Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtry zewnętrzne do akwarium

Plantica.pl oferuje szeroki wybór filtrów zewnętrznych do akwarystyki słodkowodnej. Nasza wysokiej jakości oferta zapewnia skuteczną filtrację wody, eliminując zanieczyszczenia i utrzymując czystość Twojego akwarium. Dostępne modele są łatwe w instalacji i obsłudze, zapewniając optymalne warunki dla Twoich ryb i roślin. Zapewniamy różnorodne rozmiary i marki filtrów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb Twojego akwarium. Wybierając filtr zewnętrzny z Plantica.pl, zyskujesz pewność, że Twoje ryby będą cieszyć się czystą i zdrową wodą. Odwiedź naszą stronę już teraz i wybierz najlepszy filtr dla swojego akwarium!

175 produktów

Wyświetlono 1-24 z 175 produktów

Aktywne filtry

Działanie filtra kubełkowego do akwarium
Filtr zewnętrzny składa się z kubła oraz głowicy, które znajdują się poza akwarium. Wyprowadzone są od niego dwa węże. Ssący oraz tłoczący czystą wodę do akwarium.W akwarium umieszczone są tylko odpowiednio wlot (najczęściej koszyk) oraz wylot (deszczownia). Filtr zewnętrzny działa na zasadzie grawitacyjnie spływającej w dół wody. Przepływa ona przez kosze i media filtracyjne. Następnie za pomocą pompy tłoczona jest z powrotem do akwarium. Filtr zewnętrzny do akwarium wyposażony jest w zawór przeciw-zwrotny zapobiegający cofaniu się wody do filtra w przypadku braku prądu. Filtry zewnętrzne do akwarium zawsze należy umieścić pod zbiornikiem. Przed włączeniem filtra do kontaktu, należy przy pomocy pompki ręcznej zalać go wodą. Kilka energicznych ruchów pozwoli zapełnić filtr zewnętrzny wodą. Filtr zewnętrzny do akwarium po włączeniu może się kilka minut odpowietrzać. Jeśli chcemy ten proces przyśpieszyć należy potrząsnąć filtr na boki. Filtry kubełkowe przez pierwsze kilka godzin mogą pracować nieco głośniej. Po dokładnym odpowietrzeniu filtrów problem ten ustępuje. 

Filtry zewnętrzne do akwarium, dlaczego warto je wybrać? Zalety filtrów zewnętrznych. 
 Filtr zewnętrzny do akwarium, jak wskazuje sama nazwa, jest umieszczony na zewnątrz. Nie zabiera więc nam cennego miejsca wewnątrz akwarium. Dodatkowo nie przykuwa uwagi. Wlot oraz wylot są niewielkimi elementami, które w prosty sposób można zamaskować. W akwariach roślinnych montuje się szklany wlot oraz wylot, dzięki czemu te elementy nie są widoczne. Plastikowe wloty można schować za tłem strukturalnym lub obsadzić je wysokimi roślinami. Filtr zewnętrzny jest również bardziej bezobsługowy niż jego wewnętrzny odpowiednik. Z racji swojej wielkości, jego czyszczenie ogranicza się do mycia gąbek 2-3 razy w ciągu roku. Filtr zewnętrzny do akwarium jest mało wymagającym urządzeniem jednak bardzo efektywnym. Daje nam także możliwość podłączenia urządzeń przepływowych. 

Urządzenia, które można połączyć z filtrem zewnętrznym. 
 Filtr zewnętrzny do akwarium można połączyć z grzałką przepływową. Dzięki temu woda, wpływająca do akwarium będzie już posiadała odpowiednią temperaturę. Można wybrać filtr zewnętrzny z lampą UV, w razie potrzeby wystarczy tylko podłączyć zasilacz od lampy, by przeprowadzić sterylizację wody. Na rynku są dostępne filtry, które mają wbudowaną lampę UV. Należy pamiętać, by nie włączać filtrów UV na starcie zbiornika, zapobiegnie to zniszczeniu filtracji biologicznej. Ostatnim urządzeniem, które można zamontować na wylocie filtra jest reaktor. Filtr zewnętrzny do akwarium napędza wbudowane w nim dwa wirniki. Poruszając się w przeciwną stronę wirniki rozbijają bąbelki powietrza. Uzyskujemy gotową mieszankę wody z dwutlenkiem węgla. Unikamy w ten sposób montowania dyfuzora wewnątrz naszego zbiornika. Filtr zewnętrzny do akwarium łączymy z innymi urządzeniami za pomocą węży akwarystycznych. W naszej ofercie znajdą Państwo węże do swoich filtrów firmy aquael. Warto wcześniej przygotować odpowiednią ilość miejsca w szafce by wszystko zmieścić.

