Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 45,00 zł - 2 274,00 zł

Marka

Marka

Filtry kubełkowe

89 produktów

Wyświetlono 1-24 z 89 produktów
Aktywne filtry

Zewnętrzny filtr kubełkowy do akwarium to sprawdzone rozwiązanie – jego zaletą jest wysoka wydajność, a także względnie niska cena. Jest dobrą alternatywną dla wewnętrznego filtra, który zajmuje miejsce w zbiorniku. Jaki filtr kubełkowy najlepiej wybrać?

Filtr kubełkowy – działanie i zastosowanie

Filtry kubełkowe do akwarium, podobnie jak kaskadowe, są montowane na zewnątrz. Dzięki temu zachowuje się cenną przestrzeń w zbiorniku, którą można wykorzystać do posadzenia roślin czy ustawienia ozdób, np. korzeni. Zasada działania tradycyjnego filtra kubełkowego jest prosta – zewnętrzny pojemnik jest podłączony za pomocą rur z tworzywa sztucznego do pompy i napowietrzacza (bądź deszczownicy) znajdujących się w wodzie. Zanieczyszczona woda przechodzi przez pompę i przelewa się przez warstwy filtracyjne, a po oczyszczeniu wraca do zbiornika drugim przewodem, np. zakończonym deszczownicą. Dobry filtr kubełkowy do akwarium posiada kilka warstw filtracyjnych, które można dowolnie wymieniać. Zapewnia kompleksową filtrację: mechaniczną, biologiczną i chemiczną.

Jak wybrać filtr kubełkowy do akwarium?

Filtr kubełkowy najczęściej wykorzystuje się do filtrowania akwarium o średniej bądź dużej pojemności: 100l, 200l, 300l, a nawet większych (np. Eheim Classic 2217). Zdarza się, że miłośnicy akwarystyki dla uzyskania krystalicznie czystej wody wykorzystują dwa filtry kubełkowe w akwarium. W niewielkich akwariach wystarczy mały filtr kubełkowy, np. Aquael Versamax Mini. Najmniejszy filtr kubełkowy zaliczany jest do kategorii NANO. Z zalecaną pojemnością wiąże się maksymalna wydajność mierzona w l/h. Przy wyborze warto sprawdzać także pobór prądu. Optymalnie urządzenia wykorzystuje się w trybie ciągłym. Istotna jest liczba i rodzaj wkładów filtracyjnych. Przydatna jest także opcja regulacji przepływu wody – dobre modele mają zawory regulacyjne. Filtry kubełkowe są tanie jak na tak wydajne urządzenia, ceny oscylują w granicach 300-700 zł.

Filtr kubełkowy jest chętnie wykorzystywany przez akwarystów, gdyż jest cichy, wydajny i względnie tani. Umożliwia sprawne oczyszczanie wody i sam również jest wygodny do czyszczenia. Większe, pojemne filtry nie wymagają częstych prac konserwacyjnych. Czyszczenie najlepiej wykonywać używając wody z akwarium przy podmianie.