Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 93,00 zł

Marka

Marka

Kolana, złączki, redukcje PVC

Aktywne filtry

Do czego używa się kolana złączki redukcje pvc?

Najczęstszym zastosowaniem tego typu elementów jest samodzielna budowa instalacji filtrów do oczek wodnych lub zbiorników filtracyjnych do akwarium. Popularny sump to mniejsze akwarium znajdujące się pod głównym zbiornikiem. Są ze sobą połączone przy pomocy rur pcv. Średnica rurki jaką wybierzemy ściśle związana jest z wielkością akwarium oraz wydajnością naszej pompy. Do wykonania instalacji nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza czy też sprzęt najwyższej jakości. Wystarczy nam klej do pcv, brzeszczot do cięcia i podstawowe narzędzia takie jak miara czy ołówek. Zabierając się za budowę filtra warto wyposażyć się w kilka kolanek. Nadadzą one całej konstrukcji odpowiedni kąt. Łatwiej będzie nam wyprowadzić rurki za szafką, wprost do akwarium. Rury kanalizacyjne, które wykorzystuje się do budowy naszego filtra można przy użyciu złączki połączyć z pompą obiegową. Na etapie budowy warto dodać kolano, które pozwoli nam na spuszczenie wody z akwarium do rury kanalizacyjnej. Znacznie ułatwi nam to serwis akwarium, a przy dużych zbiornikach noszenie wody we wiadrach jest uciążliwe i czasochłonne. Kolejne zmiany jakie możemy wprowadzić na etapie projektowania naszego sumpa to jeden pusty wlot w kominie. Powinien być zamontowany odpowiednio poniżej wlotu, którym woda przelewa się do zbiornika. Można wyliczyć to na podstawie objętości głównego akwarium oraz objętości zbiornika pełniącego rolę filtra. Zapobiegnie on wylaniu się wody podczas awarii pracy pompy. Przy solidnie zmontowanej konstrukcji jej serwis nie jest konieczny. Ogranicza się jedynie do czyszczenia wkładów filtracyjnych. Minusem sumpa jest dźwięk przelewającej się wody oraz problem z podłączeniem urządzeń przepływowych takich jak reaktor Co2 czy lampa uv.

Filtry zbudowane przez nas samodzielnie mają dużą większą wydajność niż gotowe modele proponowane w sklepach przez producentów. Dzięki temu rzadziej trzeba je czyścić. Ze względu na dużą liczbę wkładów biologicznych, które są w stanie pomieścić zmiany parametrów wody w oczku są delikatniejsze co korzystnie wpływa na nasze ryby. Do budowy filtrów do oczek wodnych warto wybrać rurki pvc kanalizacyjne zewnętrzne. Są bardziej odporne na warunki atmosferyczne, a także mają większą średnicę. Budując filtra z mauzera będzie potrzebne nam kolano, złączka, trójniki, kształtki oraz wspomniane wcześniej rurki kanalizacyjne. Jeśli pompa ma inną średnicę niż wlot od filtra konieczna będzie także redukcja. Dobrym rozwiązaniem jest zarówno na wlocie jak i wylocie zamontowanie zaworu. Pozwoli to odłączyć filtry od obiegu wody na czas czyszczenia naszego pojemnika. Wylot wody z filtra powinien mieć większą średnicę rurki pvc. Używając mauzera lub beczki często na jego dnie montuje się zawór umożliwiający grawitacyjne spuszczenie wody. Jest to wygodne rozwiązanie zwłaszcza podczas prac pielęgnacyjnych. Woda w zbudowanym przez nas filtrze płynie dzięki pompie znajdującej się w oczku. Musimy pamiętać o tym, że filtr po pewnym czasie zabrudzi się i straci na wydajności. Na wypadek jego całkowitego zatkania wykorzystuje się trójnik, znajdujący się powyżej standardowego odpływu. Jest to rozwiązanie awaryjne, jednak dzięki niemu woda nie wyleje się z filtra. W normalnych warunkach wylot ten pozostaje pusty. Jednak, gdy woda w filtrze przekroczy pewien poziom przelewa się grawitacyjnie do oczka. Wszystkie złączki oraz każdy zawór czy redukcja zabezpieczone są uszczelką. Przed podłączeniem całego układu uszczelki należy nasmarować wazeliną techniczną lub smarem silikonowym. Zapobiegnie to późniejszym nieszczelnością w naszym układzie. Filtry do oczka wodnego dzięki zastosowaniu odpowiedniej redukcji pvc można połączyć np z lampą uv do oczka wodnego. Jest to urządzenie, które zwalcza glony w oczku. Redukcja powinna być wklejona na stałe, tak by w naszym oczku było jak najmniej mało estetycznych połączeń poprzez wąż karbowany. Jest to również trwalsze rozwiązanie. Materiał pvc nie ulega uszkodzeniu, nie zagina się. Ceny elementów pvc do budowy filtra nie są wysokie. Rurki do naszego systemu kosztują tylko kilka złotych za metr. Tak więc jest to kolejna zaleta samodzielnej budowy filtra. Oszczędzamy sporo pieniędzy, a końcowy produkt jest bardziej wydajny niż towar oferowany w sklepach.

Gdzie jeszcze używa się produktów wykonanych z pvc? Rurki kanalizacyjne zewnętrzne używane są w budownictwie do doprowadzenia wody do mieszkań. Rurka kanalizacyjna ma grubsze ścianki, dzięki temu może być np. zakopana pod ziemią.

W sklepie akwarystycznym Wrocław Plantica znajdą Państwo wszystkie elementy do budowy systemów kanalizacji.

Oferowany przez nas towar dostępny jest w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu. Na miejscu jest bardzo duży wybór produktów pvc. Znajdą Państwo u nas złączki, zawory, mufy redukcyjne, przejścia przez szkło, a także wiele innych elementów potrzebnych do budowy filtra do oczka czy też systemu filtracyjnego w postaci sumpa. Zakupy można odebrać na miejscu składając wcześniej zamówienie lub zrobić je na miejscu. Ceny w sklepie stacjonarnym są dokładnie takie same jak w sklepie internetowym. Składając zamówienie przez Internet można także wybrać opcję dostawy do domu. Kurier przywiezie nam produkt do domu w ciągu 48h od złożenia zamówienia. Inną opcją dostawy jest wysyłka do paczkomatu. Robiąc zakupy na kwotę powyżej 500 zł koszt dostawy jest darmowy.