Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 418,00 zł - 1 029,00 zł

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwaria Optiwhite 80cm długości

Oferujemy piękne i funkcjonalne akwaria o długości 80 cm wykonane z wysokiej jakości szkła optiwhite, które zapewniają doskonałą widoczność ryb i roślin w akwarium. Nasze akwaria to doskonałe rozwiązanie dla miłośników akwarystyki, którzy chcą stworzyć piękne i zdrowe środowisko dla swoich ryb i roślin. Szkło optiwhite pozwala na uzyskanie nieskazitelnie czystej i przejrzystej wody, a dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcji akwarium są odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. Wybierz akwarium z naszej oferty i ciesz się pięknym i zdrowym akwarium w swoim domu.

Aktywne filtry

Akwarium optiwhite 80 cm

Wybór akwarium w sklepie plantica.pl

Zanim nasza przygoda z akwarystyka zacznie się na dobre, nasze oczy i myśli muszą najpierw skierować się w stronę sklepu, celem nabycia wszystkich niezbędnych produktów, które umożliwią nam swobodne prowadzenie naszego zbiornika.

Rzecz jasna, pierwszym produktem, który wybierzemy będzie samo akwarium. Przecież nie sposób hodować organizmy wodne, kiedy nie posiadamy jeszcze akwarium. Zatem, czym powinniśmy kierować się przy wyborze naszego pierwszego, lub nawet kolejnego zbiornika?

Kryteriów, które należy uwzględnić jest tak naprawdę kilka, a część z nich na kluczowe i krytyczne znaczenie.

Wielkość naszego przyszłego zbiornika.

Kupujemy akwarium. Pierwsze pytanie, które ciśnie nam się na usta to: ale jak duże akwarium powinienem kupić? Wielkość zbiornika niejako będzie znacząco decydowała o sukcesie całości, to jest tego jak akwarium będzie się prezentowało samo w sobie, oraz jako uzupełnienie przestrzeni, w której będzie się znajdowało.

Idealną długością na nasze pierwsze akwaria są zbiorniki o długości 80 centymetrów. Przeważnie takie akwarium ma od około 100 do trochę ponad 100 litrów. Przykładowe wymiary takiego akwarium to 80x30x35, 80x35x40 lub 80x40x40 cm. To tylko kilka przykładowych rozmiarów dostępnych w naszym sklepie plantica.pl

Taka wielkość i pojemność akwarium pozwala na dużą stabilność naszego ekosystemu, daje nam większe pole wyboru ryb, roślin, a także odpowiednio przygotuje do ewentualnej przesiadki na większe akwaria.

Pamiętajmy, że takie akwarium waży już około 100-150 kg, kiedy jest w pełni zalane i urządzone. Nie zapominajmy zatem aby zaopatrzyć się w odpowiednio solidną i wytrzymałą szafkę, która będzie także odporna na wodę. Producent powinien zadbać, aby jego mebel był przygotowany do celów akwarystycznych.

Wybór szkła optiwhite, a inne szkła.

Producent akwariów daje nam do wyboru dwa rodzaje szkła. Możemy wybierać pomiędzy standardowym szkłem float, a optiwhite.

Zwykłe szkło ma lekko zielonkawe zabarwienie, które jest w szczególności widoczne przy akwariach, które producent wykonał z grubszej szyby. Wtedy może okazać się, iż to co powinno być białe, takie białe nie do końca jest...

Właśnie w takich sytuacjach, i nie tylko, producent akwariów wychodzi nam naprzeciw oferując akwaria optiwhite.

Akwaria optiwhite jako przedłużenie wrażeń estetycznych aranżacji.

Akwarium wykonane ze szkła optiwhite daje nam niesamowity efekt estetyczny, który jest nieosiągalny przez inne produkty tego typu, które ze szkła optiwhite wykonane nie są.

Cechą tych produktów, które wykonane są ze szkła optiwhite są: największa możliwa przeźroczystość tafli, która nie wpływa na odwzorowanie kolorów, frezowane i polerowane krawędzie akwarium. Krawędzie wykończone w ten sposób w akwarium optiwhite dają wrażenie jakby świeciły.

Całość sklejona jest bezbarwnym silikonem, co dodatkowo potęguje wrażenia wizualne. Kiedy już posiadamy wspaniałą aranżację wewnątrz akwarium, szkoda aby nie była ona dopełniona wspaniałym akwarium. To trochę tak jakby mieć wspaniały obraz, i nie oprawić go we wspaniałą, drewnianą ramę, która wspaniale dopełnia całości efektu.