Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 49,00 zł - 2 548,00 zł

Marka

Marka

Filtry kubełkowe

Dobrze dobrane filtry do akwarium są kluczowe dla zdrowia i dobrego samopoczucia naszych podwodnych mieszkańców. W Plantica oferujemy szeroki wybór filtrów kubłkowych, które są idealne do akwarium słodkowodnego. Są one efektywne, wydajne i łatwe w obsłudze. Oferujemy tylko produkty od renomowanych producentów, gwarantując ich jakość i niezawodność. Nasze filtry kubłkowe zapewniają doskonałą filtrację mechaniczną, chemiczną i biologiczną, pomagając utrzymać czystą i zdrową wodę w akwarium. Dodatkowo, są one ciche, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie spokój i ciszę. Przekonaj się o ich skuteczności już dziś!

130 produktów

Wyświetlono 1-24 z 130 produktów

Aktywne filtry

Czym tak naprawdę jest filtr kubełkowy do akwarium
Filtr kubełkowy to zewnętrzne urządzenie służące do oczyszczania wody w akwarium. Za pomocą węża zaciąga brudną wodę z akwarium. Następnie woda przepływa przez warstwy mediów filtracyjnych. Najpierw większe zanieczyszczenia zatrzymują się na warstwie gąbek, drobny pył i zawiesina osiada na wacie. Oczyszczona woda przepływa jeszcze przez media biologiczne i wpada do akwarium. Dzięki filtrom kubełkowym nasze akwaria zyskują mnóstwo powierzchni do osiedlania się bakterii nitryfikacyjnych. Filtr kubełkowy do akwarium posiada prostą budowę. Składa się z pojemnika, przykrywającej go głowicy. To właśnie w niej znajduje się silnik oraz wirnik filtra. Filtr kubełkowy do akwarium jest połączony ze zbiornikiem za pomocą węży umieszczonych w akwarium. Od zewnętrznej strony filtr kubełkowy posiada zawory, do których zamocowane są przewody. Cena filtrów zaczyna się od 120 zł. Filtry dobrych marek to cena rzędu 600-700 zł. 

Jaki filtr kubełkowy do akwarium wybrać? Kategorie, którymi warto się kierować wybierając filtry kubełkowe. 
Wybierając filtry do akwarium, kategorie jakimi należy się kierować to nie tylko cena. Filtr kubełkowy należy wybrać pod kątem pojemności swojego zbiornika. Z doświadczenia wiemy, że najlepszą metodą do wyliczenia efektywności filtra jest podział jego wydajności przez 4. Wydajność mierzymy w litrach na godzinę. Dla przykładu filtr o przepływie 1000 litrów na godzinę idealnie sprawdzi się w akwarium do 250 litrów. Wyjątek stanowią tu akwaria mocno zarybione lub akwaria z żółwiem, który bardzo brudzi wodę. W takich wypadkach można wspomóc się montując wewnątrz akwarium dodatkowy filtr mechaniczny. Kubełkowe filtry to dobry pomysł zwłaszcza w akwarium z dużym żółwiem. Ich cena oscyluje w granicach 300 zł.  Posiadając zbiornik powyżej 400l warto zastanowić się nad zakupem dwóch filtrów zewnętrznych. Ich cena będzie wyższa jednak dwa filtry kubełkowe dużo lepiej oczyszczą wodę. Jeden filtr kubełkowy do akwarium będzie pełnił funkcję filtracji mechanicznej (ten o większej wydajności). Drugi filtr będzie filtrem biologicznym. Kategorie jakimi należy się kierować wybierając filtr zewnętrzny biologiczny to jego duża pojemność. Najlepiej do tego celu sprawdzi się filtr kubełkowy aquael maxi-kani. Ten model posiada duży kubeł oraz niezbyt mocną pompę. Pozwoli więc na dostarczenie bakteriom niezbędnego tlenu. 
Dlaczego warto wybrać filtr kubełkowy Aquael? Co wyróżnia filtr kubełkowy Aquael na tle konkurencji? To nie tylko atrakcyjna cena! 
 Na początku 2020r. firma Aquael wychodząc na przeciw potrzebom swoich klientów stworzyła filtry zewnętrzne z wbudowanym prefiltrem. Filtry aquael to dobra cena za solidny produkt. Jak łatwo można się domyśleć produkt ten szybko podbił rynek. Filtr kubełkowy z filtrem wstępnym znacznie ułatwia czyszczenie urządzenia. Dodatkowo firma Aquael wprowadziła ułatwienie zalewania filtra. Za pomocą jednego naciśnięcia pompki filtr kubełkowy do akwarium jest już gotowy do uruchomienia. Trzeba również przyznać, że plastikowe elementy są najwyższej jakości. Filtr kubełkowy firmy aquael charakteryzuje wysoka kultura pracy. Urządzenie nie zapowietrza się. Jego praca jest bezgłośna, dzięki temu produkt ten z powodzeniem może stać nawet w sypialni. Warto więc wybrać filtry sprawdzonego producenta. Ich cena jest drugorzędna. Główne kategorie to głośność pracy oraz prostota w obsłudze. 
Co znajdziemy w ofercie firmy Aquael? Różne kategorie produktów. 

