Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 468,00 zł - 14 365,00 zł

Marka

Marka

Zestawy filtracyjne

Aktywne filtry

Filtracja w oczku wodnym, na czym polega? 

Filtracja w oczku wodnym polega na oczyszczeniu wody w sposób mechaniczny i biologiczny. Do tego celu należy wybrać odpowiedni zestaw filtrów do oczka wodnego. Najlepszym rozwiązaniem jest w początkowej fazie oczyszczania wody zastosowanie filtrów mechanicznych. Głównie są to gąbki filtracyjne. Drobnej bądź grubszej gradacji, często używa się do tego celu szczotek filtracyjnych oraz mat japońskich i mat kokosowych. Zestawy filtrów do oczka wodnego można kupić w komplecie, do swojego filtra.  Zestaw filtracyjny do oczka wodnego powinien mieć również miejsce na wkład biologiczny. Jako wkład biologiczny najczęściej służą nam biobale, kaldnes, lawa wulkaniczna, keramzyt i ceramika. Przepływ wody przez zestaw filtrów do oczka wodnego - biologicznego wcale nie musi być duży, jednak ze względu na bakterie tlenowe - musi być stały. Nie można więc wyłączyć pracującej w zestawie pompy. Oprócz wkładów podłączając zestaw filtracyjny do oczka wodnego należy dodać do wody bakterie. Przyśpieszą one znacznie proces dojrzewania wody w oczku, przekształcą szkodliwe związki w te bardziej przyjazne dla ryb. 

Z czego składa się zestaw filtracyjny do oczka wodnego?  

W skład zestawu do oczka wodnego wchodzi pompa, filtr, lampa UV oraz wąż łączący urządzenia ze sobą. Filtry ciśnieniowe wyposażone są w lampę UV zamontowaną wewnątrz kubła, dzięki temu do filtracji oczka wodnego używamy tak naprawdę dwóch urządzeń. Zestaw filtracyjny do oczka wodnego odpowiada za oczyszczanie wody, dodatkowo ją napowietrza i poprawia jej przejrzystość. Pompa napędza filtr, to ona tłoczy wodę do pozostałych urządzeń. Należy więc zamontować ją na samym dnie oczka. Zestawy filtrów do oczka wodnego, które znajdą Państwo na naszej stronie są wyposażone w pompy najwyższej jakości. Wybierając pompę do oczka warto zwrócić uwagę na pobieraną przez nią moc, wszakże pracuje ona bez przerwy. Lampa UV zabija zarodniki glonów, dezynfekuje wodę, dlatego tak ważne jest jej posiadanie kompletując zestaw filtrów do oczka wodnego. Filtr spełnia funkcje wymienione w akapicie pierwszym. Wąż najlepiej wybrać karbowany o odpowiedniej średnicy. Ten rodzaj węża nie zagina się oraz jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne. Zestawy filtrów do oczka wodnego dzięki niemu mogą pracować nawet w zimie. Pielęgnacja stawu nigdy nie była tak prosta!

Jaki zestaw filtracyjny do oczka wodnego wybrać?

Stojąc przed wyborem filtracji do oczka wodnego warto pod uwagę wziąć gotowe zestawy filtrów do oczka wodnego. Wybierając zestaw filtracyjny do oczka wodnego stworzony przez jedną firmę mamy pewność, że wszystkie jego komponenty będą ze sobą współgrały. Zestawy często są też znacznie tańsze oraz wyposażone w dodatkowe elementy, które kupując sprzęt osobno usielibyśmy nabyć. Mowa tu o wężu do połączenia urządzeń, opaskach zaciskowych, bakteriach czy częściach zamiennych. Proponujemy wybór zestawu do filtracji oczka tylko renomowanych producentów. Warto zastanowić się nad produktami firmy Oase. Niemiecki producent oferuje produkty do każdej wielkości oczek i stawów. Katalog firmy obejmuje między innymi  filtry przelewowe, filtry ciśnieniowe, oświetlenie led do oczka. Standardowym produktem jest zestaw filtracyjny do oczka wodnego screenmatic. Posiada on kuwetę, na której zbierają się zanieczyszczenia. Ten system ogranicza czyszczenie filtra praktycznie do zera. Zestaw filtracyjny do oczka wodnego Oase jest nowy, posiada 5 lat gwarancji oraz zapewnienie producenta o idealnie czystej wodzie. Bez trudu zamówimy wszystkie części zamienne, gąbki akcesoria do produktów tej firmy. Dostawa realizowana jest na terenie całego kraju. Filtr ciśnieniowy z lampą uv to produkt dobrze znany. Firma Oase wprowadziła na rynek nowy rodzaj. Filtry ciśnieniowe wyposażone są dodatkowo w dwie diody led. Pierwsza dioda led sygnalizuje pracę lampy uvc, druga dioda led - wskaźnik, gdy filtry są zabrudzone. 

