej, wtedy zwrócimy całą należność.