Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 1 322,00 zł

Forma pokarmu

Forma pokarmu

Rodzaj opakowania

Rodzaj opakowania

Rodzaj pokarmu

Rodzaj pokarmu

Przeznaczenie

Przeznaczenie

Rozmiar

Rozmiar

Powyżej 40 litrów

Aktywne filtry

Oczko wodne pokarm dla ryb

Oczko wodne w domowym ogrodzie.

Branża zoologiczna odnotowuje rok w rok coraz większe zainteresowanie upiększaniem przydomowych ogrodów poprzez dodanie do nich oczek wodnych, stawów, sadzawek, stawów kąpielowych, a nawet niewielkich jezior. Nic w tym dziwnego. Obecność wody i ryb w ogrodzie doda mu nieco innego, dzikiego charakteru. Każdy z domowników, i nie tylko, będzie mógł obcować z niego innym wydaniem natury, niż ten widziany na co dzień w miastach. Osoby zafascynowane botaniką będą mogły pokusić się hodowle roślin wodnych i bagiennych. Miłośnicy zwierząt z pewnością skupią swą uwagę wokół ryb. Wcale nas to nie dziwi, gdyż takie Karpie Koi to niesamowicie ciekawe obiekty obserwacji.

Oczko wodne to również doskonałe centrum wypoczynku. Leżak nad brzegiem sadzawki może być idealnym zwieńczeniem ciężkiego dnia. Możliwość wyciągnięcia nóg na leżaku, plusk wody, majestatycznie pływające ryby, i ulubiony napój. Czego chcieć więcej?

Ryby w stawie ogrodowym.

Skupmy jednak swą uwagę wokół ryb. To właśnie one są gwiazdami tejże właśnie instalacji. Odwiedzający nasz staw na pewno będą podziwiać kunszt jego wykonania. Pieczołowite wykończenie brzegów, skalniak naprzeciwko, kojący wodospad po lewej stronie. Niemniej jednak, najwięcej uwagi poświęca się właśnie rybom. Siłą rzeczy, jakość naszych ryb, jeśli tak możemy powiedzieć, będzie musiała przynajmniej dorównać urodzie naszego rezerwuaru i ogrodu, w którym się znajduje.

Jakość ryb, które zagoszczą w naszej wodzie zaczyna się już w momencie ich zakupu. Należy szukać jak najlepszych okazów. Upewnić się, iż producent, dalej zwany hodowcą, zna się na rzeczy, a zwierzęta przez niego oferowane wyglądają bardzo dobrze już w dniu zakupu.

Po zakupie ryb, dalsza część pracy leży po naszej stronie. Na wygląd, zdrowie i kondycję naszych ryb ma decydujący wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest woda.

Woda w oczku wodnym musi myć naprawdę czysta, dobrze natleniona. Mocne filtry pomogą nam w tym zadaniu. Ważne, aby filtry, których użyjemy były prawidłowo dobrane do metrażu naszej sadzawki. Potem duże znaczenia mają media filtracyjne, w które wyekwipujemy nasze filtry. Mocne i wydajne filtry, podmiany wody, i bakterie filtracyjne na start oczka to duża gwarancja zdrowego zbiornika.

Drugim czynnikiem jest dopasowanie wielkości akwenu do wielkości ryb. Nie możemy dopuścić do sytuacji, iż duże osobniki pływają w zbiornikach rzędu 200-300 litrów, kiedy sama ryba ma przeszło 50-60 cm, a i tak jeszcze urośnie. Złota zasada: mały staw - małe ryby. Duży staw - małe i duże ryby.

Trzecim czynnikiem jest pokarm dla ryb. Pokarm dla ryb śmiało można postawić na równi z jakością wody, w której pływają ryby. Choć są również pokarmy dla ryb, które miałyby decydujący wpływ na poziom wybarwienia ryb. Każdy producent ma na to swój własny sposób, i własną recepturę, które sprawią, iż ich pokarmy stają się bardziej skuteczne, niż te, które oferuje konkurencyjny producent.

Pokarm dla ryb w oczku wodnym.

Pokarm dla ryb to nie tylko pasza sama w sobie. W zasadzie, unikamy pustych wypełniaczy, które tylko zapychają brzuchy ryb, dając niewiele w zamian. Wszystkie dobre rzeczy zaczynają się w żołądku. Cztery najważniejsze rzeczy: zdrowie, dobre samopoczucie, kondycja, wybarwienie. Na każdą z nich ma wpływ to, czym karmimy nasze ryby. To działa dokładnie w ten sam sposób co karmienie ludzi. Sprawdźmy, czy producent otwarcie informuje nasz o tym, co zawarte jest w jego pokarmach dla ryb. Czy producent korzysta wyłącznie z tanich składników, czy sięga również po te bardziej kosztowne jak Spirulina, wysoka zawartość karotenoidów, itp. Niezjedzony pokarm nie może również zanadto obciążać naszego ekosystemu. Zbyt wysokie uwalnianie fosforanów może w krótkim czasie doprowadzić do zakwitu glonów. Jeśli mamy wymienić kilku czołowych producentów pokarmów dla ryb w stawie będzie to firma Tropical, JBL, Hikari i Tetra. Śmiało możemy opierać się na pokarmach tych właśnie firm.

Jak karmić ryby w ogrodowej sadzawce.

Przede wszystkim - oszczędnie. Ryb lekko głodna jest zdrowsza od ryby przekarmionej. Z przekarmiania ryb w stawie wynika kilka złych konsekwencji. Pierwsza to taka, iż pokarm dla ryb kończy się szybciej. Pamiętajmy, iż pokarmy premium na ogół są bardziej kaloryczne, a więc potrzeba ich mniej aby zaspokoić zapotrzebowanie rybek na składniki odżywcze.

Druga zła strona przekarmiania to spadek jakości wody. Zawsze pojawi się pokarm, którego nasi podopieczni nie zjedzą. Takim pokarm wpada między rośliny, między kamienie, na dno, do filtra. W niedługim czasie zaczyna gnić. Procesom gnilnym towarzyszy wydzielanie toksycznych substancji, w tym gazów. Zbyt duże stężenie doprowadzi do spadku jakości wody, jej zakwitu, wysypu glonów, przyduchy, a finalnie nawet do śnięcia rybek.

Przekarmione ryby dużo łatwiej mogą dostać nadwagi i otłuszczenia. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, iż konsekwencje takich działań odbiją się na kondycji, zdrowiu i urodzie naszych zwierząt.

Jak widać, więcej nie znaczy lepiej. Zachęcamy do korzystania porad zawartych na stronach naszego serwisu WWW. Znajdziecie tam Państwo cenne wiadomości, które pozwolą Wam lepiej opiekować się sadzawką i jej zwierzętami.

Zapisz się do newslettera aby dostać więcej wiadomości i porad odnośnie oczek wodnych.

Newsletter naszego serwisu WWW pozwoli Państwu na śledzenie tego co się dzieje na naszym blogu oraz sklepie internetowym. Będziecie Państwo informowani na bieżąco od aktualnych promocjach, nowych wpisach na stronie i naszym blogu. Otrzymywanie newslettera to zawsze sposobność aby do nas zajrzeć, i zobaczyć, co nowego u nas.