Na co należy zwrócić uwagę wybierając zestaw filtrów do oczka wodnego? 
Podstawową kategorią, którą należy się kierować przy wyborze zestawu filtracyjnego do oczka wodnego powinna być wydajność pompy i wielkość oczka. Zbyt mały zestaw filtracyjny do oczka wodnego nie spełni swojego zadania. Znaczenie ma również ilość i wielkość posiadanych w oczku ryb. W głównej mierze to ryby produkują zanieczyszczenia, które rozkładają się na dnie. Chcąc zapewnić odpowiednią jakość wody należy wybrać zestaw z pompą o wydajności 10.000 l/h w oczku o objętości 20m3. Taki przelicznik będzie odpowiedni do oczka, w którym nie ma ryb. Zestaw filtrów do oczka wodnego, w którym chcemy mieć ryby powinien być dwukrotnie większy. Dzięki większej ilości wkładów oraz mocniejszej pompie łatwiej będzie nam oczyścić oczko z zanieczyszczeń i resztek pokarmów. By wspomóc zestaw filtrów do oczka wodnego należy regularnie dodawać do wody bakterie filtrujące. Szczególnie polecam produkt firmy Hydroidea Ecogerm ponds. Jest to zestaw kilkuset szczepów bakterii rozkładających martwą materię organiczną. Używając tego produktu nasz zestaw filtracyjny do oczka wodnego rzadziej się zapycha, co wydłuża jego żywotność. 

Zestaw filtracyjny do oczka wodnego. Wybrać ciśnieniowy czy przelewowy? 
Zestaw filtracyjny do oczka wodnego dostępny jest do wyboru z filtrem ciśnieniowym bądź przelewowy. Podstawowa różnica polega na tym, że filtr ciśnieniowy jest szczelnie zamknięty i dobrze sprawdza się podając wodę na kaskadę. Filtr przelewowy świetnie sprawdzi się w większym oczku. Woda grawitacyjnie przelewa się przez wszystkie warstwy wkładów, oczyszczona wraca do oczka. Do mniejszych oczek zdecydowanie polecam wybór filtra ciśnieniowego. Jego budowa oraz montaż lampy UV wewnątrz pozwala na jego zamaskowanie, tak by nie był widoczny.  Zestaw filtrów do oczka wodnego, przelewowy sprawdza się natomiast w dużych oczkach/stawach. Ze względu na swój rozmiar jest bardziej skuteczny w oczyszczaniu wody od filtra ciśnieniowego. Filtry przelewowe nie są wyposażone w sterylizatory, wymagają więc dokupienia lampy uvc. Produktem, o którym warto wspomnieć są wylewki z oświetleniem led.  Nowy produkt na polskim rynku. Najprościej mówiąc to zestaw metalowych elementów, przez które przelewa się woda. Dzięki niemu można uzyskać efekt wodospadu podświetlonego lampą led. Firma oase proponuje zestaw z pompą i lampą led. W zależności od ilości diód led, cena różni się. Lampa z jedną diodą led to koszt ok 100zł. Cena lampy led oase to 500 zł. Lampa led doskonale oświetli oczko wodne i baseny niezależnie od ich pojemności. 

Basen oraz akcesoria do jego pielęgnacji. 
Na zamówienie wykonujemy również u klienta baseny ogrodowe o dowolnym wymiarze. Dostawa akcesoriów basenowych jest gratis. Sprzedajemy tylko nowy towar. Na naszej stronie znajdą Państwo oświetlenie led podświetlające baseny, filtry przepływowe, części wymienne do filtrów, sterylizatory do wody, preparaty. Jednym słowem wszystkie akcesoria do posiadania czystej wody w basenie. Filtry basenowe znacznie różnią się od swoich odpowiedników do oczek wodnych. Są zasilane przez specjalne pompy o niskim napięciu. Baseny tak jak oczka wodne wymagają by podłączyć nowy zestaw filtracyjny. Innowacyjne rozwiązanie do basenów to panel filtracyjny. Filtry nie są widoczne przez co nie psują aranżacji.  Filtry oraz zasilająca je pompa muszą być bezpieczne dla użytkowników zbiorników wodnych. Proponujemy zestawy filtracyjne marki oase. Pompa posiada podłączenie na 12V. Jest więc w pełni bezpieczna. Woda przez filtry przepływowe przelewa się grawitacyjnie. Nowy zestaw filtracyjny Oase do oczek wodnych i basenów posiada także podświetlany wylot wody led. Cena jest bardzo atrakcyjna, a dostawa gratis! Ponadto zestaw, który posiada filtr do oczka wodnego wyposażamy w bakterie startowe.  
Zima w oczku wodnym. 
Przygotowując ogród i oczka wodne na zimę należy wyłączyć filtry oraz pompy. Oczka wodne o małej pojemności wymagają zimą dodatkowego natleniania. Do tego celu należy zakupić  zestaw, w którego skład wchodzą napowietrzacze, węże oraz kamienie. Napowietrzacze to nic innego jak pompy, które tłoczą powietrze pod wodę. Nie pozwalają na zamarznięcie stawu czy oczek wodnych. 