Filtr zewnętrzny do akwarium, jak go serwisować? To bardzo proste!
 Czyszczenie naszego kubełka powinniśmy zacząć od odłączenia go od zasilania. Filtry zewnętrzne do akwarium posiadają specjalne zawory, które odetną dopływ wody do urządzenia. Odłączamy więc zawory, filtr przenosimy do łazienki. Serwis należy zacząć od zdjęcia głowicy i wyczyszczenia wirnika. Następnie czyścimy gąbki. Włókninę należy za każdym razem wymienić na nową. Wkłady biologiczne takie jak ceramika, keramzyt czy lawa wulkaniczna należy tylko delikatnie przepłukać w wodzie z akwarium. Przed ponownym założeniem głowicy, należy przesmarować uszczelkę filtra wazeliną techniczną. Zapobiegnie to wyciekaniu wody z filtra. Filtr zewnętrzny do akwarium wraca na swoje miejsce. Teraz za pomocą specjalne szczotki zabieramy się za czyszczenie węży. Filtr wyczyszczony.  Wystarczy za pomocą pompki zalać filtr zewnętrzny wodą i uruchomić go ponownie. Po podłączeniu filtra i podmianie wody dolewamy do akwarium preparat uzdatniający wodę. Następnego dnia dodajemy bakterie, które należy uzupełnić po każdej podmianie wody czy też czyszczeniu filtra. 
Czym należy kierować się przy wyborze filtra? 

Podstawową kategorią, jaką należy kierować się wybierając filtr zewnętrzny jest jego wydajność. Parametr ten podawany jest w litrach na minutę. Porównując filtry zewnętrzne do akwarium różnych producentów należy zwrócić uwagę czy podana jest wydajność pompy czy filtra. Niestety producenci często zawyżają liczby i podają nam wydajność filtra bez wkładów lub nawet bez podłączonych węży ! Drugim ważnym aspektem jest pobór energii. Warto zwrócić uwagę by nie był on przesadnie duży. Zwracajmy również uwagę jak pojemny jest kubeł filtra. Ostatnią cechą, na którą polecam zwrócić uwagę jest głośność. Zapewniam, że każdy filtr będzie słyszalny. Jednak filtry zewnętrzne do akwarium dobrej jakości wydają tylko delikatny dźwięk przelewającej się wody. Nie ma on nic wspólnego z nieprzyjemnym hałasem. Podsumowując, wybierając filtr zewnętrzny do akwarium kupujemy model cichy, wydajny oraz o dużej pojemności na wkłady filtracyjne. Kategorie, którymi zdecydowanie nie należy się kierować to cena. Pamiętajmy, że dobre produkty to wyższa cena ale też wyższa jakość. 

Polski produkt marki Aqauel na światowym rynku akwarystycznym. 
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że również Polska posiada swojego producenta sprzętu akwarystycznego. Jest to firma Aquael z wieloletnią tradycją. Produkuje : filtry do akwarium w tym doskonałe filtry kubełkowe, grzałki, oświetlenie oraz gotowe zestawy. Cena filtrów do akwarium jest bardzo konkurencyjna. Kategorie, którymi kieruje się firma Aquael przy produkcji sprzętu to wysoka jakość i zadowolenia klienta. Filtr do akwarium przed wprowadzeniem do sprzedaży przechodzi szereg testów i badań. Dotyczy to również filtrów zewnętrznych, które sprawdzane są pod kątem szczelności, awaryjności. Nie może przecież dojść do zatrzymania filtracji w akwarium. Filtry akwariowe ich marki wyróżnia solidne wykonanie, bezpieczeństwo podczas użytkowania oraz dobra wydajność. Filtry kubełkowe eksportowane są za granicę, gdzie cieszą się sporym zainteresowaniem.  Produkty marki aqauel wyróżnia za granicą cena, która jest stosunkowo niska. 

Filtry zewnętrzne do akwarium dostępne w sklepie plantica.pl 
Wszystkie dostępne na rynku filtry zewnętrzne do akwarium znajdą Państwo w naszym internetowym sklepie akwarystycznym. Wystarczy wejść na stronę www.plantica.pl  wybrać kategorie - filtry do akwarium. Filtr zewnętrzny to najważniejsze urządzenie w akwarium. Jeśli chcemy mieć niezawodny produkt, warto zwrócić uwagę na jego jakość wykonania. Cena filtrów zewnętrznych jest wyższa niż wewnętrznych jednak są zdecydowanie bardziej wydajne. Polecamy Państwu filtry renomowanej firmy Oase. Producent zapewnia 5-letnią gwarancję po zarejestrowaniu się na stronie. Filtry zewnętrzne do akwarium posiadają wbudowany prefiltr, co ułatwia czyszczenie oraz grzałkę zewnętrzną. Dzięki temu wszystkie potrzebne urządzenia możemy trzymać w szafce. Do mniejszych zbiorników polecamy modele filtosmart. Jest to filtr zewnętrzny obsługujący akwarium do 100l. Filtry zewnętrzne do akwarium powyżej 100l to modele : biomaster 250, 350 oraz 600. Akwarium filtry marki Oase doskonale sprawdzają się w akwarystyce roślinnej. Liczba w nazwie filtra odpowiada wielkości akwarium do jakiej powinien być przeznaczony filtr zewnętrzny. Dlaczego warto zdecydować się na zakup w sklepie Plantica? Wszystkie produkty przy zamówieniu powyżej 500 zł wysyłamy do klienta gratis. Towar otrzymujesz od nas w ciągu 48h od złożenia zamówienia. Każdy klient przy założeniu konta na stronie może liczyć na atrakcyjne rabaty i punkty lojalnościowe.