Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 99,00 zł - 11 300,00 zł

Marka

Marka

Akwaria morskie optiwhite

128 produktów

Wyświetlono 1-24 z 128 produktów

Aktywne filtry

Akwaria morskie optiwhite

Akwaria optiwhite dominują w akwarystyce morskiej. Szkło optiwhite jest wybierane znacznie częściej od szkła float ze względu na większą przepuszczalność światła oraz mniejsza zawartość żelaza. Akwarium optiwhite dzięki mniejszej ilości żelaza nie posiada zielonej poświaty charakterystycznej dla szkła float. Powoduje to, że akwaria wykonane ze szkła optiwhite nie zniekształcają zawartości akwarium i w pełni oddają naturalne kolory ryb i korali. Akwarium optiwhite ma krawędzie polerowane szlifem trapezowym, oznacza to, że szyby nie mają żadnych ostrych zakończeń. Grubość szkła zawsze dobierana jest zgodnie z tabelą din. Akwarium optiwhite klejone jest przy użyciu przeźroczystego silikony co zwiększa estetykę wykonania zbiornika. Można odnieść wrażenie, że w ogóle nie ma szkła. Całość sprawia wrażenie jakby unosiła się w powietrzu. Akwarium optiwhite powinno mieć idealnie spasowane wszystkie szyby oraz usunięty nadmiar silikonu. Tylko zbiorniki najwyższej jakości wyglądają perfekcyjnie. Podczas produkcji dużą uwage należy zwrócić na silikon. Jeśli pojawią się w nim bąble będzie to bardzo źle wyglądało w akwarium oraz może to osłabić całą konstrukcję.

Akwaria optiwhite na wymiar

W sklepie akwarystycznym Plantica można zamówić akwarium optiwhite pod dowolny wymiar. Można wybrać grubość szkła. Istnieje także możliwość wykonania akwariów z dwóch rodzajów szyb. Dla przykładu można zamówić akwarium optiwhite, w którym tylna szyba wykonana jest ze szkła float. W celu uzyskania wyceny na akwarium optiwhite, prosimy o przesłanie zapytania drogą mailową. Grubość szkła zostanie dobrana przez producenta. Czas oczekiwania na akwaria wynosi od 14 do 21 dni roboczych. Akwaria optiwhite wykonywane na wymiar zamawiane są dla klienta dopiero po opłaceniu zadatku. Mniejsze akwaria optiwhite dostępne są od ręki, dzięki czemu istnieje możliwość otrzymania ich w ciągu 2-3 dni od złożenia zamówienia.

Akwarium optiwhite czy float?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki rodzaj oraz grubość szkła będzie odpowiednia. Akwarium optiwhite jest przede wszystkim pozbawione zielonego odcieniu, który zmienia kolory w akwarium, zakłamuje obraz. Akwaria float często są także klejone przy użyciu czarnego silikonu, który wygląda bardzo mało estetycznie. Mniejszą różnicę między szybami widać jeśli w akwarium zastosujemy pokrywę. W takich przypadkach należy się mocno zastanowić czy warto inwestować w akwarium optiwhite. Akwaria, które są przykryte pokrywą wykonaną z plastiku lub aluminium mogą także posiadać wzmocnienia. Te belki wykonane ze szkła nie będą po prostu widoczne pod pokrywą. Grubość szkła akwarium ze wzmocnieniami jest mniejsza od grubości szkła akwarium bez wzmocnień. Przekłada się to również na cenę. Akwarium ze szkła float oraz wykonane z cieńszej szyby bez wzmocnień będzie znacznie tańsze w porównaniu do akwarium optiwhite o tych samych wymiarach, które będzie wykonane z grubszej szyby. Jeśli jednak z założenia nasze akwarium optiwhite ma być odkryte warto wybrać większą grubość szkła. Szkła optiwhite bez wzmocnień wyglądają perfekcyjnie. Najlepiej akwarium optiwhite wygląda przy mocnym świetle z lampy podwieszonej do sufitu lub postawionej na krawędziach akwarium. Szkła optiwhite przy takim oświetleniu są niemalże niewidoczne. Im większa grubość szkła tym zbiornik robi większe wrażenie. Akwarium optiwhite z grubej szyby nie wymaga także wzmocnień i nie jest narażone na wybrzuszenia. Szkła optiwhite są jednak bardziej narażone na porysowanie, dlatego szczególnie trzeba uważać podczas czyszczenia. Najlepiej nie używać do czyszczenia żyletek oraz czyścików magnetycznych z ostrzem. Podczas czyszczenia trzeba zwracać uwagę na to czy pod czyścik nie dostało się ziarenko piasku lub żwiru. Do akwarium optiwhite zalecamy stosowanie tylko porządnych czyścików magnetycznych lub zwykłej gąbki. Grubość szkła przy wyborze magnesu ma duże znaczenie. Zbyt mały będzie się odklejał od szyby, za duży spowoduje, że czyścik nie będzie przesuwał się po szybie. Regularne czyszczenie szyb akwarium optiwhite, minimum raz w tygodniu spowoduje, że na szybach nie będą osadzały się zielone glony trudne do usunięcia. Dobrym rozwiązaniem jest także wpuszczenie do akwarium ekipy sprzątającej, której zadanie jest skuteczne usuwanie glonów. Najbardziej polecane zwierzątka to krewetki amano, rybki otoski, a także ślimaki helmety.

