Kolana, złączki, redukcje PVC

65 produktów

Wyświetlono 1-24 z 65 produktów
Aktywne filtry

Kolanka, złączki czy redukcje to akcesoria dodatkowe, na które w zasadzie nie zwraca się uwagi w ogrodzie. Ich zadaniem jest zapewnienie szczelności, bezawaryjności oraz stabilności poszczególnych technologii. Ułatwiają (lub umożliwiają) sprawny montaż. Poniżej przedstawiony asortyment składa się z elementów do „zadań specjalnych”. Zawiera m.in. złączki do węży ogrodowych, rurę 20 mm, dysze fontannowe, kleje silikonowe, kolanka, zawory kulowe i zaślepki.

Jak wybierać akcesoria dodatkowe do oczek wodnych i innych ogrodowych elementów?

Wybierając elementy dodatkowe, służące do modyfikacji czy rozbudowy technologii ogrodowych, np. filtrów wewnętrznych, warto kierować się przede wszystkim ich kompatybilnością i jakością wykonania. To podzespoły, które powinny być bezawaryjne, wytrzymałe i odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Kwestia wyglądu czy formy nie ma znaczenia. Wręcz przeciwnie: im produkt mniej się wyróżnia, tym lepiej. Nie ma też sensu nadmiernie przepłacać. Takie drobne elementy, chociaż pojedynczo nie generują dużych kwot, zsumowane z czasem podniosą koszt budowy/modernizacji poszczególnych partii w ogrodzie.

Jak wykorzystuje się poszczególne produkty?

W ogrodach bardzo często potrzebna jest złączka do węża ogrodowego. Przy konserwacji gumowych pierścieni, oringów uszczelniających w głowicach pompy i systemach filtracyjnych przydatny jest smar silikonowy. Dysze fontannowe rozpryskują wodę, a dodatkowo mogą nadać wodzie określony, atrakcyjny kształt. To znacznie uwypukla walory tradycyjnych fontann, a także oczek wodnych. Kolanka, śrubunek, reduktory, zawór kulowy i trójniki PCV bywają niezbędne w instalacjach systemów rurowych. Warto przejrzeć asortyment, aby dobrać podzespoły do własnych potrzeb.