Firma aquael oferuje swoim klientom trzy typy filtrów zewnętrznych : 
- filtr kubełkowy ULTRAMAX
Filtr kubełkowy aquael występujący w trzech modelach o wydajności 1000,1500 i 2000l. Te filtry kubełkowe wyposażone są w filtr wstępny. Doskonale sprawdzają się więc w akwariach biotopowych lub hodowlanych. Prefiltr nie tylko oszczędza czas przy czyszczeniu. Pozwala również na instalację wkładów na co dzień nam niepotrzebnych. Dla przykładu chcąc usunąć z wody resztki leków, wrzucamy do prefiltra woreczek z węglem aktywnym. Cały proces nie trwa dłużej niż kilka minut. Po dniu bądź dwóch, równie szybko węgiel można z filtra usunąć. Filtr zewnętrzny do akwarium z prefiltrem to rzadkość. Ich cena jest wyższa niż cena odpowiedników np filtry kubełkowe bez filtra wstępnego są tańsze o 10-20%. 
- filtr kubełkowy ULTRA
Filtr kubełkowy aquael, różni się od ultramaxa wydajnością. Występuje w modelach 900,1200 i 1400 - są więc to modele o znacznie niższym przepływie wody. Nie posiadają również filtra wstępnego. Cena takiego filtra jest więc sporo niższa. Filtry ultra to modele kubełkowe idealne do akwariów maks 300l. 
- filtr kubełkowy MAXI-KANI 
Filtr kubełkowy do akwarium znacznie różniący się od filtrów ultramax czy ultra. Jego działanie oparte jest na zewnętrznej pompie. Można podłączyć ją zgodnie z instrukcją na 3 sposoby. Filtr kubełkowy aquael maxi-kani nadaje się do akwariów o pojemności do 200l. Cena największego modelu to zaledwie 350 zł. 
 Kategorie jakimi warto się kierować przy wyborze filtra zewnętrznego aqauel to wielkość zbiornika. Trzeba zwrócić również uwagę na ilość posiadanych zwierząt. Jeśli nie przeraża nas cena ultramaxa - polecam właśnie te filtry. Kubełkowe, z prefiltrem, ciche, wydajne oraz bardzo proste w obsłudze.  

Filtr kubełkowy Aquael do małego akwarium. 
Dla klientów, którzy posiadają niezbyt duże akwaria, oferujemy filtry z rodzaju mini kani oraz multi kani. Są przeznaczone do akwariów nawet od 20l. Dzięki temu każdy klient znajdzie odpowiedni filtr do swojego akwarium. Filtr kubełkowy aquael do małych akwariów będzie odpowiedni ze względu na wbudowaną regulację pracy silnika. Dzięki temu w prosty sposób za pomocą pokrętła możemy ustawić pożądany przepływ wody. W małym akwarium nie stracimy jakże cennego miejsca na urządzenia wewnętrzne. Filtr kubełkowy aqauel do małego akwarium warto wyposażyć w ceramikę oraz zeolit. Wkłady te pozwolą na długo zadbać o jakość wody. 

Aquael to wiodący producent filtrów do akwarium. Uznana polska marka od lat produkująca filtry do akwariów i oczek wodnych. 
Firma Aquael powstała ponad 40 lat temu. Bodźcem do jej założenia było spore zapotrzebowanie klientów na dobrej jakości sprzęt akwarystyczny. To właśnie z myślą o klientach powstał filtr kubełkowy aquael - jako jeden z pierwszych na rynku. Wielu akwarystów do tej pory chwali sobie pierwsze modele filtrów kubełkowych - unimax. Potwierdzeniem najwyżej jakości niech będzie fakt, że klienci często używają tych filtrów przez kilkanaście lat! Jeśli szukasz solidnej marki, zdecydowanie polecamy filtr kubełkowy aquael. Decydując się na wybór produktów firmy Aquael otrzymujemy dwuletnią gwarancję, błyskawicznie działający serwis. Wystarczy na stronie kliknąć dział akwarystyka słodkowodna, następnie kategorie - filtry zewnętrzne, zaznaczamy kubełkowe. W tym momencie przed Państwem pojawią się wszystkie dostępne filtry firmy Aquael. 

Wszystkie wymienione modele filtrów, również kubełkowe oraz części eksploatacyjne znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.plantica.pl
W swojej ofercie posiadamy także gąbki, prefiltry, najlepszej jakości ceramikę oraz wkłady zmiękczające i zakwaszające wodę. Wyżej wymienione produkty znajdą państwo w kategorii wkłady filtracyjne. Dla klientów zakładających zbiorniki roślinne przygotowaliśmy nowoczesne szklane wloty i wyloty oraz przeźroczyste węże. Produkty te pozwolą na zminimalizowanie widoczności sprzętu w akwarium. Filtr kubełkowy do akwarium to ważne urządzenie, od którego warto zacząć kompletując sprzęt. Zdecydowanie bardziej polecamy filtry kubełkowe niż ich wewnętrzne odpowiedniki. Ich cena gwarantuje wysoką jakość.  Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek w postaci glonów oraz chorujących ryb. Przy dużych zakupach oferujemy klientom atrakcyjne rabaty oraz darmową dostawę. Jeśli preferujesz zakupy ratalne, dostępne są one w naszym sklepie internetowym.