Czy zestawy filtrów do oczka wodnego można zakupić w sklepie Plantica? 
Sklep akwarystyczne Plantica oferuje klientom szeroki wybór asortymentu, również do oczek wodnych. W sprzedaży posiadamy zestawy filtrów do oczka wodnego. Znajdą Państwo u nas zestaw filtracyjny do oczka wodnego od 300 litrów, aż po zestawy filtrujące stawy o ogromnej objętości. W kategorii oczko wodne w naszej ofercie znajdują się również preparaty do oczek wodnych oraz części zamienne. Gwarantujemy fachowe doradztwo, a także dojazd do klienta i montaż zamówionego zestawu na miejscu. Kupujesz u nas nowy, kompletny zestaw. Dostawa zakupów powyżej 500 zł jest zawsze darmowa. Zakładając konto w naszym sklepie internetowym otrzymasz atrakcyjne rabaty i zniżki na przyszłe zakupy. Jeśli nie jesteś pewien jaki produkt będzie odpowiedni do Twojego oczka skontaktuj się z nami! Każdego miesiąca w sklepie Plantica pojawiają się nowości. Zachęcamy, by śledzić kategorie produktów do oczek wodnych. Przygotowaliśmy dla was fontanny z oświetleniem led firmy pontec oraz oase. Dla pierwszych 10 klientów dostawa oraz pokarmy dla ryb firmy aquael gratis! Cena fontanny led uzależniona jest od wydajności pompy. 

Lampy led do stawu i oczek wodnych. 
W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo także lampy led, oświetlenie ogrodowe, baseny, filtry wody oase, rośliny. By móc podziwiać nasz ogród wieczorem, postanowiliśmy wprowadzić do swojej oferty oświetlenie led. Lampa led pobiera bardzo mało energii co wpływa na niski koszt jej utrzymania. Cena takiego produktu jest wyższa jednak szybko się zwraca. Lampa led oase to nowy produkt na rynku objęty 5-letnią gwarancją. Oświetlenie led do stawu i oczek wodnych. Przewagą oświetlenia led jest niski pobór prądu. Halogeny led zużywają 10 razy mniej prądu! Początkowa cena jest nieco wyższa, jednak szybko zwracają się nam zainwestowane pieniądze. Lampa led jest również bardziej wytrzymała na warunki atmosferyczne. Posiadamy lampy led wewnętrzne oraz zewnętrzne. Lampy led nadają sie zarówno by podświetlić oczka wodne jak i baseny. Oświetlenie led podkreśla zbiornik wodny. Lampy led pozwalają obserwować oczko nocą i późnym wieczorem. Dostawa oświetlenia led kosztuje jedyne 12 zł. Oświetlenie led podkreśla także kolory ryb w oczku wodnym. Do wyboru mamy różne kolory lamp led. Te lampy led charakteryzuje niskie zużycie prądu przy dużej wydajności. 

Nowy zestaw filtracyjny do dużych oczek wodnych. 

Zestawy filtracyjne wyposażone są w filtry ciśnieniowe zamontowane poza oczkiem. Obsługują oczka wodne o dużej pojemności. Filtry posiadają zestawy gąbek oraz nowy zestaw wkładów biologicznych. Filtry ciśnieniowe oase posiadają wskaźnik zabrudzenia oraz funkcję samooczyszczenia. Wyświetlacz led wskazuje wydajność z jaką pracuje zestaw filtracyjny. Jeśli zauważymy, że nasze filtry nie spełniają swojego zadania, a oczko wodne jest zielone należy przystąpić do serwisu. Zestaw filtracyjny trzeba wyłączyć. Filtry gąbkowe płuczemy w wodzie z oczka. Te filtry należy wymienić  po każdym sezonie. Pompa oase jest bardzo ekonomiczna, pobiera mało prądu. Wodny filtr do oczka wodnego jest niezbędny do utrzymania prawidłowych parametrów wody. Filtry przepływowe są znacznie większe filtry ciśnieniowe. Filtry ciśnieniowe łatwiej jest więc ukryć. Filtry przepływowe dobrze radzą sobie w dużych oczkach. Filtry ciśnieniowe zasila pompa. Oba urządzenia łączy karbowany wąż wodny. Oczka wodne, które posiadają takie filtry nie mają problemów z czystą wodą. Filtry ciśnieniowe mają na wyposażeniu lampę uv z czujnikiem led. Filtr do oczka wodnego z lampą oczyszczają oczka wodne z zielonej wody.  Jedna dioda led informuje nas kiedy trzeba wymienić żarnik, druga dioda led kiedy filtr do oczka wodnego trzeba wyczyścić. Filtry czyścimy co najmniej raz w miesiącu. Oczko wodne to zamknięty obieg wodny należy więc szczególnie o nie dbać. Pompa również wymaga dokładnego czyszczenia, gdyż gromadzą się na niej zanieczyszczenia i glony.