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie Plantica?

Sklep akwarystyczny Plantica to duży wybór produktów, w ofercie posiadamy ich ponad 10000. Zamówienie wysyłane jest do klienta w ciągu 24h od jego złożenia. Odpowiedzialność za uszkodzenia w całości bierzemy na siebie. Oczekujemy jedynie od klienta przesłania zdjęć uszkodzonego szkła bądź innego produktu. Do klienta zostanie wysłane zamówienie z nowym produktem lub zwrot środków jeśli klient wybierze taką opcję. Jako jedna z niewielu firm do klientów wysyłamy także zbiorniki oraz świetlówki, lampy i inne szklane elementy. Dzięki wysokiej jakości pakowania, paczki w 99% dojeżdżają do klientów bez uszkodzeń. Każde akwarium optiwhite jest solidnie zabezpieczone przed uszkodzeniami. Każda paczka posiada naklejkę uwaga szkło. Dzięki temu kurierzy są dużo bardziej ostrożni. Oprócz akwariów w ofercie mamy także filtry wewnętrzne oraz filtry zewnętrzne do akwarium. Filtry powinny być dobrane odpowiednio do wielkości akwarium. Filtry zewnętrzne można ukryć w szafce akwarystycznej. Dzięki temu nie będzie ich widać w akwarium. Można do nich użyć także szklanych wlotów i wylotów. Elementy ze szkła powodują, że nie widać ich w akwarium. Im lepszej jakości są wykonane elementy tym grubość szkła jest większa. Dzięki temu nie ulegają one uszkodzeniom podczas ich czyszczenia. Do filtrów posiadamy duży wybór akcesoriów oraz produktów, które można do nich podłączyć. Do akwarium można zamontować grzałkę zewnętrzną na wężach od filtra, a także reaktor do C02 czy lampę UV. To wszystko sprawia, że w akwarium optiwhite nie są widoczne te elementy.

Zestawy optiwhite w sklepie Plantica

Na rynku akwarystycznym niewiele zestawów posiada szkło optiwhite. Większość z nich wykonana jest w klasycznej wersji, do produkcji użyte jest szkło float. Akwarium optiwhite dostępne jest jedynie w zestawach marki Oase oraz Aquael. Firma aquael szkło optiwhite dodaje jednak tylko do zestawów w kolorze białym. Pokrywa wklejona na stałe w akwarium oraz szafka wykonana na wysoki połysk wyglądają bardzo estetycznie. Odpowiednio dobrana grubość szkła powoduje, że akwarium będzie nam służyło przez długie lata. Ze szkła optiwhite wykonane są wszystkie zestawy marki Oase. Szafki również wykonane są na wysoki połysk, pokrywa na akwarium wykonana jest z okleiny w kolorze aluminium. Wszystkie zestawy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w kategorii akwaria i zestawy akwarystyczne. Są one podzielone pod względem wielkości. Można także ustawić sortowanie według nazwy i producenta. Zestawy z akwarium optiwhite firmy oase można zamówić jedynie w komplecie. Tak więc jesteśmy zmuszeni do zakupu akwarium wraz z szafką. Firma Aquael daje natomiast możliwość zamówienia samego akwarium lub samej szafki. Dzięki temu możemy postawić sobie akwarium optiwhite na innym meblu lub zamówić szafkę i wykorzystać ją do już posiadanego akwarium optiwhite. Akwarium optiwhite można także zamówić samodzielnie bez szafki oraz bez zestawu. Na naszej stronie znajdą Państwo wiele produktów do zmontowania swojego pierwszego zestawu akwarystycznego.

Małe akwarium optiwhite.