Drodzy klienci!
Dobra filtracja w oczku wodnym to gwarancja czystej wody oraz zdrowych ryb. Zestawy filtracyjne ułatwiają dbanie o jakość wody. Na rynku do wyboru mamy gotowy zestaw filtracyjny, w którego skład wchodzi pompa oase oraz filtry. Filtry jakie są dostępne na rynku to filtry ciśnieniowe lub przepływowe. Filtry dostępne na rynku posiadają wewnętrzne lub zewnętrzne pompy.  Zakładając oczko wodne pamiętajmy, że dodając preparaty bakteryjne oase znacznie przyśpieszamy jego dojrzewanie. Kategorie przedstawione na stronie dotyczą nie tylko oczek. Posiadamy także filtry, pokrywy led, belki led,  świetlówki led, lampy uvc. Cena oświetlenia led do akwarium jest bardzo atrakcyjna. Znajdą u nas także Państwo podłoża dla roślin w oczkach wodnych oraz podłoża akwarystyczne. Zdajemy sobie sprawę, że  nie tylko filtry ale także rośliny oczyszczają wodę. Wprowadziliśmy do swojej oferty większość dostępnych na rynku roślin. Rośliny zapakowane są w styropianowe boxy, ich dostawa odbywa się na drugi dzień od złożenia zamówienia. Rośliny to naturalne filtry. Dostawa roślin jest gratis. Jest to kolejny nowy produkt w naszej szerokiej ofercie. Do prawidłowej opieki nad roślinami polecamy żyzne podłoża, nawozy, a także preparaty i narzędzia pielęgnacyjne. Dzięki roślinom woda w oczku wyklaruje się, w razie awarii pompy rybom nie braknie tlenu.  

Nowości ułatwiające dbanie o oczka wodne. 
Firma pontec wprowadza na rynek nowoczesny zestaw filtracyjny. Zestaw filtracyjny służy do oczyszczania wody w oczku. Nowy zestaw z pompą oraz filtrem pondopress wyposażony będzie w filtr do oczka wodnego ciśnieniowy. Czujnik led zamontowany w filtr do oczka wodnego wskazuje poziom zabrudzenia filtra pondopress. Poza czujnikiem przepływu filtr pontec pondopress posiada wbudowaną lampę uvc. Lampa uvc doskonale zwalcza glony. Zestaw filtracyjny pontec pondopress z czujnikiem led mogą Państwo kupić w sklepie Plantica. Wszystkie produkty marki pontec obejmuje darmowa dostawa. Nowości dostępne są z 10% rabatem. Do każdego zakupu preparaty na start oczek wodnych marki oase gratis! Sprzedawany zestaw jest nowy, posiada 5 letnią gwarancję, cena podlega negocjacji. Oczka wodne to duże przedmioty, dostawa zawsze stanowi problem. W naszym sklepie dostawa przebiega szybko, dlatego oczko wodne już na drugi dzień trafia do klienta. Dostawa zawsze konsultowana jest z klientem. Na naszej stronie wybierając kategorie oczko wodne znajdą Państwo narzędzia do jego pielęgnacji oraz nawozy do roślin wodnych. Posiadamy także sprzęt dla profesjonalnych hodowców : ogrodowe narzędzia, baseny do sprzedaży ryb o różnej pojemności, filtry o dużej powierzchni filtracyjnej, najwyżej jakości pokarmy, zestawy do napowietrzania. Jeden zestaw można podłączyć jednocześnie do 16 basenów. Każdy zestaw wyposażony jest w węże, kamienie napowietrzające. Oczywiście zestaw  na wyposażeniu jest z pompą oase lub aquael. Pompa oase ma na wyposażeniu czujnik led oraz możliwość regulacji. Diody led wskazują w jakim trybie pracuje pompa oase. Zestawy dostępne są naszej stronie już od 100 zł. Dostawa gratis!