Oprócz dużych zbiorników i zestawów, ze szkła optiwhite wykonuje się także małe akwaria, kostki. Akwarium optiwhite można wykonać nawet w wymiarze 20x20x20. Grubość szkła takiego niewielkiego zbiornika ma raptem 4mm. Akwarium optiwhite o tym wymiarze idealnie nadaje się do postawienia na biurku. W takim zbiorniku możemy hodować np. bojownika. Firma Aquael oferuje gotowe zestawy dla krewetek, właśnie wykonane ze szkła optiwhite. Grubość szkła każdego z zestawu to 4mm. Akwaria mają odpowiednio 10l, 20l oraz największe akwarium optiwhite 30l. W skład każdego zestawu wchodzi: akwarium ze szkła optiwhite, pokrywa szklana ze szkła optiwhite, lampa z oświetleniem dzień/noc, filtr, grzałka oraz mata pod akwarium. Do zestawu opcjonalnie można zamówić szafkę pod wymiar dna akwarium. Firma aquael produkuje także większe akwaria w kształcie kostek, zbiornik ma wymiary 35x35x35cm oraz 49 litrów pojemności. Aquael oprócz dużych zestawów i małych kostek ma swojej ofercie szeroki wybór zestawów akwariowych. Żaden z nich jednak nie jest wykonany ze szkła optiwhite.

Sposób wysyłki akwarium optiwhite oraz akwarium float

Jak powszechnie wiadomo akwaria są bardzo delikatne i łatwo można je uszkodzić. Posiadamy sprawdzony sposób na ich pakowanie. Dzięki temu zdecydowana większość akwariów zamawiana w naszym sklepie internetowym dociera do klientów bez uszkodzeń. Każde akwarium przed wysyłką jest sprawdzane pod kątem jakości wykonania. Zbiornik spakowany jest w ten sposób, że każda szyba jest zabezpieczona przed uszkodzeniem. Małe zbiorniki wysyłane są w paczkach. Akwarium optiwhite jest zawinięte w folię bąbelkową oraz dodatkowo obłożone dookoła styropianem. Nie ma więc możliwości by akwaria optiwhite dojechały do Państwa porysowane. Krawędzie akwarium oraz dno zabezpiecza także kartonowa przekładka. Krawędzie akwarium są szczególnie narażone na uszkodzenia, dlatego warto jest zadbać o ich poprawne zabezpieczenie. Im większa grubość szkła akwarium optiwhite tym mniejsza szansa, że taki zbiornik może w transporcie ulec uszkodzeniu. Wpływ na to może mieć także sposób wysyłki. Duże akwaria optiwhite w naszej firmie pakowane są na paletach. Akwarium postawione jest w pionie, stoi na styropianie, który zabezpiecza jego boczną szybę. Całość owinięta jest folią bąbelkową, następnie akwaria optiwhite obłożone są styropianem, ostatnia warstwa to strech. Powoduje on, że warstwa zabezpieczają nie przesuwa się. Akwaria optiwhite przytwierdzone są do palety przy pomocy taśm bindujących. Można odnieść wrażenie, że nie da się lepiej zabezpieczyć akwarium do wysyłki. Jeśli akwarium optiwhite nie zostanie uderzone w transporcie przez kuriera, nie ma możliwości by samo uległo uszkodzeniu. Paleta oraz akwarium optiwhite tworzą jedną całość, która jest odporna na drgania podczas podróży.

Akwaria ze szkła optiwhite dostępne w sklepie Plantica

Sklep akwarystyczny Plantica oferuje klientom szeroki wybór akwarium optiwhite. Akwaria optiwhite o standardowych wymiarach można zamówić przez stronę sklepu. Na aukcji podane są dokładne wymiary każdego akwarium optiwhite oraz grubość szkła. Akwaria wykonywane są w estetyczny sposób, mają polerowane krawędzię oraz minimalną ilość silikonu. Dzięki temu uzyskujemy niesamowity efekt estetyczny. Klient, który chciałby zamówić akwarium dopasowane do swojej szafki powinien skontaktować się z nami drogą mailową lub wycenić akwarium optiwhite w naszym sklepie stacjonarnym, który mieści się we Wrocławiu. Możemy wykonać akwarium optiwhite, akwarium ze szkła float oraz na specjalne zamówienie mix. Mix to nic innego jak akwarium wykonane z dwóch rodzajów szkła. Część szkła użyta do produkcji to optiwhite, a część to float. Takie akwarium ma wszystkie polerowane krawędzie oraz łączone jest przeźroczystym lub czarnym silikonem. Niektóre akwaria wykonane są w dwóch grubościach szyb. Akwaria optiwhite, które mają mniejszą grubość szkła często posiadają wzmocnienia. Jest to nic innego jak kawałek szkła, który przyklejasię pod kątem prostym do przedniej oraz tylnej szyby. Szkło ma za zadanie zapobiec wybrzuszaniu się zbiornika. Rodzaj szkła do wykonania wzmocnień powinien być taki sam, z jakiego wykonane jest akwarium. W przeciwnym razie różnica szkła będzie widoczna gołym okiem. Ważne jest by wzmocnienia miały szlifowane krawędzie. Dzięki temu nie skaleczymy się podczas serwisowanie zbiornika.